Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

analgin написа: Чет Юни 09, 2022 7:56 pm Йоро, ти за кредитни карти не си ли чувал? Нищо не сменяш, само я докосваш до терминала и си готов ;)
Ивам и дебитна, и кредитна, ама не навсякъде ги приемат.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Природния газ поевтинява с 13%
https://m.dir.bg/business/energien-paza ... -prez-yuni
И без руския газ ще преживеем.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

joro написа: Пет Юни 10, 2022 7:12 am Природния газ поевтинява с 13%
https://m.dir.bg/business/energien-paza ... -prez-yuni
И без руския газ ще преживеем.
Май нещата не стоят така както ви ги представят ;)
Самата схема изглежда по следния начин „Булгаргаз“ продава газа на турската компания БОТАШ, а БОТАШ го пренася през турската система и го продава на… „Булгаргаз“ на точката Странджа 1/Малкочлар.
Цената на втечнения природен газ от САЩ за юни до българската граница е 87,482 долара/мегаватчас или 82,69 евро за мегаватчас. В същото време цената на газа по формулата от договора на „Булгаргаз“ с „Газпром Експорт“ за месец юни 2022 г. е 74,16 евро/мегаватчас. Това означава, че втечненият природен газ пристига в страната с 8,53 евро/мегаватчас по-скъпо или с 11,50% по-скъпо от газа от „Газпром“ за месец юни.
Оказва се, че цената не е еквивалентна, а дори е по-скъпа, но вие сте свикнали да ви лъжат и това ви харесва.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

joro написа: Пет Юни 10, 2022 3:00 am
analgin написа: Чет Юни 09, 2022 7:56 pm Йоро, ти за кредитни карти не си ли чувал? Нищо не сменяш, само я докосваш до терминала и си готов ;)
Ивам и дебитна, и кредитна, ама не навсякъде ги приемат.
Къде не приемат карти? Вероятно при българските циганчета които ви продават семки на чалгарското парти което си организирате в евтината селска квартира която сте наели, с донесените от България чушки, домати и консервирано месо в буркани. Не ме разсмивай рано сутринта, още не съм си разходил кучета и те се изнервят.
Аватар
Shoshana
Мнения: 1958
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Шефът на "Роскосмос" Рогозин заплаши България с ядрена ракета,
която все още не е произведена и съществува само в мокрите му сънища. :rofl: :D
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

analgin написа: Съб Юни 11, 2022 7:54 am
joro написа: Пет Юни 10, 2022 3:00 am
analgin написа: Чет Юни 09, 2022 7:56 pm Йоро, ти за кредитни карти не си ли чувал? Нищо не сменяш, само я докосваш до терминала и си готов ;)
Ивам и дебитна, и кредитна, ама не навсякъде ги приемат.
Къде не приемат карти? Вероятно при българските циганчета които ви продават семки на чалгарското парти което си организирате в евтината селска квартира която сте наели, с донесените от България чушки, домати и консервирано месо в буркани. Не ме разсмивай рано сутринта, още не съм си разходил кучета и те се изнервят.
Не саво в Гърция, и в Германия в много магазини и заведения не ми приемаха картите.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Ще им стопим лагерите:

Q1 nominal GDP - Million EUR
2020 / 2021 / 2022

Bulgaria - 13 213 / 13 812 / 16 774 +26,9%
Romania - 45 552 / 46 739 / 55 056 +20,8%
Serbia - 11 166 / 11 610 / 13 092 +17,2%
Hungary - 32 736 / 32 121 / 37 432 +14,3%
Poland - 129 924 / 129 958 / 148 605 +14,3%
NMK - 2 581 / 2 601 / 2 931 +13,5%
Croatia - 12 451 / 12 331 / 14 072 +13,0%
Greece - 40 590 / 39 760 / 45 881 +13,0%
Turkey - 158 869 / 155 985 / 159 280 +0,2%
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

joro написа: Съб Юни 11, 2022 4:12 pm
analgin написа: Съб Юни 11, 2022 7:54 am
joro написа: Пет Юни 10, 2022 3:00 am
analgin написа: Чет Юни 09, 2022 7:56 pm Йоро, ти за кредитни карти не си ли чувал? Нищо не сменяш, само я докосваш до терминала и си готов ;)
Ивам и дебитна, и кредитна, ама не навсякъде ги приемат.
Къде не приемат карти? Вероятно при българските циганчета които ви продават семки на чалгарското парти което си организирате в евтината селска квартира която сте наели, с донесените от България чушки, домати и консервирано месо в буркани. Не ме разсмивай рано сутринта, още не съм си разходил кучета и те се изнервят.
Йоро, ти сега да не твърдиш, че не само в Гърция, но и в Германия живеят основно изпаднали прошляци, клиенти на "Буркан банк" като теб.
5 години издържам студентка в Германия, която използва основно канадска кредитна карта. Имам впечатления за над $ 300 000 CAD похарчени там.
Уверявам те, че нито един сериозен човек, който се прехранва от законни, легални доходи не използва кешовите разплащания за основните си нужди, а още по-малко за почивка. Изключвам дребните банкноти за бакшиш на персонала в хотела, чрез който той се превръща на подобие от мечка в цирк, даваш им захарче и те си изпълняват добре номера. ;)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

analgin написа: Пон Юни 13, 2022 6:16 am Къде не приемат карти? Вероятно при българските циганчета които ви продават семки на чалгарското парти което си организирате в евтината селска квартира която сте наели, с донесените от България чушки, домати и консервирано месо в буркани. Не ме разсмивай рано сутринта, още не съм си разходил кучета и те се изнервят.
Йоро, ти сега да не твърдиш, че не само в Гърция, но и в Германия живеят основно изпаднали прошляци, клиенти на "Буркан банк" като теб.
5 години издържам студентка в Германия, която използва основно канадска кредитна карта. Имам впечатления за над $ 300 000 CAD похарчени там.
Уверявам те, че нито един сериозен човек, който се прехранва от законни, легални доходи не използва кешовите разплащания за основните си нужди, а още по-малко за почивка. Изключвам дребните банкноти за бакшиш на персонала в хотела, чрез който той се превръща на подобие от мечка в цирк, даваш им захарче и те си изпълняват добре номера. ;)
Поритай твойта студентка къде може и къде не може в Германия да се пазарува с дебитни и кредитни карти. И също я попитай как се взима и регистрира СИМ карта за телефон в Германия.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Мога да потвърдя, че в България на много места вече се приемат разплащания с карти от системите на Виза и Мастъркард - в сериозни ресторанти, в магазините на големите търговци и вериги и т.н. По Черноморието особено няма никакъв проблем почти навсякъде да се плати с карта (канадските вървят, поне досега не съм имал проблем). Тук в Созопол, където съм в момента дори малки търговци от сергии и дюкянчета приемат плащания с карти (вероятно имат някакъв минимум за транзакция но то и в Канада си е така). :)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

MrGeek написа: Пон Юни 13, 2022 10:21 am Мога да потвърдя, че в България на много места вече се приемат разплащания с карти от системите на Виза и Мастъркард - в сериозни ресторанти, в магазините на големите търговци и вериги и т.н. По Черноморието особено няма никакъв проблем почти навсякъде да се плати с карта (канадските вървят, поне досега не съм имал проблем). Тук в Созопол, където съм в момента дори малки търговци от сергии и дюкянчета приемат плащания с карти (вероятно имат някакъв минимум за транзакция но то и в Канада си е така). :)
За плащането с карти България е много по-напред от много други държави в ЕС.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Идва по-евтиния газ от Азърбайджан

https://www.mediapool.bg/gazovata-vrazk ... 36669.html

Досвидания Газпром!
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Shoshana
Мнения: 1958
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Това е добър ход за България. Браво и честито ви откачане от руския монопол! :y:
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Shoshana написа: Вто Юни 14, 2022 11:19 am Това е добър ход за България. Браво и честито ви откачане от руския монопол! :y:
Друго си е да те управляват училите в Харвард.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Вто Юни 14, 2022 12:26 pm
Shoshana написа: Вто Юни 14, 2022 11:19 am Това е добър ход за България. Браво и честито ви откачане от руския монопол! :y:
Друго си е да те управляват училите в Харвард.
:rofl:

Договорът за газ от Азербайджан е от 2013-та.

Добре, че Путин врътна кранчето иначе Харвардските подлоги на Льотчика още щяха да лижат руските задници
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор