Просто не е модерно да си българин

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от mufc »

Естествено, че от опит
Моите половината клиенти са в Русия, другата половина- руснаци в Бг.
И това е само за няма и месец... сигурен съм , че жената вече не може да си преброи парите, защото те непрекъснато се умножават.
А Вие лузъри си стойте в тъпата Канада ]:)
Manchester United Football Club
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Joy »

ablood написа:
Joy написа:Тук е разкошно за живот когато имаш пари.
Това от опит ли го казваш, или е предположение?
От опит- и мой и чужд.

Чудя се колко ли зле трябва да е живял някой в Бг та дори да не е забелязвал колко прекрасно живеят други около него...
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от mufc »

Мани ги Joy, те въобще не могат да разберат. Тях СИСТЕМАТА ще им покаже каква грешка са допуснали навремето.
Ние тук в БГ ще си праим кинти заедно
Manchester United Football Club
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от pavelyankov »

Joy написа:
pavelyankov написа:
Joy написа:.... Виж руснаците прекрасно се интегрират и нищо не ги спира да се преселват у нас с постоянни темпове. Добре че са те да създават работа за българи и да ни попълват донякъде демографската празнота от напускащите българи-лузъри. :D
Пример:
Под нас живеят семейство руснаци. От 10 години са в България, имат и гражданство вече. 2 от децата им са родени тук. Преди това са били в Израел, но по думите на руснака, в България по-лесно се прави бизнес. ОК, като бизнесмен да речем е находчив - мандра, млечна борса, рент-а-кар, цех за производство на мебели. Наскоро обаче ми каза: Павка, продавам всичко и заминавам - или за Израел, или за Холандия. Тук за последните 2 години загубих .......(не редно да цитирам точно).

В България все по-трудно ще се прави бизнес. Имай това предвид, Joy.

Твоят съсед е прехвърлил неуспеха си от бизнеса върху мястото, а не е факт че нещата имат връзка.

пс. Павле, сред нещата които неприятно ме изненадаха...абе много са ви скъпи цигарите бе... :envy: И народа обаче продължава яко да пуши, нищо че бил "беден". :D
Ех, Joy, той човека не е от вчера в България. И много добре е разбрал, че лесните пари в Бг свършиха. От горе изброените бизнеси ще си остави само един - познай кой е той.
За цигарите: май вече откри кое е първото нещо дето не ти харесва ;) Очаквам каквото не ти харесва да си го казваш тук, не да го премълчаваш. И бъди честна със себе си, не само да тръбиш "Тук е прекрасно".
Аре със здраве :) Отивам на карате с малкия :)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от John Smith »

Joy написа:Чудя се колко ли зле трябва да е живял някой в Бг та дори да не е забелязвал колко прекрасно живеят други около него...
Аха, сега разбирам защо всеки 3-ти младеж има планове да се изнесе от България след 2012 и защо България държи рекорда по самоубийства в ЕС с бройката от 12000 човека за последните 10 години. Явно някои не могат да понесат прекрасния живот, така си го обяснявам. Много хубаво не е на хубаво. Други пък са намерили начин да си вземат дъх от много хубавото, мятайки се под колелата на спокойно движещите се автомобили. Към 1000 човека на година по този начин си взимат отпуска завинаги, а над 4000 само за месец-два, докато им махнат гипса. Така като гледам на какво се прихласваш, не ти трябваше да ходиш чак до България, където живее една от най-нещастните нации в Европа - http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3806575,00.html" . Бедни държави с по-щастливо население по Централна Америка колкото искаш. А и сняг не ги вали там.

:wasntme:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Koko »

John Smith написа:Аха, сега разбирам защо всеки 3-ти младеж има планове да се изнесе от България след 2012 и защо България държи рекорда по самоубийства в ЕС с бройката от 12000 човека за последните 10 години. Явно някои не могат да понесат прекрасния живот, така си го обяснявам. Много хубаво не е на хубаво. Други пък са намерили начин да си вземат дъх от много хубавото, мятайки се под колелата на спокойно движещите се автомобили. Към 1000 човека на година по този начин си взимат отпуска завинаги, а над 4000 само за месец-два, докато им махнат гипса. Така като гледам на какво се прихласваш, не ти трябваше да ходиш чак до България, където живее една от най-нещастните нации в Европа - http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3806575,00.html" . Бедни държави с по-щастливо население по Централна Америка колкото искаш. А и сняг не ги вали там.

:wasntme:
Не си обърнал внимание, Джой вече обясни че това са лузърите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от John Smith »

Чакам с нетърпение Joy да се сблъска със смазващата бюрокрация и корупция на всички нива в България. Съмнява ме обаче, че ще иска да сподели колко това я прави щастлива. При такива залитания в началото трудно ще обърне посоката. По-скоро очаквам да изчезне от форума или да се превърне в myhata III.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от myhata II »

Ми ще изчезне бе,като се потопи в реалния живот много ще и е да се занимава с такива като теб Вуте :fubar:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от John Smith »

Не знам кой е Вуте, но ми се струва, че ти самият живееш някакъв вуртуален живот, който ти замества липсата на реален. Предвид тези твои 6500+ едноредови поста, 90% лишени от смисъл и съдържание, не мога да намеря друго обяснение как така още не си се "потопил". Напълно съм убеден, че няма да й е до никакъв Вуте, ами по-скоро ще се чуди как да си плати сметката за тока или от къде да си купи странично стъкло за колата, счупено добронамерено от безкрайно щастлив българин, решил да вземе на заем случайно забравения й телефон на седалката. Това са едни такива дребни радости, които съпътстват живота на хората в една прекрасна страна като България. Всъщност, списъкът с дребни радости е доста дълъг и предполагам това е причината за всеобщото щастие в страната. Затова си мисля, че Joy ще се "потопи". Колкото по-големи са ти очакванията, толкова повече боли разочарованието.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Mr.D »

Joy написа:
pavelyankov написа:
Joy написа:.... Виж руснаците прекрасно се интегрират и нищо не ги спира да се преселват у нас с постоянни темпове. Добре че са те да създават работа за българи и да ни попълват донякъде демографската празнота от напускащите българи-лузъри. :D
Пример:
Под нас живеят семейство руснаци. От 10 години са в България, имат и гражданство вече. 2 от децата им са родени тук. Преди това са били в Израел, но по думите на руснака, в България по-лесно се прави бизнес. ОК, като бизнесмен да речем е находчив - мандра, млечна борса, рент-а-кар, цех за производство на мебели. Наскоро обаче ми каза: Павка, продавам всичко и заминавам - или за Израел, или за Холандия. Тук за последните 2 години загубих .......(не редно да цитирам точно).

В България все по-трудно ще се прави бизнес. Имай това предвид, Joy.

Аз това го казвах в друга тема. В бизнеса никога обстоятелствата във времето не биват едни и същи. Всеки бизнес е с различна продължителност на живот в зависимост от това доколко позволяват условията. Затова далновиден бизнесмен никога не се занимава само с един проект- неговия край може да настъпи по всяко време и рискът с нищо да не бъде покрит. Но повечето от хората, отварят едно заведение примерно и си мислят че имат бизнес. Да ама не. Като му дойде края един ден по една или друга причина и почват да нищят как не можело да се прави бизнес в тая страна. Еми сори ама България с нищо не му е виновна. Пълно е с хора които в най-тежки времена на криза правят супер-печеливши бизнеси.
В България много по-лесно се прави бизнес от където и да било. За Израел не мога да кажа, но със сигурност по-лесно от всяка една "развита" страна. И от Русия също макар че там има разкошен пазар. Моите половината клиенти са в Русия, другата половина- руснаци в Бг. :D От тези които са тук, всички са само с най-положителни впечатления от живота в Бг. Твоят съсед е прехвърлил неуспеха си от бизнеса върху мястото, а не е факт че нещата имат връзка.

пс. Павле, сред нещата които неприятно ме изненадаха...абе много са ви скъпи цигарите бе... :envy: И народа обаче продължава яко да пуши, нищо че бил "беден". :D
Бизнеса така,бизнеса онова.За какьв бизнес става вьпрос? Ако споделиш може да дойда и аз един такьв да отворя. А печалбата ще си я харча тук че простотията в БГто много ме дразни.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от haimana »

Прибрах се от БГ преди 4 дни. Цигарите са евтини, 50 лева стек Боро(да не споменавам какви са цените тук).
Доста младежи са скочили на велосипеди което е страхотно. Освен страхотно е и страшно-видях как се пресича бул. В. Левски пред Спортната палата (София) от двойка велоидиоти през потока автомобили. Всеки е безсмъртен по дефиниция :tmi:

За бизнеса нищо не разбрах-аз бях на екскурзия и харчех, а не се оглеждах да изкарвам.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от ablood »

При последното ми посещение в Български магазин, освен мене имаше още 3-ма мъже клиенти. Само аз не бях по анцунг. :^)

Не, че има нещо лошо. Сигурен съм, че и тримата са се връщали от някакви спортни мероприятия. :rofl:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от optics »

Блъда, това твойто наблюдение, предполагам Джой го е имала същото в Канада с жени
:lol:

Най-често са впити.

Така е, няма пълно щастие.

Който иска да гледа жени в анцузи да ходи в Канада, който иска мъже, да ходи в България.
:D


Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Rall »

Да в Канада мноо ме кефи, че на никой не му пука как си облечен...
Е днес след работа, целия в кал и засъхнал цимент минах през Фючършоп за лаптоп. Баси ако така се появим у софето в мола сигурно ще викнат охраната и ще ме изгонят :D
Dead Eyes See No Future
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Bistra »

Rall написа:Да в Канада мноо ме кефи, че на никой не му пука как си облечен...
Да, ама ако си облечен добре, няма да ти казвам какъв ефект произвеждаш. ;)
Е, то не е само до облеклото, де. :$
Аре, да не слагам аз снимки, че ще трябва да затворят Форума. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор