За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4089
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Pavel M написа: Пон Апр 03, 2023 9:23 pm
snakeplissken написа: Пон Апр 03, 2023 9:04 pm
tanyatais написа: Пон Апр 03, 2023 8:55 pm мигрантите на социални помощи или бегълците от конфликт/ война са много различна категория имигранти и не са се сблъсквали с типичната имиграция.
Хора с уелфер менталити :D

И ти ли ще пишеш книга, бе муцка :D
Ужас :D
аз мога да и дам идея за заглавие :
-как се лее бетон на -35 по Ц
:D
На -47С беше :lol:
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10081
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

зависи как го чувстваш :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Shoshana
Мнения: 1957
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Shoshana »

snakeplissken написа: Пон Апр 03, 2023 9:04 pm
Хора с уелфер менталити :D
Апцелютно!
От баща ми знам: "Бачкам-вика, цял ден като изоглавен. Ей, така без статут, защото не са минали делата. Сядам вечер в българска компания за разтуха, пък и да почерпя опит, как да си намеря по-добре платена работа и да изкарам пари. Всичко живо се разправя, как да гепи социала и да лежи." Брех, много народ неналежал се в България! За какво му е било толкова път да бие, та да лежи?
Резултат след горе-долу същите години като автора (30-33), прекарани в Канада - дебела банкова сметка и сладък живот, без ред сълзи, сополи и гайди.
Не е писал книга, защото не обича България и няма да се върне никога там. За какво да пише? Колко му е отнела така наречената родина, защото не се е махнал по-млад от нея, ли? :lol:

Eй, го на! Онзи ден гласувахме и отново нъц! България е на гангстерите. Ни гайда ще ме разчувствува, ни дудук!
Пък и трябвало да му подкрепяме книгата, защото сме били българи...Ние сме канадци, не сме българи!
Продай една на Джовани. Той ще направи превод на мандарин и ето ти многомилионен тираж, особено ако си сложи физиономията отзад на корицата. Ще се харчи като топъл хляб сред женската част от населението практикуваща този език. :D
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

snakeplissken написа: Пон Апр 03, 2023 11:57 am Не сте единственият, влязъл в Канада по този начин. И не е голямо геройство да го направи човек.
6 години в Канада е много кратък период за да правите генерални извади кое как какво и защо е.
Малко драматизирате според мен.
Успех с продажбите на книгата ;)
Благодаря Ви за коментара! В същност, в книгата няма драма или носталгия, а една тънка самоирония и заглавието подвеждащо. Защо я написах? Написал съм го в предговора, но то няма да стигне до Вас. Приемете, че: „Щот мъ кефи“...:) Но, пък ако Вие, когато чуете родопска гайда, нещо не Ви трепне, значи това сте си Вие, или се правите, че е така...
Бъдете здрави и Take care!
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

Shoshana написа: Вто Апр 04, 2023 12:30 am
snakeplissken написа: Пон Апр 03, 2023 9:04 pm
Хора с уелфер менталити :D
Апцелютно!
От баща ми знам: "Бачкам-вика, цял ден като изоглавен. Ей, така без статут, защото не са минали делата. Сядам вечер в българска компания за разтуха, пък и да почерпя опит, как да си намеря по-добре платена работа и да изкарам пари. Всичко живо се разправя, как да гепи социала и да лежи." Брех, много народ неналежал се в България! За какво му е било толкова път да бие, та да лежи?
Резултат след горе-долу същите години като автора (30-33), прекарани в Канада - дебела банкова сметка и сладък живот, без ред сълзи, сополи и гайди.
Не е писал книга, защото не обича България и няма да се върне никога там. За какво да пише? Колко му е отнела така наречената родина, защото не се е махнал по-млад от нея, ли? :lol:

Eй, го на! Онзи ден гласувахме и отново нъц! България е на гангстерите. Ни гайда ще ме разчувствува, ни дудук!
Пък и трябвало да му подкрепяме книгата, защото сме били българи...Ние сме канадци, не сме българи!
Продай една на Джовани. Той ще направи превод на мандарин и ето ти многомилионен тираж, особено ако си сложи физиономията отзад на корицата. Ще се харчи като топъл хляб сред женската част от населението практикуваща този език. :D
Благодаря Ви за коментара! В същност, в книгата няма драма или носталгия, а една тънка самоирония и заглавието подвеждащо. Защо я написах? Написал съм го в предговора, но то няма да стигне до Вас. Приемете, че: „Щот мъ кефи“...:) Но, пък ако Вие, когато чуете родопска гайда, нещо не Ви трепне, значи това сте си Вие, или се правите, че е така...
За протокола: Авторът живее в България от 27 години с канадски паспорт в джоба и няма никаква „жалба за младост“. Изкарва си „прехраната“ като брокер на бизнес имоти.
Бъдете здрави и Take care!
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

Shoshana написа: Пон Апр 03, 2023 12:48 pm 6 години за да се върнем отново към мързела и мизерията, па и да го опишем и в книга? Къде-къде по-комфортно е било навремето да се мързелува в Канада, ама на вас явно не ви е провървяло. Жалба по изгубена младост, по изгубен живот или поръчкова книга? Не пишете такива неща, защото ние всички имаме майки и бащи там. За разлика от нас те си купуват , четат подобни глупости и се притесняват за децата си без да има защо.
Благодаря Ви за коментара! В същност, в книгата няма драма или носталгия, а една тънка самоирония и заглавието подвеждащо. Защо я написах? Написал съм го в предговора, но то няма да стигне до Вас. Приемете, че: „Щот мъ кефи“...:) Но, пък ако Вие, когато чуете родопска гайда, нещо не Ви трепне, значи това сте си Вие, или се правите, че е така...
За протокола: Авторът живее в България от 27 години с канадски паспорт в джоба и няма никаква „жалба за младост“. Изкарва си „прехраната“ като брокер на бизнес имоти.
Бъдете здрави и Take care!
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4089
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Хаха,
Сори ама Вие сте някаква мъжка драма куин :D

Родопска гайда как звучи съм пускал на повечето си приятели (и приятелки най-вече). Аз съм роден в Родопите, ама това няма какво да го обсъждаме.
Вие хубу сте брокер на бизнес имоти с канадски паспорт в джоба, и кво от това?
Това не означава автоматично, че лакардиите в книгата ще хващат дикиш пред всеки.

