Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Pyrelight написа: Сря Мар 11, 2020 11:16 am Едно време покрай военния конфликт в бивша Югославия също немалко народ потърси на запад по-добър живот за децата си. А сред бежанците имаше и такива, които не бяха репресирани и клани. Тогава, що не скачахте, а?
Предполагам защото тогавашните бежанци не са се качвали на камион да размазват мирните хора по Коледните Базари или да вадят секира и да кълцат безраборно във влака. Или да организират нещо подобно:
https://en.wikipedia.org/wiki/2015%E2%8 ... in_Germany

А ти като си толкова отворена, може да спонсорираш 1-2 семейства да дойдат в Канада на твоя сметка.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Аз почти съм ги спонсорирала с данъците, които плащам. |(
Това, което ми цитира са криминални действия. Недоволството не трябва да е насочено спрямо извършителите, а спрямо полицията, която явно не е вършила достатъчно добре работата си. Гумени куршуми, сълзотворен газ, арести, такива ми ти работи!...После ще можеш да храниш Пумпи с линкове и репортажи. ]:)
В Монреал не съм забелязала такива събития, освен един бял екстремист, който беше разстрелял от упор сума ти мирно молещи се хора в джамия. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Да бе, сигурно само ти плащаш данъци... Ми те и тия от Албърта с техните данъци са спонсорирали вашите евтини университети, застраховки и т.н. - това водиш ли го че те са ви спонсорирали или се брои само когато излиза от твоите данъци?
"Недоволството не трябва да е насочено спрямо извършителите" - :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

miteto написа: Сря Мар 11, 2020 12:31 pm Да бе, сигурно само ти плащаш данъци... Ми те и тия от Албърта с техните данъци са спонсорирали вашите евтини университети, застраховки и т.н. - това водиш ли го че те са ви спонсорирали или се брои само когато излиза от твоите данъци?
"Недоволството не трябва да е насочено спрямо извършителите" - :rofl: :rofl: :rofl:
Баш па тия от Албърта са ми платили университетите! :facepalm:
Затова всяка божа година ми събират немалко пари за училищна такса. И то да беше само на мен, ами и на хора, които отдавна нямат ни ученици, ни студенти! |(
Де си, Боже, да си прибереш вересиите в латекс опаковани?! :D

П.П. Предложение: Я да вземете да обогатите листа на моя "приятел" Озо с една точка!

"Модераторите трябва да са безпристрастни. Да не настройват потребителите един срещу друг и да не плетат интриги." 8)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Pyrelight написа: Сря Мар 11, 2020 12:45 pm
miteto написа: Сря Мар 11, 2020 12:31 pm Да бе, сигурно само ти плащаш данъци... Ми те и тия от Албърта с техните данъци са спонсорирали вашите евтини университети, застраховки и т.н. - това водиш ли го че те са ви спонсорирали или се брои само когато излиза от твоите данъци?
"Недоволството не трябва да е насочено спрямо извършителите" - :rofl: :rofl: :rofl:
Баш па тия от Албърта са ми платили университетите! :facepalm:
Затова всяка божа година ми събират немалко пари за училищна такса. И то да беше само на мен, ами и на хора, които отдавна нямат ни ученици, ни студенти! |(
Де си, Боже, да си прибереш вересиите в латекс опаковани?! :D
Училищна такса е за училища (начални и средни), не за университети :facepalm: http://www.education.gouv.qc.ca/fileadm ... 8_2009.pdf
Университетите в Квебек не се финансират от въпросната училищна такса - https://mcgillpolicyassociation.com/jou ... -in-quebec

Де си Боже, да си прибереш версиите в покафенели прашки обути !? :D
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

miteto написа: Сря Мар 11, 2020 12:57 pm
Университетите в Квебек не се финансират от въпросната училищна такса - https://mcgillpolicyassociation.com/jou ... -in-quebec
Е, това второто, защо си го пуснал? :facepalm:
За да подкрепиш тезата ми, че модераторите на бг-крив космос.ком въртят интриги и настройват потребители от различните провинции едни срещу други ли? :o
Който може да чете, сам ще види върху графиката, каква част от финансирането идва от федералния бюджет.
Мога да се обзаложа, че и в Онтарио е подобно (да не те затруднявам много с други провинции). |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

miteto написа: Сря Мар 11, 2020 10:55 am
pumpy написа: Сря Мар 11, 2020 10:08 am
Kpetrov написа: Сря Мар 11, 2020 9:59 am
Pyrelight написа: Сря Мар 11, 2020 8:35 am Саудитите не приемат бежанци! Само роби!
Е нали и ние това питаме. Защо тогава ние да ги приемаме след като Саудитите не ги искат.

А двуличноста на Пумпалов няма граници. Някой в българската преса бил призовавал, докато в Израел действат.
Къде в Страната използват картечници и химическо оръжие срещу бежанци по границата ? Използват армията срещу терористи, но има една приказка за "повикалото се и обадилото се"
Отдавна се знае, че снайперистите от IDF безразборно прострелват протестиращи палестинци в краката. Ето ти статия от "избран" вестник, да не си помислиш че е някаква конспирация:
https://www.haaretz.com/israel-news/.pr ... -1.8632555

Ето и от западната преса:
https://www.theguardian.com/world/2019/ ... a-frontier
Since then, Israeli forces’ bullets have killed more than 200 people and wounded 7,000. A UN inquiry found Israel’s actions may amount to war crimes, as snipers had “shot at journalists, health workers, children and persons with disabilities knowing they were clearly recognisable.
Мите, аз съм тъпо парче, понеже съм зъболекар (по батката) и много от снайпери, картечници и химически оръжия не разбирам, та няма смисъл да чета горното. От крака и дихателна система, обаче разбирам, защото с едните нямам нищо общо и все ги гледам в другия край на стола си, а за другото се грижа да функционира добре, докато пациента ми е на стола, че да може да си тръгне по живо по здраво, и да си плати сметката, все пак аз събирам парите след свършена работа, та ми трябват живи и функциониращи пациенти на изхода на кабинета ;)
И понеже виждам някаква разлика между ранени крака и обгазени бели дробове, все още не мога да разбера къде и кога Израел е използвал химически оръжия срещу "бежанци" струпани на границата му ???

Сега виждам, че става дума за 200 убити за почти две години. Това прави по средно 1 човек на 4 дни. Химическите оръжия, за които апелира булгаристанския коментатор същата ефикасност ли имат ??? Това значи само че са правени в Булгаристан и като такива се коригирам, да ги използват, няма опасност за никого :rofl: :rofl: :rofl:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Бистре, колкото повече се обаждаш, толкова повече се вижда че нищо не разбираш. Трансфер от федералния бюджет към университета е едно (Federal Grants), използване на пари получени от Equalization payments е друго и те ще се покажат в графата Provincial Grants (само че там са смесени с пари придобити от данък доход, акцизи и други методи).

Ако ги нямаше въпросните Equalization payments или данъците щяха да са ви много по-високи или университетските такси в Квебек щяха да са много по-високи - елементарно. Просто виж колко милиарда се наливат в Квебек всяка година от Equalization payments. Това е положението, Квебек ги получава тези пари и аз не се оплаквам, просто отбелязвам че няма на база на какво да се отваряш на тема платени данъци.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

pumpy написа: Сря Мар 11, 2020 1:35 pmМите, аз съм тъпо парче, понеже съм зъболекар (по батката) и много от снайпери, картечници и химически оръжия не разбирам, та няма смисъл да чета горното. От крака и дихателна система, обаче разбирам, защото с едните нямам нищо общо и все ги гледам в другия край на стола си, а за другото се грижа да функционира добре, докато пациента ми е на стола, че да може да си тръгне по живо по здраво, и да си плати сметката, все пак аз събирам парите след свършена работа, та ми трябват живи и функциониращи пациенти на изхода на кабинета ;)
И понеже виждам някаква разлика между ранени крака и обгазени бели дробове, все още не мога да разбера къде и кога Израел е използвал химически оръжия срещу "бежанци" струпани на границата му ???

Сега виждам, че става дума за 200 убити за почти две години. Това прави по средно 1 човек на 4 дни. Химическите оръжия, за които апелира булгаристанския коментатор същата ефикасност ли имат ??? Това значи само че са правени в Булгаристан и като такива се коригирам, да ги използват, няма опасност за никого :rofl: :rofl: :rofl:
Сега остава да ми покажеш кой и кога е твърдял, че Израел е използвал химически оръжия срещу "бежанци" струпани на границата му?
Също така ако имаш желание може да коментираш кое е по-зле:
1. Коментар от Бай Никой, който се е поулял в някаква статийка
2. Санкционирана от армията/държавата стрелба срещу ясно различими цивилни субекти, по повод което ООН казва че е почти съразмерно на WAR CRIMES
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Pyrelight написа: Сря Мар 11, 2020 1:18 pm
miteto написа: Сря Мар 11, 2020 12:57 pm
Университетите в Квебек не се финансират от въпросната училищна такса - https://mcgillpolicyassociation.com/jou ... -in-quebec
Е, това второто, защо си го пуснал? :facepalm:
За да подкрепиш тезата ми, че модераторите на бг-крив космос.ком въртят интриги и настройват потребители от различните провинции едни срещу други ли? :o
Който може да чете, сам ще види върху графиката, каква част от финансирането идва от федералния бюджет.
Мога да се обзаложа, че и в Онтарио е подобно (да не те затруднявам много с други провинции). |(
Ти си последната, която трябва да се оплаква от модераторите и да апелираш те да са по-стриктни, щото ако бяха такива, нямаше да оставят неизтрито цял един ден най-гнусното изказване от създаването на този форум, както и трябваше да те баннат завинаги за педофилското ти пожелание мазен пакистанец да изнасили по най-брутален начин десет годишно момиче, така че шат дъ фак ап!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

miteto написа: Сря Мар 11, 2020 1:37 pm Бистре, колкото повече се обаждаш, толкова повече се вижда че нищо не разбираш. Трансфер от федералния бюджет към университета е едно (Federal Grants), използване на пари получени от Equalization payments е друго и те ще се покажат в графата Provincial Grants (само че там са смесени с пари придобити от данък доход, акцизи и други методи).

Ако ги нямаше въпросните Equalization payments или данъците щяха да са ви много по-високи или университетските такси в Квебек щяха да са много по-високи - елементарно. Просто виж колко милиарда се наливат в Квебек всяка година от Equalization payments. Това е положението, Квебек ги получава тези пари и аз не се оплаквам, просто отбелязвам че няма на база на какво да се отваряш на тема платени данъци.
М-Да, и при тези Equalization payments пари дава само Албърта, а другите са на нейна издръжка? :facepalm:
Въпросът е, ти като си в графа "други", що се обаждаш ни в клин, ни в ръкав на коневръза?
В Кебек данъците са най-високи, факт! Не се оплаквам също, само правя констатация.
П.П. Ти понеже много разбираш...Гледай си нещо по-елементарничко като кубчетата в уискито или гънките в латекса си! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Точно така, Албърта само дава и Квебек само получава. И то става въпрос за милиарди, всяка година. Факт, който може да се провери от всеки с повече от 2 мозъчни гънки.

Аз латекс нямам, затова няма как да му гледам гънките, но ти гледай друг път да си изпрала хубаво кафявата ивица от прашките, преди да ги изтипосаш пред целия форум :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

miteto написа: Сря Мар 11, 2020 1:51 pm Точно така, Албърта само дава и Квебек само получава. И то става въпрос за милиарди, всяка година. Факт, който може да се провери от всеки с повече от 2 мозъчни гънки.

Аз латекс нямам, затова няма как да му гледам гънките, но ти гледай друг път да си изпрала хубаво кафявата ивица от прашките, преди да ги изтипосаш пред целия форум :rofl: :rofl: :rofl:
Че теб, какво те засяга тая работа?
Албърта дава и на Онтарио, и на източните провинции. :D

П.П. Нямаш разбира се. Латекс се носи от слаби хора, не от лели с двойни гуши, каквито сме виждали по български веселби, публикувани от други съфорумци. Както и такъв тип бельо, междувпрочем. Което няма как да е лекетьосано, защото отзад се държи само на половин сантиметрова препаска, която беше и черна отгоре на това. ;)

И не ме обиждай, че ще те докладвам на чичо Манчо! :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

На базата на скорошни снимки от твоя милост (не такива отпреди 10-15 години), не само дамите от веселбите са "лели" с някое друго килце отгоре ;) Да се чуди и мае човек на самоувереността, с която лепиш този епитет на други жени :facepalm:
И да се уточним - прашките не бяха "лекетьосани", а си имаха леко забележима, но въпреки това достатъчно видима кафява полоса :rofl:
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

miteto написа: Сря Мар 11, 2020 2:39 pm На базата на скорошни снимки от твоя милост (не такива отпреди 10-15 години), не само дамите от веселбите са "лели" с някое друго килце отгоре ;) Да се чуди и мае човек на самоувереността, с която лепиш този епитет на други жени :facepalm:
И да се уточним - прашките не бяха "лекетьосани", а си имаха леко забележима, но въпреки това достатъчно видима кафява полоса :rofl:
Няма да споря с теб. Това означава, да подхранвам простотията ти. Аз съм такъв педант на тема чистота, че горното е направо немислимо!
Снимката (ако имаш предвид онази с палмата) не беше отпреди 10-15 години, а само отпреди 5.
Преди 10-15 години бях дори по-закръглена от в момента, но двойна гуша не съм имала никога... Боже опази! :)
Ами самоувереността ми идва от това, че мъжете им са с прекалено завишени изисквания, без да се поглеждат самите те в огледалото!
Обичайте жените си макар и поналели се! Те са си ваши! И не го приемайте непременно като обида към собственото си мъжко его! Айде, хубав ден ви желая! :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор