Otkolko vreme u4ehte frenski predi intervuto?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
agnesa terzyiska
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 6:48 am
Местоположение: Bulgaria

Otkolko vreme u4ehte frenski predi intervuto?

Мнение от agnesa terzyiska »

Vuprosut mi e kum vsi4ki minali intervuto si za Kvebek,bilo ot purvi, bilo ot vtori put,a zashto ne i kum onezi, koito uchat frenski ot sravnitelno kratko vreme,no smiatat da hodiat ne intervu.Ima li takiva sred vas da za zapo4nali ot pulni na4inae6ti i da sa otishli na intervu edva sled 2do 4 mesetsa u4ene?Ako "da", to kak mina v takuv slu4ai,namesva6e li se prevoda4kata?Blagodaria predvaritelno na vsi4ki,koito 6te otgovoriat!
paraglider
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:52 am
Местоположение: Gusto maina, ama ve4e v Gatineau
Обратна връзка:

Мнение от paraglider »

Spetzialno nie zapo4nahme da u4im 11 mesetza predi intervuto!Majat mi zapo4na ot nulata, oba4e nie prosto 4akahme mnogo za data za intervu, zatova!Imame oba4e edni priateli, koito po4ti 2-3 mesetza byaha u4ili fr i gi viknaha na intervu i pak minaha!Spored men oba4e e hubavo 4ovek da ne riskuva taka!I vse pak Boja rabota!Uspeh i na vas! :D
"Не се плаши, ако трябва да се сбогуваш.
За да срещнеш някого отново,
първо трябва да се сбогуваш с него.
А щом сте приятели,
непременно ще се срещнете, било след броени мигове или след няколко живота."
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

6 Месеца от нулата на курсове в ИЧС и после 3 месеца чакане на интервю и учене самостоятелно
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Съкровището почна от нулата два месеца преди интервюто, но там така се вцепени, че една дума не можа да обели, та трябваше аз да спасявам положението. Затова съвета ми е, ако не сте сигурни в знанията си, хич не рискувайте, а залягайте над френския денонощно. Според да се гипсираш и да не можеш и заглавието да си кажеш е много по-страшно отколкото да идеш с мизерни знания, но да изплуваш.
Май аз нищо не казах. Абе с две думи - по-добре преучил, отколкото ненаучил.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

4-ри месеца преди интервюто и от нулата. На мен ми беше доста трудно - не харесвам френския и го учех насила, но мъжът ми знае италиански и за него си беше почти същото. На интервюто говори главно той и направо подсказваше въпросите на интервюиращия. На мен ми зададоха само 4-ри въпроса. Преводачката не се намеси нито веднъж. Самото интервю ни отне 24 мин. по часовник, заедно с подписването на всички документи. Все пак имай предвид, че става въпрос за преди 4-ри години, не че нещата много са се променили.
Изображение
Sole
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 9:26 am

Мнение от Sole »

