Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Вто Апр 05, 2022 3:51 pm
joro написа: Вто Апр 05, 2022 1:37 pm
Доста българи в чужбина се изхвърлят какви заплати взимали, колко печелили, накрая се връщат голи и боси да си прекарат старините на евтинията в България.
Средната заплата в Канада е 4500 долара бруто, или към 3000 долара нето за месец. 90% от българските емигранти не могат цял живот да достигнат такава заплата. Приказките как шофьорите взимали по 7000 долара и повече са само фантастика. В днешно време е лесно човек да провери в Google какви са заплатите навсякъде по света. Така, че по-леко с хвалбите.
Предполагам, че си прав, що се отнася до гастербайтери като теб, дето ходите да работите нискоквалифициран труд.
В Канада, дето не те пуснаха, отиват главно квалифицирани хора с професии, които се търсят и те обикновено не се връщат в България.

Факт е, че населението на България продължава да намалява и кадърните продължават да се изнасят от нея.
В Канада отидоха преди време квалифицирани хора, които там стават шофьори и сервитьорки. А в България после разправят какви велики специалисти са. Сега пускат вече всички в Канада, ама от България почти никой не идва. Канада е за латиноси и африканци. Ако не са те и там населението ще намалява. При това за разлика от България Канада е много рядко населена- в провинция Алберта населението е на половината на България при 7 пъти по-голяма територия.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от analgin »

В Канада се идва по точкова система и с доказано владеене на поне един от официалните езици, та за това гроздето е кисело защото е високо ;)

Канада не е място в което да се събира скрапа от Европа, за разлика от ЕС и Америка. Тук без редовни документи няма как да пребиваваш, защото не можеш да си отвориш банкова сметка или да вземеш шофьорска книжка. Те са необходимият минимум за да започнеш работа.
От Африка и Азия се събират основно рефюжета, а ти няма как да се класираш като такъв.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

joro написа: Вто Апр 05, 2022 4:49 pm
Ivan1007 написа: Вто Апр 05, 2022 3:51 pm
joro написа: Вто Апр 05, 2022 1:37 pm
Доста българи в чужбина се изхвърлят какви заплати взимали, колко печелили, накрая се връщат голи и боси да си прекарат старините на евтинията в България.
Средната заплата в Канада е 4500 долара бруто, или към 3000 долара нето за месец. 90% от българските емигранти не могат цял живот да достигнат такава заплата. Приказките как шофьорите взимали по 7000 долара и повече са само фантастика. В днешно време е лесно човек да провери в Google какви са заплатите навсякъде по света. Така, че по-леко с хвалбите.
Предполагам, че си прав, що се отнася до гастербайтери като теб, дето ходите да работите нискоквалифициран труд.
В Канада, дето не те пуснаха, отиват главно квалифицирани хора с професии, които се търсят и те обикновено не се връщат в България.

Факт е, че населението на България продължава да намалява и кадърните продължават да се изнасят от нея.
В Канада отидоха преди време квалифицирани хора, които там стават шофьори и сервитьорки. А в България после разправят какви велики специалисти са. Сега пускат вече всички в Канада, ама от България почти никой не идва. Канада е за латиноси и африканци. Ако не са те и там населението ще намалява. При това за разлика от България Канада е много рядко населена- в провинция Алберта населението е на половината на България при 7 пъти по-голяма територия.
йоро минималната эаплата в канада е 2400 д-3400 лв
българския начинаещ лекар вэема 1100 лв към настоящия момент и се очаква да се подписва с/у 1900 ама все още не е сигурно.

както и да го въртиш и сучеш един високо квалифициран и обраэован кадър в българия какъвто е лекаря вэема 2 до 3 пъти по малко въэнэграждение эа труда си отколкото един чистач на кенефи в канада
можеш ли да коментираш това
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от analgin »

Да обобщим накратко като Йоро.
Който си го може в България, го може и в Канада, разлита е само, че в Канада работата се оценява достойно съгласно придобитото образование и полученият опит.
Йоро, ако не си разбрал в Канада не се приравняват дипломи от задочно обучение, с каквито са болшинството от българите! Тук тях можете да си ги поставите в рамки, за да си украсите тоалетната или да си налегнете парцалите за да получите редовно местно образование ако не искате да разнасяте пици или да блъскате в строителството . ;) В България с диплома за задочно обучение по "счетоводство с успех 3,35" можеш да станеш министър на Финансите (Горанов) или главен прокурор с диплома от задочно обучение в милиционерско училище (Каскета), тук няма как това да се случи.
Понеже повдигаш въпроса за лекарите, единствено обучение по медицина от Англия, САЩ или Канада дава право на професионална практика като лекар тук.
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

analgin написа: Вто Апр 05, 2022 4:55 pm В Канада се идва по точкова система и с доказано владеене на поне един от официалните езици, та за това гроздето е кисело защото е високо ;)

Канада не е място в което да се събира скрапа от Европа, за разлика от ЕС и Америка. Тук без редовни документи няма как да пребиваваш, защото не можеш да си отвориш банкова сметка или да вземеш шофьорска книжка. Те са необходимият минимум за да започнеш работа.
От Африка и Азия се събират основно рефюжета, а ти няма как да се класираш като такъв.
Аз интервюто за Канада го минах успешно, точковата система и езиците не са ми проблем. Мога и сега да кандидатствам за Канада, не ми е проблем. Хора кандидатстват по 5 пъти, на 5-я ги вече пускат без проблем. Важното е да си тъп, ама упорит. И да имаш силна мотивация да караш камион в Канада.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от analgin »

joro написа: Сря Апр 06, 2022 1:50 pm И да имаш силна мотивация да караш камион в Канада.
И за това топки трябват. 53 стъпки ( повече от 16 метра) полуремарке не е за слабохарактерни като теб особено през зимата. Бая кюспе ще ти се събере на задника.
Стой си в България, гласувай за Борисов и ще си на мястото си, тук трябва да се работи.
Аз още в краят на първата година заминах за Арктика, за да се доказвам, но вече съм от другият край и си връткам синджира по цял ден. Построихме комунизма и вече е ред да се възползваме от благата му. Тук не е лошо да си пенсионер.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Сря Апр 06, 2022 1:50 pm
analgin написа: Вто Апр 05, 2022 4:55 pm В Канада се идва по точкова система и с доказано владеене на поне един от официалните езици, та за това гроздето е кисело защото е високо ;)

Канада не е място в което да се събира скрапа от Европа, за разлика от ЕС и Америка. Тук без редовни документи няма как да пребиваваш, защото не можеш да си отвориш банкова сметка или да вземеш шофьорска книжка. Те са необходимият минимум за да започнеш работа.
От Африка и Азия се събират основно рефюжета, а ти няма как да се класираш като такъв.
Аз интервюто за Канада го минах успешно, точковата система и езиците не са ми проблем. Мога и сега да кандидатствам за Канада, не ми е проблем. Хора кандидатстват по 5 пъти, на 5-я ги вече пускат без проблем. Важното е да си тъп, ама упорит. И да имаш силна мотивация да караш камион в Канада.
То да кандидатстваш за Канада и да емигрираш в Канада са две много различни неща. Ти и за летец можеш да кандидатстваш.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от analgin »

joro написа: Сря Апр 06, 2022 1:50 pm Аз интервюто за Канада го минах успешно, точковата система и езиците не са ми проблем.
Йоре, да не послъгваш, а?
Аз съм минавал интервю преди повече от 25-27 години, при това в Париж (за разлика от доста хора тук) защото там живеех, но доколкото си спомням след успешно интервю следваше медицински преглед и идваше писмото да си изпратиш паспорта за виза. Навремето цялата процедура ми отне 191 дена до влизането в Канада.
Както казват французите "Revenons à Nos Moutons" нещо май ни гъбаркаш ;) Спомням си, че ме интервюираше някакъв господин Denis Larue който говореше на отвратителен диалект от Северна Франция и когато го помолих да говори на френски ми каза, че говори с акцент от Квебек :D бях малко шокиран :rofl:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

joro написа: Сря Апр 06, 2022 1:50 pm
analgin написа: Вто Апр 05, 2022 4:55 pm В Канада се идва по точкова система и с доказано владеене на поне един от официалните езици, та за това гроздето е кисело защото е високо ;)

Канада не е място в което да се събира скрапа от Европа, за разлика от ЕС и Америка. Тук без редовни документи няма как да пребиваваш, защото не можеш да си отвориш банкова сметка или да вземеш шофьорска книжка. Те са необходимият минимум за да започнеш работа.
От Африка и Азия се събират основно рефюжета, а ти няма как да се класираш като такъв.
Аз интервюто за Канада го минах успешно, точковата система и езиците не са ми проблем. Мога и сега да кандидатствам за Канада, не ми е проблем. Хора кандидатстват по 5 пъти, на 5-я ги вече пускат без проблем. Важното е да си тъп, ама упорит. И да имаш силна мотивация да караш камион в Канада.
Като си минал интервю успешно защо не си дошъл, не е ли това последната стъпка преди медицинските ?
Питам, защото не разбирам от интервюта, не съм имал такова (емигрирах от САЩ).

Не че много ме интересува, всеки си решава за себе си, ама нещо ми куца историята ….. да се мъчиш за нещо и като го постигнеш да се откажеш. :^)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

ми нямало е как да достигне до медицински защото още на интервюто са го наритали.хората от имиграционните са преценили,че от още един льохманин дето и чеп за зеле от него не става нямат нужда.
йоро си го спомням още на времето как рИва като дърта магарица за уЙ как не били оценени качествата му и сериозно се замислям при това ниско сито навремето за да не мине през него значи е бил много зле.
те сульо и пульо пуснаха.смятай йоро кво тъпо парче е .
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Pavel M написа: Чет Апр 07, 2022 11:28 pm ми нямало е как да достигне до медицински защото още на интервюто са го наритали.хората от имиграционните са преценили,че от още един льохманин дето и чеп за зеле от него не става нямат нужда.
йоро си го спомням още на времето как рИва като дърта магарица за уЙ как не били оценени качествата му и сериозно се замислям при това ниско сито навремето за да не мине през него значи е бил много зле.
те сульо и пульо пуснаха.смятай йоро кво тъпо парче е .
Ако си спомняш навремето точно във този форум се похвалих, че съм минал интервюто. Заради липсата на уверение, че имам пари в банката после ме отрязаха. Повече обяснения няма да давам, все едно да обясняваш на путинофилите защо Русия на Путин не е Рая на Земята, безсмислено е.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

йоро аз не си спомням кво съм ял вчера остана да си спомням и какво е било преди 20 год.
останало ми е в съзнанието само,че куцо,кьораво и сакато дето кандидатства за канада го удобриха ,а ти хартиса.
не ,че е кой знае какъв критерий ама пак да се повторя да не можеш да минеш през това ниско сито си е повод човек да се замисли какъв негодяй имаш на среща си.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Pavel M написа: Пет Апр 08, 2022 1:38 am йоро аз не си спомням кво съм ял вчера остана да си спомням и какво е било преди 20 год.
останало ми е в съзнанието само,че куцо,кьораво и сакато дето кандидатства за канада го удобриха ,а ти хартиса.
не ,че е кой знае какъв критерий ама пак да се повторя да не можеш да минеш през това ниско сито си е повод човек да се замисли какъв негодяй имаш на среща си.
Негодяи са тия, дето псуват и обиждат всички други около тях. А самите те повече от прости шофьори не. могат да станат. И затова и злобеят постоянно.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Пет Апр 08, 2022 1:22 am
Pavel M написа: Чет Апр 07, 2022 11:28 pm ми нямало е как да достигне до медицински защото още на интервюто са го наритали.хората от имиграционните са преценили,че от още един льохманин дето и чеп за зеле от него не става нямат нужда.
йоро си го спомням още на времето как рИва като дърта магарица за уЙ как не били оценени качествата му и сериозно се замислям при това ниско сито навремето за да не мине през него значи е бил много зле.
те сульо и пульо пуснаха.смятай йоро кво тъпо парче е .
Ако си спомняш навремето точно във този форум се похвалих, че съм минал интервюто. Заради липсата на уверение, че имам пари в банката после ме отрязаха. Повече обяснения няма да давам, все едно да обясняваш на путинофилите защо Русия на Путин не е Рая на Земята, безсмислено е.
Йорко,

Много добре са те отрязали.
Ако не си успял да прочетеш инструкциите, да ги разбереш и изпратиш всички документи, то не би имал никакъв шанс да се справиш след пристигането си в Канада - даже и шофьор не би могъл да станеш.
Затова си остана в България, продължаваш да подсмърчаш във форума за българи в Канада и чат чат ходиш гастербайтер в Германия да изкараш некое евро да преживееш.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

аз друго не мога да разбера.как йоро като бърше компютри и мие кенефи в германия за труда си получава 1500 или 2000 евро които са 3000-4000 лв. и в същото време ни пропагандира как в българия всичко е цветя и рози и заплатите на мед сестри и лекари щели да се повишат ама не се знае кога и дали до 1500 съответно за лекари 2000 лв.което се равнява на 750 и 1000 евро,два до три пъти по ниски от заплатата на чистач на кенефи в германия.
та чудя се от къде на йоро му идва тая мотивация да ни занимава с безсмислиците си,да ни убеждава как всичко в българия цъфти и върже.
ми то ако беше така аз да не съм глупак да стоя тук да се гърча на тръстиката.чак толкова голям мазохист не съм.
искам да живея в българия,обичам да живея в българия ама да бачкам за трохи и да си броя стинките на нечуваната средна заплата от 1500 лв в българия айде въз.
на тоя етап предпочитам да съм некадърен прос шоф. със заплата от 10 000 лв. в канада и най ме кефи да се гавря с мишоци като йоро дето не знаят на кой свят се намират.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор