Емиграция в Северна Америка Работодател Съвети Локация Начини

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
eaton locker
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 02, 2023 3:22 am

Емиграция в Северна Америка Работодател Съвети Локация Начини

Мнение от eaton locker »

Здравейте,

От известно време се опитвам да намеря информация, как по какъв начин да си намеря работа в Канада с виза работна да кажем, ясно че с работодател, но той не е просто ей така...

Възможно ли е да отидеш без работна виза и там да се вземе, или така наречения работен пермит?

Чел съм на много места говорил съм с различни хора, но някак разнопосочни мнения и нищо конкретно...

Коя виза върши най-добра работа?

Бих се радвал да споделите опит, с такива фирми, които са сериозни и могат да ми помогнат да работя там, и последващо оставане в Канада, но легално задължително с удължаване на виза например и после кандидатстване за гражданство?!

Общо взето искам да живея в Северна Америка (САЩ Или Канада, с идея за семейство), но ми е важно и да чуя хора, които са там например, коя провинция (град) е добре за нов човек?
Аз съм в размисли,(говорим само за англо говоряща част) например: Албърта Британска Колумбия и Онтарио Торонто?,и като цяло нали идеята е да се види, откъде може да се намери работа, пък града мястото където стане в началото и от където ме вземат общо взето без право на избор :D

За мен:

На 31 години съм бакалвър по икономика и агро бизнес.
Ielts сертификат за езика имах който изтече вече...
Опит голям в автомобилния бранш и при самолетите, в момента като (Експерт Автопарк) като обучител (технически обучения), координатор на обучения за самолети, малко опит в продажби, и изготвяне на дата бази, като предишен стаж.
Нямам опит по специалността, поради факта, че в България не се плаща изобщо в сферата, ако нямаш познат пък аз нямам сам съм :whistle:
Защо съм завършил икономика, ами така се случи, но страстта ми е техниката, и там имам доста повече познания, но нали е важно за (Канада и Сащ) да работиш и да кандидатстваш по специалността, та...

Говорих с 4ма адвокати и американски и български, и информацията от тях, която поучвам нещо не ми е пълна и достатъчна, та затова реших да попитам хора минали по този път :dance:

Смисъл такъв, не се плаша и от почти никаква работа, 8)

Цялата идея е да съм легално и да мога с времето да работя нещо с което да се издържам, и в последствие да имам дом, независимо дали ще е с мортгидж и да кандидатствам за жителство?!

Най общо казано, сам съм нямам приятели в Северна Америка...

Някой ако подаде ръка, ако иска де, ще е супер... :y:

Отворен съм за всякакви предложения и въпроси!

Благодаря за вниманието!
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Емиграция в Северна Америка Работодател Съвети Локация Начини

Мнение от Pavel M »

тук малкото пишещи сме от преди 15-20 години в канада и 99% сме минали по процедурата за имиграция на канадското правителство.
мое лично мнение не се занимавай с глупости и не очаквай неочакваното.
ако си толкова навит да живееш в канада карай по утъпканата пътека.разбирай без разните там хитрини и схеми с потенциални работодатели за да стигнеш до някакъв статут.
по лесното е карай по имиграционната процедура .може да ти отнеме 2-3-4 години ,но като приключи ще си бял човек.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
eaton locker
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 02, 2023 3:22 am

Re: Емиграция в Северна Америка Работодател Съвети Локация Начини

Мнение от eaton locker »

Разбирам,

Като цяло мен това ми е идеята, да карам по утъпканата пътека.

Но каква е тя, смисъл такъв, точно това ми е основния въпрос, дори да ми отнеме 4 години все тая, ако знам защо го правя.

Аз не искам хитрини, може би погрешно съм се изразил.

Искам всичко да си е както трябва, за да ми е мирна главата, и да спя спокойно.

Чел съм процедури и съм се и се интересувам, просто за мен живия контакт с човек минал по този път носи много повече позитиви и разбиране отколкото видеа и текстове...

Общо взето би ли могъл да споделиш каква е процедурата на 2 на 3 както се казва?

Стъпките и как да действам?

Адвокат нужен ли ми е, ако да ще заделя сума за да платя за адвокат, и в последствие както всеки казва начална сума за първите няколко месеца, колкото може толкова, нали няма да са 500к :D но все пак каква сума е около средното?

Благодаря!
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Емиграция в Северна Америка Работодател Съвети Локация Начини

Мнение от snakeplissken »

Малко пишещи останахме тук, приятел. Другите са по-отдавна в Канада, аз съм по-пресен, от 11 години съм тук.
Някои са минали по федерална процедура, други по провинциална, трети са дошли като бежанци, четвърти са влезли с работна виза и впоследствие взели статут на постоянно пребиваващи и после гражданство.
Процедурите се променят, изискванията също. Детайлно трябва проучиш всичко. Влизаш и четеш правителствените сайтове - на федералното правителство, на отделните провинции, да придобиеш представа за какво иде реч и горе долу да разбереш ти къде си.
За какъв адвокат питаш? Такъв който да ти движи процедурата ли?
Има и имиграционни консултанти също. Аз познавам българка която с това се занимава и бих ти я препоръчал, доказан професионалист е.
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Емиграция в Северна Америка Работодател Съвети Локация Начини

Мнение от Pavel M »

Хитрини имах на предвид да търсиш да минеш по лесния начин ,който може да се окаже по трудния и с несигурен краен резултат ,а не упрек към теб.
Аз по принцип съм привърженик на хитрините и в тоя смисъл не съм моралист и поощрявам амбициозните независимо кой по кой път ще мине за да си стигне до целта.Разбирай не ти чета конско.
Пробваш ,ако имаш желание да живееш в Канада по единия или по другия начин.Само споделих от моя опит ,че е по лесно чрез легална имиграция.То лесно какво значи ,по малко ядове и кахъри по пътя.
Ама не знам,аз съм кацнал в Канада преди 21 години по процедура за легална имиграция и 23 години откакто съм се занимавал с имиграционния процес и не мога да ти помогна с актуална информация в детайли първо защото много неща са се променили в това не кратко време ,отделно че съм забравил какво как беше и сега да ти разказвам какво е било преди 20-25 години даже и да съм добронамерен сигурно ще те объркам.Не съм правилния източник на информация.
То тук останахме малко в тоя форум дето си чешем крастата и всичките вече скални орли.Ако някой който е от скоро тук тайно чете ,но не пише и има желание да ти отговори за актуалната ситуация може да ти е полезен.
За да ти помогна и да си наясно тук Канада е хубава държава ,но е по различно от очакването на един българин имигрант ,ако прави опит да я сравнява с Европа даже и с УСА.
И за двете дестинации можеш да си вдигнеш куфарите ,за първата безвизово ,за втората с виза и за кратко време да се легализираш.В Канада тоя номер не върви.Не ,че е много сложно и трудно да се установиш,но нямаш ли легализация в Канада тук си жив умрял ,да не кажа труп.
Такива са им законите и порядките тук.
Приемат на година стотици хиляди имигранти ,но буквата на закона се спазва до запетайка.
В тоя смисъл изразих мнение ,че най добре е по легалния път ,а не по втория начин.Не защото съм против ;втория начин; даже обратното ,но по мое лично мнение е доста по труден и с несигурен резултат.
Аз съм за преебаване на системата и си прави сметка да не и станеш жертва.Да загубиш някоя и друга година
То не ,че е нещо фатално освен да си загубиш някоя и друга година на халос.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Емиграция в Северна Америка Работодател Съвети Локация Начини

Мнение от tanyatais »

Има теми за работни визи и начини на установяване чрез провинциални програми, не сами чрез федералната.
Последно се разискваше това в темата за Албърта преди няколко години.

Ако имате въпроси питайте и ще се опитам да помогна.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Емиграция в Северна Америка Работодател Съвети Локация Начини

Мнение от Pavel M »

що се загуби постинга на аналгина.той може да е путинофил и русороб ,но разказа накратко и ясно нещата какви са 1 към 1.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
eaton locker
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 02, 2023 3:22 am

Re: Емиграция в Северна Америка Работодател Съвети Локация Начини

Мнение от eaton locker »

Като цяло благодаря за предоставената инфомация.

Да аз искам да мина по пътя си защото да спя спокойно дето се казва.

Аз чета на много места, идеята е, че с човек като говориш е друго, практиката и теорията се различават доста често в общия случай.

В САЩ също не съм сигурен че става лесно и бързо легализацията, някак не го вярвам и приемам на база какво съм видял, и усетил, чувал и тн.

В Канада предполагам, че е същата работа.

Аз бих се радвал на всякакво инфо за провинции и всичко което би ми било полезно.

Адвокат да даде инфо да движи процедури и тн.
Chernobyla
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Ное 06, 2023 1:48 am

Re: Емиграция в Северна Америка Работодател Съвети Локация Начини

Мнение от Chernobyla »

Здрасти, аз съм с абсолютно същия казус като твоя.

Може ли да споделиш до къде си стигнал ?
Публикувай отговор