За посрещането на летището ....?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
muggle

Re: Kvartira

Мнение от muggle »

bbb написа:Edin shtastliv chovek shte podmine izkazvaneto na Joana s leka usmivka "pod mustak".
ами да...
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Re: Kvartira

Мнение от BabaPena »

muggle написа:
bbb написа:Edin shtastliv chovek shte podmine izkazvaneto na Joana s leka usmivka "pod mustak".
ами да...
Hmmm...ne sam saFsem saglasna...naokolo ima dosta shtastlivi hora s nenachesana forumna krasta i/ili vreme za gubene na rabotnoto miasto, koito se drazniat kato niakoi pochne da prikazva na edro...i da im obesniava kakvo sa, ne sa... i kakvo ne mogat nikoga da badat...

P.S. Pod stastlivi imam pred vid dovolni ot jivota si SEGA...shtot sichki znaem koko barzo se obrashta palachinkata...
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:22 pm, променено общо 1 път.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Джоана,
След всичките тези твои силни определения реших, че може да съм писал някакви работи, без да си спомням (знам ли вече какво става с мен). Върнах се назад, но какво да видя - нищо подобно не съм писал. Или може би злия модератор ми е изтрил постовете? Или пък може би ти Джоана използваш добре познатия подход на твоите приятели - политици? Кой знае?

Ето го това злокобно мнение, пак го прочети:
MrGeek написа:Егати метаморфозата на горката тема. След изтънчените финансови схеми за парични преводи преминахме към патриотичния патос на любовта към Родината и особено отъждествяването на последното с човешкото щастие.
Подобна идеология ми звучи адски нелепо. Изобщо не мога да си представя щастието, свързано с политически догми като Родина. Това, което го е казал въпросния политик е нищо повече от поредната политическа глупост и стръв за лапнишарани, действаща на тънка патриотична струна. Винаги съм смятал политиците за най-бездарната част от човечеството.
Подобни "възгледи" могат само да ме разсмеят, при това доста. Аз мога да се чувствам щастлив на най различни места - дори в Космоса бих бил щастлив, стига да са налице някои специални обстоятелства, кото нямат нищо общо с каквито и да било политически терминологии. Преместването ми от България в Канада изобщо не се дължеше на това, че на едното място уж не съм щастлив, а на другото съм.

Не мога да разбера и нещо друго. Ако човек се чувства щастлив на едно място, защо по дяволите тръгва да се мести някъде? :nenam:

Джоана, явно познаствата ти с цвета на българската политическа класа не са ти се отразили особено добре. Подобни чувства биха могли да доведат и до болестно състояние (да не дава Господ).
Джоана, надявам се не се обиждаш, но все пак смятам, че твоето мнение не е различно - то е част от една доста обширна група мнения, намираща се обикновено в единия от двата полюса. ;)
:D :beer: :beer: :beer:

Сега да не се оплачеш, че ти обяснявам това, което мисля ясно съм написал, но все пак само "некои съображения":
  • Човек тъгуващ силно по нещо може лесно да се разболее (пак казвам да не дава Господ) и то не от душевни разстройства, както ти мислиш.
  • Човек не може едновременно да е щастлив и да излива гняв - не става. Или едното или другото.
  • Когато си даваме мнения (нещо, което ти толкова много цениш) това "правене на умен" ли е или просто принципа е избирателен?
  • Щастието е в пряка зависимост от професионалната реализация само ако си приел това за критерий. Да не би да смяташ, че бушмените в Африка са нещастни, защото не познават какво е това професионална реализация?
  • В края на краищата, вместо да ми приписваше неща, които никога не съм казвал, да беше отговорила на ключовия въпрос - защо по дяволите има хора, които отиват някъде, където ще се чувстват нещастни?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

MrGeek, я престани да се обесняваш. Не разбрали че по един въпрос 2, 3 ...n брой мнения не може да има . Мнението е едно и то не се оспорва :idea:
Ама как се изписаха 8 страници само за едно посрещане на летището, направо не мога да повярвам. :lol:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

IRA написа:...
Ама как се изписаха 8 страници само за едно посрещане на летището, направо не мога да повярвам. :lol:
Опасявам се, че това е само началото, освен ако не се стовари справедливия гняв на модераторите върху горката тема... :lol: :beer: :beer:
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Ако се бяха включили и ония с по един два постинга в профилите им /дето са направени с цел оплюване/темата със сигурност ще я сполети съдбата на моята от другия подфорум Мр Гиик.
Иначе темата се разработва добре в момента и стана интересна.
Док............... :beer: :beer:
TROUBLEMAKER
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:25 pm, променено общо 1 път.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Аз много-много не разбрах, Джоана, но се хващам за последния ти постинг. Кой какво ти пречи да упражняваш като професия и да се реализираш професионално ? Ти да не би да не знаеше от България, че професионалната ти реализация в Канада няма да бъде лесна ? Някой излъга ли те от имиграционните служители ?

Трудности има, както пишеш по-горе едва ли всички се занимават с компютри - ама я питай "професионално реализирания" filipne - също "компютърджия" дали е щастлив .... Изобщо не. Но, както са казали умните хора (ако трябва ще ги цитирам, сега ще прегледам библиографичния си списък, но можеш да започнеш с Джак Керуак) човек е щастлив по пътя към целта си, след като я постигне вече не е !

Т.е. намирайки се в точка "Цел - имиграция в Канада", ти си постигнала една от целите си, да речем (ако е била твоя цел, а не си попаднала тук случайно). Решаваш и тръгваш към точка "Професионална реализация в Канада" и по пътя до там се чувстваш щастлив. Ами положи си усилията, премини през трудностите и ще достигнеш до "професионалната реализация" - канадаската система ще те допусне, няма нещо, което да не можеш да правиш тук - спомени го и аз ще ти намеря веднага някой българин, който е успял да го упражнява тук. Само че дали ще си щастлива тогава - не мога да ти гарантирам :wink:

Всичките ми чаровни усмивки за теб, Джоана ....
(пък какво слънчице беше до таз тема, човек да не повярва на метаморфозата ти .... но е нормално, щом не си отдавна тук - дай си време)

Хихи, ИРА, много ми хареса това за слизането ти от самолета :beer: :beer:

P.P. Забравих да цитирам мъжа ми по въпроса, който е върл почитател на Достоевски ... та, въпросния велик руски автор подробно в многобройните си съчинения показва, че щастието не е присъщо на човешките индивиди, а е присъщо само на животните :wink: Тъй че :beer: :beer:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа:
Трудности има, както пишеш по-горе едва ли всички се занимават с компютри - ама я питай "професионално реализирания" filipne - също "компютърджия" дали е щастлив .... Изобщо не.
Blagodaria krimon za reklamata :)

Ne se schitam za profesionalno realiziran i tova naistina me kara da se chuvstam ne do tam dobre.

I kak da se chuvstavam realiziran , kogato rabotat mi e na mnogo nisko nivo s kolegi edva skolasali da zavarshat colleage ? sega niakoj shte kaje che sam nekadarnik i za tova e taka. Da , nekadarnik sas vishe ot BG (kakto povecheto tuk ) , s vishe ot Canada i sas certificate. I s dosta poznania. Ta vaprosa mi e kak taka se poluchava che hora s dosta po-nisko obrazovatelno nivo i poznania se narejdat na dorbi (tehnicheski ) pozicii a drugi , koito gi prevazhojdat ne mogat da dop[ariat do tezi pozicii ? Dali pak ne zashtoto vrazkarstvoto e povsemestno ?

Ajde sega sas zdrave !
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:27 pm, променено общо 1 път.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kan Joana

Dobre pravis che se vrastas kam predisnata Joana.
Връщам се към предишната Joana. Слагам си очилата за глупаво виждане и си гледам тъпо...
Iskam da podchertaja che ne se zajazdam. Prosto ne mi e haraktera dokato ne me nastapi njakoi.

Oste v nachaloto spodelih che se uchudvam che se hvastas za tazi tema seriozno.
Zasto?
Zastoto si ot skoro tuk, zastoto nikoi taka i ne razbra ot kakvo tochno razbiras, v kakva oblast si spetsialist, i sled kato ne e jasno tova ne e v tvoi plus pri spor v tozi forum.
Moja savet e izchakai dokato se realizras njakade tuk, pozelavam ti da e v tvojata oblast. Poraboti malko, viz kak stojat nestata na novoto ti rabotno mjasto i togava vlizai v sporove. ( prosto priatelski savet )
Mnenieto ti ste tezi 10 pati poveche kogato kazes:
za tova sam uchila, ot tova razbiram, s tova si vadja hljaba.


Sega za stastieto. Tova tolkova otnositelno ponjatie. Ostavam go bez komentar.

Davam samo primer.

