Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от snakeplissken »

Банкянския бе Кака…. Банкнянския :!:
Не банския :!:
Пак си се напила :lol:
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

кака ти се е напила с водата на рибките от аквариума или се е напушила с някоя екэотична гъба и сега халюционира с раэширени эеници
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от snakeplissken »

joro написа: Пет Сеп 01, 2023 9:20 pm
Shoshana написа: Пет Сеп 01, 2023 12:57 pm Жоро, тези двамата, които ти смяташ, че плюят България, най редовно си ходят там и я обичат.
Виж за такива като мен, не мога да кажа същото.
Ама това, което ни обединява (макар, че по нищо не си приличаме) е, че ти се чудим солидарно, защо списваш тази тема? Много е хубаво, че си реализиран в западна Европа инженер! Живей и се радвай на живота си тогава! Какво значение има, че стандартът на България се вдигал, а на другите държави падал? :tmi:
Като толкова обичат държавата защо я плюят? И какво толкова ви дразни всичко, което съм публикувал? Нали темата е за това какво се случва в България. Не съм хмалил управляващите. И не мисля, че от един премиер зависи всичко в една държава. Така може да мислят само в Северна Корея.
Кой плюе България бе Йоро?
Кога? Къде? Можеш ли да покажеш ?

На всичките си приятели тук съм казвал само хубави неща за България и съм препоръчвал да си направят екскурзия до там. Да видят културното и историческото наследство, манастирите, топлата и зелена природа, гори, планини , самобитността. Вкусната и разнообразна храна и т.н.

Само полу идиоти като тебе и стъргача си мислят че могат да впечатлят чужденците с някакви стъклено бетонни постройки или пък растеж на доходи.

В България не става по-добре, Йоро. Една държава с 80% полуграмотно население, продажни и корумпирани политици няма как да е добре. Като прибавиш липсата на индустрия, земеделие и инфраструктура, става ясно че може да бъде единствено донор на нископлатени работници за развитите икономики и източник на природни ресурси за същите.
И положението няма да се промени докато има хора като тебе дето да викат “Така ми е добре”
My name's Plissken......
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа: Пет Сеп 01, 2023 2:22 pm
joro написа: Сря Авг 30, 2023 4:58 am
Ivan1007 написа: Вто Авг 29, 2023 10:55 am И за чий буй да знам френски и да ходя в Квебек, като работата ми за която съм учил и работил е основно в Албърта, която е провинцията с най-висок стандарт на живот в Канада и един от най-високите в света? :D
Квебек е за тия дето не могат да минат процедурата по федерашната програма - мнозинството даже не кацат в Квебек, а директно в Канада :)
Ама ти и за там не можа да се класираш, затова сега пасеш козите в Банско и ходиш ба гурбет из Европа :D
Ако бяхте толкова добре в Канада нямаше да плюете змии и гущери по всеки, който напише нещо хубаво за България. За съжаление всички там сте комплексари и завистници, умиращи от яд, че България става все по-добре. Това си е ваш проблем, живеете си в най-богатата страна на дъното на обществото и си мислете, че много сте успели, като са ви накарали да бачкате за да си плащате наема и хляба. И като ни изхвърлят от Канада пак ще дойдете в лошата България да преживявате тук с мизерните си пенсии. Щото в Канада ще умирате от глад.
Йорко,.
Ти бъркаш България с правителството на България, дето си го избирате комплексарите и завистниците :D
В България става по-добре от преди, въпреки това, благодарение на ЕС, които не ви оставят да затънете дълбоко, че после по-трудно ще ви вадят .
Въпреки това България си остава най-бедната без никакви изгледи това да се промени в обозримо бъдеще.
Затова и ти се скиташ немил-недраг по гурбет и ставаш за смях с напъните си да си избиваш комплексите в този форум.
В Канада аз съм в най-горните 10% на обществото по заплата и тя е по-голяма от тази на президента на България.
Наем не плащам, плащам си ипотеката на къщата в един от 5-те най-добри за живеене градове в света. Само данъците, които плащам за нея са повече, отколкото е наема за средна класа апартамент в София, а това е половината от дневната ми заплата.
За храната ми също не ме мисли - само дневните ми са повече от средната заплата в област Благоевград :D
Пенсията, ми не я мисли - на пенсии се радвате киртаците, умните хора инвестират, не спестяват и не чакат на държавата :D
От Канада няма начин да ме изгонят, защото съм канадски гражданин.
В България едва ли ще се върна - цените са сравними с тези в Канада, а качеството на живот е несравнимо по-ниско. ;(
Къде виждате несъответствия? Най-горните 10% от обществото "по заплата", а все още си плаща моргиджа? Ти не беше ли дошъл в Канада няколко години преди мен? Ако президента на България плащаше моргидж като робите в Канада никак нямаше да е за завиждане, но... При 10% данъчна ставка в България отговора е бизнес, при който доходите са в ПЪТИ по-високи от доходите на Канадцки бачкатор "на заплата". Достатъчно е да се разходиш из България, да разгледаш имотите и автопарка и да прецениш задълженията на хората спрямо Канада, а тези хора си имат имоти по наследство, приятели и среда, след навлизането на артифишъл интелиджънс на никой няма да му е леко, дори и на тези, които работят с акъла си, камо ли на шофьори и бачкатори, които ще са първите, които ще бъдат автоматизирани. През 80-те години на миналият век на мен ми беше ясно, че ще дойде време в което дори на боклуджиите ще им се наложи да ползват компютри (това време дойде - б.а.), сега ви казвам че в бъдеще хората ще бъдат ползвани само за работа, за която е неизгодно да се използват машини (шофьорската работа не е от тези - б.а.). И дупе да ви е яко! (ако изкараме дотогава де, защото и това не е сигурно)
В един от петте най-добри за живеене градове в света - уау!!!
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от snakeplissken »

Джовани, луд ли си?
Автопарка на България :fubar:
Автопарка в България представлява джънк ярда на Европа и Северна Америка. В момента с подобни неща се занимавам ама не ми се влиза в подробности.
Масово се търсят и купуват ударени коли или clunkers на безброй много километри, само и само да излезе по-евтино.
Ето ти една снимка нагледно да видиш що ударен автомобил се внася от джънк ярдовете в Щатите. А вносителя е супер горд, а купувачите си мислят че са хванали голямата далавера. Истината е че са се сдобили с коли които тук никой не е пожелал да купи.
Изображение
My name's Plissken......
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от jovani »

snakeplissken написа: Пет Сеп 15, 2023 1:34 pm Джовани, луд ли си?
Автопарка на България :fubar:
Автопарка в България представлява джънк ярда на Европа и Северна Америка. В момента с подобни неща се занимавам ама не ми се влиза в подробности.
Масово се търсят и купуват ударени коли или clunkers на безброй много километри, само и само да излезе по-евтино.
Ето ти една снимка нагледно да видиш що ударен автомобил се внася от джънк ярдовете в Щатите. А вносителя е супер горд, а купувачите си мислят че са хванали голямата далавера. Истината е че са се сдобили с коли които тук никой не е пожелал да купи.
Изображение
Стандарта на живот в Северна Америка е по-добър от навсякъде по света по няколко добре известни причини, но ако следиш какви са трендовете на корпоративните, частни, и обществени дългове ще разбереш. че това е илюзия, която няма да трае много време. Няма да споря по въпроса, аз съм направил своето решение и съм го обявил преди време, надявам се да не съм тук тази зима.

И още: какво, не може ли да купят в България коли на лизинг, какъв е проблема? Проблема е, че всеки който може да купи Ленд Роувър за 3 бона и го ремонтира за още толкова + съответното време няма да даде 100 бона за същата кола, ама нова. Има хора с високи доходи, много по-високи от тези с които се хвалите вие и те карат нови коли, защото времето им е ценно. За хора като мен с много свободно време какво друго им остава? Аз си докарвам 20-30 хилки на месец с 6 часа и половина работен ден, ако работя още 3 часа на ден няма как да изкарам значително повече пари, така че много добре ги разбирам защо в България карат автомобили втора употреба, наместо да работят 2-3 работи, за да имат пари да си плащат моргиджите и лизингите.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

Джовани имам бизнес оферта към теб.Като затръгнеш от тук към следващата по переспективна бизнес дестинация на която да се установиш да ми оставиш олд скул колекцията си от ретро автомобили.Ей тук до мен по местоживеене има един неохраняем безплатен паркинг на който да ги изложа и ще сложа по 2 долара вход на който иска да ги разгледа.Печалбата ще делим фифти/фифти.Аз ще плащам снегорина през зимата.
То така и така тия твоите таралясници са джънк ярда.Поне да изкараме някой долар от тях.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Пет Сеп 15, 2023 8:58 pm Джовани имам бизнес оферта към теб.Като затръгнеш от тук към следващата по переспективна бизнес дестинация на която да се установиш да ми оставиш олд скул колекцията си от ретро автомобили.Ей тук до мен по местоживеене има един неохраняем безплатен паркинг на който да ги изложа и ще сложа по 2 долара вход на който иска да ги разгледа.Печалбата ще делим фифти/фифти.Аз ще плащам снегорина през зимата.
То така и така тия твоите таралясници са джънк ярда.Поне да изкараме някой долар от тях.
Те може да са за джънк ярда, ама не разбирам защо ми се присмиваш? Ти да не си цъфнал и вързал, живееш на стари години под наем, и лъжеш хората да идват в Канада с надеждата да хванеш някой балък и да му се присмиваш после. Имаш ли семейство, имоти, коли в Канада, та си тръгнал моите коли да броиш :rofl:
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

jovani написа: Пет Сеп 15, 2023 9:05 pm
Pavel M написа: Пет Сеп 15, 2023 8:58 pm Джовани имам бизнес оферта към теб.Като затръгнеш от тук към следващата по переспективна бизнес дестинация на която да се установиш да ми оставиш олд скул колекцията си от ретро автомобили.Ей тук до мен по местоживеене има един неохраняем безплатен паркинг на който да ги изложа и ще сложа по 2 долара вход на който иска да ги разгледа.Печалбата ще делим фифти/фифти.Аз ще плащам снегорина през зимата.
То така и така тия твоите таралясници са джънк ярда.Поне да изкараме някой долар от тях.
Те може да са за джънк ярда, ама не разбирам защо ми се присмиваш? Ти да не си цъфнал и вързал, живееш на стари години под наем, и лъжеш хората да идват в Канада с надеждата да хванеш някой балък и да му се присмиваш после. Имаш ли семейство, имоти, коли в Канада, та си тръгнал моите коли да броиш :rofl:
Шегуваш ли се .Аз не ти се присмивам,само ти отправих взаимно изгодна бизнес оферта.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Пет Сеп 15, 2023 1:34 pm Джовани, луд ли си?
Автопарка на България :fubar:
Автопарка в България представлява джънк ярда на Европа и Северна Америка. В момента с подобни неща се занимавам ама не ми се влиза в подробности.
Масово се търсят и купуват ударени коли или clunkers на безброй много километри, само и само да излезе по-евтино.
Ето ти една снимка нагледно да видиш що ударен автомобил се внася от джънк ярдовете в Щатите. А вносителя е супер горд, а купувачите си мислят че са хванали голямата далавера. Истината е че са се сдобили с коли които тук никой не е пожелал да купи.
Изображение
С Copart ли работиш или с някои на тях подобни измекяри.В Бг. всички обичàт евтинкото без значèние какъв боклук е.Тя и тая ниша са я заели.
Аз се замислям за скъпото без компромиси в качеството.Въпроса е как да стигна до клиента който да ми има доверие ,че няма да бъде измамен/такива намерения нямам/ и да ми се довери.Знаеш Бг. менталитото е малко по различно от нормалния свят.
Там е нишата,има голям марж и можеш да изкараш нещо.За високия клас автомобили става дума при който разликата в цената в Бг и Кан. е голяма и има хляб в тая работа.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от snakeplissken »

