Положителните страни на живота в Канада.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
reneta
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 5:26 pm
Местоположение: Canada

Мнение от reneta »

Лелее Мr.Geek,виж само колко много ти е навита :wink: !
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Aries, ако някои смяташе изобщо месечния доход в Канада и България, този спор нямаше да съществува, може би само Батето щеше да настоява колко му е паднал стандарта на живот...но може и да е вярно, не го познавам.
...мразя мастика без айрян...
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

totev написа:Aries, ако някои смяташе изобщо месечния доход в Канада и България, този спор нямаше да съществува, може би само Батето щеше да настоява колко му е паднал стандарта на живот...но може и да е вярно, не го познавам.
Батето е абсолютно прав!
И аз ако мога да докарам 1500 чисто в БГ изобщо няма да си помисля да ходя където и да е.
Пък нека се пращам от тях сметките за тока,телефоните,храната,цигарите,бирата и дизела.
И за детето ми ще стигат, даже и..................за някоя друга гейша. :oops:
Забележете,че бих се радвал само на 1500 а не на 3500лева.
Да ама не и кампа ме чака за да се гърбя и аз там! :shock:
Док..............
TROUBLEMAKER
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

така е Док, обаче изкарваш около 300-400лв, с които се причисляваш към графата на повечето имигранти,Ариес е написал просто една сметка, която изглежда вярна...
За Батето няма какво да говорим, последната част от гурбета е прибирането в България и харченето/инвестирането/ на парите, негова си работа.За такива като теб, и мен, ходили на разходка в чужбина, неизкарали почти нищо, няма друг вариант освен лагера...
...мразя мастика без айрян...
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Daaa...I az zastavam zad Bateto.Vav Polsha navremeto praveh po ....5000 dol na mesec/pilot na helikopter na selskostopanska aviacia/.Tuka edvam gi dokarvam sas 14-15 casa rabota sas sobstven kamion.Tam si pozvoliavah mnogo poveche finansovi volnosti....sravneno da kazem sas tuka.Problema na mnogo mladezi e/az sam na 39/che vsiako malko krokodilche iska da stane goliam krokodil,no ne vsiako mozhe da pluva.... :D
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

bateto написа:Ето за пример и компютърджията Любо ,дошъл тук за да избяга от казармата невръстен юноша непотърсил реализация в бг. след като се има за водещ фактор в бизнеса си ,т.е. голям разбирач.От такива хора дето не са си напънали задника да изкарат 2 лева в бг. какво очаквате ,да научите обективната истина ли.
Да вземем горният пример, явно че става въпрос за мен:
Та Любо преди да дойде тук имаше 7 години "стаж по специалността": 3 на държаван служба и 4 на ръководна позиция в частна фирма + собствена фирма на старана с още 2ма съдружници (сега и те в Канада)...
Та айде друг път да не си говорим празни приказки без да знаем...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Та като гледам като сте се захванали за парите, от собствен опит ще ви кажа следното: който сам може да изкара $1000+ на месец в БГ-то, благодарение на собствените си знания и умения, независимо в коя област, тук ще може да изкара доста повече.
Обаче ако е бил връзкарче, парашутист или подставено лице, като дойде тук, доста ще страда...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

MrGeek написа:
Joana написа:...Втората блестяща възможност е да си легна с един филмов продуцент - голям талант виждал в мен човека ...
По-добре пробвай с някой изтъкнат специалист в областта на mental disorders. ;)
chudia se , zashto niakoi ne se vuzpolzvat ot sobstvenite si suveti :)
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joana написа:... че съм постигнала стандарта си като съм прилагала на практика Кама Сутра. Къде съм виждала аз други книги?! ...
Джоана, шъ мъ прощавате вие с батето с големите стандарти от България, ама нещо ви "понамирисват" историите. Единия правел 3500 лв. чисто, другата била най-красивата, най-умната, завършила най-престижния университет, пътувала по 100 чужбини, най-реализираната, най-най-най... Идва аджеба въпроса, като видяхте тука квадратния, защо не се ориентирахте веднага обратно към чистите три хиляди и петстотин/престижната реализация, ами се правите на две и половина по форумите ? Значи или виждате тука много по-голяма переспектива от БГ (ама бая по-голяма да е, при положение че не ви харесва канадския начин на живот, че и оставяте чисти 3500лв. и/или супер-професия, реализация, контакти и други най-най постижения) или нещо не сте у ред :roll:
П.С. Да не се обидите, опитвам се да изясня нещата, има хора дето казват "Правех големи пари в БГ, ама ми писна от заобикалящата мизерия, чалгата, политиците, бла-бла-бла и затова емигрирах". На вас ви харесва българския начин на живот и България, тука като сте дошли ви е паднал стандарта много, що не ми се връзва картинката ?!?
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Dok,

I tvojata smetka ne e vjarna kam 1500 koito iskas da izkaras trjbva da pribavis pari za naem ( ako njamas sobstveno ziliste ) i nova kola zastoto tezi 350 na mesets koito plasta bateto na se za 20 god. kola :)

Ako njams ziliste pribavi oste 200 - 250 Euro plus oste oklo 200 Euro za lizing na nova kola v BG

(250+200) Euro * 1.95 lv = 877.50 + 1500 ( koito iskas da izkaras ) = 2377 lv i to chisti kato sofjor.
Kak ti se struva DOC vazmozno li e tova v BG?

Izliza che v BG doktor ne moze da izkara 1000 lv, a v Canada sofjor na taksi ili kamion pri tova rabotest sam ( hrani dvama ) izkarva 3500 chisti i moze da si pozvoli dosta poveche nesta ot kolkoto ti kato Doc. v BG.

A ako uspees da stanes Doctor tuk imas li ideja kakvo stava?

Kade sega e po dobre?

Hullboy
bravo

Мнение от bravo »

Doktora написа:
totev написа:Aries, ако някои смяташе изобщо месечния доход в Канада и България, този спор нямаше да съществува, може би само Батето щеше да настоява колко му е паднал стандарта на живот...но може и да е вярно, не го познавам.
Батето е абсолютно прав!
И аз ако мога да докарам 1500 чисто в БГ изобщо няма да си помисля да ходя където и да е.
Пък нека се пращам от тях сметките за тока,телефоните,храната,цигарите,бирата и дизела.
И за детето ми ще стигат, даже и..................за някоя друга гейша. :oops:
Забележете,че бих се радвал само на 1500 а не на 3500лева.
Да ама не и кампа ме чака за да се гърбя и аз там! :shock:
Док..............
6a cafne6 s bon i polvina! tolkoz gi dokarvahme, 4e i malko otgore, edva oceliavahme v bg!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Izliza che v BG doktor ne moze da izkara 1000 lv, a v Canada sofjor na taksi ili kamion pri tova rabotest sam ( hrani dvama ) izkarva 3500 chisti i moze da si pozvoli dosta poveche nesta ot kolkoto ti kato Doc. v BG.

A ako uspees da stanes Doctor tuk imas li ideja kakvo stava?

Kade sega e po dobre?
Ха ха.
Познавам един доктор тук.
Живее в Манотик - гъзарски квартал на отава - най евтините колибки са 700 хилки, с излаз на реката и собствен кей и с 2 ягуара паркирани пред къщата.
Та туй е само видимата страна.

Док, ти не предпочиташ ли новичко Ягуарче пред стар мерцедес?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

desi_si написа:Problema e, che prosto nqkoi hora (kato bateto) sa ostavili sravnitelno pechelivsh chasten biznes (dokolkoto razbiram) v BG, koito im e pozvolqval da pravqt 3-4 i poveche hilqdi na mesec, a s takiva pari v BG se jivee dalech po-dobre otkolkoto s 4000$ tuk;
NO ima i hora, koito sa bili na skromna zaplata (170-300lv)v BG, za koito dori 1500-1800$ v Canada im osigurqvat dalech po-visok standart ot tozi, koito sa imali v BG.

S 2 dumi: Vseki vijda neshtata ot svoqta si kambanariq (dohod, socialno polojenie) i zatova ima dosta razlichni vijdaniq za uj edno i syshto mqsto :wink:
Много добре казано!

НО: Всеки има глава на раменете си и може да прецени предварително (в нет-а има достатачно статистики и информация) в каква посока ще се промени стандарта му с идването в Канада в зависимост от уменията и занията които има.

Освен това, някои хора са в състояние да преценят реално какви са им вазможностите да печелят пари и съответно не са разочаровани когато не са натрупали 200 хиляди в банковата си сметка за 3 години примерно.

Реаслистични цели и добро познаване на материата са основата на успешната имиграция. (според мен)

П.С. Извинете ме за правописа, все ощте свиквам с фотетичната клавиятура.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Док, тия 1500лв. са си доникъде. Особено пък защото разлика в цените на стоките в Бг и Кан - почти няма. Най-голямата разлика - в наемите - в големите градове се стопи. В София наемите вече достигат нивата на Кебек. Най-малки гарсониери/боксониери по широк център в СТАРИ кооперации, в която ако има теракот се води лукс, а да не говорим за ламинат или хубава дограма, та наемът там минава 400 евро/месечно. Какво да говорим повече!
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Doktora написа:
totev написа:Aries, ако някои смяташе изобщо месечния доход в Канада и България, този спор нямаше да съществува, може би само Батето щеше да настоява колко му е паднал стандарта на живот...но може и да е вярно, не го познавам.
Батето е абсолютно прав!
И аз ако мога да докарам 1500 чисто в БГ изобщо няма да си помисля да ходя където и да е.
Пък нека се пращам от тях сметките за тока,телефоните,храната,цигарите,бирата и дизела.
И за детето ми ще стигат, даже и..................за някоя друга гейша. :oops:
Забележете,че бих се радвал само на 1500 а не на 3500лева.
Да ама не и кампа ме чака за да се гърбя и аз там! :shock:
Док..............
Ми нека да направим сметката:

Започваш да работиш на заплата 1500 лева в БГ
1. Данък общ доход – 315
2. Задължително осигуряване – 171 (с тенденция да стане 245)
3. Наем – 300
4. Ток – 200
5. Храна – 600 (опс, парите свършиха)


Канада. Започваш на 8/h
Месечен доход след данъци 1442
CCTB – 550 (две деца)
Общо - 1992
1. и 2. Вече са включени
3. Наем – 850
4. Ток – 25
5. Храна – 600
Остават 517 долара

Даже да допуснем, че някой ще ти плати в БГ 2500 заплата (от която ще ти останат 1500) след точка 5 на дохода в БГ ще ти остават 400 лева.

Ми то не били много 1500 лева в БГ, а?
Заключено