Çäðàâåé Òåðåçà,

àìè è ìîÿ ñúâåò å äà çàëÿãàø çäðàâî íàä ôðåíñêèÿ, ìîæå è äà íå óñïååø äà ãîâîðèø íà íåîáõîäèìîòî íèâî, íî å âàæíî äà ïîêàæåø, 4å èìà6 æåëàíèå äà ãî íàó÷èø, àêî âñå ïàê âèäÿò, ÷å ñå ñïðàâÿø íÿêàê è èì îòãîâàðÿø êðèâî-ëÿâî íÿìà äà òå âúðíàò, ñàìî ìîæå áè ùå òè íàïðàâÿò çàáåëåæêà äà ãî ïîîñúâúðøåíñòâàø. Âñåêè ñëó÷àé å èíäèâèäóàëåí, òîâà, êîåòî ïèøå Èíäèïåíäúíò â íàøèÿ ñëó÷àé íå ïîìîãíà, ñúêðîâèùåòî íå ñå âöåïåíè, íî íå îòãîâàðÿøå òî÷íî êàêâîòî ãî ïèòàò, çàùîòî íå ãè ðàçáèðàøå äîáðå (âúïðåêè ÷å ãî áÿõ ïèñàëà 4å ãî âëàäåå íà ñðåäíî íèâî, à âúïðîñèòå, êîèòî ìó çàäàâàõà áÿõà ñëîæíè, ïðåäèìíî ñâúðçàíè ñ ðàáîòàòà ìó, è èìà ìíîãî òåõíè÷åñêè òåðìèíè, êîèòî è ìåí áèõà ìå çàòðóäíèëè, à ðàáîòÿ îò äúëãè ãîäèíè êàòî ïðåâîäà÷ ñòåõíè÷åñêè ôðåíñêè), àç ñå áÿõ çàíèìàâàëà ñ íåãî 4-5 ìåñåöà ïðåäè òîâà, íî òîé ñè ìèñëåøå, ÷å âñè÷êî ùå ìèíå åé òàêà è íå ó÷åøå, íî íà èíòåðâþòî èçîáùî íå ìè ðàçðåøèõà çà ïîìîãíà ïî êàêúâòî è äà áèëî íà÷èí, ïîíÿêîãà òðÿáâàøå åäíà äóìè÷êà ñàìî äà ïîäñêàæà, çà äà ñå ñåòè, íî íèòî ïðåâîäà÷êàòà ñå íàìåñè, íèòî ìè ðàçðåøèõà äà âçåìà äóìàòà, íèòî è äóìè÷êà äà èçäàì, äàæå òðåòèÿ ïúò àç ñàìî êàòî ãúêíàõ, ïðåäè êàêâîòî è äà êàæà ìå ïðåäóïðåäèõà, ÷å ùå íè èçãîíÿò. à íè ðàçïèòâàõà ïî ðàâíî, íèùî ÷å àç áÿõ âîäåùàòà. Èíà÷å íå ñà ñå çàÿæäàëè èçîáùî, äúðæàõà ñå äîñòà ïðåäëàçïîëàãàùî. Íå ìèñëÿ, ÷å âðúùàò çàðàäè åçèêà, ñòèãà ìíîãî äà íå å ôðàïàíòíà ðàçëèêàòà â ðåàëíîòå çíàíèÿ.
Óñïåõ!!!
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Здрасти :-)

аз учих 8 месеца френски преди интервюто (от нулата), с около 1 месец прекъсване, което си го наваксах с гърч около месец преди самото интервю :-). Оказа се, че ми е напълно достатъчно да мина интервюто (оцениха ме на около 6/6, въпреки, че бях писал по-високи нива в документите). Имах затруднения само с намирането на определени думи, а всички въпроси ги разбрах - така, че проблема ми беше, че не си бях научил добре отговорите на въпросите, които знаех, че ще ми зададат...
Според мен по-добре е да сте по-подготвени специално по темите, които ще ви питат на интервюто, и да се подготвите по въпроси (примерно онези 212 въпроса от сайт-а), смятам, че ще е достатъчно.
Няколко месеца подготовка по тези въпроси поне на мен биха ми били достатъчни, за да се представя доста по-добре на интервюто. Разбира се, преди да се готвите за тях, трябва да имате идея и от френски, така че това са още няколко месеца учене преди това...
И все пак трябва да се има предвид, че за всеки човек въпроса си стои различно - т.е. за всеки е необходима различна по срок и съдържание подготовка...
Учете повече и това е :-)

Мишо
fart

Мнение от fart »

28 години :oops:
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

18 дни

Мнение от c200 »

18 дни учене в ИЧС от нулата, бях 2-ри кандидат, говориха доста с мен, преводачката се намеси само 1 път. описал съм го преди доста време.
познавам семейство , които минаха интервю с 20 дни учене на основния кандидат (съпругата) и кръгла нула на втория кандидат (съпруга)
така че не се стягайте, само покажете нивото, което сте писали в документите, дори и да е ниско все пак те са ви поканили, нали?
Заключено