Lady Diana, simpatichna, mlada, sapruga na badestia kral na Anglia. Obkrazena ot slugi, savetnitsi, i kakvi li oste ne se okaza ne na mjastoto si.
Kakvoto i da bese pozelala kato profesionalna realizatsia stese da go poluchi.
Sled kato se omazi nikoga ne i se e nalagalo da hodi na rabota. Njamse ezadnevnite grizi kato na obiknovenia chovek.
Razpolagase s neogranicheni finansovi vazmoznosti i pak se okaza nestatstna.

Govori li vi tova kolko e otnositelno ponjatieto za stastie.

Ako njakoi razbira poveche ot saveti kak se stava stastliv neka da pise.

Pozdravi

Hullboy
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Re: Canada

Мнение от Ivet »

hullboy написа: Ako njakoi razbira poveche ot saveti kak se stava stastliv neka da pise.
Аз! Аз! :D

Една лъжичка майната му сутрин и вечер, добро здраве, щипка любов и една кофа оптимизъм! :rotfl:
Let it go...
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Мнение от shark6286 »

survivor написа:
Angie написа:
Joana написа: Мисля, че имаме различни критерии за успех, постижения, придобивки, щастие...
...мисля, че хората в България, поне тези, които аз съм наблюдавала, ми се виждат по-щастливи. ...
Ей това ме гложди... Странно ми се струва, че на финала не съм обзета от очакване за щастие в Канада, няма ентусиазъм, няма трепет, само тъга..., според мен щастието е пряко свързано с възможността за ежедневното общуване с близки и любими хора и някакво усещане за нормална социална реализация. Ето това ми е достатъчно. Лошото е, че ми трябваха 4 години да го разбера, виж ако бяха ме претупали за 1г., сигурно сега нямаше да се чудя, а да знам тъй като щях да следвам първоначалния си порив... и да съм вече в Ка... Лошо ми се пише като новоимигрант защото за мен този път няма сърце... Всичко това се отнася лично за мен разбира се

Angie, ne moga da povjarvam na ochite si. Oshte dori ne si zaminala, ne ti se idva, chudesno! Kakvo tolkova gubsih ako se otkazhesh?
Ti shte se ostavish po techenieto i shte napravsih tova, koeto otsega znaesh che ne e dobre za teb, samo da ne se minesh s tezi 4 godini chakane :shock: Njakoi hora pravjat nevazmozhnoto za da promenjat zhivota si taka kakto iskat, a ti...
Някои хора са по-различни от някои други хора... При равни други условия някой може да е щастлив, друг да се чувства нещастен. Толкова ли е трудно да се проумее това ?!

Моя съвет към Angie е да не се отказва, а да дойде и да види какво е и да не се стряска в началото. Поживей малко тук, виж дали е за теб и тогава решавай. Самолети за на обратно има бол. Последното е цитат по памет.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

shark6286 написа:
survivor написа:
Angie написа:
Joana написа: Мисля, че имаме различни критерии за успех, постижения, придобивки, щастие...
...мисля, че хората в България, поне тези, които аз съм наблюдавала, ми се виждат по-щастливи. ...
Ей това ме гложди... Странно ми се струва, че на финала не съм обзета от очакване за щастие в Канада, няма ентусиазъм, няма трепет, само тъга..., според мен щастието е пряко свързано с възможността за ежедневното общуване с близки и любими хора и някакво усещане за нормална социална реализация. Ето това ми е достатъчно. Лошото е, че ми трябваха 4 години да го разбера, виж ако бяха ме претупали за 1г., сигурно сега нямаше да се чудя, а да знам тъй като щях да следвам първоначалния си порив... и да съм вече в Ка... Лошо ми се пише като новоимигрант защото за мен този път няма сърце... Всичко това се отнася лично за мен разбира се

Angie, ne moga da povjarvam na ochite si. Oshte dori ne si zaminala, ne ti se idva, chudesno! Kakvo tolkova gubsih ako se otkazhesh?
Ti shte se ostavish po techenieto i shte napravsih tova, koeto otsega znaesh che ne e dobre za teb, samo da ne se minesh s tezi 4 godini chakane :shock: Njakoi hora pravjat nevazmozhnoto za da promenjat zhivota si taka kakto iskat, a ti...
Някои хора са по-различни от някои други хора... При равни други условия някой може да е щастлив, друг да се чувства нещастен. Толкова ли е трудно да се проумее това ?!
Съгласна съм с това което казваш. Да не би а си решил че съм написала нещо, с което противореча на това :shock:
Заключено