Да бягам ли....или да не бягам....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:баси мамата.пак започнахте да си ги мерите в суджук,салати и кисело зеле.
а аз се чудя как да си купя последния модел на мерцедес
абе направо да ви имам проблемите :lol:
Аз пък се чудя какво и дали изобщо да обядвам, 'щото пазя линия (по-точно окръжност). :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Пумпал, може да започвш.
Разбивка по килограми и храни.
:)
Това е малко вероятно да го направя, но току що показах поста ти на тъщата, която е тук за няколко седмици - тя меко казано се изсмя. Да си осигуряваш нормална храна в София за 5 лева на ден НЯМА как да стане или поне не за мен. Ако сметнем един храноден за мен:
- закуска: филия хляб, шунка отгоре (200 грама) две яйца, един домат, сирене около 100 гр, някаква масло да си изпържа яйцата, чаша мляко ( това ми стига за кафето до обяд), 2-3 чаши кафе, малко захар за кафето
- обяд: 200 грама мръвка, някаква зеленчукова гранитура, салата, плод
- вечеря: 200 грама мръвка, салата;
- аз лично консумирам и два снакса от около 400 калории всеки, да кажем по половин кофичка кисело мляко, тоест една на ден и още някакви плодове с млякото аз да стигне калорийния минимум.
- Добавения протеин на прах в снакса не го смятам, защото може да се замени в нещо друго, а и не искам да ти натоварвам бюджета;
До тук ако ми кажеш как се побираш в 5 лева ще ти пратя още 5 за да не мизерстваш поне един ден в живота си в София.

А и БТУ, това че климата в България е по-мек, не значи, че човек не му се иска да отиде до Тенерифе, както на канадеца му се иска да отиде до Куба/Мексико. Не става въпрс какво ни се иска или не, а какво можем да си позволим или не със сравнявания доход.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от IRA »

Това 250 долара за един човек ли е ? Защото ние ( 4 човека) под 1500 не падаме, хем хладилника е полупразен .
bachelor - а с една спалня ли беше?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

IRA написа:bachelor - а с една спалня ли беше?
С една самостоятелна спалня е "one bedroom", на bachelor спалното помещение не е обособено в отделна самостоятелна стая. Представи си го като голяма хотелска стая с кухня и легло, всичко в едно помещение.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:До Куба не е необходимо да ходя. За разлика от Канада, тук климатът е доста по-добър и има море. (момент за присмех, да осмеем колко е смешно да му се радваме).
На българското море вече да не са почнали да дават квартирите без пари, щото на мен преди 15 години ми взимаха по 40-50лева на вечер за стая с климатик в Китен и Приморско? За хотел, сравним с тези в Мексико няма и да питам колко е нощувката ;) Но можеш да ми кажеш примерно колко струва 1 седмица all-inclusive в Анталия като летиш дотам със самолет, а не да се клатиш 15 часа с автобус?

Kan_Tangra написа:Това с уговорката, че си позволявам да се усъмня, в Торонто, град с баснословни цени на имотите, да можеш да си намериш за $1000 добър апартамент, в добра сграда и добър квартал. Че и с включени консумативи.
В огромната част рентал билдингс в Торонто консумативите са включени (само в някои тока може да е отделно, както написах). Няма кво да се усъмняваш, ето ти за $950 даже (в хубав район - The Annex), на един хвърлей от даунтаун:
http://www.viewit.ca/vwExpandView.aspx?ViT=112646"
Даже от снимките изглежда, че сградата има сауна и gym :)
Kan_Tangra написа:Също, си позволявам да се усъмня за 250$ каква храна ще да е, при положение, че аз харчех по 400$ преди 5 години. Без изобщо да консумирам био, и почти никакъв алкохол. Или пък храни от типа на телешки стекове по 30$ килото, колбаси по 50$ и тн.
П.С. Това за супер високите цени на храната в България започва да се чете доста често.
Да вземем да направим и една разбивка по храни, килограми и цени, та да видим кое как.
Защото за всяка (хранителна) стока, на която ми се спре погледа, разликата е в пъти ...
Аз също си позволявам да се усъмня в София за 150лв как ще се храниш, като аз харчех по толкова още през 2002-ра 2003-та, а оттогава колко са се вдигнали цените?
Айде давай цени ( с линкове към листовките, че да не стават недоразумения ;) ), примерно за:
1 литър прясно мляко
1 килограм свинско
1 килограм пилешко
1 килограм банани
1 голям ананас
1 литър зехтин
1 килограм сирене
12 яйца
1 килограм картофи

И после аз ще ти дам за Торонто, да видим къде е тая разлика "в пъти". Единственото за което мога да каже че е чувствително по-евтино в София е хляба.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от IRA »

А ясно , тук му викат студио или 1 1/2 :) и цената е горе - долу на половината.
Сестра ми нае наскоро в Тороно жилище с една спалня в кондоминиум ( сградата е нова) , отоплението е включено , а тока не . Плаща 1600 $ , тока е към 80 долара на месец ( което за Монреал е много без отопление).Все още си е с кебекарската застраховка за кола, че Онтарио застраховките били безумни.
Последно промяна от IRA на Сря Мар 15, 2017 3:33 pm, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

IRA написа:А ясно , тук му викат студио или 1 1/2 :) и цената е горе - долу на половината.
Тук също се ползва "студио", двете с bachelor са синоними.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от IRA »

Половинките обаче са Кебекарска запазена марка. Не знам от къде са го измислили. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

Сега се сещам, майка ми и баща ми бяха миналата година на нашето си море: нощувка с две яденета ( закуска и вечеря) неше 180 кинта за двама за 3 нощи. Те си взеха два "пакета", общо 6 нощи, тоест 360 кинта. Плюс обедите, плюс самолетни билети (ако ще сравняваме ябърки с ябълки, щото до Куба или Мексико не се ходи с влак или автобус), плюс малко тук и так за да се изравни с all inclusive. Майка ми ползва влак безплатно, та им е струвало само един билет за баща ми, но мак си е кинти, да добавим по още 25-30 кинта на месец на човек за да могат да си го позволят.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

IRA написа:Половинките обаче са Кебекарска запазена марка. Не знам от къде са го измислили. :rofl:
На мен bachelor винаги ми е звучало тъпо, все едно на някакъв двустаен да му викат master's (но само ако има master bedroom :D ) ... или някакъв малко по-различен едностаен да е bachelorette. :lol:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Kan_Tangra написа:До Куба не е необходимо да ходя. За разлика от Канада, тук климатът е доста по-добър и има море. (момент за присмех, да осмеем колко е смешно да му се радваме).
На българското море вече да не са почнали да дават квартирите без пари, щото на мен преди 15 години ми взимаха по 40-50лева на вечер за стая с климатик в Китен и Приморско? За хотел, сравним с тези в Мексико няма и да питам колко е нощувката ;) Но можеш да ми кажеш примерно колко струва 1 седмица all-inclusive в Анталия като летиш дотам със самолет, а не да се клатиш 15 часа с автобус?
Kan_Tangra написа:Това с уговорката, че си позволявам да се усъмня, в Торонто, град с баснословни цени на имотите, да можеш да си намериш за $1000 добър апартамент, в добра сграда и добър квартал. Че и с включени консумативи.
В огромната част рентал билдингс в Торонто консумативите са включени (само в някои тока може да е отделно, както написах). Няма кво да се усъмняваш, ето ти за $950 даже (в хубав район - The Annex), на един хвърлей от даунтаун:
http://www.viewit.ca/vwExpandView.aspx?ViT=112646"
Даже от снимките изглежда, че сградата има сауна и gym :)
Kan_Tangra написа:Също, си позволявам да се усъмня за 250$ каква храна ще да е, при положение, че аз харчех по 400$ преди 5 години. Без изобщо да консумирам био, и почти никакъв алкохол. Или пък храни от типа на телешки стекове по 30$ килото, колбаси по 50$ и тн.
П.С. Това за супер високите цени на храната в България започва да се чете доста често.
Да вземем да направим и една разбивка по храни, килограми и цени, та да видим кое как.
Защото за всяка (хранителна) стока, на която ми се спре погледа, разликата е в пъти ...
Аз също си позволявам да се усъмня в София за 150лв как ще се храниш, като аз харчех по толкова още през 2002-ра 2003-та, а оттогава колко са се вдигнали цените?
Айде давай цени ( с линкове към листовките, че да не стават недоразумения ;) ), примерно за:
1 литър прясно мляко
1 килограм свинско
1 килограм пилешко
1 килограм банани
1 голям ананас
1 литър зехтин
1 килограм сирене
12 яйца
1 килограм картофи

И после аз ще ти дам за Торонто, да видим къде е тая разлика "в пъти". Единственото за което мога да каже че е чувствително по-евтино в София е хляба.
Ако не ви е целта да се препирате за спорт просто има данни за Costof living за Канада и България с включен наем.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/r ... ountry.jsp"

Грубо индекса е два пъти по-висок за Канада, демек за 2000 канадски долара в Канада ти трябват 1300 лева в България.
Ето го и сравнението между София и Торонто с цени сравнени.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... Comparison"

Горе-долу същото казва - около два пъти по-скъпо в Торонто отколкото в София.

Има една интересна графа обаче - Average monthly disposable salary (Net after tax) която показва 4.5 пъти по висока за Торонто отколкото София, а не два пъти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от prace »

kiro написа:Аз ще ти направя разбивката. За $2200 чисто не може да си позволиш много. Канада (както и и България) е икономика за която ти трябват 2 дохода за да издържаш едно домакинство. $2200 се изкарват с $15-16 долара на час. Всеки новопристигнал може да ги изкарва тези пари от втория ден в Торонто. Умножи по 2 и имаш "приличен" живот според българските стандарти.
Кирчо, ако взимаш $15-16 /на час ще направиш $2200 на месец само ако работиш на черно. На бяло няма как да стане. Не лъжи хората. Има данъци, и ай, пенсии и т.н.....При $15-16 на час при фул тайм, ще ти останат около 1800 на месец чисти.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от MrGeek »

prace написа:Кирчо, ако взимаш $15-16 /на час ще направиш $2200 на месец само ако работиш на черно. На бяло няма как да стане. Не лъжи хората. Има данъци, и ай, пенсии и т.н.....При $15-16 на час при фул тайм, ще ти останат около 1800 на месец чисти.
Прасе, говориш глупости без изобщо да си наясно с реалните цифри. Фул тайм джоб през годината означава средно 40 часа седмично или 2080 часа годишно, което е бруто $33,280 при $16/час. Всеки данъчен калкулатор веднага ще ти покаже, че на този брутен доход (сметките са за провинция BC) от $2,773.33, се дължат съответно $362.88 данък доход (федерален + провинциален), $122.84 СРР и $52.14 EI, като чистия месечен доход е $2,235.47. И това са сметките за сам човек (single).
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Marto »

...
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от the_coach »

Е, то отавна е ясно, че на прасето и танграта математиката не им силната страна ;)
Публикувай отговор