Нужни са пари за градския транспорт...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от anitsa »

Към Омбудсман
След всичко прочетено ми се струва е си направила само Carte d'accès au tarif réduit, след което следва да се купи карта с намаление от 27 долара. За деца до 12 додини не е нужна
Carte d'accès au tarif réduit за да се купи карта с намаление.
С тази новата карта качвали ли сте се на автобус и акво представлява.
Извинявай за многото въпроси, но нещо не схващам. Ние и сега си пътуваме с карта от 27 долара без да си вадим
Carte d'accès au tarif réduit
djredhat
Мнения: 127
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 6:09 pm
Местоположение: Montreal (zasega !!!)

Мнение от djredhat »

I na DJREDHAT sa mu nujni pari, ama ne iznudwam bednite imigranti, nali ???
zaebi tuk stana kato w BG.
Imame nujda ot pari - i gi plashat che kartata sha stane 71$ i posle kazwat - nqma strashno, sha 1 wdignem ne s 20$ samo s 10 !!! :shock:
I wsichki wyzdyhwat oblekcheno. i kakto kazwashe edin moi priqtel - dwoino polojitelno otricanie, t.e. DA, DA ama NE !!!
Do bolka poznata istoriq. Na neq mogat da se wyrjat maloumni. Nie sme trenirani i taq pesen sme q slushali mnoooogo pyti :x :x :x
Изображение
Гост

Мнение от Гост »

anitsa написа:Може ли ощевъпросчета:
Les enfants âgés de 6 à 11 ans voyagent au tarif réduit-Това е изречението което ни определя в тази група, аз го разбирам че не ни трябва карта от 9 долара със снимка, а можем да си купим карта по намалениете тарифи, която за месеца е 27 долара.
До колкото разбрах от по-горе ти си купила карта за детето си за 7 долара за цялата година, такава тарифа не намерих.
1 Къде си подаде формуляра който си подпечатала в училището
2 Прави ли снимка на детето за картата която трябва да придружава картата за намалението.
3 Къде се купува тази карта от 7 долара за цялата година.
Детето ми е на 10 години
Отивам да чета пак в сайта на СТМ
Уф, anitsa, чак днес видях постинга ти. Как да ти кажа - аз съм в грешка. Трябва да си призная, че не съм прочела всичко както трябва. Много неприятно, но освен едната карта, трябва и другата. За сега я пускам да върви с автобуса само с "безплатната" карта /от 9 долара/ и нямам проблеми, ама до кога ли ? :oops: Истината е, че не е нужна карта за деца под 12 години, но пък си плащат транспорта по намалените цени.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ами преместетете се в центъра да живеете и няма да ползвате транспорта
Гост

Мнение от Гост »

Да бе, в центъра. Който иска да ходи там. :roll: А транспорт ще плащаш независимо в кой център си. Нали няма да си стоиш само в къщи. А те училищата и детските градини в центъра - бол. И само там има работа - за началници. :wink:
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

DA imat nuzhda ot $$

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

Ima nuzhda nqkoi da gi natisne zaa gushite i da pochnat da bachkat, myrzeliwcite. Kude go ima towa edin nasran shofior da wzima 65 000 $ godishna zaplata.
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от anitsa »

Мерси все пак Омбудсман, важното е че си изясних доста неща от сайта на транспорта. Полезно е да се рови все от някъде ще изскочи гълъбчето :D :D :D
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Breeeeee, Generale, ti tuk li si? Radwam se da te 4uia :beer2:
Обичам да преча
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Dobrе дошъл на Генерала! :D
И :beer2:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено