мляко от ферма

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от pumpy »

The Matrix
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

optics написа:Хехе, Павел дал линк към много бисерна тема, цитирам
18. Ваксините са биологично оръжие за разпространение на смъртоносни рекомбинантни вируси, бактерии и други вредни и опасни за здравето вещества! Ваксините се използват за манипулиране гените на човека и постигане на умствен контрол върху масите! Чрез ваксините се променят още от бебешка възраст биохимичните процеси в мозъка на човека, които водят впоследствие до проблеми с опознаването на света и реалността, асоциално и деструктивно поведение и мислене, лесно пристрастяване към опиати и наркотици!
:fubar: :fubar: :fubar:
:rofl:
Такива бисери може да изтърсиш само в момент на опиянение, зяпайки циците на Джени Макарти в Плейбой
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: мляко от ферма

Мнение от Bistra »

Ами...аз като ви казвах! :$ ... За всичко са виновни илюминатите и ... феминистките! :party: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: мляко от ферма

Мнение от NaviD »

МОДЕРАТОРИТЕ - ДА НЕ СТЕ В КУБА НЯКЪДЕ И БЕЗ ИНТЕРНЕТ? ТАЗИ ТЕМА Е МИНИМУМ ЗА ШИПКИТЕ ИЛИ ПОНЕ ИЗЧИСТЕНА.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

Marto написа:
Павел написа: Ако твърдиш, че точно в Канада няма избор на качествени и вкусни млека, значи говориш за друга Канада от друга планета.
Мляко с цветовете на дъгата, супер!
Предполагам имат същият цвят и отвътре!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

miteto написа:Kpetrov, като ще развиваме теории за това как ни блъскат с излишни ваксини заради печалбата на някой си, нека да погледнем имунизационния календар на Русия:
http://www.nap.edu/openbook.php?record_ ... 2&page=113"

Май не е толкова различен от канадския или американския - какво, и там ли дългата ръка на FDA им е наложила да се боцкат по 5 пъти излишно, че да направи някоя фармацеврична компания печалба?
Много грешно разбираш мнението за печалбата! Печалбата за която става въпрос се изразява в това да се произвеждат ваксини при които качеството и изпитанията са за сметка на други фактори.
Броят на боцканията също е увеличен през годините и това, че се слагат по много наведнъж.
И след като ме пита директно дали съм за ваксиниране, да аз съм за, но съм против много от нещата свързани с това.

Щом някои обръщат внимане на неща, като по-долното, то си е за тяхна сметка.
18. Ваксините са биологично оръжие за разпространение на смъртоносни рекомбинантни вируси, бактерии и други вредни и опасни за здравето вещества! Ваксините се използват за манипулиране гените на човека и постигане на умствен контрол върху масите! Чрез ваксините се променят още от бебешка възраст биохимичните процеси в мозъка на човека, които водят впоследствие до проблеми с опознаването на света и реалността, асоциално и деструктивно поведение и мислене, лесно пристрастяване към опиати и наркотици!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

Bistra написа:На въпроса ми: "Какви шарки съм карала?", майка ми не помнеше нищо. А той се наложи от самосебе си като синът ми донесе варицела от детската градина. Не ме питай, как се изкарва дребна шарка на 35 години! Не беше от най-любимите преживявания в живота ми.
Е защо не си се ваксинирала!? Синът ти защо не е бил ваксиниран?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: мляко от ферма

Мнение от speedy »

В България ваксина против варицела до преди няколко години нямаше. Сега не знам какво е положението.

..., наистина, разделете я тая тема. ...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Kpetrov написа:
miteto написа:Kpetrov, като ще развиваме теории за това как ни блъскат с излишни ваксини заради печалбата на някой си, нека да погледнем имунизационния календар на Русия:
http://www.nap.edu/openbook.php?record_ ... 2&page=113"

