8 ãîäèíè â Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

въпросът ми беше кой бърква в мозъците на новите мераклии квалифицирани специалисти за да се решат на преселване в канада .
Филипне е виновен.
Той спря да се жалва в последно време от дискриминации, експлотация, липса на Канадски експрианс и новите мераклии помислха че нещата са се оправили и кризата е отминала:)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

bateto написа: 1 месец платена отпуска и 13 заплата.
Бате, ами 4 седмици годишен отпуск и крисмас бонус не е ли същото горе-долу :D. Аз ги имам, много други също. Интересно ми е ти какъв опит и стаж искаш да покажеш на германците :).
Само да те видя отнякъде искам след няколко месеца в Германия :). Умрял от студ и влага, самотен и отритнат, не се надявай на германец да те приеме топло и радушно :lol:. За цената на кваерирата и храната не си и помислям. Иначе рекламите на РТЛ и САТ1 могат да ти повдигат настроението, весели домакини в шарени дрешки с изкусителни гласове перат с Ариел и си боядисват косата по цял ден, но след месец два ще почнеш да пиеш не от мъка ами от сутринта, като Илиана в другата тема :lol: ...
Аз съм работила много години с германци, и в Германия, не бих си и помислила да отида пак освен на екскурзия, хубави местенца има 8).
Циганите - на Сатурн !
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

AlexAA написа:А така младежи. Развесели се малко темата. като за уикенда. Щото по едно време се беше натопорчило положението - туко виж пак сме почнали да си ги мериме.....
Евалла Шугъре, не бях се замислил, че АА може да значи и безименни алкохолици, Ха-Ха.
Абе на мен такa се живее, че не е истина, ако да съм на 38. Живее ми се все едно съм на 20. Само дето на 20 немаше кинти и си беше лека мизерия. Но пък поне сега имам реферънс пойнт, дет се вика - мога 2 лева, мога и двеста (образно казано).
Айде лек уикенд на всички and don't drink too much, OK.
Cheers
Разбрах,че си падаш по веселбата :D Ще ти предложа нова тема за уикенда,ако не възразяваш :lol: Ще я кръстим:

SEVEN YEARS ITCH :P Имаш цял уикенд да я умуваш и тълкуваш.Ако се затрудниш нещо,да ми изсъхнат чорапите ,ако не се включа да ти помогна :lol: Щот нали сме още СИВ тука,и се поощрява помощта, за вехти и нови имигранти :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

мен севън иърс мамбо номяр пять по ме кефи от другите седмици.някакси звучи по живо и чупливо в кръста. :lol:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Hullman написа:
въпросът ми беше кой бърква в мозъците на новите мераклии квалифицирани специалисти за да се решат на преселване в канада .
Филипне е виновен.
Той спря да се жалва в последно време от дискриминации, експлотация, липса на Канадски експрианс и новите мераклии помислха че нещата са се оправили и кризата е отминала:)
Ами филипне никога не се оплаквал. Виж на опонентите му винаги им е било много удобно да го изкарат лузър оплаквач и прочие красоти.

Филипне си има канадски опит. Това обаче не значи , че ще започне да се прави на велик, както огромното мнозинство от съфорумниците. На филипне обективната реалност му е много по-скъпа от тъпоумното перчене .
Филипне няма да забрави лесно всичките простотии , които е видял и преживял и да се преобърне изведнъж в просълзен от умиление канаТец !
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Батето чака да го замерят с евро като слезе от самолета и стъпи на червеното килимче в Гремания още от летището :) Ако беше толкова лесно както ги разправя нали половин БГ щеше да се изнесло натам :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Lub0 написа:Батето чака да го замерят с евро като слезе от самолета и стъпи на червеното килимче в Гремания още от летището. :)
Да, ама като има горчивия опит от идването си тук, хич и не бърза сега да стъпи на туй червено килимче било в Германия, било където и да е другаде в примамливия ЕС. Щото после се оказава, че килимчето прикривало тресавище и не водело към рая а към трудовия лагер и тръстиката. :)
Нали и Канадата така го примамила навремето. Абе много примамлив май си е батето. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

да се върнем на въпросът ми.батето нищо не чака ,а и да чака кво чака си е негова работа.дотук отговорите се въртят около персоната на батето което мен лично не ме удовлетворява и заради това ще ви помоля-моля ви не ме поставяйте пред прожекторите,не ви зададох въпроса преследвайки подобни цели,просто се опитайте да се съсредоточите в/у него и ако имате смислен и обоснован отговор го доложете/пардон и ,аз вече се ошашавих/ ,искам да кажа го изложете ,ако имате желание.ако не не си избивайте комплексите с мен ,а си потърсете някой друг. :wink:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа: обаче на мен основният въпрос който поставям на всички нови мераклии ти го поставям и на теб -Защо точно Канада след като може спокойно да си въртите мотиката и по други географски ширини с далеч по благоприятен климат и социална политика към копачите си,а се набутвате в дивия северноамерикански капитализъм на 6 месеца зима.
bateto, ние с АлехАА сме ясни що сме тук. Преди 10 години като тръгнах да eмигрирам в БГ се сондираха 1-2 сондажа годишно за нефт и газ, а някои години и ни един. Тези две цистерни нефт на ден дето BG добива нема начин да ни хранят. В Canada се сондират (според годината) 15-25 000 нови сондажа и се добива от няколко стотин хиляди. Ка да ти го обясна батето. За нас в БГ беше се едно камионджия като теб да е на пустинен остров.
:D
Колкото за климата - прав си за 6-те месеца зима. И на мен ми писва, ама ако ми кажеш по-добро место за такива като нас веднага се изнасям натам. Ми то господ като правил земята пустия му нефт го наслагал или къде е много жега или къде е голем студ.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

мерси адаш.твоят отговор задоволи напълно любопитството ми след обоснованото мнение което даде в твой личен план.ако останалите се страхуват да не бъдат линчувани им препоръчвам теб и алекса като пример.е ако искат да си кажат мотивити за имиграцията ,ако не техно право е да си траят,само ако обичат да не ме пращат на луната дето съм толкова любопитен. :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Ванко 1007 , сериозно те питам , има ли много нефт в руманята?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Странджата написа:Ванко 1007 , сериозно те питам , има ли много нефт в руманята?
АКо те интересува точно - има Google. Мотае ми се из главата, че задоволяваха около 25% от собствените си нужди преди 15 години, ама може и да те лъжа. Ако те интересува личното ми мнение - достатъчно за да е пълно тук с румънски геолози, геофизици и сондажни инжинери. Българите се броим на пръсти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

25% преди 15г ... звучи по-скоро окуражаващо.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Странджата написа:25% преди 15г ... звучи по-скоро окуражаващо.
Since 1992, several foreign companies undertook exploration works in Romania, by investing
over USD 210 mn. The newly discovered reserves, did not justify the large investments made in
this sector. Petrom continues to be practically the sole company producing crude oil in Romania.
In 2004, the company produced 5.46 mn tons of crude, representing 100% of the domestically
produced crude and over 45% of the total crude processed by the Romanian refineries. It is
expected that imports of crude will increase their share in total crude processed as the domestic
resources gradually deplete, reaching 57% by 2005 and 60% by 2010. According to the GOR’s
strategy for 2002-2010, which provides for the main strategic objectives, the domestic crude
production will stay flat, reaching 5.57 mn tons by 2010, the lion’s share of this volume coming
from Petrom
http://rbd.doingbusiness.ro/2006_01/raiff_oil_m2006.pdf

Ми не знам какво разбираш под окуражаващо и за кого?
Дневното производство е паднало полследните 20 години наполовина от 250 000 барела дневно, на около 120 000 . За сравнениe Canada добива 30 пъти повече с тенденция да се увеличава значително.
България 3000 bbl/day

Население на Румъния 22 милона, Canada 33 милиона
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Сравнявам с България , естествено :wink:
Заключено