Помощ - звукозаписна техника

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Помощ - звукозаписна техника

Мнение от IvHaydu »

Здравейте,
необходима ми е помощ в областта на звукозаписната техника - избор на подходящ микрофон, записване и прочее за т.нар. Impact noise. Съвети, консултации, платени услуги - всяка информация ще ми бъде от полза.
Благодаря ви!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: Помощ - звукозаписна техника

Мнение от IvHaydu »

Брейй, никой ли не разбира от микрофони?
Наложи ми се да уча...
Омнидиректионални или кардиодидни, динамични или кондензаторни, с тясна или широка диафрагма...
Хайде де, никой ли не разбира?
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Помощ - звукозаписна техника

Мнение от optics »

Както казват в други форуми при такива случаи - кажи какво искаш да направиш че да разберем за какво се иска помощ.
Не съм специалист по микрофони, но съм си играл с аудиообработки. Все някой може да се включи в графата "всякаква информация" ако и питащият даде повече такава.
Най-смотаните микрофони са базирани на компресирането на въгленов прах (и оттам промяна на електричното съпротивление). Такива бяха в телефонните слушалки от нашата младост.
:handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Помощ - звукозаписна техника

Мнение от miteto »

IvHaydu написа: Вто Юни 23, 2020 2:24 am Брейй, никой ли не разбира от микрофони?
Наложи ми се да уча...
Омнидиректионални или кардиодидни, динамични или кондензаторни, с тясна или широка диафрагма...
Хайде де, никой ли не разбира?
Какво искаш да записаш, инструменти или вокали? Микрофоните са различни. Ако са само инструменти, кои точно - микрофоните за електрическа китара са различни от тези за барабани (и предполагам микрофоните за класически инструменти са хептен различни).
Имаш ли отделно помещение за студио, ще трябва да сложиш някакви акустични панели по стените ако искаш качествен звук. Зависи за каква музика говорим, но примерно без bass traps това което чуеш на място няма да е същото което е на записа.
Публикувай отговор