Май не е толкова различен от канадския или американския - какво, и там ли дългата ръка на FDA им е наложила да се боцкат по 5 пъти излишно, че да направи някоя фармацеврична компания печалба?
Много грешно разбираш мнението за печалбата! Печалбата за която става въпрос се изразява в това да се произвеждат ваксини при които качеството и изпитанията са за сметка на други фактори.
Броят на боцканията също е увеличен през годините и това, че се слагат по много наведнъж.
Ами как няма да разбирам мнението за печалбата грешно като пишеш супер-лаконично и с недомлъвки. Сега, като си казал "А", ще кажеш ли и "Б", т.е. какви са тия други фактори намесени - "качеството и изпитанията са за сметка на други фактори"? Имаш ли линкове, статии по въпроса?
За броя на боцканията и това, че се слагат по много наведнъж вече ти показах че дори в Русия е така. Какво сега, всичките лекари по целия свят (вкл. в Русия) са част от някаква печалбарска конспирация ли?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Kpetrov написа:
Bistra написа:На въпроса ми: "Какви шарки съм карала?", майка ми не помнеше нищо. А той се наложи от самосебе си като синът ми донесе варицела от детската градина. Не ме питай, как се изкарва дребна шарка на 35 години! Не беше от най-любимите преживявания в живота ми.
Е защо не си се ваксинирала!? Синът ти защо не е бил ваксиниран?
То не е много ясно Бистра за какво говори, щото варицела и дребна шарка са две различни болести. Ако не се бъркам, дребната шарка е по-тежка болест като цяло, а варицелата е по-опасна за бременни жени.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: мляко от ферма

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа:Е защо не си се ваксинирала!? Синът ти защо не е бил ваксиниран?
Speedy ти е отговорил вече. Варицелата е дребна шарка, която се преживява. Не стои така въпросът с вариолата и морбилите, обаче. Ако не ме лъже паметта за тях имахме като деца задължителна ваксинация. В България нямаше ваксина и срещу менингит също, но тук в Канада е задължителна. (Изключвам случаите на религиозни хаховци.) Аз не съм ваксинирана, но синът ми - да.
P.S. Бъркаш изцяло, Митю! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: мляко от ферма

Мнение от Bistra »

Според мен вкусовите качества на млякото не се съсипват от пастьоризацията, а от обезмасляването му.
Ще дам пример, защо човек не трябва да действа като кон с капаци.
Моята свекърва чете надлежно пресата кое е полезно, кое не (В една статия българските журналя твърдят, че яденето на банани с черни точки било супер полезно, в следващата го отричат. :D ) и открай време си взима мляко в България "от жена"...Ще рече жена дошла от село и продаваща на пазара сурово мляко. Пазарът и е точно под прозорците, какво да правиш - навик!
Та след като се купи това мляко се започва едно варене - Ум да ти зайде! След това млякото се оставя да изстине. То образува каймак. И оттук на сетне се започва едно цедене през цедки, тензух и тем подобни за да се премахне маслото и ципата отгоре. Е, какъв е смисълът се питам аз от цялото това упражнение?
Аз си купувам от магазина пастьоризирано мляко и го пия направо - без варене. Няма ципи - чиста работа!
Проблемът при усвояването на плодовите, шоколадови и други десертни млека идва от добавките и обогатителите. В някои блъскат магнезий, който не понася добре на всеки стомах. Аз лично ги избягвам.
Аз попитах в другата тема каква е разликата между био и небио продуктите, ама никой не ме взе насериозно и не ми отговори. :sweat: Подозирам, че е същата като религиозната и нерелигиозна храна - единствено в цената. :tmi:
Ама щом ви успокоява, че живеете по-здравословно - дерзайте! |(
Последно промяна от Bistra на Чет Апр 09, 2015 12:36 pm, променено общо 2 пъти.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Bistra написа:P.S. Бъркаш изцяло, Митю! :)
Не мисля, че бъркам
дребна шарка - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1% ... 0%BA%D0%B0" (на английски http://en.wikipedia.org/wiki/Measles" )
варицела - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0% ... 0%BB%D0%B0" (на английски http://en.wikipedia.org/wiki/Chickenpox" )
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: мляко от ферма

Мнение от Bistra »

Е, хубаво може и така да е.
Какво се опитваш сега да докажеш, че варицелата е по-опасна ли?
Ваксината срещу варицела не е задължителна дори и в Канада, и е въведена отскоро, доколкото знам. Комбинираната ваксина срещу морбили-рубеола-заушка е задължителна навсякъде. Сам си вади извода кое заболяване е по-опасно. |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Bistra написа:Какво се опитваш сега да докажеш, че варицелата е по-опасна ли?
Който може да чете, ще види че вече писах "Ако не се бъркам, дребната шарка е по-тежка болест като цяло".
Нищо не се опитвам да докажа, просто по-рано казах че не става ясно от какво точно се е разболял сина ти, защото спомена и дребна шарка и варицела. Това са две различни болести.
Заключено