здравейте

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

Доволни ли сте от Канда и с какво ?

1.доволлен/a от ..............
33
77%
2.не доволен/а от.........
10
23%
 
Общо гласове: 43
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: здравейте

Мнение от ablood »

jovani написа:Още по-лошо е ако минете от синтетично към минерално защото двигателят се е "напасвал" към филмът на по-качественото масло.
Не го мислиш сериозно, нали?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: здравейте

Мнение от John Smith »

Rall написа:Като си отишъл в сервиза не е лошо да покажеш че имаш доверие на хората.
От опит ти казвам, че като отидеш специално за смяна на масло, най-често хората знаят само как да намерят пробката за източване, как да отвият филтъра и къде се сипва маслото. Във веригата Mr.LUBE, примерно, най-често работят едни младежи с по 1 ден тренинг за по $10/h. Текучеството е голямо, естествено. Ако не им стоиш на главата, дори не правят това, за което се плаща. Много от тях не знаят кога и как се проверява налягане на гумите, не знаят как се проверява ниво на течност в скоростната кутия, нямат идея как се сменя въздушен филтър на определени модели коли, да не говорим да искаш да ти сменят ремък, което също официално се предлага като услуга. Пръскат пантите на вратите с WD40, вместо с литиева смазка, пренатягат пробките за течностите, пропускат точки на смазване по окачването или валове (ако има) и т.н. Ако ще сравняваме с отиване на доктор, тогава по правилното сравнение е да отидеш на доктор, а да те прегледа някой негов стажант 1-ви курс.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: здравейте

Мнение от Павел »

Предлагам темата да се разцепи на две – истински синтетични (мадЕ ин Европата) и синтетични-фалшименто (ташак ин Северна Америка).

В какво ме хвана бе, Джиовани - че проповядвам философията колата да ти е роб, а не ти на нея?
Дали Фрам са номер едно не ме интересува – имам приятел мениджър в ЛОРДКО – това ми препоръчва и това ми дава за 5 кинта. Сипвам AMSOIL или Мобил 1, на които пише фул синтетик. Благодарение на твоите философствания, отсега натам ще ги изпращам за лабораторен анализ. Бтв, правени са експерименти с AMSOIL – ТИР-ове са минавали по 100 000 км без смяна и без никакво скапване на двигателя.

В една друга тема ми се скара, че карам Мазада а не Мерцедес. Първия си Мерцедес - 600S си купих 1996. Ти тогава си карал Москвич ИЖ. Втория си Мерцедес SLK 2.3 - първата кола в света с хард топ канвъртабъл, купих 1998. Ти тогава, предполагам, вече си имал щастието да минеш на Лада Самара.
Да си чул случайно за shift of priorities? Аз съм си начесал крастата с коли отдавна, сега имам дете и предпочитам вместо 100 бона да гният отвън, да отиват за образованието му.
Сега да ти каже две приказки и за прословутите Ягуари. През 1992 се запознах с една мадама, чиито родители не си знаеха парите. Жените в техния род трета генерация не работеха изобщо. Та майка И и беше купила те този модел Ягуар – първия на снимката

http://www.jag-lovers.org/modern/mguides/jl0140.html"

Твоите Ягуари от кои са – от тия Фордовските? Ти точно доказваш лафа, че един Ягуар не стига – требват два, щото единия е постоянно в сервиза.
Та ходех с тази мадама около 2 години, през което време съм И карал Ягуара повече от нея. Ти тогава си карал тротонетка и си викал „бийп – бийп” по тротоара пред резиденция Лозенец. Въпреки, че Ягуара беше на 2-3 години и на 35 000 мили, течеше като из ведро. Масло не се налагаше да се сменя, защото всеки ден се доливаше и все едно си караш все с ново. Като им вдигнеш капака на тия боклуци, виждаш само маркучи – толкова много маркучи на едно място и в градинарски пикап няма да видиш. В Санта Моника имаше само един гараж, дето специализираше в Ягуар – държеха го двама черни. Като те видеха, че се задаваш зад ъгъла и хората през две преки чуваха как ти източват парите от кредитната карта. Само нейния Ягуар им купи по едни кондо на тия двамцата. Другото нещо което не ми харесваше на Ягуара беше, че 1 пойнт U-търн можеше да се направи само на Сан Диего фриуей – толкова неманеврени бяха. Иначе ташкарска, луксозна кола, вози меко, обаче не е за аверидж шмак като теб. Ягуара е за родени аристократи, които които не разбират от коли и не си знаят парите. Ти нито си аристократ, нито си толкова богат. Ако беше, нямаше да издадеш Пердисея – продължение на Одисея, в твърди корици.
А за ванити номерата дето си забол, просто нямам думи. Единственото по-идиотско нещо от това да си сложи такъв номер МЪЖ е, на номера да му е изписано името му. Друго е да си готина мацка и да сложиш нещо остроумно, закачливо – примерно бившата жена на коляча О Джей Сипсън, преди да и пререже гърлото караше бяла Тестароса със следния номер: ” закъсняла за среща” – L84AD8. Но на нея и отиваше, защото беше руса палавница с огромни цици. Ти, че не си рус, не си, дано поне да имаш големи цици.

