Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

agent Ozo написа: Сря Сеп 02, 2020 4:18 pm Корнелката ми направи впечатление още като редова депутатка през първия мандат на бат Бойко, когато го правеше на бъзе и коприва по време на парламентарния контрол. Направо му беше взела страха със своите питания. От онова време остана в аналите на историята прословутата ѝ реплика към Бойко Борисов - "Елате отвън да се разберем като мъже!" :)
:rofl: :rofl: :rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Изображение
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Стърги, виж с какви примитиви е пълен Българският парламент. Тангра и ти виж.

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Въпросите за корупцията в България са "натиск срещу християнството",

Мнение от optics »

Въпросите за корупцията в България са "натиск срещу християнството"....
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
https://www.svobodnaevropa.bg/a/3084576 ... szwqymYdMM
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Въпросите за корупцията в България са "натиск срещу християнството",

Мнение от roumensp »

optics написа: Съб Сеп 19, 2020 3:53 pm Въпросите за корупцията в България са "натиск срещу християнството"....
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
https://www.svobodnaevropa.bg/a/3084576 ... szwqymYdMM
То и в Канада е така, въпросите за корупцията във върха са натиск срещу мултикултурализма, дивърситито, global climate emergency и т.н. Отделно че си имаме и расизъм постановен от държавния глава: Trudeau announces $221M business loan program for Black entrepreneurs

Ако някой си мисли, че само в България политиците са боклуци, пак да си помисли.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Аспаруховият мост се рути
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

ООН избра българска компания за провеждане на виртуални събития

Изображение

Щастлив съм, че развяхме българския трикольор, този път на най-високия връх в бизнеса, политиката и обществото – ООН, каза д-р Пламен Русев
За първи път в 75 годишната история на ООН най-важното събитие – Генералната Асамблея и съпътстващите ги срещи и дискусии на най-високо ниво ще се проведат виртуално.

“За по-малко от година ние създадохме платформа, която няма аналог в света и за нас е чест, че Организацията на обединените нации ни избра, за да предоставим решение за едно от най-важните и влиятелни глобални събития, и виртуално пространство за дискусия за бъдещето на Планетата и човешкия вид” каза съ-основателят и идеолог на платформата, д-р Пламен Русев. Наред с множеството инициативи и инвестиции в технологични компании по света, д-р Русев е известен със своята филантропия и като основател и изпълнителен председател на Webit, и посланик на добра воля по дигиталните въпроси на България, пише Vesti.bg.

Международната медия Forbes вече определи платформата TheVirtual.Show като една от най-иновативните платформи за виртуални събития в света.

“Комуникацията и бизнесът все повече ще избират виртуалната среда, тъй като е по-лесно – не изисква толкова много планиране, ресурси за командировки и отсъствие от офиса и дома; много по-щадящо природата – без замърсяване на околната среда в резултат на пътувания и съпътстващия CO2 от транспортните средства; стотици пъти по бързо и ефективно, защото позволява пълното бизнес снаряжение и максимално използване на дигиталните ресурси и ноу-хау на компанията.” споделя очакванията си за в бъдеще д-р Русев.

Именно поради това той създава концепцията на бъдещия победител и логичен избор на ООН, и кани друг изявен технологичен предприемач от България – основателя на най-бързо развиващата се технологична компания в ЦИЕ – Булпрос, Ивайло Славов да създадат новата компания заедно с третия съдружник в компанията – Андрей Пешев.

Днес, само няколко месеца по-късно, TheVirtual.Show е сред световните лидери в новия пазарен сегмент на виртуалните събития, които замениха форумите, изложенията и конферентния бизнес.

Пламен Русев обяснява светкавичния успех на TheVirtual.Show и с факта, че Webit е бил първия клиент и така светът научава много бързо за платформата. По този начин най-голямата световна общност от иноватори Webit се превръща в ракета носител за новия бизнес и хиляди събития, и организации научават за уникалните възможности, които предоставя българския стартъп. “За пореден път изграждането на добро име, доверие и множество партньорства през годините се оказа най-печелившата ни инвестиция!” споделя д-р Русев.

Промяната в начина на правене на бизнес срещи и събития е факт. Наред с това се променят и спецификата на работното място, учебния процес и много други. Българската платформа има за цел да предостави решения за всички тези нови предизвикателства и има технологичния и ресурсен капацитет, за да го направи.

Щастлив съм, че развяхме българския трикольор, този път на най-високия връх в бизнеса, политиката и обществото – ООН, каза д-р Пламен Русев в публикация в социалната мрежа Фейсбук.

