Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа: Пет Окт 23, 2020 4:26 pm Излиза, че квебекарите са 3 пъти по-бедни от канадците.
Абе прецакал съм се яко с избора си, то е ясно. :)
Не, не излиза, според сайта на Джорджа "A person working in Montreal typically earns around 134,000 CAD per year". Почнах да ви завиждам отвсякъде. :D

Pavel M написа: Пет Окт 23, 2020 4:40 pm така де .първо се прибираш в къщи ,пребиваш жената защото винаги има защо и чак тогава отиваш на кръчма.
и аз съм така. :rofl:
Лъжеш, че и ти си така. :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

roumensp написа: Пет Окт 23, 2020 4:43 pm
agent Ozo написа: Пет Окт 23, 2020 4:26 pm Излиза, че квебекарите са 3 пъти по-бедни от канадците.
Абе прецакал съм се яко с избора си, то е ясно. :)
Не, не излиза, според сайта на Джорджа "A person working in Montreal typically earns around 134,000 CAD per year". Почнах да ви завиждам отвсякъде. :D

Pavel M написа: Пет Окт 23, 2020 4:40 pm така де .първо се прибираш в къщи ,пребиваш жената защото винаги има защо и чак тогава отиваш на кръчма.
и аз съм така. :rofl:
Лъжеш, че и ти си така. :D
хвана ме в крачка.
първо минавам през кръчмата и тогава се прибирам.щото като се прибера от работа направо в къщи и жена ми ме пребие до кръчмата няма да мога да стигна.най много до работа другия ден сутринта. :(
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

Pavel M написа: Пет Окт 23, 2020 4:55 pm
roumensp написа: Пет Окт 23, 2020 4:43 pm
agent Ozo написа: Пет Окт 23, 2020 4:26 pm Излиза, че квебекарите са 3 пъти по-бедни от канадците.
Абе прецакал съм се яко с избора си, то е ясно. :)
Не, не излиза, според сайта на Джорджа "A person working in Montreal typically earns around 134,000 CAD per year". Почнах да ви завиждам отвсякъде. :D

Pavel M написа: Пет Окт 23, 2020 4:40 pm така де .първо се прибираш в къщи ,пребиваш жената защото винаги има защо и чак тогава отиваш на кръчма.
и аз съм така. :rofl:
Лъжеш, че и ти си така. :D
хвана ме в крачка.
първо минавам през кръчмата и тогава се прибирам.щото като се прибера от работа направо в къщи и жена ми ме пребие до кръчмата няма да мога да стигна.най много до работа другия ден сутринта. :(
– След кръчмата, щото може да пледираш после, че си бил много пиян и си я взел за интрудер, тъщата или каквото там се сетите... :D

Оня сайт и на мен ми приличаше на адвокатски, дето привлича емигранти, та те трябва да са сигурни, че ще си избият таксите по емиграцията още след първите месеци, а не след 800 дни.®
Embrace your climate change!
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

И на мен още от първия поглед ми стана ясно, че данните от сайта на Джорджа са пълен булшит. Затова се порових малко в Статистик Канада и открих интересна таблица - Tax filers and dependants with income by total income, sex and age1, От нея се вижда, че за 2018 г. медианния доход (което е различно от средния) е бил $36 760. Ако приемем, че имаме нарастване с около $1000 на година, то за 2020 г. ще излезе около $39000

Като си поиграе човек с данните от таблицата се получават интересни резултати за това колко човека, какво получават и какъв процент са от тези 28,044,140 човека (за 2018 г.). Ето ги

под $5К - 6,11%
$5K - $10K - 5,30 %
$10K - $15K - 7,53 %
$15K - $20K - 7,91 %
$20K - $25K - 8,61 %
$25K - $35K - 12,48 %
$35K - $50K - 16,30 %
$50K - $75K - 17,18 %
$75K - $100K - 9,02 %
$100K - $150K - 6,29 %
$150K - $200K - 1,65 %
$200K - $250K - 0,66 %
>$250K - 0,97 %

Реалността е, че над $100К годишен доход имат под 10% от канадците, a по-голямата част (64,25%) са с доходи под $50К на година. И само около 1/4 от канадците са с доходи между $50К и 100К
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

agent Ozo написа: Пет Окт 23, 2020 9:03 pm И на мен още от първия поглед ми стана ясно, че данните от сайта на Джорджа са пълен булшит. Затова се порових малко в Статистик Канада и открих интересна таблица - Tax filers and dependants with income by total income, sex and age1, От нея се вижда, че за 2018 г. медианния доход (което е различно от средния) е бил $36 760. Ако приемем, че имаме нарастване с около $1000 на година, то за 2020 г. ще излезе около $39000

Като си поиграе човек с данните от таблицата се получават интересни резултати за това колко човека, какво получават и какъв процент са от тези 28,044,140 човека (за 2018 г.). Ето ги

под $5К - 6,11%
$5K - $10K - 5,30 %
$10K - $15K - 7,53 %
$15K - $20K - 7,91 %
$20K - $25K - 8,61 %
$25K - $35K - 12,48 %
$35K - $50K - 16,30 %
$50K - $75K - 17,18 %
$75K - $100K - 9,02 %
$100K - $150K - 6,29 %
$150K - $200K - 1,65 %
$200K - $250K - 0,66 %
>$250K - 0,97 %

Реалността е, че над $100К годишен доход имат под 10% от канадците, a по-голямата част (64,25%) са с доходи под $50К на година. И само около 1/4 от канадците са с доходи между $50К и 100К
това значи,че съм баровец след като по доходи се класирам в 1/4 м/у 50 и 100К без чак толкова много да се напъвам.с едно уточнение ,че влизам в графта на тоя доход овър 50К след всички такси.ако се напъна мога да вляза и в 10%
и с едно друго уточнение ако се напъна да съм в тия 10% теслата е толкова голяма ,че няма смисъл чак толкова дасе напъва
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tonny »

Pavel M написа: Пет Окт 23, 2020 9:56 pm и с едно друго уточнение ако се напъна да съм в тия 10% теслата е толкова голяма ,че няма смисъл чак толкова дасе напъва
Напъни се и влез в овър 100к след такси. :D
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

С други думи.

Идвайте смело в Канада. Шанса ви да попаднете в най масовата група е голям.

$35K - $50K - 16,30 %
$50K - $75K - 17,18 %

Освен ако не идете в Квебек при Линко който се прецака а още повече се прецака Танграта като изпусна питомното и отиде де гони дивото. :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

По този въпрос спор няма, Хълка. Всеки друг все някога и някъде се прецаква в направения от него избор, само ти винаги вземаш най-изгодните решения и постигаш макслимални печалби. Не можем да се мерим с теб, Хълски. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Абе и аз съм се прецаквал.
Също като Доналд Тръп ама пред мадами, публика и избиратели говорим само за успехи. :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа: Съб Окт 24, 2020 11:47 am Абе и аз съм се прецаквал.
Също като Доналд Тръп ама пред мадами, публика и избиратели говорим само за успехи. :)
Ей, призна си го най-накрая. Евала! :y: :)

Ето това ти поведение много ме нервеше едно време и веднага скачах да доказвам, когато те хващах да лъжеш и преиначаваш нещата. Ама в последствие разбрах, че не го правиш със зла умисъл, ами просто такива са ти вярванията и принципите. Което, разбира се, не прави от лъжата истина, ама то в днешно време лъжата и лицемерието царят навсякъде. Като гледам днешните политици, общественици, журналисти, анализатори, пропагандатори и вся остальная сволоч, Хълка, ти си направо ангелче небесно спрямо тях. ;) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Имиджа, имиджа трябва да се пази Линко с всички позволени средства. :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Може и да си прав, Хълка. На мен никога не ми се е налагало да разчитам на имиджа и не знам.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

майко мила, какви цени, какви сравнения, няколко сраници вече. Аз не казвах дали 39.50 е много или малко. То е и двете едновременно.
Една пенсия е 290 кинта, преди подаянията на тиквата от 50 кинта до изборите, един панталон 120 кинта, един наем 900 кинта, заплатата на един програмист 6000 и т.н. и т.н разминавания с действителността в този живот. Вчера бутах инвалидна количка около 3 часа по софийските улици - взе ми се здравето, а НЯМА как да им организирам електрическа за да не трябва на майка ми да й се вземе здравето от бутане. Както се казва "на болния жена му умрЕ" :(
Днес си се прибирам на мястото, където ми се вижда по-разбираемо.
А, и хората са намръщени и сопнати, все още....все още става само за принудителен туризъм :(
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Айде стига ля крокодилски сълзи, Пумпи! Нито родителите ти са останали да живеят на едната пенсия, нито наем плащат, а панталони от по 120 кинта могат да си купят с десетки при техните доходи от наеми. И то е пределно ясно, че който е останал на едната гола пенсия няма как да живее в жилище под наем за 900 кинта и да си купува панталони от по 120 кинта. Това ще го правят онези, които вземат заплата от по няколко хиляди лева.

А лузърите да го духат. Нали това е основния принцип в царството на частната инициатива. Ти, ако беше толкова загрижен за оцеляването на сънародниците си, щеше да убедиш вашите да не искат такива скъпи наеми от имотите си. ;) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Нед Окт 25, 2020 8:10 am Айде стига ля крокодилски сълзи, Пумпи! Нито родителите ти са останали да живеят на едната пенсия, нито наем плащат, а панталони от по 120 кинта могат да си купят с десетки при техните доходи от наеми. И то е пределно ясно, че който е останал на едната гола пенсия няма как да живее в жилище под наем за 900 кинта и да си купува панталони от по 120 кинта. Това ще го правят онези, които вземат заплата от по няколко хиляди лева.

А лузърите да го духат. Нали това е основния принцип в царството на частната инициатива. Ти, ако беше толкова загрижен за оцеляването на сънародниците си, щеше да убедиш вашите да не искат такива скъпи наеми от имотите си. ;) :)
И като го обърна срещу мен ОТНОВО, както точно постигаш ? Кое от казаното по-горе не е истина и не се случва в България ? Има повече от милион пенсионери, които не взимат хиляди и това, че ти ще си добавиш едни кинти за сметка на канадския данъкоплатец, по никакъв начин не променя факта, че повече от милион души са обречени на мизерия в България. Повече от милион. А иначе си прав "лузърите да го духат"(разбирай тези без канадската добавка :lol: )
Публикувай отговор