P.S.
Ако иска Митето да ми даде мейла си на лични, мога да му сканирам снимки, щото са от лентовата ера на фотографията, като доказателство, че не говоря празни приказки. Въпреки че се дърляма с него, съм сигурен, че е джентълмен и ще потвърди какво е получил.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: здравейте

Мнение от Павел »

Предлагам темата да се разцепи на две – истински синтетични (мадЕ ин Европата) и синтетични-фалшименто (ташак ин Северна Америка).

В какво ме хвана бе, Джиовани - че проповядвам философията колата да ти е роб, а не ти на нея?
Дали Фрам са номер едно не ме интересува – имам приятел мениджър в ЛОРДКО – това ми препоръчва и това ми дава за 5 кинта. Сипвам AMSOIL или Мобил 1, на които пише фул синтетик. Благодарение на твоите философствания, отсега натам ще ги изпращам за лабораторен анализ. Бтв, правени са експерименти с AMSOIL – ТИР-ове са минавали по 100 000 км без смяна и без никакво скапване на двигателя.

В една друга тема ми се скара, че карам Мазада а не Мерцедес. Първия си Мерцедес - 600S си купих 1996. Ти тогава си карал Москвич ИЖ. Втория си Мерцедес SLK 2.3 - първата кола в света с хард топ канвъртабъл, купих 1998. Ти тогава, предполагам, вече си имал щастието да минеш на Лада Самара.
Да си чул случайно за shift of priorities? Аз съм си начесал крастата с коли отдавна, сега имам дете и предпочитам вместо 100 бона да гният отвън, да отиват за образованието му.
Сега да ти каже две приказки и за прословутите Ягуари. През 1992 се запознах с една мадама, чиито родители не си знаеха парите. Жените в техния род трета генерация не работеха изобщо. Та майка И и беше купила те този модел Ягуар – първия на снимката

http://www.jag-lovers.org/modern/mguides/jl0140.html"

Твоите Ягуари от кои са – от тия Фордовските? Ти точно доказваш лафа, че един Ягуар не стига – требват два, щото единия е постоянно в сервиза.
Та ходех с тази мадама около 2 години, през което време съм И карал Ягуара повече от нея. Ти тогава си карал тротонетка и си викал „бийп – бийп” по тротоара пред резиденция Лозенец. Въпреки, че Ягуара беше на 2-3 години и на 35 000 мили, течеше като из ведро. Масло не се налагаше да се сменя, защото всеки ден се доливаше и все едно си караш все с ново. Като им вдигнеш капака на тия боклуци, виждаш само маркучи – толкова много маркучи на едно място и в градинарски пикап няма да видиш. В Санта Моника имаше само един гараж, дето специализираше в Ягуар – държеха го двама черни. Като те видеха, че се задаваш зад ъгъла и хората през две преки чуваха как ти източват парите от кредитната карта. Само нейния Ягуар им купи по едни кондо на тия двамцата. Другото нещо което не ми харесваше на Ягуара беше, че 1 пойнт U-търн можеше да се направи само на Сан Диего фриуей – толкова неманеврени бяха. Иначе ташкарска, луксозна кола, вози меко, обаче не е за аверидж шмак като теб. Ягуара е за родени аристократи, които които не разбират от коли и не си знаят парите. Ти нито си аристократ, нито си толкова богат. Ако беше, нямаше да издадеш Пердисея – продължение на Одисея, в твърди корици.
А за ванити номерата дето си забол, просто нямам думи. Единственото по-идиотско нещо от това да си сложи такъв номер МЪЖ е, на номера да му е изписано името му. Друго е да си готина мацка и да сложиш нещо остроумно, закачливо – примерно бившата жена на коляча О Джей Сипсън, преди да и пререже гърлото караше бяла Тестароса със следния номер: ” закъсняла за среща” – L84AD8. Но на нея и отиваше, защото беше руса палавница с огромни цици. Ти, че не си рус, не си, дано поне да имаш големи цици.