Pavel M написа: Пет Сеп 15, 2023 10:14 pm

С Copart ли работиш или с някои на тях подобни измекяри.В Бг. всички обичàт евтинкото без значèние какъв боклук е.Тя и тая ниша са я заели.
Аз се замислям за скъпото без компромиси в качеството.Въпроса е как да стигна до клиента който да ми има доверие ,че няма да бъде измамен/такива намерения нямам/ и да ми се довери.Знаеш Бг. менталитото е малко по различно от нормалния свят.
Там е нишата,има голям марж и можеш да изкараш нещо.За високия клас автомобили става дума при който разликата в цената в Бг и Кан. е голяма и има хляб в тая работа.
Не работя с никого.
Няма как да работя с нито един от тях. Моите уважения към всички тях, но те ако спазват закона и няма да им се връзват сметките и ще им фалират бизнесите
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа: Пет Сеп 15, 2023 12:44 pm


Къде виждате несъответствия? Най-горните 10% от обществото "по заплата", а все още си плаща моргиджа? Ти не беше ли дошъл в Канада няколко години преди мен? Ако президента на България плащаше моргидж като робите в Канада никак нямаше да е за завиждане, но... При 10% данъчна ставка в България отговора е бизнес, при който доходите са в ПЪТИ по-високи от доходите на Канадцки бачкатор "на заплата". Достатъчно е да се разходиш из България, да разгледаш имотите и автопарка и да прецениш задълженията на хората спрямо Канада, а тези хора си имат имоти по наследство, приятели и среда, след навлизането на артифишъл интелиджънс на никой няма да му е леко, дори и на тези, които работят с акъла си, камо ли на шофьори и бачкатори, които ще са първите, които ще бъдат автоматизирани. През 80-те години на миналият век на мен ми беше ясно, че ще дойде време в което дори на боклуджиите ще им се наложи да ползват компютри (това време дойде - б.а.), сега ви казвам че в бъдеще хората ще бъдат ползвани само за работа, за която е неизгодно да се използват машини (шофьорската работа не е от тези - б.а.). И дупе да ви е яко! (ако изкараме дотогава де, защото и това не е сигурно)
В един от петте най-добри за живеене градове в света - уау!!!
:D
Джолани,
Президентът Румен Радев е декларирал през 2020 година налични 5000 лв., а съпругата му Десислава Радева, 2000 лв., колкото са декларирали и в предходната година. Държавният глава има спестявания от 70 200 лв., получени от заплати. Вложенията му в инвестиционни и пенсионни фондове възлизат на 5 662 лева. Радев е отчел 152 573 лв. трудови доходи в годишната си данъчна декларация, а съпругата му, 10 476 лева.
Румен Радев и съпругата му Десислава са останали напълно безимотни, след като са се отървали от цялото си движимо и недвижимо имущество. Ако им се наложи да напуснат луксозната вила в резиденция „Бояна“, където вече втори мандат се ширят, няма да имат покрив над главите си
Доскоро Радев притежаваше половината от просторния семеен апартамент с бившата му жена Гинка, който двамата си купуват още през 2010 г., когато бракът им е цъфтящ и стабилен и фаталната Десислава все още не се е появила в живота им. Тогава апартаментът в тих столичен квартал, простиращ се на 143 квадрата, Румен и Гинка записват и на двама им, плащайки над 168 хиляди лева за него. След развода първоначално президентът не искал да се отказва от дела си в жилището, но впоследствие преценил, че ще е по-до6ре да го прехвърли на децата си от първата си съпруга – Дарина и Георги, които продължават да живеят в същия имот заедно с майка си и до днес
Джолани,
Моя мортгидж го остави - той е с такава лихва, че единствено двете коли, които съм купил в Канада с 0% лихва, 0 down и 0 плащания за три месеца са при по-добри условия :D
Десетина и кусур години след като съм купил къщата платените лихви по ипотеката са няколко пъти по-ниски от увеличението на данъчната и оценка. :D
Остави ме мен, аз с теб не мога да се сравнявам, щото не съм чадо на номенклатурата на БКП и не пера като теб крадени пари :D
Кажи ти какво купи в брой, освен раздрънкани таратайки и какъв ти е бизнеса в България? :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа: Съб Сеп 16, 2023 11:44 pm
jovani написа: Пет Сеп 15, 2023 12:44 pm