Пламен Русев е инвеститор и предприемач със световен отпечатък.

Неговите инвестиции са в технологични компании в областите дигитално здравеопазване, финанси, блокчейн и електронни спортове.

Сред ко-инвеститорите му в различни компании са световни имена като Марк Кюбан и Аштън Кътчър.

Като изпълнителен председател на Фондация Webit и член на борда на директорите на Endeavor Bulgaria, той е сред филантропите на България, работещи в посока развитие на предприемаческата и иновативната екосистеми и налагане на страната ни като лидер в региона и Европа.

София – Дигитална Столица е един от проектите, които са създадени от Webit, и които позиционират България на световната карта за иновации. В резултат на този проект, световният Форбс, попита от страниците си – “София ли е дигитална столица на новите пазари?”

Webit е причина позитивни новини от България да бъдат отразявани в редица световни медии. Webit е повод за световните лидери и създателите на дигиталното бъдеще от 110 държави да кацат в София за европейското издание на Фестивала, а в последствие да се връщат и да инвестират и откриват развойни центрове в страната.

Пламен Русев е докторант на Медицински Университет “Проф. Д-р П. Стоянов”, Магистър по Математика и Информатика от Софийския Университет, Св. Климент Охридски, Бакалавър по Маретинг и Мениджмънт от Икономически Университет Варна и с редица специализации по цял свят.

Той е член на борда и участва в управлението на редица компании и социални проекти.

Повече информация за основателя на световните събития Webit и изпълнителен председател на Webit.Foundation на може да научите на този адрес.
https://varnautre.bg/2020/09/09/164246/ ... i-sabitija
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

В кремвиршите има 1-15% месо.
https://dnes.dir.bg/na-fokus/razkriha-p ... krenvirshi
Вижте последните три изречения. Бах тоз напредък аз.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

optics написа: Пон Сеп 28, 2020 4:11 pm В кремвиршите има 1-15% месо.
https://dnes.dir.bg/na-fokus/razkriha-p ... krenvirshi
Вижте последните три изречения. Бах тоз напредък аз.
Сланината и разните му там копита и кожи били от “парени свине”, вече ще спя спокойно. :D

От друга страна човек, който има достатъчно пари изобщо не трябва да купува български кренвирши, в магазините вероятно има предостатъчно вносни.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Ти си го разбрал тва за парените свине, но аз нещо не можах.
"Сланината, която се влага, е от парени свине. Те се добиват чрез кожите.
КОИ се добиват чрез кожите? Свинете ли?
:o :o :o
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Е, ама ти не знаеше ли, Оптиксе, че кренвиршите се правят от изрезки от добре остъргани свински кожи? Виждал съм го с очите си процеса на производство. Това с "копитата" е вече преувеличение. След смилането, към каймата се добавят оцветители, подправки и разни други добавки.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Кремвиршите тук като че ли са от wagyu beef.
Не бих казал и че и на вкус ги докарват по-добре от тази страна на океана.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Kpetrov написа: Вто Сеп 29, 2020 9:12 am Кремвиршите тук като че ли са от wagyu beef.
Не бих казал и че и на вкус ги докарват по-добре от тази страна на океана.
Kренвиршите и надениците в Канада са на цена колкото килограм от съответното месо, че даже и повече в някои случаи. Не като в България, "свински" кренвирши са 4лв. а кило свинско месо е 9лв - сещай се тогава колко месо има в кренвиршите ;)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Аз определено не съм добър кулинар и не съм бил в България от известно време.
Но последно когато бях преди 4 години се отядох и дори си донесох някои деликатеси за тук.
Качеството на храната в България е несравнимо с това тук и химическите и биологични добавки са значително по-малко.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

jovani написа: Вто Сеп 29, 2020 10:58 am Аз определено не съм добър кулинар и не съм бил в България от известно време.
Но последно когато бях преди 4 години се отядох и дори си донесох някои деликатеси за тук.
Качеството на храната в България е несравнимо с това тук и химическите и биологични добавки са значително по-малко.
На щандовете в България има огромно разнообразие на луканки. След случаен избор на 3 от най-скъпите (защото имената на производителя нищо не ми говорят вече), установих, че са пълна скръб. Явно не съм уцелил, но не ми се мисли какво е качеството на по-евтините. Нещо подобно и със сирената - единственото, което ставаше беше на "канадска" цена - 13 лв за 800гр.
Ресторантите, от друга страна ми харесаха много повече от стандартните канадски такива - страшно вкусно, с голям избор.
Публикувай отговор