Поводи за национална гордост у ...канадците

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от klisurov »

Ivan1007 написа:I am Not Canadian
I Am Not Canadian
I'm not unemployed, or smuggling cigarette [sic] across the border.
I don't eat Pepsi and Mae Wests for breakfast.
I don't watch the hockey game doin' it doggie style.
And non, I don't know Claude, Manon or François in Abitibi - Témiscamingue; but I'm sure they all 'ave nice teeth.
I smoke in church.
I speak Québecois and Joual; not French or Hanglish [sic]; and I pronounce it 'turd', not 'third'.
And eating french fries with cheese makes sense, mon hostie;
I believe in [the] distinct society – as long as someone else pays for it.
I believe in language police, not equal rights.
And, calice, I believe that "Club Super Sexe" is an appropriate place for mywife and me to celebrate our anniversaire!
What da hell, she goes on at ten, anyway!
In Québec, the Stanley Cup actually comes round more often than Halley's Comet.
I can get beer at the dépanneur, not at the convenience store.
And maybe I can't turn right on a red light, but, tabarnac, I can go right through it!
Because Québec is the world's largest producer of maple syrup, the 'ome of Céline Dion and Roch Voisine;
The land where everybody is shackin' up, and the legal drinking age is just a suggestion.
Je m'appelle Guy - and I am not Canadian.
(Mautadit tabarnac hostie...)

The Lyrics
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от Chomsky »

Питаш на правилното място. Защото аз съм българин и канадец.
Ми да ти отговоря тогаз.
Първо не знам защо мислиш, че българите нямат самочувствие... възможно е и така да е, но аз имам. Мога да ти изреждам до утре причините за това, но ти не питаш това, нали.

Откъде идва самочувствието ми като канадец.
То е базирано не на миналото, а на хипотетичното бъдеще. Идва от моите сънародници - имигрантите. Тези високо образовани хора, със стремеж към по-добро общество, които са достатъчно смели да обилоят половината свят в търсене на място където да осъществят идеите си, с които, докато пиша това, сме в процес на формиране на един нов идентитет. Независимо как ще се казваме след няколко десетки години, канадци или танганйци, ние ще сме тази общност, която ще задвижва (макар и локално) прогреса.
Не е особено силна гордост, най-вече защото е базирана на една фантастична проекция, тя не е рпиложима извън канада, там не смея да се издавам, че съм канадец, обикновено меко казано, не се впечатляват.
Инак ако ме питаш от какво се срамувам като канадец, отговорът ми за съжаление, ще е много по-дълъг, той ще се базира на настоящето, а не на бъдещето.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от plamsht »

амин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от Bistra »

Глупости на търкалета! :tmi:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от Chomsky »

Бистра... :rofl:
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от OILERS »

ivandaman написа:1. Всепризнато уважение в целият свят.
2. Културни, учтиви и в повечето случаи толерантни. По принцип не са комплексари, нито пък ги избива на екстремистки шовинизъм.
3. Позитивни.
4. Хуманно/Състрадателно общество в което се взимат предвид хората със специални нужди.
5. Сравнително добро здравеопазване и образование, особено на университетско ниво.
5. Задоволителен жизнен станадарт. (Знам че не е перфектен и в момента не е като преди, но все пак Канада е с едни гърди напред от 90% от останалите държави)



П.С.
Гинес добра ти е темата но като те знам колко "обичаш" Канада, моля те ако критикуваш да го правиш конструктивно и цивилизовано.

Ей ,с това не мога да се съглася.Здравеопазването е трагедия,не мога да си обясня как хора учили тука близо десет години за доктори, да са на нивото на селските фелдшери в България.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11748
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от optics »

Нашенка (от Съри) счупи рекорда за най-ниска нота:

https://impressio.dir.bg/lyubopitno/kan ... pyata-nota
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от Pavel M »

вов.леле и дълбокото гърло.
тя тая комшийка на румбата от индийската махала била.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от analgin »

Pavel M написа: Пон Апр 19, 2021 11:50 pm вов.леле и дълбокото гърло.
тя тая комшийка на румбата от индийската махала била.
ОТ Британска Колумбия ако не е от индийската махала, ще е от китайската или дрогирана индианка ;)
Там много ме кефи като отида в командировка и слеза в метрото в което машина за билети е винаги на китайски език, но да го уча на дърти години ще ми дойде е повече. Приятно бях изненадан когато млада китайка ме обслужи в офис на ТД Банк на брилянтен френски за какъвто кебекарите могат само да мечтаят.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11748
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от optics »

Щом е млада, "китайка" е само образно казано. Имам колежка "китайка", която казва за себе си - френския ми е по-добър от китайския.
8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор