Защо избрахме емиграцията в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

emodonkov, нещо си в заблуда и то голяма, велоалеи си има и то в изобилие, в Отава например са около 170 км., просто ги затварят зимата, а и тогава има ентусиясти, дето си карат колелетата.

http://ottawastart.com/bike.php
Let it go...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

защо ме изтрихте бе чукове.значи мен кой как ме хване може да си ме реди с епитети и квалификации,а аз нямам право на адекватен отговор.
така ли другари комсомолски секретари :D
ябълке не ги слушай тия какво ти говорят за мен.аз се къпя по два пъти на ден и нямам бирено шкембенце,мустаци и тиранти .бръснат съм винаги до синьо и леко пийнал,а не обратното както се опитват да ти втълпяват.плюс това фейса ми е като на ричърд гиар ,мразя чалга,едене и пиене на корем и безразборен секс на пияна глава.
ето не издържах и ти се разкрих.и след това ,ако ми откажеш една покана за кафе/с райбер/ значи си грозна ,дебела и проста или пък нямаш вкус. :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

emodonkov написа: Доколкото знам, май няма много велосипедни алеи в Канада, нека да кажат канадците, ама ако мислиш да караш колело там ще трябва да му сложиш 2 ски отстрани, а на задното колело едни лопатки между спиците да загребва сняг. Може и да му впрегнеш няколко хъскита да го теглят, тъкмо да се потиш по-малко зимата.
emodonkov, и в това си предположение не си достатъчно добър... В Калгари примерно има над 635 км велоалеи.
Да не говорим, че и в повечето провинциални и национални паркове също има доста велотрасета. Хората си носят байковете по колите и ходят да карат на природа и чист въздух. И аз го правя, когато мога... :D
http://farm2.static.flickr.com/1261/536 ... e56a_b.jpg
Последно промяна от 7George на Сря Апр 09, 2008 10:09 pm, променено общо 1 път.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

7George написа:
emodonkov написа: Доколкото знам, май няма много велосипедни алеи в Канада, нека да кажат канадците, ама ако мислиш да караш колело там ще трябва да му сложиш 2 ски отстрани, а на задното колело едни лопатки между спиците да загребва сняг. Може и да му впрегнеш няколко хъскита да го теглят, тъкмо да се потиш по-малко зимата.
emodonkov, и в това си предположение не си достатъчно добър... В Калгари примерно има над 635 км велоалеи.
Да не говорим, че и в повечето провинциални и национални паркове също има доста велотрасета. Хората си носят байковете по колите и ходят да карат на природа и чист въздух. И аз го правя, когато мога... :D
http://farm2.static.flickr.com/1261/536 ... e56a_b.jpg
Малий 7George ! :lol:
В туй Калахари, дето живееш много ви ограничават бе! :lol:
Начи ний тука нямаме такива екстри като мантинели по завоите(то нема и много завои) и това ни дава възможност да увеличаваме скоростите и да изправяме завоите максималлно с минимални матерялни щети. Ми то ако ни турят таквиз ограничители нащо свободолюбиво сърце няма да изтрае.
А и къде ще си караме кебекарските колела по здрачина. :lol:
Кебекарско колело:
Изображение
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

... и да изправяме завоите максималлно с минимални матерялни щети. Ми то ако ни турят таквиз ограничители нащо свободолюбиво сърце няма да изтрае.
А и къде ще си караме кебекарските колела по здрачина.

Трол, личи ти, да знаеш, че кебекарско колело те е газило... :D Макар и АТВ-то да се е отървало с минимални щети... :beer:
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Ами! :lol:
Само дето като го набримчих и се изправи на задни крака и се обърна връз мен пущината(Голема секспоза беше -аз си лежа, а АТеВето връз мене :lol: ), но после му изкарах сите бутала и сегменти през ректума. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Ivet написа:emodonkov, нещо си в заблуда и то голяма, велоалеи си има и то в изобилие, в Отава например са около 170 км., просто ги затварят зимата, а и тогава има ентусиясти, дето си карат колелетата.

http://ottawastart.com/bike.php
Потвърждавам, аз съм от ентусиастите :D
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Да кажа че и аз съм от ентусиастите :D Ама в Канада още не съм карал. В България рекорда ми е при -14 целзия. Разглеждайки подробно торонтския "байк план" виждам че алеите предназначени само и единствено за колоездачи са 90 км. Това не е много но същият този план предвижда до 2012 тези алеи да бъдат 467 км. Освен това улиците с отделено платно са 118 км към момента. Парковите алеи и пътеки към 200 км. Общо към момента мрежата включва към 400 км . До 2012 трябва да е
1094 км според плана. Само за 2007 са създадени около 30 км алеи за колоездачи. За сравнение в най-големия български град София няма нито една алея за велосипеди. Всъщност има само една но неизползваема... За да караш по нея трябва да си от екстремното колоездене :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Мнение от apple »

Бате, не ми пука дали приличаш на застаряващия мазен тип Ричър Гиър, не съм му фенка! Това дали се къпеш по два пъти дневно или седмично има значение за тези, които се движат в твоето обкръжение в радиус до 1-2м. Моите лични характеристики не са твоя грижа, но мисли логично дали човек, които релаксира с велото и риболова е дебел и нелицеприятен. Кафе ако ми се отвори парашута за канадско може и да пием, ама райбера предварително може си го пъхнеш на едно място където, ще му е топло и влажно! :wink: Извинявайте за натуралистичния тон, но примитивното тълкуване на изказванията ми не ме очарова особено и както е по българския НК, неизбежната самоотбрана предполага и допуска реципрочно оръжие при самозащита /от нагли примитиви също/!
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Мнение от apple »

Мистър Сладка Слива, благотворителността и човеколюбието на мосю Гиър не ме интересуват, ролите са му мазни и очевидно некореспондиращи с обективната действителност, сапунените му роли служат за компенсация на нудовлетворени застарели домакини /и както изглежда на застаряващи неудовлетворени бг емигранти/!
Гиъра си качва рейтинга като защитава тибетските монаси, болните от спин и като целува индийки нарушавайки сакрални етнорелигиозни традиции, а на сливите им пада рейтинга докато се правят на "ентелегентни"! :wink:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

apple написа:Мистър Сладка Слива, благотворителността и човеколюбието на мосю Гиър не ме интересуват, ролите са му мазни и очевидно некореспондиращи с обективната действителност, сапунените му роли служат за компенсация на нудовлетворени застарели домакини /и както изглежда на застаряващи неудовлетворени бг емигранти/!
Гиъра си качва рейтинга като защитава тибетските монаси, болните от спин и като целува индийки нарушавайки сакрални етнорелигиозни традиции, а на сливите им пада рейтинга докато се правят на "ентелегентни"! :wink:
Ако става дума за мене,аз съм мистър,колкото и ти си Апъл или Хапал.
Ако някой не те интересува какъв е като човек,а имаш мнение за него от ролите му,то е щото си "shallow pan",а от кино разбираш точно колкото Батето от военна музика.Думата интелект нямаш и идея колко си далече от нея.Ама кво значение.Все някой трябва да мие чиниите по канаТско :lol:
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

bateto написа:аз макар и не толкова ентелигентен до сега не съм чувал да се варят наркотици и то на балкона,тук при нас поне технологичничт процес при производството им е доста по различен,обикновенно се свежда до саденето им и пследващото им изсушаване ,но в никакъв случай на балкона за да не измръзне стоката ,а на затворени и добре осветени места ,например като тоалетната ,щото там никой не спи и лампата може да си свети цяла нощ,както знаете тук електроенергията е доста евтина и не би била голямо перо като разход при добива.
но всъщото време на ентелигентната и давам възможност да ме обори като даде тая прословута рецепта за варене на наркотици на балкона/не на супа/ та току виж с това ноу хау сме избили рибата на местния наркотичен пазар и за една нощ сме се оказали милионери,та веднъж за винаги да сложа край на тоя омразен гурбет. :D
до сега упорито игнорирах това мнение, но съвсем случайно днес докато преглеждах новините ми попадна следната информация: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1185221
та да обясня накратко на Патето, че при нас не се отглежда само трева, чийто технологичен процес за производство той така упорито ми обясняваше. Говорим за производството на точно такива, описани в статията синтетични наркотици, чието производство обикновено се извършва в лаборатории. На тема химични процеси, смесване на химични вещества и производство на ТВЪРДИ наркотични вещества, нямам намерение да се превръщам в даскалица по химия и да обяснявам неща, които очевидно ще бъдат абсолютно непонятни за този потребител. Но ако все пак желае, да прегледа интернет форумите, които са пълни с информация как се произвеждат от най-леките до най-твърдите наркотици. Само да предупредя, че с форуми на български език едва ли ще се сдобие с достатъчно информация. Май трябва да се поназнайва някой и друг чужд/и език/ци и тогава...
bateto написа:та току виж с това ноу хау сме избили рибата на местния наркотичен пазар и за една нощ сме се оказали милионери,та веднъж за винаги да сложа край на тоя омразен гурбет. :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

нови мераклии написа:
bateto написа:аз макар и не толкова ентелигентен до сега не съм чувал да се варят наркотици и то на балкона,тук при нас поне технологичничт процес при производството им е доста по различен,обикновенно се свежда до саденето им и пследващото им изсушаване ,но в никакъв случай на балкона за да не измръзне стоката ,а на затворени и добре осветени места ,например като тоалетната ,щото там никой не спи и лампата може да си свети цяла нощ,както знаете тук електроенергията е доста евтина и не би била голямо перо като разход при добива.
но всъщото време на ентелигентната и давам възможност да ме обори като даде тая прословута рецепта за варене на наркотици на балкона/не на супа/ та току виж с това ноу хау сме избили рибата на местния наркотичен пазар и за една нощ сме се оказали милионери,та веднъж за винаги да сложа край на тоя омразен гурбет. :D
до сега упорито игнорирах това мнение, но съвсем случайно днес докато преглеждах новините ми попадна следната информация: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1185221
та да обясня накратко на Патето, че при нас не се отглежда само трева, чийто технологичен процес за производство той така упорито ми обясняваше. Говорим за производството на точно такива, описани в статията синтетични наркотици, чието производство обикновено се извършва в лаборатории. На тема химични процеси, смесване на химични вещества и производство на ТВЪРДИ наркотични вещества, нямам намерение да се превръщам в даскалица по химия и да обяснявам неща, които очевидно ще бъдат абсолютно непонятни за този потребител. Но ако все пак желае, да прегледа интернет форумите, които са пълни с информация как се произвеждат от най-леките до най-твърдите наркотици. Само да предупредя, че с форуми на български език едва ли ще се сдобие с достатъчно информация. Май трябва да се поназнайва някой и друг чужд/и език/ци и тогава...
bateto написа:та току виж с това ноу хау сме избили рибата на местния наркотичен пазар и за една нощ сме се оказали милионери,та веднъж за винаги да сложа край на тоя омразен гурбет. :D
В предната ти тема питах, ама май не получих отговор. Докладвахте ли съседа, който "вари наркотици на балкона" на полицията и ако да, те какво направиха по случая?
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Мнение от apple »

Мистър/мис Сладка слива разбирам, че имате колебания в половата идентичност, да не би и Вие да живеете на Сен Катрин? Има нещо във въздуха там явно, прилепва се :wink: ! Няма лошо аз съм толерантна към различните.

С поздрав: Плоския тиган, който мечтае да мие канадски чинии! /уточнявам от женски род, без колебания/ :)
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

apple написа:Мистър/мис Сладка слива разбирам, че имате колебания в половата идентичност, да не би и Вие да живеете на Сен Катрин? Има нещо във въздуха там явно, прилепва се :wink: ! Няма лошо аз съм толерантна към различните.

С поздрав: Плоския тиган, който мечтае да мие канадски чинии! /уточнявам от женски род, без колебания/ :)
Колебанията са изцяло твои :D По вертикала.Като се размислих, много малко хора, биха поверили чиниите си в твоите ръце :D А тигана е по скоро Плитък,преди да бъде плосък.Успехи из КанаТско :beer:
Заключено