Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

Отдавна съм се отказала от процедурата, по точно е вариант, който АКО стане в удобен момент, бих реализирала, за сега единствено се надявам да ми върнат дипломата. Писах два email a, че дипломата ми трябва, но... Точно за това ми се струва излишно да звънят след приключило интервю по работните места. Разбира се не бих отказала да отида до Канада, но и в БГ и навсякъде по света живота продължава.

И още, ако това, че пишем във форума и изразяваме мнение и емоции е критерии, а не точковата система и всички изисквания за емиграция, може би повечето от вече живеещите в Канада и пишещи във форума, щяха да са си по родните домове. Т.е. хората си спазват процедурата и критериите за оценяване, а не вземат решение като четат форума.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от borkoo »

pumpy

Пич,ти живееш в Британска Колумбия,аз в Квебек,други все още в БГ.Това което ни свързва е,че все пак сме българи.Дай да не се правим на канадци щото не сме.В БГ такива са порядките,хората се крият.И в Квебек всеки тръгнал да си търси работа в друга фирма се крие и знаеш това много добре.Няма нищо ненормално в реакцията на българите в БГ.Гадно е да те разкрият,че искаш да имигрираш,събуждаш завист,въпроси и т.н.В хода на процедурата кандидатите вадят достатъчно ясни документи които доказват истинноста на съдържанието,за работа,за учене и т.н.Гадно е да те бавят и правят на маймуна при положение,че в Канада е пълно с негодяи които никога няма да бутнат работа и живеят по гръб за сметка на работещите.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pumpy »

borkoo написа:pumpy

Пич,ти живееш в Британска Колумбия,аз в Квебек,други все още в БГ.Това което ни свързва е,че все пак сме българи.Дай да не се правим на канадци щото не сме.В БГ такива са порядките,хората се крият.И в Квебек всеки тръгнал да си търси работа в друга фирма се крие и знаеш това много добре.Няма нищо ненормално в реакцията на българите в БГ.Гадно е да те разкрият,че искаш да имигрираш,събуждаш завист,въпроси и т.н.В хода на процедурата кандидатите вадят достатъчно ясни документи които доказват истинноста на съдържанието,за работа,за учене и т.н.......
Това всичко е така, и съм напълно съгласен, но си го знаем само ние. Тези от имиграционния отдел им е през онази ........ работа и не им дреме къде и защо се обаждат. Ерго или гълтаме за да имигрираме или си отказваме. Нервите не помагат никому, за съжаление :( Преди няколко години си позволих, на 35 години, да кажа на един от преподавателите си: "it is not fair" и неговия отговор беше: "it is not meant to be"
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

Pumpy, аз няма да гълтам, за да емигрирам! И хайде сега, защото сме българи да търпим подобно отношение! Хайде малко самочувствие де! :emo:
Българското търпение е доказано през вековете назад, но аз не си падам по тази БГ черта, всъщност я използвам само когато е необходимо, но в този случай не е!
Borkoo, ти си Пич! :D :rock:
Абсолютно си прав! :y:
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от milly »

pumpy написа:
milly написа:
deteli777 написа:Днес от HR ме срещна една колежка и ми каза:"обадиха се от Квебек и поискаха потвърждение, че работиш при нас, заплата и т.н.!!!" щях да припадна, мислех, че ще успея да го запазя в тайна от колегите!
е не, това вече е прекалено! Аз бих си изчакала сертификата и след това бих написала един гневен мейл по тоя повод :x ай ма ха...
Кое е прекалено ? Да проверяват или тези от "работна заплата" да знаят ? Прекалена е ориенталщината ни да го разкажем на всички във фирмата, за което в Канада съответния служител си е отишъл до вечерта. Те, за съжаление, канадците така разсъждават и просто си вършат работата....
еми прекалено е и в двата случая! Това веднага буди съмнение у работодаля. Кво значи това, той инвестира в мен, ама в същото време аз един слънчев ден ще му кажа чао-чао, мерси за всичко на което ме научи, но моят потенциал ще го ползва друг работодател. Най ме дразни самият факт, че той научава това от друг източник, а не от мен, и то когато още не е настъпил подходящия момент.
Имам един познат, който емигрира преди повече от година. Когато даде едномесечно предизвестие на работодателя си, той го изгони на следващия ден! Значи, в ситуацията на deteli биха го изгонили веднагически. :x
Няма такъв филм Ако искаш..., това са правилата. Защото това не са правилата, никъде в гида не пише, че могат да се свързват с работодателя ми, по този начин да разкриват бъдещите ми житейски планове и да ми навлизат в личното простанство.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