Я кажете малко повече за Бг мечтата и тъгата. За гайдата разбрахме вече
My name's Plissken......
Аватар
Shoshana
Мнения: 1957
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Shoshana »

Е,и? Има ли пазар за имотите в демографски сриваща се България? Все си мисля, че с канадския паспорт и този занаят можехте да изкарвате повече в Канада, ама вие си държите на гайдите... :tmi:
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от tanyatais »

Интересното в историята на имигрантите е именно как са се адаптирали, каква работа и престиж имат, какво са учили в чужбина, какъв бизнес са отворили, какви постижения имат, къде са доброволствали и помагали, процеса на вземане на канадски паспорт, как са купили/продали имот/и, какви приятелства са завързали извън Бг общността, в какви у-ща учат децата им, какви извънкласни занимания са посещавали/ медали от олимпиади/ постижения, какви специалности са учили, какъв generational and cultural wealth са им предоставили/оставили и т.н.
Не само как са дошли и защо са си тръгнали.
Но тукашната аудотория, с много малки изключения, си няма и понятие от изброените неща и са толкова далече, че няма накъде повече.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

jovani написа: Пон Апр 03, 2023 3:38 pm Интересно авторът къде се намира в момента - в Канада, България или на друго място?

А колкото за съвременната имиграция в Канада истината е проста - "местните" (включително батката) са изгладнели като вуци. А гавърмънта реже и им хвръля живо месо. Трябва ли да се напише цяла книга, когато всичко може да се резюмира в 2 изречения?
От 27 години живее в България и се "прехранвал като брокер на бизнес имоти"
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

snakeplissken написа: Вто Апр 04, 2023 1:10 am Хаха,
Сори ама Вие сте някаква мъжка драма куин :D

Родопска гайда как звучи съм пускал на повечето си приятели (и приятелки най-вече). Аз съм роден в Родопите, ама това няма какво да го обсъждаме.
Вие хубу сте брокер на бизнес имоти с канадски паспорт в джоба, и кво от това?
Това не означава автоматично, че лакардиите в книгата ще хващат дикиш пред всеки.

Я кажете малко повече за Бг мечтата и тъгата. За гайдата разбрахме вече
СОРИ, ЧЕ СТЕ РОДЕНИ В РОДОПИТЕ !
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

Shoshana написа: Вто Апр 04, 2023 7:38 am Е,и? Има ли пазар за имотите в демографски сриваща се България? Все си мисля, че с канадския паспорт и този занаят можехте да изкарвате повече в Канада, ама вие си държите на гайдите... :tmi:
ПО МНЕНИЕ НА ЧУЖДЕНЦИ, В БЪЛГАРИЯ СЕ КАРАТ ТОЛКОВА МНОГО НОВИ ЗАПАДНИ АВТОМОБИЛИ, КАКТО НЕ Е БИЛО НИКОГА 10Г НАЗАД И ИМАТОЛКОВА ЛУКСОЗНИ ЖИЛИЩА, КАКТО НИКОГА ДО СЕГА...
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

tanyatais написа: Вто Апр 04, 2023 8:37 am Интересното в историята на имигрантите е именно как са се адаптирали, каква работа и престиж имат, какво са учили в чужбина, какъв бизнес са отворили, какви постижения имат, къде са доброволствали и помагали, процеса на вземане на канадски паспорт, как са купили/продали имот/и, какви приятелства са завързали извън Бг общността, в какви у-ща учат децата им, какви извънкласни занимания са посещавали/ медали от олимпиади/ постижения, какви специалности са учили, какъв generational and cultural wealth са им предоставили/оставили и т.н.
Не само как са дошли и защо са си тръгнали.
Но тукашната аудотория, с много малки изключения, си няма и понятие от изброените неща и са толкова далече, че няма накъде повече.
КНИГАТА, КОЯТО НАПИСАХ Е НЕ ЗА ДА ДАДЕ ИНФОРМАЦИЯ, А ЗА ПРЕДОСТАВИ УДОВОЛСТВИЕ ! КОРИЦАТА ЛЪЖЕ !
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4089
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Ахааа :D
Корицата лъже :lol:
Вие така ли си продавате бизнес имотите?
Офертата лъже :facepalm: :lol:

Стига с тия нови западни автомобили бе пич :D
За чисто нов автомобил се чака по една година, а в България може би и повече, щото пазара е малък.

Твойта история е че в Царството на слепите едноокия е Цар.

Успех с продажбите на книгата, ама тука не хващаш дикиш
My name's Plissken......
Аватар
Shoshana
Мнения: 1957
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Shoshana »

Мен ме интересуват мненията не на чужденците, които идват, остават за кратко и си заминават. Интересуват ме мненията на българите, особено тези от по-малките населени места. Те карат ли нови автомобили и живеят ли в нови къщи? И ако не, то вашата книга, в която очевидно се оплаквате от живота си в Канада, не действа ли заблуждаващо и обезкуражаващо, ако някой от тях реши да потърси късмета си навън? Мерси!
П.П. Не е нужно да викате с главни букви. Ние тук просто си говорим.
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Публикувай отговор