P.S.
Ако иска Митето да ми даде мейла си на лични, мога да му сканирам снимки, щото са от лентовата ера на фотографията, като доказателство, че не говоря празни приказки. Въпреки че се дърляма с него, съм сигурен, че е джентълмен и ще потвърди какво е получил.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: здравейте

Мнение от John Smith »

IFF написа:Земетресенията идват от форума Бгканада. Като си изкарат всичките п****те да ги мерят и като заудрят с тях по клавиатурата, се получава ефекта на пеперудата, това предизвиква земетресенията.
Пак ще ги друса японците. :?:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: здравейте

Мнение от jovani »

Много нерви, много нещо за едно най-обикновенно мнение, целящо да отговори на проблемът ти с трансмисията на Маздата, която както знаеш е един достоен представител на семейство Форд (доскоро заедно с Ягуар, Астон Мартин, Ленд Роувър, Волво и други).
Павел написа:Предлагам темата да се разцепи на две – истински синтетични (мадЕ ин Европата) и синтетични-фалшименто (ташак ин Северна Америка).

В какво ме хвана бе, Джиовани - че проповядвам философията колата да ти е роб, а не ти на нея?
Дали Фрам са номер едно не ме интересува – имам приятел мениджър в ЛОРДКО – това ми препоръчва и това ми дава за 5 кинта. Сипвам AMSOIL или Мобил 1, на които пише фул синтетик. Благодарение на твоите философствания, отсега натам ще ги изпращам за лабораторен анализ. Бтв, правени са експерименти с AMSOIL – ТИР-ове са минавали по 100 000 км без смяна и без никакво скапване на двигателя.
Имаше малко време да попрочетеш по интернет, което си използвал добре - но не обръщай внимание какво пише на опаковките, на Канадският сайт на Мобил http://www.mobil.ca/Canada-English-LCW/ ... bil-1.aspx е показано само едно "истинско" синтетично масло - Мобил 1 0-40.
Интересното е, че в таблиците "Фийчърс анд Бенефитс" за останалите модели пише че са "Synthetic formula", а за 0-40 не са употребили никъде "Synthetic". Другото интересно е, че или са объркали или са му променили техническите данни спрямо това, което дават на американският сайт на Мобил 1.
Го фигър.
АМСОйл ис а клас он хис оун, но е скъпичко. Ако мина на АМСОйл предполагам, че не бих сипвал нищо друго след това. И затова и надали бих я направил тази стъпка.
Колкото до филтрите Фрам има доста информация по интернет, като май не ги водят от най-добрите - хартиен филтър, залепен с лепило за картонена основа, пластмасови клапи и т.н. Отново казвам - не че има някакво огромно значение, но един сериозен авто любител би трябвало да ги знае тези работи. Иначе Фрам филтри се намират навсякъде - УолМарт, КанТайър, ПартсСоурс - та не виждам твоят приятел да ти е дал кой знае какъв специфичен съвет - със същият успех можеше да те посъветва да отидеш на вечеря в МакДоналдс, предполагам.
Павел написа: В една друга тема ми се скара, че карам Мазада а не Мерцедес. Първия си Мерцедес - 600S си купих 1996. Ти тогава си карал Москвич ИЖ. Втория си Мерцедес SLK 2.3 - първата кола в света с хард топ канвъртабъл, купих 1998. Ти тогава, предполагам, вече си имал щастието да минеш на Лада Самара.
Да си чул случайно за shift of priorities? Аз съм си начесал крастата с коли отдавна, сега имам дете и предпочитам вместо 100 бона да гният отвън, да отиват за образованието му.
Къде забрави бимърите, дето имаше едно 645 и едно 540, Ескалейда и останалата флотилия?
Предполагам, че си купувал (лизвал) нова кола на всеки 1-2 години или си бил приятел с Джей Лено?
Павел написа: Сега да ти каже две приказки и за прословутите Ягуари. През 1992 се запознах с една мадама, чиито родители не си знаеха парите. Жените в техния род трета генерация не работеха изобщо. Та майка И и беше купила те този модел Ягуар – първия на снимката

http://www.jag-lovers.org/modern/mguides/jl0140.html"

Твоите Ягуари от кои са – от тия Фордовските? Ти точно доказваш лафа, че един Ягуар не стига – требват два, щото единия е постоянно в сервиза.
Та ходех с тази мадама около 2 години, през което време съм И карал Ягуара повече от нея. Ти тогава си карал тротонетка и си викал „бийп – бийп” по тротоара пред резиденция Лозенец. Въпреки, че Ягуара беше на 2-3 години и на 35 000 мили, течеше като из ведро. Масло не се налагаше да се сменя, защото всеки ден се доливаше и все едно си караш все с ново. Като им вдигнеш капака на тия боклуци, виждаш само маркучи – толкова много маркучи на едно място и в градинарски пикап няма да видиш. В Санта Моника имаше само един гараж, дето специализираше в Ягуар – държеха го двама черни. Като те видеха, че се задаваш зад ъгъла и хората през две преки чуваха как ти източват парите от кредитната карта. Само нейния Ягуар им купи по едни кондо на тия двамцата. Другото нещо което не ми харесваше на Ягуара беше, че 1 пойнт U-търн можеше да се направи само на Сан Диего фриуей – толкова неманеврени бяха. Иначе ташкарска, луксозна кола, вози меко, обаче не е за аверидж шмак като теб. Ягуара е за родени аристократи, които които не разбират от коли и не си знаят парите. Ти нито си аристократ, нито си толкова богат. Ако беше, нямаше да издадеш Пердисея – продължение на Одисея, в твърди корици.
А за ванити номерата дето си забол, просто нямам думи. Единственото по-идиотско нещо от това да си сложи такъв номер МЪЖ е, на номера да му е изписано името му. Друго е да си готина мацка и да сложиш нещо остроумно, закачливо – примерно бившата жена на коляча О Джей Сипсън, преди да и пререже гърлото караше бяла Тестароса със следния номер: ” закъсняла за среща” – L84AD8. Но на нея и отиваше, защото беше руса палавница с огромни цици. Ти, че не си рус, не си, дано поне да имаш големи цици.
Това кога се случи - преди турнето с Меноуър или след това?

Между другото когато си купувах първият Ягуар - моделът на който бях видял преди години и тогава си казах: "Аз трябва да я имам тази кола" - имах много лош фийдбак от бивши собственици на Ягуар, включително моят екс-шеф от Италия (който докато е живял в Лондон в ранният си период е имал Джаг, на който всяка сутрин се е молил да запали). Изобщо Ягуарите сглобени преди края на миналият век се славят с рекорд на изключително ънрелайабилити, особенно по електрическата им система и запалването, произведени с части на Лукас.
За мой късмет явно съм уцелил момента, когато повечето проблеми са били отстранени от Форд (преди Форд да ги сдаде по време на рецесията) и, да чукна на дърво, никога не съм имал проблеми с двата си Ягуара - проблемите ми в последната година дойдоха от старият Крайслер, който карах само зимата и смятам да сдам за вторични суровини в края на месеца.
Между 2004 и 2007 година Ягуар убедително са в челото на почти всички класации за вийкъл релайабилити, заедно с имена като Лексъс, Акюра, Хонда.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: здравейте

Мнение от Rall »

У мойто бачкане има един пич, бачка на рецепцията, та той има Jaguar ама го кара зимата, нещо като стария ти Крайслер :lol: Иначе на Jaguar тва му беше единствения плюс - лошото качество, което помага на" лорда "след като е покрил криво-ляво "миледи" петък вечер, да релаксира в гаража омазан с масло събота и неделя... Като едно време Москвич-а :rock: пред блока... :rock:
Dead Eyes See No Future
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: здравейте

Мнение от miteto »

Павел написа:Ти тогава си карал тротонетка и си викал „бийп – бийп” по тротоара пред резиденция Лозенец.
jovani написа:Това кога се случи - преди турнето с Меноуър или след това?
Павката и Джовани ме кефят максимално :rock:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: здравейте

Мнение от anxeli »

Пак земетресение направиха :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: здравейте

