Защо толкова много българи напускат Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

bateto написа:Тотев към теб имам един въпрос ,който все забравям да ти го задам.Ти като имаш статут за Канада и си пълноправен гражданин на тази страна къв к..а му държиш в Европа.Ела си тук след като много ти харесва тази страна и начинът на живот тук. :D
А ти кому ку** крепиш тука като си пълноправен ЕУ гражданин с БГ паспорта :lol:
И до Krali Marko имам въпрос: Нещо линкове има ли по въпроса че Испания е изпреварила Канада щото за мен Испания, Гърция и Португалия са си на дъното на ЕУ отвсекъде (изключвам новоприетите средно и източно европейски екс-комунистиески страни) ?
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

ние българите вече имаме равни права с всички европейци и само от нас зависи дали сме конкурентно способни за да вземем желаната работа
samo leko utochneni chrez zitat ot goreposochenia web site:
http://www.evropa.bg/bg/del/europe-a-to ... -ques.html
Гражданин на нова страна-членка, който легално работи в сегашна страна-членка на 1 /01/ 2007 г. и притежава разрешително за работа или пълномощия от 12 месеца или повече, ще продължи да има достъп до пазара на работна ръка в тази страна-членка. Той или тя няма да имат автоматичен достъп до пазара на работна ръка в другите сегашни страни-членки.
Гражданин на нова страна-членка, който се премести в сегашна страна-членка и получи легално разрешение за работа за 12 месеца или повече, ще има същите права. Но ако той или тя доброволно напуснат тази страна-членка, губят правото си на достъп до края на преходния период (koito e 7 godini!!!).
сегашните страни-членки не могат да правят достъпа до своите пазари на труда по-рестриктивен, отколкото е бил на датата на подписване на договора за присъединяване
ne se govori za po-olekoten ,a po-restriktiven
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

i oshte neshto:
Ако дадена страна-членка е престанала да прилага националните мерки и е отворила напълно пазара си на работна ръка, тя може да помоли да й се разреши повторно да наложи ограничения, ако изпитва сериозни проблеми на пазара на работна ръка.
t.e. ako ima bezrabotiza, mozhe pak da ni zabraniat da rabotim v operedelena strana v EU.
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Ne smqtam 4e trqbva da se smesvat ne6tata v li4en plan i kato cqlo.Az ne znam otkade tolkova negetivizam,ta vie i v Ispania da otidete i za neq ste govorite sa6toto sled vreme,ta tam e palno s arabi.Ima klasacii na OON v koito se vijda 4e Canada e vinagi sred parvite po vsqkakvi pokazateli.Ta Ca priroda e 4udesna,tuk nqma pusto6(pustinq).Ako nqkoi ne moje da stoi na edno mqsto i go 4e6e krastata natam natam,tova e negov problem.V cql svqt ikon.razvitie se izmerva i v investiciite,tova 4e naemite sko4ili,ami tova e pazarna ikonomika,na drugi mesta padat,li4i si 4e sme ot komunisti4ekata era,ta v Ispania da ne padat naemite,hranata i dr.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

четеш избирателно и това 7 год. ти го допълни.който се интерисува може да прочете цялата информация ,а не да се влияе от ;инфото; на Канат. :D
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

razbira se, bate!
Tova e hubavoto, che vseki si izbira ot kakva smart da umre :lol:
Az predpochitam ot krasiva :wink: (spokoina , na 85-90 godini, ot onezi s kankite i mladite gajeta :D )
Krali Marko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 1:50 pm
Местоположение: Survivor in Toronto

Мнение от Krali Marko »

Natali, skupa, ima i edni drugi nesta osven tok, parno i t.n. i tova se duhovnite nesta, priqtelstvoto i lubovta kam rodinata.I osven tova ne se izlagai s takaiva izmisleni statistiki.Da te osvedomq samo che v Evropata jiveqt mnogo, ama mnogo po dobre ot tiq mizernici tuk.Ama kvo se habq da ti pisha kato ti sigurno ne si vlizala v teatar... :shock: :shock: :lol:
"Kakvoto sam si napravish, nikoi ne moje da ti go napravi" - narodna pogovorka
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

a tuk za 7-te godini:
През първите две години след присъединяването на новите страни-членки достъпът до пазара на работна ръка в настоящите страни-членки ще зависи от националните мерки и политики
страните-членки трябва да уведомят Комисията относно намеренията си за следващите три години – дали ще продължат да прилагат националните мерки или ще позволят свободното движение на работна ръка.
свободно движение на работна ръка ще има след 5 години. Въпреки това, съществува възможност отделна страна-членка да поиска от Комисията разрешение да продължи да прилага националните мерки за още две години, но само при положение, че изпитва сериозни сътресения на вътрешния пазар на работна ръка.
седем години след присъединяването, ще има пълна свобода на движението на работна ръка от новите страни-членки.
bate, tova sa vse zitati ot linka, koito ti dade, az ne interpretiram nishto.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Натали не става дума да сравняваме Иапания,Итали,Камерун или Канада.Става дума ,че си заблудена овца ,което потвърждаваш с последното си твърдение.Заблудата ти идва или от информация на ухо или от затворения ти начин на живот/разбирай затворила си се в квартала в който живееш и по далеч от 10 географски мили от него не си припарвала/ за да твърдиш подобни съждения.Аз ти препоръчвам да пообиколиш малко континента и тогава да се изказваш компетентно и да изразяваш мнение,щото аз съм го направил и мога да те уверя ,че това което твърдиш е пълно несъответствие с действителноста.
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Krali Marko, ti vlizal li si v teatar v Toronto? (shtoto i tam ima)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

canat написа:i oshte neshto:
Ако дадена страна-членка е престанала да прилага националните мерки и е отворила напълно пазара си на работна ръка, тя може да помоли да й се разреши повторно да наложи ограничения, ако изпитва сериозни проблеми на пазара на работна ръка.
t.e. ako ima bezrabotiza, mozhe pak da ni zabraniat da rabotim v operedelena strana v EU.
Безработица има винаги насякаде.
:beer: :beer: :beer:
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

tochno tam e rabotata, zashto sled kato bezrabotizata e "obiknoveno" iavlenie triabva da zatvariat pazarite si?
Nali bezrabotizata e "vinagi navsiakade"? Znachi spored teb pazarite shte sa vinagi zatvoreni za nas, taka li?
Последно промяна от canat на Пон Яну 29, 2007 9:56 pm, променено общо 1 път.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

canat написа:Krali Marko, ti vlizal li si v teatar v Toronto? (shtoto i tam ima)
Не знам там кво има но си спомням някаде към 1995-та обсъждаме с колеги новия бюджет на Канада и замесник-бригадира определи че не знам си колкото пари бяха отделили за културата ако бил той щял да отдели 0$, аз си помислих че се майтапи и се захилих а той ме гледаше много учудено и каза че говори напълно сериозно и на мене ми се видя много странно.
Даже и в страната на чудесата дето нямахме почти нищо имахме култура, ма тука не им дреме кой знай колко за нея.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:...
Същото се отнася и за мен,аз ако реша да се пробвам в Испания като тракаджия по ще ме огрее отколкото един българин от бг. който никога не е упражнявал тази професия и не си отваря устата на никакъв друг език освен български ,защото имам американски опит ,обаждам на френски и английски...
Батка, крайно време е да превърнеш думите в дела. Ако тази година не успееш да станеш тръкаджия в Испания и да ни пуснеш няколко картички от Средиземноморието - ще си останеш просто една от многото пенещи се и веещи вятър форумни усти. ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

замесник-бригадира определи че не знам си колкото пари бяха отделили за културата ако бил той щял да отдели 0$
ei zatova ne praviat brigadirite - ministri :lol:
Заключено