Средната заплата достигна 1123 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12488
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:8 години и нещо и всичките на селф и инк./никога не съм бил на соц/заработена пенция по памет нещо около 120-130 д сега ми се върти из главата
бтв.на мен и 1000 д канадска пенция ми стига
това са 1300 лв+300 лв българска+1000 лв от два наема/грубо/+някой и друг леф от рентите от земите
те май станаха 3000 ЛВ
все ще оцелея някакси,Биби да не ме мисли :lol:
Батка, вече ти казах, че всичко, което може да вземеш са OAS в размер на 20% от максимума плюс CPP, който можеш да провериш колко ще е, ако навършваш години сега. Този размер ще се променя и колко ще е когато евентуално подадеш документи ще узаеш евентуално тогава.
OAS 20% от максимума можеш да получиш, защото има вече споразумение между България и Канада, но ако имаш поне 12 години стаж за пенсия в България. С тези 12 години можеш да си допълниш до необходимия минимум от 20 години за OAS, когато не живееш в Канада. Получаваш обаче само за 8те години в които си бил физически в Канада.
За тия 12 години ще получиш евентуално българска пенсия.
Дупе те лаже, че ще вземеш повече от 20% от максимума на OAS или 120 долара към днешна дата
8)
Като попълваш документите има една графа, в която декларираш
Sections B3 to B6: Residence history
Required documentation:

If you have not lived in Canada all of your life, you must list all the places you have lived (both in and outside of Canada) from age 18 to present and the time period for each. Include any absences from Canada that were longer than 6 months. Try to provide exact dates of entry and departure where possible. If you do not have enough space, you can attach another sheet of paper.

Преди месеци ти обяснявах, че с тия нулеви tax returns си red flagged - CRA са те засекли отдавна и си им повече от ясен. Тях не ги бърка, докато не се опиташ да вземеш пенсия - може да си напълно убеден, че идеята за тази измама е дошла не само на теб. 8)
Приготви се да обясняваш с какви средства си живял в Канада 12 години без да си имал доходи.
:tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:
Pyrelight написа:
agent Ozo написа:Не съм казал никъде, че няма бордър контрол, Бистре. Само казвам, че твоята измислена история не е никакво доказателство за наличието на този контрол.
Пробвай с друга история от друга твоя позната. Тази не хвана дикиш. :)
Не няма! Ти пробвай да получаваш социалния supplement в Булгаристан и после да не забравиш, да ни обадиш, колко време е траяло! :rofl: :D
Нали това се каните да правите с батето? :tmi:
Какво се каня да правя аз не е твоя работа. А какво се кани да прави батето не е и моя.
Айде у лево, че много време ми изгуби с твоята простотия.
А ти у десно с мизерната пенсия, която ще ти отпуснат и дори няма да можеш да си ползваш в Булгаристан!
Важното е да се разминем, нали?! :D :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12488
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:
miteto написа:
Pavel M написа:американеца на влизане в щатите ти сканира паса и инфото отива на канада бордера
Сигурен ли си в тази част? Може и така да е, нямам представа. Ама може и да не е. Защо те питат на връщане кога си излязъл като би трябвали да им излиза тази информация след като ти тръкнат паспорта?
При това положение, как ще докажеш поне 20 години в Канада, освен да хванеш и да гърбиш още 12 години на тръстиката?
виждат мн добре кога си излязъл
питат те ти да декларираш колко дни си бил в щатите и след това следва въпроса-имате ли нещо за деклариране
защото стоките и цената които можеш да внесеш в канада за 1-2 или 5 или над 5 дни престой в уса са различни

излизаш със самолета и се връщаш със самолета.няма дата на излизане има само дата на влизане за да сметнат колко те е нямало
а защо си влязал-бил си на почивка в куба
При всяко влизане в Канада със самолет независимо от къде, попълваш E311-Declaration Card, в която, ако си канадски резидент декларираш датата на която си напуснал Канада.
Съмнявам се да ги хвърлят в коша, в момента в който излезеш от сградата на летището - не и преди да са ги сканирали. :tmi:
Последно промяна от Ivan1007 на Съб Яну 05, 2019 1:16 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

Ivan1007 написа: При всяко влизане в Канада със самолет независимо от къде, попълваш E311-Declarafion Card, в която, ако си канадски резидент декларираш датата на която си напуснал Канада.
Съмнявам се да ги хвърлят в коша, в момента в който излезеш от сградата на летището - не и преди да са ги сканирали. :tmi:
И какво пречи да напишеш в тази декларация, че си напуснал Канада преди 2 седмици, примерно?
Става въпрос за човек като батето, за когото това е важно. Останалите, естествено, че ще си напишат реалната дата на напускане.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:И какво пречи да напишеш в тази декларация, че си напуснал Канада преди 2 седмици, примерно?
Нищо не пречи, разбира се. Големият въпрос в случая е, дали наистина батката е направил точно това, поемайки съответните рискове? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Павел »

agent Ozo написа:
Павел написа:Като стана дума за пенсиите - някой запознат ли е как стоят нещата, ако си изработил пенсия и в САЩ?
Аз имам право на SS пенсия след като навърша 67, ако искам да я ваимам на 100% или по-малко, ако реша да в взема по-рано. Комбинират ли се двете - щатската и канадската, или режат едната, щото да не взема много :(
Аз не знам как стоят конкретно нещата за САЩ, но съм се ровил по въпроса относно получаването на друга пенсия, освен канадската. И не открих никакво такова правило, че пенсията от друга държава играе някаква роля при определяне на канадската такава. Можеш да си получаваш и двете без проблем. Ето го и написано черно на бяло
If you have lived or worked in Canada and in another country, or you are the survivor of someone who has lived or worked in Canada and in another country, you may be eligible for pensions and benefits from Canada and/or from the other country because of a social security agreement.
В тези договори за социалното осигуряване преди всичко става дума за признаване на различните видове осигурителен стаж в едната и другата държава.
Ето ти го договора между Канада и САЩ - Canada - United States Social Security Agreement
Това съм го чел, но не касае/обяснява моя случай - "контрибютвал" :D съм в миналото в САЩ, като съм изпълнил необходимите 40 юнита, за да съм елиджъбъл за SS пенсия, като всяка година, обикновено през февруари, съм получавал от SSA документ, казващ ми каква ще ми е пенсията, ако се пенсионирам на 67, или преди. От непроверени източници тук съм чул, че канадците щели да ме прецакат и да ми намалят канадската пенсия, заради американската, която ще е по-голямата.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12488
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

MrGeek написа:
agent Ozo написа:И какво пречи да напишеш в тази декларация, че си напуснал Канада преди 2 седмици, примерно?
Нищо не пречи, разбира се. Големият въпрос в случая е, дали наистина батката е направил точно това, поемайки съответните рискове? :D
Въпросът е дали ще го направи при следващото си посещение в Канада, което ще му се наложи неминуемо, ако кандидатства за , OAS.
Любопитен съм и дали ще влезе в Канада с канадски паспорт и ако да, къде го е подновил?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от jet »

На всичкото отгоре пенцията е таксъбъл инкъм, та ще трябва да й платиш данъче. Ще ти дадат две опции: доброволна да се съгласиш да си го отдържат или да си плащаш на вноски.

А за тези системи по летищата - един пач на системата и гърмиш, или свързване на някоя друга система към тази (например българска, холандска, ЕС, ЦPУ, Гугъл (сигурно знаеш, че те работят с гавърнмънта, а те знаят много), банки и застрахователи и т.н.) да засича двустранно.
А може да те пробват дали лъжеш. Сега започва ерата на ИИ (искуствен интелект и големи данни) не се знае днес за утре какво ще е - данните са събрани, макар и не на едно място и не претърсвани - едно търсене със задна дата и хоп на топло. Особено ако искаш да мамиш три държави и ЕС.
Също и да не си погребал някоя съпруга дет' не знаем (да си сървайвър).
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12488
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:
Ivan1007 написа:
agent Ozo написа:Правилно. Дет вика батето, Бистре, бачкайте сега по-усърдно и изкарвайте колкото се може повече, та да има за нашите канадски пенсии. Които след някоя и друга година ще започнем да вземаме с него. Ако е рекъл, Господ, разбира се. :)
Ти пък кога стана от комунист набожен? 8) Тия някоя и друга са двуцифрено число, та се моли повече, щото статистически шансовете не са големи. :)
Че аз като не вярвам в Него, защо пък трябва да Го дразня и предизвиквам, ако наистина съществува. :)
А и по този начин показвам уважение към вярващите. Аз не съм като теб да смятам за глупак всеки, който не мисли като мен. :)
Дразниш го, ама понеже си вдлъбнат не го разбираш
] Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог, защото Господ няма да остави ненаказан оногова, който изговаря името Му напразно.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от agent Ozo »

О, ти да не си изоставил агностицизма и да си вече вярващ бе, Иване1007?!
Че и за Негов говорител се пишеш. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12488
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

Агностик не означава невежа, за разлика от фатмак. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Vedren »

Има и един среден вариант за пенсията на Батето при който може да се доближи до сумата за която говори но тя няма да е чиста 1300 - 1500 долара а ще има разходи.

В Оттава има един стар хитрец който е направил следното което е законо.
За данъчни и пенсиони нужди ако живееш повече от 6 месеца и 1 ден в Канада се водиш че си резидент на Канада.

Та този хитрец стои в Канада точно 6 месеца и няколко дни. После си ходи в БГ.
Води се разведен без собствено жилище в Канада и със стаж да кажем 20 години осигуряван на не много висока заплата. По тези критерии полчава ОАС да кажем 400 долара + 400 долара от осигуровка ( CPP ) и още нещо като помощ ( субсидия ) 500 долара за това че е сам, без собствено жилище и без спестявания. Така да кажем стават 1300 долара. Пенсионите знаят че трябва да живее някъде и с 800 долара няма да стане за квартира и храна. Така че на такива индивиди дават нещо екстра. Като махнем разходи за квартира да кажем 500 долара за него остават 800, после има разходи за храна ( ама то и в БГ има такива ) Има и разходи за идване до Канада и връщане от Канада всяка година.
Хубавото е че има син и внучета в Канада и е направил някакъв договр за наем със сина та тези 500 за наем отииват пак в семейството на сина. Там му е пощата и адреса ако го търсят за нещо докато го няма.

Жена му с която се води разведен е избрала друго. Тя не иска да идва до Канада да харчи пари за пътуване и се води резидент в БГ. Тя получава сбор от ОАС и CPP към 400 долара от Канада в банковата си карта плюс някаква пенсия от БГ. Тя също е живяла и работила малко над 20 години в Канада.

Извод.
За да е всичко законо Батето да търси квартира при брат, сестра в краен случай при Линко или Бистрето и с него / нея да правят далавера с наема. Лошото е че за да е всичко законно няма да може да си върти сенджирчето в БГ за повече от 6 месеца в годината..
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

A няма начин да не го взема за квартирант! Пу-пу-пу! Плюх си против уроки в пазвата и се завъртях 3 пъти. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от myhata II »

Pyrelight написа:A няма начин да не го взема за квартирант! Пу-пу-пу! Плюх си против уроки в пазвата и се завъртях 3 пъти. :D

взимай поука, и си опичай акъла, за да не дойдат някакви жълти писма в маалата на Бяла Слатина и да се чудиш от къде ти е дошло ! :lol: :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

Знаеш приказката за чергите и килимчетата нали, мухъ?
А, ходи сега си вземи един леден душ, па барем изтрезнееш! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Заключено