КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА, ДЕТЕТО ВИ ДА ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Какаво патриотично има в това да научиш децата си на своя език?За мен няма нищо по нормално от това...аз не съм никакъв патриот,но просто не се срамувам от това,че съм се родил в Булгаристан,не се срамувам от семейството си и не се опитвам да изтрия този факт...ако за някой това е странно и патриотично,ок...
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

ZanzibarHero написа:
ablood написа:
KASTA7372 написа:...който ми говори за патриотизъм вън от страната си е абсолютен лицемер...
Има хора на които наистина се е наложило да избягат от страната си, против волята си. Част от тях биха могли да бъдат искренни патриоти, тъгуващи по загубената си родина.

Един от приятелите ми от детинство избяга за Швейцария още в началото на 90-те и от тогава нито вест, нито кост. Когато дочул че и аз съм заминал се свърза с мен и ми призна каква е истината - човекът е доктор, професор в Barn-ска билница, щастливо омъжен за свой бивш студент.

Преди 20 години сигурно е било ужасно да си гей в България. Още повече баща му беше супервисш военен. Този мой приятел може да каже, че милее за родината, без да предизвика насмешка в мен.
Това пък съвсем не мога да го разбера?

Отиваш да живееш в друга страна, воден от любов към пътешествията и не може да си патриот!

Отиваш да живееш в друга страна, защото имаш икономически проблеми и искаш да намериш решение за тях, и не си патриот!

Отиваш да живееш в друга страна, воден от любов към друг човек и си оставаш патриот!
Ама ти сега пътешественик ли се изкара? :wink: Има голяма разлика между пътешесвеник и емигрант. Разликата е, че втория няма намерение да се прибира в родината си. В противен случай не е емигрант а гурбетчия. Какато казах преди - гурбетчиите имат правото да се изтъкват като родолюбци.

А ти не си дошъл тук за да решиш икономическите си проблеми, а за да се бориш с други такива. Просто тукашните проблеми са свързани с много по-голяма потребителска кошница. Друга разлика няма - и тук и там харчиш колкото изкарваш. И тук има много хора, които затъват с множество кредитни карти, несмогващи да си плащат разходите с текущите доходи.

А колкото до любовта... я си представи как колегите на един български военен разбират че синът му е обратен! Ще му се стъжни службата отвсякъде. Питай Линко ако искаш как би се почувствал!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

ablood написа:и тук и там харчиш колкото изкарваш.
Айде бе ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

optics написа:
ablood написа:и тук и там харчиш колкото изкарваш.
Айде бе ?
Всички отклонения от тази формула са временни. Все някога/някой ще поеме баланса.
aseto написа:
emilcho написа:Пример на толерантност и позитивно отношение към различните:
aseto каза:
Идеалният образ на патриот според новите разбирания са двама педали, които нямат родина и роден език, но са модерни, сключили са брак и са осиновили кученце и прасенце.
Не съм искал да обиждам вас различните, Емилчо. Тук даже имам един познат младеж, който много обича толерантните палавници като теб. Аз лично предпочитам да имам "позитивно" отношение, както го нарече ти, отколкото серопозитивно.
Ето от такова "позитивно" отношение страдат българските гейове.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа: ... Ама ти сега пътешественик ли се изкара? :wink: Има голяма разлика между пътешесвеник и емигрант. Разликата е, че втория няма намерение да се прибира в родината си. В противен случай не е емигрант а гурбетчия. Какато казах преди - гурбетчиите имат правото да се изтъкват като родолюбци.

А ти не си дошъл тук за да решиш икономическите си проблеми, а за да се бориш с други такива. ...
Не съм нито пътешественик, нито емигрант. Мисля за себе си като за един мигрант. Това е една нова, различна и неизвестна за теб категория от хора, които обичат Родината си и могат да и се наслаждават отдалече, с чувство за изпълнен към нея дълг.

Ще ти дам един пример: Тъй като съм много добър професионалист в работата си, след моето напускане един човек получи повишение, а други двама бяха назначени. Т.е. така помогнах на Родината си да повиши благосъстоянието на трима души.

С идването си в Канада, съм решил икономическите си проблеми по изхранването (а това бяха основните с които се занимавах преди да пристигна), и продължавам да се боря (вече с по-голям ресурс, отколкото в България) с икономически проблеми, за които никога нямаше да се сетя, че съществуват, ако не бях дошъл тук.

Ти със същите проблеми, каквито си имал в България, ли се "бориш", ablood?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ох, той уникалния. :D
Бил от непознат вид - "мигрант", което всъщност си е "емигрант" и "имигрант", но от неопределена гледа точка.
Бил толкова добър професионалист, че били необходими трима души за да запълнят неговото място. И въпреки това имал:
ZanzibarHero написа:проблеми по изхранването (а това бяха основните с които се занимавах преди да пристигна)
Винаги ми е било забавно да слушам биенето в гърдите на такива недооценени специалисти. :wink:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Абе той човекът правилно си каза, че това понятие е неизвестно за теб, ablood. :)
Твоите гледни точки са все такива - неопределени. ;) :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:Ох, той уникалния. :D
Бил от непознат вид - "мигрант", което всъщност си е "емигрант" и "имигрант", но от неопределена гледа точка.
Бил толкова добър професионалист, че били необходими трима души за да запълнят неговото място. И въпреки това имал:
ZanzibarHero написа:проблеми по изхранването (а това бяха основните с които се занимавах преди да пристигна)
Винаги ми е било забавно да слушам биенето в гърдите на такива недооценени специалисти. :wink:
Уникален съм, разбира се. Нали знаеш изразът "Със скромност се хвали човек, който няма с какво друго да се похвали". Каква е самооценката ти, ablood. Ти банален ли си или си уникален?

Според мен, бях оценен, доста добре в България. Реалистично гледайки съм оценен и в Канада ... Не виждам защо повдигаш този въпрос?

Опитвам се да избягна дефинициите "емигрант" и "имигрант", защото са заредени с държавен национализъм, което им придава негативен смисъл. От тази гледна точка, терминът миграция (което е и основната дума) има по-неутрално значение.

А с израза "проблеми по изхранването" визирам една стара дискусия във форума, за процента от доходите, който заделят за прехрана хората в развитите страни (Канада ~10%) и развиващите се страни (България~40%) ...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

ZanzibarHero написа: Не съм нито пътешественик, нито емигрант. Мисля за себе си като за един мигрант. Това е една нова, различна и неизвестна за теб категория от хора, които обичат Родината си и могат да и се наслаждават отдалече, с чувство за изпълнен към нея дълг.

Ще ти дам един пример: Тъй като съм много добър професионалист в работата си, след моето напускане един човек получи повишение, а други двама бяха назначени. Т.е. така помогнах на Родината си да повиши благосъстоянието на трима души.

С идването си в Канада, съм решил икономическите си проблеми по изхранването (а това бяха основните с които се занимавах преди да пристигна), и продължавам да се боря (вече с по-голям ресурс, отколкото в България) с икономически проблеми, за които никога нямаше да се сетя, че съществуват, ако не бях дошъл тук.

Ти със същите проблеми, каквито си имал в България, ли се "бориш", ablood?
Като четах това ти изказване,има неща които не разбирам.Да кажем как се наслаждаваш от разстояние на Родината?И аз се наслаждавам като гледам кака Памела да бяга по плажа,обаче някак удоволетворението не е пълно.Ако живеех с нея в една къща,сигурно ще изглежда странно на някой,че съм решил да и се радвам от растояние.Както и да го погледна ми мяза на чикиджийска работа.Това с оценяването в Родината,пак не ми е ясно.Имам приятел в Софето,дето бачка за 1800 лева като счетоводител и не ще да дойде в Канадата.Правилно,че кой бяга от убавото?
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

IFF написа:... как се наслаждаваш от разстояние на Родината? ...
Тук е заровено кучето. Ако успееш да направиш това, ще бъдеш спокоен и уверен в себе си човек. Успех ...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

ZanzibarHero написа:
IFF написа:... как се наслаждаваш от разстояние на Родината? ...
Тук е заровено кучето. Ако успееш да направиш това, ще бъдеш спокоен и уверен в себе си човек. Успех ...
Германците по време на втората световна са обичали много родината си и са били много спокойни и уверени в себе си хора.Успех...
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

IFF написа:
ZanzibarHero написа:
IFF написа:... как се наслаждаваш от разстояние на Родината? ...
Тук е заровено кучето. Ако успееш да направиш това, ще бъдеш спокоен и уверен в себе си човек. Успех ...
Германците по време на втората световна са обичали много родината си и са били много спокойни и уверени в себе си хора.Успех...
Те са я обичали и през Първата, обичат я и сега. В момента само окупацията им пречи да го изразят по-силно :D :D :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

ZanzibarHero написа:Каква е самооценката ти, ablood. Ти банален ли си или си уникален?
Нито хваленето с лични качества, нито скромниченето се приемат сериозно в публичен форум.

Пък и дори най мързеливия некадърник в резюмето си пише какъв способен, мотивиран и желан работник е. Така, че важно е мнението на колегите ти, не самооценката.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

ablood написа:...Така, че важно е мнението на колегите ти, не самооценката.
Несъгласен... Цитирам по памет: Ако човек е представен като проста дроб, знаменателят на която е неговата самооценка, а числителят - мнението на околните, то отношението между двете ще даде истинската му стойност.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

В това уравнение явно не е включен коефициентът "самозабравяне".
Също така, колкото и високо да се оценява човек, ако в работата си е кръгла нула, то крайния резултат (заплата) си остава константа. :?
Заключено