Точно това имах предвид, Milly! Да не говорим, че работодателят ни поема обучение по френски и английски в най-скъпите езикови центрове! И някак си не се връзва да му се обаждат от емиграционните за потвърждение. При това вече бях измислила съвсем друга история когато им поисках служебна бележка :$ , т.е. вече разбраха! Работодателят наистина разчита на мен, подобна информация направо срива доверието! Едва ли някой от кандидат емигрантите е допускал, че от емиграционните ще изпратят подобно писмо със запитване. Затова го споделих във форума, за да се знае, че има и такъв вариант.
от друга страна едва ли нормален човек, влага надежди и разчита на вариант Канада, след процедура продължила 2,5 години! Всъщност отдавна не гледам сериозно на този вариант и се изненадах неприятно, че някой заспал служител от имиграционните се е сетил да проучва. Живота е толкова кратък, че или става, или не! просто продължаваш!
Може би просто трябва да си извадим копие от дипломите и да забравим.
Надявам се тези емиграционни да четат поне форума, тъй като не си отговарят на имеилите и да разберат, че тук в БГ не сме маймуни, и да престанат да си играят с нас!!!
Не може да изпращат служители, които да оценяват с различни критерии, да си позволяват да взимат оригинали на документи, да искат какви ли не бележки, справки и сертификати, да плащаш пари за преводи, нотариуси, и други такси към Квебекското посолство и накрая освен, че те влачат толкова години, когато си забравил за този вариант да ти играят "Немци в тил"!
ОК, това е тяхна процедура, те решават кога и как, но малко ми се струва, че минават всякакви граници.
Надявам се някой от емиграционните да прочете тази дискусия и да се засрамят! "Вършели си работата" - Коя?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pumpy »

deteli777 написа:Pumpy, аз няма да гълтам, за да емигрирам! И хайде сега, защото сме българи да търпим подобно отношение! Хайде малко самочувствие де! :emo:
Българското търпение е доказано през вековете назад, но аз не си падам по тази БГ черта, всъщност я използвам само когато е необходимо, но в този случай не е!
Borkoo, ти си Пич! :D :rock:
Абсолютно си прав! :y:
Никъде не съм написал, че трябва да търпим, защото сме "българи" :!: :!: :!:
Но не ви разбирам: защо ходихте по интервюта, защо си давахте дипломите, защо подавахте МОЛБА за селекция. Все не ми се вярва някой на СИЛА да е направил всичко това за вас. Когато аз имигрирах, доколкото си спомнях, аз ги "молих" да ме вземат. А това за доверето е меко казано безумно - вие съзнателно лъжете работодаделя си, но искате той да ви вярва ? Или тоест не е важно, че вие го лъжете, важното е той да не знае ? Ние не сме крепосни селяни и ако сме ценни кадри, ще ни пращат по езикови школи и ще са щастливи докато работим за тях, защото ти си плащаш всичко, което един работодател прави за теб, ВСИЧКО......
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

Pump, неможе само за това, че си си подал документите някъде, било за Канада или друга работа и веднага да уведомиш работодателя, още преди да е станало.
Ти каза ли наработодателя си, че кандидатстваш за Канада, навремето или само жена ти е работила тогава? А ти си философстваш без да имаш опит с тези проблеми?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pumpy »

deteli777 написа:Pump, неможе само за това, че си си подал документите някъде, било за Канада или друга работа и веднага да уведомиш работодателя, още преди да е станало.
Ти каза ли наработодателя си, че кандидатстваш за Канада, навремето или само жена ти е работила тогава? А ти си философстваш без да имаш опит с тези проблеми?
На мен работодателя ми беше жена ми :)
Права си, не може, но това е част от процеса и риска. Няма как и вълка сит и агнето цяло. И не филосовствам по процеса, а по ненужните нерви. Ти видимо не си се отказала от процедурата, защото хората продължават да я движат, ерго поемаш риска да те "разкрият". Всичко останало са ненужни нерви и празни приказки
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

Естествено, че не съм се отказала напълно! Нали съм кандидатствала все пак! Когато получа официален отговор -отказ или сертификат! Тогава, ако е отказ-ще вземат те решението, а ако е сертификат - ще взема аз решението дали да продължим процедурата. Но то подаването на документите толкова неща са се променили..???
Когато човек кандидатства за кредит(възможност, работа) и в периода на чакане получи пари от друго място, друга възможност нов дом или по-добра работа или нещо при половинката му се промени към по-добро, след толкова чакане, ако Канада стане слага отново всичко на кантара и преценява. Като малка мечтаех за голф 2, а сега за ауди А 8, TSF.... :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pumpy »

deteli777 написа:....Като малка мечтаех за голф 2, а сега за ауди А 8, TSF.... :lol:
Интересно, аз като малък си мечтаех за Волво и сега си го карам - 30 години по-късно. Ако толкова лесно и често си сменяш мечтите, е добре да се замислиш дали изобщо си струва да се занимаваш с имиграция.......
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

pumpy написа:
deteli777 написа:....Като малка мечтаех за голф 2, а сега за ауди А 8, TSF.... :lol:
Интересно, аз като малък си мечтаех за Волво и сега си го карам - 30 години по-късно. Ако толкова лесно и често си сменяш мечтите, е добре да се замислиш дали изобщо си струва да се занимаваш с имиграция.......
Като малка мечтаех за къщичка за кукли Барби,а сега за бяла спретната къщурка с две липи от пред...дали ставам за имигрант??? :?:

deteli777,разбирам те напълно-живота продължава! :y: Единствено бих могла да се опитам да те успокоя ,ако все още Канада е вариант за вас,че явно работят,но вероятно зависи и на какъв служител попаднеш,защото на нас ни изпратиха сертификати месец след като им изпратих дипломата си и без да ми поискат сертификат по езика (а аз изкарах и DELF и TCFQ в интервала между интервюто и сертификатите),така че в най-скоро време ще трябва да решаваш,защото съм убедена че ще имате сертификати :y:
Успех каквото и решение да вземете ;)
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pumpy »

libre написа: Като малка мечтаех за къщичка за кукли Барби,а сега за бяла спретната къщурка с две липи от пред...дали ставам за имигрант??? :?:
Знам ли, не съм психиатър, а зъболекар. Но съм се нагледал на мечтатели, които откриват, че Канада не е това, което са си мечтали или още по-лошо, докато дойдат тук са си сменили мечтите и после "Канада била трудов лагер, мокетите били с петна, къщите дървени, небето високо, Космоса крив, гроздето кисело и т.н и т.н."
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

pumpy написа:
libre написа: Като малка мечтаех за къщичка за кукли Барби,а сега за бяла спретната къщурка с две липи от пред...дали ставам за имигрант??? :?:
Знам ли, не съм психиатър, а зъболекар. Но съм се нагледал на мечтатели, които откриват, че Канада не е това, което са си мечтали или още по-лошо, докато дойдат тук са си сменили мечтите и после "Канада била трудов лагер, мокетите били с петна, къщите дървени, небето високо, Космоса крив, гроздето кисело и т.н и т.н."
Не знам дали ви прави впечатление,че от времето когато вие сте кандидатствали и заминали доста неща по процедурата са се променили.Сега критериите са доста по-завишени,най-малкото по езика и хората като заминат не губят година две в учене на език най-малкото (и ако сега тръгнете да ми обяснявате как квебекарският френски не е френски,то с една добра основа по езика доста по-бързо се адаптират в средата)От друга страна мисля,че никой не таи надежди че отивайки там,на следващият ден ще бъде изпълнителен директор или пък защо не зъболекар(това в кръга на шегата). Това ,което се опитвам да кажа, е че сега хората имат доста по-реалистична представа за това къде отиват и какво биха могли евентуално да очакват,надали някой слага розовите очила в очакване да го посрещнат с червеният килим.И последно вие за колко време заминахте?Защото за 2,5 год. наистина доста неща могат да се променят в живота на някого.А що се отнася за гроздето-сортове колкото щеш :)
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pumpy »

libre написа:И последно вие за колко време заминахте?Защото за 2,5 год. наистина доста неща могат да се променят в живота на някого.А що се отнася за гроздето-сортове колкото щеш :)
Подадох веднъж през 1998-отказ
Подадох пак през 2000 - отказ
Подадох пак през 2002 - няколко дни след поредните промени;
Интервю 2003;
Заминах март 2004;
Станах зъболекар тук януари 2012;
И през всичките тези години, нито веднъж не си смених мечтата или не се разколебах в правотата на решението си. А тя мечтата ми беше Нова Зеландия. И още не съм се отказал: когато децата отидат в колеж (след около 12 години) ще се запътя на юг.....
И разбирам, че не всеки може да бъде така постоянен, но когато смените приоритетите си не обвинявайте имиграционните, че си вършат работата......
Публикувай отговор