Мнение от Bistra »

miteto написа:
Павел написа:Ти тогава си карал тротонетка и си викал „бийп – бийп” по тротоара пред резиденция Лозенец.
jovani написа:Това кога се случи - преди турнето с Меноуър или след това?
Павката и Джовани ме кефят максимално :rock:
И мен. :D :rock:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: здравейте

Мнение от Павел »

Джиовани, моята Мазда е произведена пред 2 години в Япония и има толкова общо с Форд, колкото ти с еднопосочен билет до България. Единственото нещо което малко ме притеснява е, че може да е радиоактивна, понеже завода се намира близо до Хирошима :D
Временната симбиоза м/у компания Мазда и компания Форд се отрази повече от благоприятно на последната - видяха как се работи качествено. Симбиозата м/у Форд и Ягуар се отрази пагубно на последния, защото той замяза поразително на първия. Доказателство S-Type.
Преди Форд ерата, Джаговете бяха боклуци, но поне имаха фаца. След Форд ерата дизайна им пак стана убиец, за качеството обаче не съм много сигурен.
Ако не си ме разбрал от първия път, да ти повторя - на теб Джагюяр ти трябва толкова, колкото на дядо ти презерватив.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: здравейте

Мнение от ivandaman »

Bistra написа:
miteto написа:
Павел написа:Ти тогава си карал тротонетка и си викал „бийп – бийп” по тротоара пред резиденция Лозенец.
jovani написа:Това кога се случи - преди турнето с Меноуър или след това?
Павката и Джовани ме кефят максимално :rock:
И мен. :D :rock:
Да се присъединя и аз :y: :)

Единият те смазва с горчиви истини (директно в муцуната и без заобиколки) които подлудяват половината аудитория.
Другият твори не-научна фантастика която подлудява другата половина

Лудницата е пълна..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: здравейте

Мнение от myhata II »

Павел написа:Джиовани, моята Мазда е произведена пред 2 години в Япония и има толкова общо с Форд, колкото ти с еднопосочен билет до България. Единственото нещо което малко ме притеснява е, че може да е радиоактивна, понеже завода се намира близо до Хирошима :D
Временната симбиоза м/у компания Мазда и компания Форд се отрази повече от благоприятно на последната - видяха как се работи качествено. Симбиозата м/у Форд и Ягуар се отрази пагубно на последния, защото той замяза поразително на първия. Доказателство S-Type.
Преди Форд ерата, Джаговете бяха боклуци, но поне имаха фаца. След Форд ерата дизайна им пак стана убиец, за качеството обаче не съм много сигурен.
Ако не си ме разбрал от първия път, да ти повторя - на теб Джагюяр ти трябва толкова, колкото на дядо ти презерватив.
Бе верно ти по големо дърво от това не можа да си купиш :o :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: здравейте

Мнение от petar krastev »

jovani написа:[Ако имаш желание би могъл да прочетеш, че базата на синтетичното масло групи 4 или 5 НЕ е дериват на петрола, а се получава изкуствено чрез химични или биотермични процеси.
Само в Канада и САЩ "синтетични" могат да бъдат наричани масла, чиято база е получена чрез рафиниране/термична обработка на суров петрол - група 3, или казано по-друг начин висококачествени минерални масла.
.
Джони ти ме закла,ще отида и ще се самообеся.Какво е това обяснение бе,от къде го изкопа това.Ти да не си завършил "Технология и производсво на синтетичните и минерални масла"
Сега, ти като ми кажеш биотермичен процес,аз си представям баба ми на село като вари мас от прасето да прави сапун.
Каква разлика има между моторните масла в Европа и Америка,след като са сертифицирани по ISO 9001.
Ако не можеш да обясниш една теортия,така че да те разбере едно 6 годишно хлапе,значи и ти нищо не разбираш от нея.
Какво си се заобеснявал,кажи го с прости и ясни думи,ако ти е ясно и на тебе.В което се съмнявам,ама както и да е.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: здравейте

Мнение от azzura »

Предпочитам горчивата истина пред фантазиите.

Има една тенденция - всяка тема завършва със спорове за поддръжка на коли.
Ами жената? Как се поддържа една средностатистическа българска имигрантка? Колко често сменя парфюма, на 5 или на 10 месеца? Колко време изкарва с един чифт ботуши - един сезон или повече? Прави ли си редовен технически преглед? Ако много ръмжи и задницата занася, бива ли сменена с нов модел на лизинг?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор