14 дена изолация след полет Маи 2021

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
elfelf2
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Сеп 30, 2018 10:49 am

14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от elfelf2 »

след 3 ден изолация в правителствен хотел в торонто отивам" у дома",

1. разбирам че всеки го посестават веднаж, влизат ли в жилището?
2. Ако откзеш да ги пуснеш какви са последствията?
3. ако решат че изолация е невъзможна, пращат ли в хотел на разноски на правителството?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от roumensp »

Welcome back to Chinada !
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от Pavel M »

досега не знаех,че канадското правителство разполага със собствени хотели.явно съм назад с информацията,че затворите се наричат по тоя начин.

а защо след влизане в канада са те пратили за няколко дни в ;правителствен хотел; някакви разпоредби ли си нарушил.

учудвам се защото аз например съм всяка седмица зад граница,в моя случай в САЩ и съответно имам поне 3 влизания на месец в канда по сухопътна граница и досега никой не ме е поставял за няколко дни в изолация в ;правителствен хотел;.предполагам,защото не съм нарушавал правилата и разпоредбите.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от dimana »

Засега такъв е редът за пристигащите със самолет. Нищо не нарушил човекът.
Хотел, одобрен от правителството за 1 до 3 дневна изолация докато излезе резултатът от теста на летището при пристигане.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от Pavel M »

ок.значи са го пратили в хотел обозначен от правителството а не в ;правителствен хотел; т.е. не са го пратили 3 дни карантина да си изчака теста в затвор,щото ;правителствен хотел; според мен е единствено затвора.тия които се наричат хотели доколкото знам са частна собственост и нямат нищо общо с правителството.
от друга страна се учудвам защо аз който всяка седмица влизам в територията канада по сухопътна граница никой не ме подлага под карантина и не ме тества и не ме изпраща нито в хотели ,нито в затвори,нито и в правителствени хотели.
тоя човек за да го изпратят в ;правителствен хотел; явно е имало основание и предполагам,че е бил предупреден какви са мерките и разпоредбите и искрено се учудвам защо сега реве.
на мен ако бяха ми наредили и разпоредили ,че ще ме въдворят в ;правителствен хотел; щях да съм наясно с последствията които ме очакват.
сега като предполагам и на него му е ясно какви са мерките ,а той се е направил на тарикат да не се съобрази с тях значи поема отговорноста на действията си и не трябва да реве като ощипана мома,а да ги понесе с достойнство.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от dimana »

https://www.canada.ca/en/public-health/ ... oking.html

Павел М, вие или иронизирате или не четете пресата. Не сте длъжен все пак да сте информиран ако Не ви засяга. Но не е етично да обвинявате автора в нарушение.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от roumensp »

dimana написа: Нед Май 23, 2021 9:09 pm Павел М, вие или иронизирате или не четете пресата. Не сте длъжен все пак да сте информиран ако Не ви засяга. Но не е етично да обвинявате автора в нарушение.
Човекът просто е отворил грозданката по-рано, не му се връзвай на дивотиите. :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от Pavel M »

dimana написа: Нед Май 23, 2021 9:09 pm https://www.canada.ca/en/public-health/ ... oking.html

Павел М, вие или иронизирате или не четете пресата. Не сте длъжен все пак да сте информиран ако Не ви засяга. Но не е етично да обвинявате автора в нарушение.
нищо не иронизирам.цитираш правителствен сайт който обевява какви са критериите и правилата.който е предприел пътуване би трябвало да се запознае с тях преди да предприеме пътуването си и да прецени сам за себе си дали му е изгодно,а не да реве като ощипана мома.
по съвсем друг начин щяха да стоят нещата ,ако нямаше яснота и човек изпадне в ситуация в която не е информиран да търпи тези последствия.
казано е буквално и ясно ,ако предприемете пътуване извън канада и после се върнете ще ви се случи следното което е свързано единствено с намерението да се ограничи разпространението на вируса.
казано ви е какви ще са последствията относно вашите действия и не ви е наложена забрана за вашите решения .вие си избирате какво да правите.дадена е цялата прозрачност и предвидимост какво би ви се случило.никой не ви е налагал забрани и ограничения дали да напускате територията канада или да не се връщате в нея след напускане.
не виждам никаква логика при тия обстоятелства някой да реве ,че правата му били ограничени.

на всичко отгоре и питащия пита дали след като му бъде наложенна 14 дневна карантина дали щели да го проверяват,според мен само поради една цел след като е с намерение да не я спази какви би били последствията.
аз лично ако знам за такива индивиди бих ги рапортувал на здравните власти.

поредния хитрец и дребен тарикат за който типично по булгаристанси нещо което не е строго забранено ,не е забранено.
аман от мушенгии.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от analgin »

Батка, не се пали! Много хора си живеят в техен измислен свят, въпреки дългогодишният си престрой в Канада продължават да пресмята цените в български левове и да сравняват всичко с това в България. Подлагат се на постоянни самоизтезания, а след това се чудят защо живеят трудно. Избора си е изцяло техен, рано или късно ще осъзнаят, че ако искат да са като другите ще трябва да си пренастроят психиката и мисленето за да се уеднаквяват с всички които обитават приемащата ги държава, колкото по-късно го направят толкова по-трудно ще им бъде.
Указанията на канадското правителство по въпроса са достатъчно ясни. Ако питащият си беше направил труда да ги прочете и осмисли, щеше да знае, че ако влезе през сухоземна граница в Канада ще си спести хотела.

BTW. Честит 24 май на всички които още се чувстват българи!!! Не зная вече как се казва този най-български празник защото доста пъти му променяха наименованието, но това не е от съществено значение. С умиление си спомням манифестациите, на които ни слагаха ленти като тези на плеймейтките, на който пишеше "УЛИЧНИК". Тогава ние с лентите се чувствахме VIP, но от тогава мина много време и плеймейтките заеха нашите места, сега те и мутрите са VIP в България ....
Наздраве!!! Ще го отпразнувам със стек от лос и хубаво вино Prosecco, вчера купих едно кашонче специално за този повод.
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от dimana »

Ако питащият е бил в България е изключително трудно да пътува така, че да влезе през сухопътна граница, за да избегне хотелската карантина.
Може би се е надявал, че до като му дойде времето Да се връща, ще бъде отменена. Но това не стана засега.
Най- доброто за него е да следва точно указанията и да не нарушава по никакъв начин карантината, особено да внимава с втория тест, видеото съд сестрата и взимането на пробата от куриерската служба за лабораторията.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от analgin »

Полетите от Европа и Азия до САЩ са в пъти повече от тези до Канада. Ако не е "чип гай" ще лети до САЩ и от там с кола под наем може да се прибере в Канада.
Търсете решения на проблемите, а не начини за оправдаване и заобикаляне им, те са ваши и нито един форум няма да ви ги разреши, ако самите вие не се стегнете и не вземете съдбата си в свои ръце.

Както казват французите, ходенето по голяма нужда и мисленето могат да се отлагат, но само за кратко, защото след това започва да мирише неприятно.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: Нед Май 23, 2021 9:40 pm поредния хитрец и дребен тарикат за който типично по булгаристанси нещо което не е строго забранено ,не е забранено.
аман от мушенгии.
Това идва от човек надяващ се да изфабрикува 20 години присъствие в Канада заради пенЦията … че и за капак на инвалид решил да се прави, за да намаже още. :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от Pavel M »

roumensp написа: Пон Май 24, 2021 2:34 pm
Pavel M написа: Нед Май 23, 2021 9:40 pm поредния хитрец и дребен тарикат за който типично по булгаристанси нещо което не е строго забранено ,не е забранено.
аман от мушенгии.
Това идва от човек надяващ се да изфабрикува 20 години присъствие в Канада заради пенЦията … че и за капак на инвалид решил да се прави, за да намаже още. :lol:
румба аналгин ти каза ,чè си по зле и от стрина.аз от моя страна само мога да го потвърдя.
в тоя смисъл казаното по горе от теб е измислица и е лишено от всякакви аргументи.
доказателство Н1-към настоящия момент имам 12 год. физическо присъствие в канада.освен това по двустранната спогодба м/у българия и канада в която се признава трудовия стаж от всяка една от двете държави имам и още 16 год доказуем трудов стаж от българия с надлежно издаден документ от НОИ който официално се признава от канадското правителство.та към настоящия момент аз имам 28 год. трудов стаж който е с 8 год. по вече от изискваните 20 от канадското правителство което ти дава възможност да си получаваш пенсията без задължителното присъствие от минимум 183 дни в страната ако живееш само извън границата на канада.
доказателство Н2 ,че лъжеш като дърта циганка-не се правя на инвалид,който иска нещо да намаже ,а съм освидетелстван от здравните власти инвалид с хронично заболяване което ми дава право да получа инвалидна пенсия.единственното условие е да си подам молбата за такава като към тоя момент се въздържам защото съм си дал преценка ,че мога да поработя още 2-3 год с цел изкарване на някой и друг долар от който имам нужда.диагнозата ми e COPD.начетен човек си и сам можеш да се информираш за какво става въпрос за да не поставяш това ми доказателство под съмнение.

това няма нищо с изфабрикуването на някакви мошенгии.

мошенгия е да си запознат с разпоредбите на канадското правителство което в случая е разпоредило за всеки влизащ в канада задалжително да бъде карантиниран за 14 дни като първите 3 дни ще бъде изолиран в хотел докато му излезе пробатаза ковид тест ,а след това остаъка до 14 дни ще бъде прекаран в изолация и ти когато си запознат с това изискване си го приел щом си предприел пътуване с последващо завръщане.бил си информиран и си направил своя избор да пътуваш или не.щом си решил да пътуваш значи приемаш условията,ако не ги приемаш и не си съгласен с условията заначи не пътуваш,но не и типично по булгаристански абе на мен условията не ми харесват,нямам намерение да ги спазвам и ще пътувам ,а после все ще се намери ератичка в закона през която да се промуша.

обаче се оказва да ама не.оказва се ,че за разлика в канада когато се каже това е забранено означава ,че е забранено,а не както в булгаристан нещо да е забранено трябва да се каже ,че е строго забранено.

нали така стринчо :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
elfelf2
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Сеп 30, 2018 10:49 am

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от elfelf2 »

1. въпросът пита за факти , не за мнения
2. фактите биха били полезни за онези които тепърва ще минават през процеса
3. единствената стойност на изразените позиции е, че разкриват негативното мислене на българина

4. прелагам на участниците преди да правят квалификации , да попитат какви са конкретните обстоятелства
свързани с пирчините за пътуване , и с причините за промяна в план за изолация
5. бъдете здрави!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от Kpetrov »

analgin написа: Пон Май 24, 2021 8:52 am Полетите от Европа и Азия до САЩ са в пъти повече от тези до Канада. Ако не е "чип гай" ще лети до САЩ и от там с кола под наем може да се прибере в Канада.
Търсете решения на проблемите, а не начини за оправдаване и заобикаляне им, те са ваши и нито един форум няма да ви ги разреши, ако самите вие не се стегнете и не вземете съдбата си в свои ръце.

Както казват французите, ходенето по голяма нужда и мисленето могат да се отлагат, но само за кратко, защото след това започва да мирише неприятно.
Е ти какво каза!? "Търсете решения на проблемите, а не начини за заобикалянето им" като в същото време съветваш как да заобиколи проблема ако не бил чип. :clap:

Батка, разпоредбите на кандаското правителство могат да бъдат и 100 години в изолация след като си пътувал, но след 2 негативни теста и насилствен престой в утвърдено от тях учреждение въобще и не смятам и да си помисля да се съобразявам с тях.
Ще се изолирам в малка къща с още трима човека които излизат постоянно. :facepalm:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Публикувай отговор