Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

Бистра, давам ти едно видео, което казва много. На теб ще ти е трудно да го разбереш, защото не е се интересуваш от България, но показва колко сме зле. На задеn план за кратко се вижда евродепутата Емил Радев, които беше сниман официално как води преговори за плащане на подкуп от няколко милиона евро под формата на консултация за освобождаването на незаконно задържан либийски танкер в Бургас. През цялото време се вижда друг евродепутат Джамбазки, които наскоро go хванаха да кара с 1.5 промили, но му смиениха кръвната проба и така се оказа че е с 1.02 , което води само до глоба от 1000 лева и вземане на книжка за една година. И накрая се поиавиаве култувата фигура на Александър Йорданов- извадиха му скелята и го направиха евродепутат, за да може ГЕРБ да разчита на СДС на изборите. Виж и какъв човек имаме за главен прокурор, какво му е поведеноето. С две думи - не само няма да стане по-добре, ами ще става по-зле, защото в моемнта в България извън ежедневните проблеми, също и ще се води борба между американското и руското лоби, и както винаги ще го отнесе народа.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

:y: Довечера ще го гледам. Нямам звук на служебния ми компютър. |(
Хубаво! Гледах го.
Кое е американското лоби? Те гербаджиите са другата страна на същата монета. Само че са разбрали, че от тия, с които са в момента поне пада финансова изгода, докато рушняците ще ги ярят като вол пред рало.
Пеевски е човек на руснаците.(То кой ли не е в тая десарска кочина?) Нали го гласяха той да строи несъстоялия се южен паток.
Проблемът е, че по примера на руските олигарси, насърчавани от Путин да крадат и правят гешефти по цял свят ( той после им дава убежище и всичко се разминава, ако са достатъчно умни да се възползват) и той е решил, че на краставичар краставици може да продава.
Да, ама на американците такива номера не минават. А нашите тикви не могат да ритат много-много, защото сме в ЕС и други ни държат юздичката. Така че, ако решат да го пратят в хендека, ще трябва да бега при Путя и той. |(

П.П. Александър Йорданов е състудент на майка ми. Едно време много добре си я спомням като казваше..."Бе, то хубаво да подкрепяме демокрацията, ама като го знам Сашо каква шушумига и шматарок е... " :sweat:
Аз не се интересувам от политика, защото съм я отписала България преди 15 години (затова и понякога я наричам подигравателно Булгаристан) и не знам какво чудо трябва да се случи за да си променя мнението.
За всеки случай писанията на Небостъргача не помагат...Ама нека вземе някой лев момчето! Не е лесно да си гладен! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

Аз не мога да отпиша България. Всичко, което ми е ценно и обичам е там. Тук съм никой и съм празен, но оценявам спокойствието, липсата на агресия и престъпност, оценката на положените усилия, когато с години не преставаш да работиш и учиш едновременно. Вчера за момент повярвах, усмихнах се и си помислих, че това може да е началото на една добра промяна. А то се оказа, че според държавната администрация на щатите един съдия, който пусна обвинения в шпионаж шеф на русофилите Николай Малинов да отиде в Русия и да получи орден от президента Владимир Путин е най-корумпираният човек в България. Клекнахме им и се съгласихме да има натовски логистичен център във Варна, дадохме 2,5 милиарада предварително за изтребители, които все още са на чертеж и завода не е построен, всеки ден говорят за диверсификация и доставки на американски втечнен природен газ, непрексънато повтарят как визите за Канада били паднали / което си полуистина или откровенна лъжа / и как до година и половина визите за щатите ще паднат. И в същото време най-бедните хора събират капачки и правят дарения за лечение на болни деца. Навремето Милен Велчев превалутира държавният дълг и ограби народа. Сега Горанов без да се допитва до суверена всеки ден говори за влизане в чакалнята на еврозоната. И оправданията за всичко са евроатлантичестите ценности. Няма оправия, но затъването е сигурно.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

NightMartini написа: Сря Фев 05, 2020 11:36 pmнепрексънато повтарят как визите за Канада били паднали / което си полуистина или откровенна лъжа
Какво имаш предвид, за Канада вече не трябват туристически визи? Ако имаш предвид работни визи, такива се изискват дори и за най-големия търговски партньор на Канада - Щатите, така че естествено че и за България ще има.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Последното което чух при разговор с България:
- Разбра ли че вече сме щели да приемаме канадския боклук.
- Що не си го изхвърляте при вас?
- Как ли са се съгласили наште... сигурно са били подкупени от канадците.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от domino »

Аз последното което чух е, че "В Канада били предложили да се забранят отношенията между мъжете и жените".

Справка - вестник Труд от 2020.02.04
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

miteto написа: Чет Фев 06, 2020 11:42 am
NightMartini написа: Сря Фев 05, 2020 11:36 pmнепрексънато повтарят как визите за Канада били паднали / което си полуистина или откровенна лъжа
Какво имаш предвид, за Канада вече не трябват туристически визи? Ако имаш предвид работни визи, такива се изискват дори и за най-големия търговски партньор на Канада - Щатите, така че естествено че и за България ще има.
Привет Митак,
Имах предвид това.
An eTA doesn’t guarantee entry to Canada. You must convince the officer that you are eligible for entry into Canada.
ЕТА е условна, но за сметка на това СЕТА е безусловна.
Нали знаеш, как запетаята променя смисъла на изречението. В България информацията е представиха така, че вече има десетки фейсбук групи, които коментират: "Как се имигрира в Канада след падането на визите"
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

NightMartini написа: Чет Фев 06, 2020 5:13 pm
miteto написа: Чет Фев 06, 2020 11:42 am
NightMartini написа: Сря Фев 05, 2020 11:36 pmнепрексънато повтарят как визите за Канада били паднали / което си полуистина или откровенна лъжа
Какво имаш предвид, за Канада вече не трябват туристически визи? Ако имаш предвид работни визи, такива се изискват дори и за най-големия търговски партньор на Канада - Щатите, така че естествено че и за България ще има.
Привет Митак,
Имах предвид това.
An eTA doesn’t guarantee entry to Canada. You must convince the officer that you are eligible for entry into Canada.
ЕТА е условна, но за сметка на това СЕТА е безусловна.
Нали знаеш, как запетаята променя смисъла на изречението. В България информацията е представиха така, че вече има десетки фейсбук групи, които коментират: "Как се имигрира в Канада след падането на визите"
Явно, малко ти е каша в главата - визата също не ти гарантира влизане в дадена държава - това се преценява на границата, независимо как си пристигнал, с виза или без. На български граждани не им трябва туристическа виза за влизане в Канада!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

domino написа: Чет Фев 06, 2020 1:47 pm Аз последното което чух е, че "В Канада били предложили да се забранят отношенията между мъжете и жените".

Справка - вестник Труд от 2020.02.04
Не в Канада Домино, а в Квебек.
Жената се извини вече. Била е афектирана от убийството на младото момиче в Квебек. А нейният убиец е бил освободен и е бил част ot програма на канадското правителство за сексуална реинтеграция. По принцип тук в Квебек има много страни идеи и хора, и самотата съчетана с дългата зима отклучва въображението на много хора. И така, докато измислят следващата глупост. Жената се казва "Gabrielle Bouchard". Виж нейна снимка в интернет и кажи според теб колко пъти в живота си тази жеna е - получила топлина, усмивки, лубов, прегръдки, нежност и т.н. По лошотот е, че тя е начело на организтасиа, която е субсидирана от държавата, и част от моите и твой данъци отиват за подобни налудничени идеи. Ти имаш семейство, деца, да му мислим ние ергените.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

NightMartini написа: Чет Фев 06, 2020 5:13 pm ЕТА е условна, но за сметка на това СЕТА е безусловна.
Ако говорим за СЕТА ... Канада я искаше, защото й трябваха споразумения с държави като Германия, Франция и още няколко, но заради ЕС бе принудена да подпише и се съобразява с целия блок. Много българи обаче не могат да го схванат и си мислят, че на Канада й е много зор да продава ГМО на "огромния" български пазар или да ограбва българските златни запаси "за милиарди". :D
Лично аз нищо не съм разбрал от тая СЕТА, не забелязвам германските коли и швейцарските сирена да са по-евтини отпреди. Българите поне са намазали някой-друг кол-център на Телъс, та да има Стърги с какво да се хвали. :lol:
Същата работа и с туристическите визи, толкова опяваха за тях и като ги махнаха какво се промени, някой може ли да покаже статистика, че броя на туристите от България се е увеличил ?
Последно промяна от roumensp на Чет Фев 06, 2020 5:44 pm, променено общо 1 път.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

Павел написа: Чет Фев 06, 2020 5:19 pm
NightMartini написа: Чет Фев 06, 2020 5:13 pm
miteto написа: Чет Фев 06, 2020 11:42 am
NightMartini написа: Сря Фев 05, 2020 11:36 pmнепрексънато повтарят как визите за Канада били паднали / което си полуистина или откровенна лъжа
Какво имаш предвид, за Канада вече не трябват туристически визи? Ако имаш предвид работни визи, такива се изискват дори и за най-големия търговски партньор на Канада - Щатите, така че естествено че и за България ще има.
Привет Митак,
Имах предвид това.
An eTA doesn’t guarantee entry to Canada. You must convince the officer that you are eligible for entry into Canada.
ЕТА е условна, но за сметка на това СЕТА е безусловна.
Нали знаеш, как запетаята променя смисъла на изречението. В България информацията е представиха така, че вече има десетки фейсбук групи, които коментират: "Как се имигрира в Канада след падането на визите"
Явно, малко ти е каша в главата - визата също не ти гарантира влизане в дадена държава - това се преценява на границата, независимо как си пристигнал, с виза или без. На български граждани не им трябва туристическа виза за влизане в Канада!
Привет Павка,
Напълно съм на ясно с процеса, но явно трябва да направя уточнение. Според тебе колко хора в България плеснаха с ръка, че вече няма туристическа виза за Канада - 5-6 човека. В България информацията беше представене по-такъв начин, че много хора в Понеделник вечерта на маса взеха решение другият Понеделник с два куфара да имигрират в Канада. Знаеш ли колко статии имаше в пресата как ги спират и връщат на границата и те питат - ама защото, нали вече няма визи за Канада. Та това исках да кажа Павка. Иначе познавам всички модули като Експрес ентри, "AIPP", "RNIP"
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

NightMartini написа: Чет Фев 06, 2020 5:38 pm Напълно съм на ясно с процеса, но явно трябва да направя уточнение. Според тебе колко хора в България плеснаха с ръка, че вече няма туристическа виза за Канада - 5-6 човека. В България информацията беше представене по-такъв начин, че много хора в Понеделник вечерта на маса взеха решение другият Понеделник с два куфара да имигрират в Канада. Знаеш ли колко статии имаше в пресата как ги спират и връщат на границата и те питат - ама защото, нали вече няма визи за Канада. Та това исках да кажа Павка. Иначе познавам всички модули като Експрес ентри, "AIPP", "RNIP"
Ти говориш за дезинформацията в българските медии, но иначе си е факт, че за българи в момента важат точно същите правила като за западноевропейците. Какво да ги правя българите като четат само родните жълти медии вместо официални сайтове ...
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

roumensp написа: Чет Фев 06, 2020 5:25 pm
NightMartini написа: Чет Фев 06, 2020 5:13 pm ЕТА е условна, но за сметка на това СЕТА е безусловна.
Ако говорим за СЕТА ... Канада я искаше, защото й трябваха споразумения с държави като Германия, Франция и още няколко, но заради ЕС бе принудена да подпише и се съобразява с целия блок. Много българи обаче не могат да го схванат и си мислят, че на Канада й е много зор да продава ГМО на "огромния" български пазар или да ограбва българските златни запаси "за милиарди". :D
Лично аз нищо не съм разбрал от тая СЕТА, не забелязвам германските коли и швейцарските сирена да са по-евтини отпреди. Българите поне са намазали някой-друг кол-център на Телъс, та да има Стърги с какво да се хвали. :lol:
Същата работа и с туристическите визи, толкова опяваха за тях и като ги махнаха какво се промени, някой може ли да покаже статистика, че броя на туристите от България се е увеличил ?
Точно. На Канада и трябваше облекчен режим с големите европейски икономика, но за жалост те вървят енблок с останалите държави в сюза. И да вметна , че днес една канадска компания обяви, че е открила залежи на златна руда на самата граница с България и Северна Македония за милиарди долари.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

NightMartini написа: Чет Фев 06, 2020 5:38 pm В България информацията беше представене по-такъв начин, че много хора в Понеделник вечерта на маса взеха решение другият Понеделник с два куфара да имигрират в Канада. Знаеш ли колко статии имаше в пресата как ги спират и връщат на границата и те питат - ама защото, нали вече няма визи за Канада. Та това исках да кажа Павка. Иначе познавам всички модули като Експрес ентри, "AIPP", "RNIP"
Ами като са овце... |(
Имиграция прави ли се, четейки булгаристански жълти медии? :facepalm:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

NightMartini написа: Чет Фев 06, 2020 5:53 pm ===
Точно. На Канада и трябваше облекчен режим с големите европейски икономика, но за жалост те вървят енблок с останалите държави в сюза. И да вметна , че днес една канадска компания обяви, че е открила залежи на златна руда на самата граница с България и Северна Македония за милиарди долари.
След което е направо сигурно, че македонците ще мрънкат, че им ограбват подземните запаси откъм България, а българите – че им остава много малък % печалба от евентуалния добив и ще е по-добре златото да си стои под земята... ;)

А за възможния внос на ГМО от Канада ще са виновни само корумпираните или некадърни да го открият в стоките български митничари. Или пък фермерите, сеещи каквото им падне, а не само родни сортови семена.
Embrace your climate change!
Публикувай отговор