Къде виждате несъответствия? Най-горните 10% от обществото "по заплата", а все още си плаща моргиджа? Ти не беше ли дошъл в Канада няколко години преди мен? Ако президента на България плащаше моргидж като робите в Канада никак нямаше да е за завиждане, но... При 10% данъчна ставка в България отговора е бизнес, при който доходите са в ПЪТИ по-високи от доходите на Канадцки бачкатор "на заплата". Достатъчно е да се разходиш из България, да разгледаш имотите и автопарка и да прецениш задълженията на хората спрямо Канада, а тези хора си имат имоти по наследство, приятели и среда, след навлизането на артифишъл интелиджънс на никой няма да му е леко, дори и на тези, които работят с акъла си, камо ли на шофьори и бачкатори, които ще са първите, които ще бъдат автоматизирани. През 80-те години на миналият век на мен ми беше ясно, че ще дойде време в което дори на боклуджиите ще им се наложи да ползват компютри (това време дойде - б.а.), сега ви казвам че в бъдеще хората ще бъдат ползвани само за работа, за която е неизгодно да се използват машини (шофьорската работа не е от тези - б.а.). И дупе да ви е яко! (ако изкараме дотогава де, защото и това не е сигурно)
В един от петте най-добри за живеене градове в света - уау!!!
:D
Джолани,
Моя мортгидж го остави - той е с такава лихва, че единствено двете коли, които съм купил в Канада с 0% лихва, 0 down и 0 плащания за три месеца са при по-добри условия :D
Десетина и кусур години след като съм купил къщата платените лихви по ипотеката са няколко пъти по-ниски от увеличението на данъчната и оценка. :D
Остави ме мен, аз с теб не мога да се сравнявам, щото не съм чадо на номенклатурата на БКП и не пера като теб крадени пари :D
Кажи ти какво купи в брой, освен раздрънкани таратайки и какъв ти е бизнеса в България? :D
Лично аз нямам никакви заеми, но разбирам логиката ти, ти разчиташ на емиграционната политика на Канада, защото това ти повишава цената на асетите, без да си даваш сметка какво ще се случи на новите мераклии, забравил си през какви трудности минават те, за да се докопат до моргидж и после да лъжат по форумите, за да може понци схемата да продължава. И след това се им се подиграваш, наричаш ги "лузъри", доктори каращи таксита, камионджии и прочие. Но лихвите в момента не са 0%, цените на имотите се очетвориха в последните 20 години, а доходите се удвоиха. Понци схемата неминуемо ще гръмне, колкото и да се надяваш да продължава. Бизнеси в България колкото щеш, моят съвет е да се ориентирате към високите технологии с висок профит марджин, както и към емърджънт маркет лидери като Китай, бизнес се прави лесно, когато някой има нужда от това, което предлагате на пазара. Наместо да четеш жълтата преса обърни внимание какво се случва и какви са тенденциите в бъдеще и си реши собствените проблеми, наместо да гледаш в паничката на другите и да злобееш. Процента на милионери в България спрямо общият брой на хората е същият като в Канада, мястото няма значение, има значение какво имате в главите и какви са амбициите ви.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

Ти хубави съвети даваш да се ориентираме към високо технологични бизнеси ама ние ,аз и колегата от Калгари сме на пред пенсионна възраст и ориентацията ни е друга.Не как да печелим пари,а как да харчим парите които имаме за да не напишат на входа на гробищния парк -тук почива бай иван милионера.беше почтен човек през целият си живот и си замина от белия свят с няколко милиона в банковата си сметка.
Ти му мисли как да правиш милионите ,ама така като те гледам мисленето много не ти се отдава.20 години от живота си затри в лошата Канада и сега се сети да ставаш високо технологичен тигър в центъра на София.
Да ти припомня българската народна мъдрост:
-Докато умните се наумуват,лудите се налудуват,ама на теб азиатките с обратните пички ти изпиха акъла със сламка и чак сегаа започна да вдяваш какъв загубеняк си.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа: Нед Сеп 17, 2023 11:07 am
Ivan1007 написа: Съб Сеп 16, 2023 11:44 pm
jovani написа: Пет Сеп 15, 2023 12:44 pm


Къде виждате несъответствия? Най-горните 10% от обществото "по заплата", а все още си плаща моргиджа? Ти не беше ли дошъл в Канада няколко години преди мен? Ако президента на България плащаше моргидж като робите в Канада никак нямаше да е за завиждане, но... При 10% данъчна ставка в България отговора е бизнес, при който доходите са в ПЪТИ по-високи от доходите на Канадцки бачкатор "на заплата". Достатъчно е да се разходиш из България, да разгледаш имотите и автопарка и да прецениш задълженията на хората спрямо Канада, а тези хора си имат имоти по наследство, приятели и среда, след навлизането на артифишъл интелиджънс на никой няма да му е леко, дори и на тези, които работят с акъла си, камо ли на шофьори и бачкатори, които ще са първите, които ще бъдат автоматизирани. През 80-те години на миналият век на мен ми беше ясно, че ще дойде време в което дори на боклуджиите ще им се наложи да ползват компютри (това време дойде - б.а.), сега ви казвам че в бъдеще хората ще бъдат ползвани само за работа, за която е неизгодно да се използват машини (шофьорската работа не е от тези - б.а.). И дупе да ви е яко! (ако изкараме дотогава де, защото и това не е сигурно)
В един от петте най-добри за живеене градове в света - уау!!!
:D
Джолани,
Моя мортгидж го остави - той е с такава лихва, че единствено двете коли, които съм купил в Канада с 0% лихва, 0 down и 0 плащания за три месеца са при по-добри условия :D
Десетина и кусур години след като съм купил къщата платените лихви по ипотеката са няколко пъти по-ниски от увеличението на данъчната и оценка. :D
Остави ме мен, аз с теб не мога да се сравнявам, щото не съм чадо на номенклатурата на БКП и не пера като теб крадени пари :D
Кажи ти какво купи в брой, освен раздрънкани таратайки и какъв ти е бизнеса в България? :D
Лично аз нямам никакви заеми, но разбирам логиката ти, ти разчиташ на емиграционната политика на Канада, защото това ти повишава цената на асетите, без да си даваш сметка какво ще се случи на новите мераклии, забравил си през какви трудности минават те, за да се докопат до моргидж и после да лъжат по форумите, за да може понци схемата да продължава. И след това се им се подиграваш, наричаш ги "лузъри", доктори каращи таксита, камионджии и прочие. Но лихвите в момента не са 0%, цените на имотите се очетвориха в последните 20 години, а доходите се удвоиха. Понци схемата неминуемо ще гръмне, колкото и да се надяваш да продължава. Бизнеси в България колкото щеш, моят съвет е да се ориентирате към високите технологии с висок профит марджин, както и към емърджънт маркет лидери като Китай, бизнес се прави лесно, когато някой има нужда от това, което предлагате на пазара. Наместо да четеш жълтата преса обърни внимание какво се случва и какви са тенденциите в бъдеще и си реши собствените проблеми, наместо да гледаш в паничката на другите и да злобееш. Процента на милионери в България спрямо общият брой на хората е същият като в Канада, мястото няма значение, има значение какво имате в главите и какви са амбициите ви.
Джолани,
Ти не ми разбра въпроса, а той беше какво имаш, не какво нямаш :D
Точно щото комай нищо нямаш, не съм ти искал съвети, особено пък финансови :D
Не разчитам на никаква федерална политика в Канада - опазил ме Господ :D
Това дето си го написал не се отнася за мен.и то не само поради факта изложен от Батето, че времето за пенсиониране наближава и за мен :D
Аз съм дошъл на възможно най-доброто място за професията ми.
Канада е на четвърто място в света по добив на нефт и на 5-то по добив на природен газ, като този добив и сервизната дейност по него е съсредоточен главно в Албърта.
Поне близките 10 години промяна в това няма да има, а Китай инвестира отдавна в добив на нефт тук :D
Даже днес пристигнах в командировка на такова място, утре почвам серия изследвания на сондажи за CNOOC , в началото на май правих такива за PetroChina, та нямам нужда да търся китайците за бизнес, щото те ме търсят мен :D
Изцепката ти за процента от населението на милионерите (в щатски долари) в Канада и България е една от най-блестяшите простотии, които си изръсил в този форум, а те хич не са малко :D
В Канада този процент е 7.6 %, и е на 9-то място в света. България я няма в класацията изобщо - Турция е на 46-то място с 0.1 %
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор