Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Нека ти кажа как беше.
Затвориха повечето бизнеси на 15.3. Тогава никой не знаеше каква помощ ще има за самоосигоряващи се.
На 15 -18 Април обявиха за тази помощ. В зависимост кой месец си роден се кандидатстваше на 15, 16, 17, 18 Април. Кажи сега как си изкарал над 1000 долара за 14 последователни дни след като си бил затворен?

И как над 7 000 000 човека получават помоща като уж било толкова сложно?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Приликата с някогашната лелка "Кой ще ни дадее парииии!" се налага от само себе си.
Финала е съкрушителен.

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
uldiomf
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Май 21, 2020 2:28 pm
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от uldiomf »

optics написа: Пет Май 22, 2020 1:41 am Приликата с някогашната лелка "Кой ще ни дадее парииии!" се налага от само себе си.
Финала е съкрушителен.

Ужас, това прсто не е реално. :x
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Павел написа: Пет Май 22, 2020 12:00 am
Vedren написа: Чет Май 21, 2020 11:49 pm Е как може да си изкарал повече от 1000 долара за 2 седмици като се те затворили принудително и не ходиш на работа?
Бъркаш последователноста. Смесваш изисквания за кандидатстване с изисквания след като почнеш да взимаш помоща.

Пресен пример от форума е Батето.
Не ходи на работа и ги взима тези 2000 долара. Само ако почне работа и изкара повече от 1000 долара за 4 седмици тогава няма право на кандидатсване за следващия период. Надвям се разбираш разликата.

Мога да ти го кажа и по друг начин. Дори Батето да почне работа ако изкара 500 долара за 4 седмици пак има право на тези 2000.

Ако в БГ изкраш 500 лв. за за месец дали ще ти дадат още 2000 от държавата? Къде сега е по добре ако си безработен самоосигуряващ се?
Аз пък да ти го кажа по още-по друг начин. Работил си си като поп до 30 Март, като си направил в периода 15-30 март $1001. На 31 Март ти затварят бизнеса заради вируса - получаваш чушки в продължение на следващите 2 седмици. Или решаваш да си останеш в къщи и гледаш малко дете, щото няма у-ще. Пак не се класираш, ако си изкарал, като болшинството канадци, последните 2 седмници $1001
Павка, нещо бъркаш. Ако си работил и взимал до 30 Март за какво са ти помощи? Следващия бенефит за който се класираш е от 12 Април и 2 бона идват на 15-ти. Всичко е точно и даже прекалено лесно и безусловно.
Ако искаш даже и за бенефита от 15 Март може да кандидатстваш и най-вероятно ще го отпуснат ако не знаят точно кога си приключил работа. После дали ще трябва да се връща и дали ще разследват не е ясно.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Изображение
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

С други думи БГ пак най зле от цяла Европа и равна на Турция и Украйна които не са в Евро Съюза.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Vedren написа: Чет Май 21, 2020 11:49 pm Е как може да си изкарал повече от 1000 долара за 2 седмици като се те затворили принудително и не ходиш на работа от 40 дни по рано? Тази помощ се появи на около 40 дни след като затвориха бизнесите.
Бъркаш последователноста. Смесваш изисквания за кандидатстване с изисквания след като почнеш да взимаш помоща.

Пресен пример от форума е Батето.
Не ходи на работа и ги взима тези 2000 долара. Само ако почне работа и изкара повече от 1000 долара за 4 седмици тогава няма право на кандидатсване за следващия период. Надвям се разбираш разликата.

Мога да ти го кажа и по друг начин. Дори Батето да почне работа ако изкара 500 долара за 4 седмици пак има право на тези 2000.

По нагоре в темата си писал други изисквания за да вземеш помоща. Сега пишеш друго.

Ако в БГ изкраш 500 лв. за за месец дали ще ти дадат още 2000 от държавата? Къде сега е по добре ако си безработен самоосигуряващ се?
правилно

нямам доходи щото спрях работата по собствено желание и ми плащат по 2000 д на месец

друг е въпроса ,че не съм им умрял за тия кирливи 2000 когато без кой знае какво напрежение мога да изкарам 4000 и малко ако се напъна са 6000
това на месец

обаче искам да имам защита за здравето си .щото утре като се бъгна дали 2,4 или 20 все тая,

нашия бизнес понеже е необходим го оставиха без всякаква здравна защита.един вид оправяйте се щото без вас не можем

е заради това ще снасят някакви мизерни кинти дето мога да мина и без тях
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

средна цена на недвижимите имоти
Берлин - 3762.96 евро на м2
Прага - 3324 евро на м2
София - 1040 евро на м2

наеми
Берлин - 727 евро за 45 м2
Прага - 560 евро за 45 м2
София - 306 евро за 45 м2

Cost of Living in Berlin, Germany. May 2020 prices in Berlin
Cost of Living in Prague, Czech Republic. May 2020 prices in Prague
Cost of Living in Sofia, Bulgaria. May 2020 prices in Sofia

доходност от инвестирани 100 000 евро
Берлин - 27 м2 - 436 евро за месец - 5234 евро за година - 5,23%
Прага - 30 м2 - 373 евро за месец - 4480 евро за година - 4,48%
София - 96 м2 - 653 евро за месец - 7846 евро за година - 7,84%
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Vedren »

Само забравяш момента че в Германия 100 000 Евро се пестят лесно а в БГ няма да ти стигнат и 30 години да ги спестиш. Като сметнеш времето за което ще ги спестиш и по малкото време в което ще даваш имота под наем в БГ сметката излиза в полза на Германия.
Германеца ще има поне 20 години преднина пред теб в даване на имот под наем.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

в берлин минималната заплата 1500 евро в софия 300

в берлин средната заплата 2500 евро в софия 650

в берлин има правила които защитават справедливо наемодатели и наимоползващи се

в софия такива няма.наемодателя е преебан и дефакто изключèн от всякаква защита

другото са само приказки на книга които реално точно нищо не вършат ,лишени от всякакъв смисъл,напълно безполезни за всички страни замесени в отношенията наемодаващ и наемополучаващ

за къв :censored: да купя жилище за 100К евро/имам ги кеш/ и да искам наем от 1000 евро в софия да не говорим за следващите 5 големи града по брой на населението в българия когато няма кой да ми го плати.

то ако беше така шапка на тояга,ама за съжаление не е.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Pavel M написа: Пет Май 22, 2020 10:25 pm спрях работата по собствено желание и ми плащат по 2000 д на месец

друг е въпроса ,че не съм им умрял за тия кирливи 2000 когато без кой знае какво напрежение мога да изкарам 4000 и малко ако се напъна са 6000
това на месец
Батка, с 2 думи казано "Мога да работя, мога и да не работя!" :)
Pavel M написа: в берлин средната заплата 2500 евро в софия 650
https://www.nsi.bg/bg/content/3930/%D1% ... 1%81%D1%82
Средна заплата в София: 1805 лв. Това официално. Без сивата икономика.
Pavel M написа: Съб Май 23, 2020 10:20 pm в софия такива няма.наемодателя е преебан и дефакто изключèн от всякаква защита
На вълка му е дебел вратът, защото сам си върши работата.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Kan_Tangra написа: Нед Май 24, 2020 2:16 am
Pavel M написа: в берлин средната заплата 2500 евро в софия 650
https://www.nsi.bg/bg/content/3930/%D1% ... 1%81%D1%82
Средна заплата в София: 1805 лв. Това официално. Без сивата икономика.
Реално в София средната заплата е поне двойна.
Когато преди 12 години вземах 3200 лв чисто в София ме осигуряваха на 750 лв. Собствениците на фирмата бяха от САЩ между другото.
До 7, 8 години не бих се очудил София дори да изравни нивата от Берлин, който не се слави за много развит и богат град от т.нар. Западна Европа.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

SFBG82 написа: Нед Май 24, 2020 10:53 am Когато преди 12 години вземах 3200 лв чисто в София ме осигуряваха на 750 лв. Собствениците на фирмата бяха от САЩ между другото.
А! "Между другото" е най-важното. Какви балами! Вместо да дойдат във вашия рай да пият евтина бира!

И какво го развяваш тоя евтин "cost of living" хем като предимство, хем пък сте щели да стигнете "Западна Европа". Ам нали като ги стигнете предимството ще е изчезнало. Ай земи малко си прочисти мисълта.

Всъщност за какво са евтините места:
- за ваканция (ако има дисънт сървис и заслужаващи гледки). Също и за сафарита и други дейности дето в цивилизацията или са обективно невъзможни или забранени
- за пенсия, когато приходите ти силно са спаднали
- за наемане на патрЕоти на които да плащаш по-малко отколкото ако бяха около теб (в скъпото място).
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа: Нед Май 24, 2020 2:16 am
Pavel M написа: Съб Май 23, 2020 10:20 pm в софия такива няма.наемодателя е преебан и дефакто изключèн от всякаква защита
На вълка му е дебел вратът, защото сам си върши работата.
Канадските лендлордове са яко прецакани в момента, не могат да гонят хора, които не си плащат наема ... а мортгиджа и разходите им си вървят. Неслучайно канадските REIT се сринаха последните месеци.
Публикувай отговор