Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Нови културни връхТове:

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Враца, дето гарга не каца! ;)
КАТ-Враца със скандален календар във фетиш стил на фона на врачанските скали
За колегите шафиори. Направо да ти е приятно да те глобят на пътя!... :rofl:
А, аз нямам от какво да се притеснявам...Служителят на реда е левак. :lol:
....Сънува, че от постъпленията от глоби МВР ще му купи служебно Ауди. :tmi:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Pyrelight написа: Вто Яну 07, 2020 1:45 pm За колегите шафиори. Направо да ти е приятно да те глобят на пътя!... :rofl:
Ако и слушаш Маджуна (от горния клип) в това време, още по приятно ще е. Не знам откъде Оптикс ги кОпа тия, но тоя е невероятен идиот. :D
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Ами, откъдето и ти - Сандокан с двата ножа. :D
Вие двамцата с Фрости Дъ Сноумен сте прикрити почитатели на булгаристан чалга калчър, само дето той го и раздава форумен култур-трегер отгоре на това. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Pyrelight написа: Вто Яну 07, 2020 3:15 pm Ами, откъдето и ти - Сандокан с двата ножа. :D
Вие двамцата с Фрости Дъ Сноумен сте прикрити почитатели на булгаристан чалга калчър, само дето той го и раздава форумен култур-трегер отгоре на това. :lol:

Аз винаги съм се забавлявал от простотиите ... просто такова ми е чувството за хумор. Ами и ти си прикрита щом си запомнила "Сандокан с двата ножа" (то си е незабравимо, де). :D
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Е, как няма да го запомня, като ми увисна ченето ( като екипа на Тръмп )...
Абе направо си получих пареза и трябваше да се лекувам с месеци. :D
Без майтап, ако не влизах тук нямаше дори и да подозирам, че съществува такава сган. На мен единственият ми допир до Булгаристан е фейса. Ама аз там съм блокирала всякакви жълти издания, а и приятелите ми са явно старомодни. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

А това знаеш ли го ?

Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Малей! :facepalm:
Ама и Сакса, и той мята със сабята. :D :rofl:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа: Вто Яну 07, 2020 1:45 pm Враца, дето гарга не каца! ;)
КАТ-Враца със скандален календар във фетиш стил на фона на врачанските скали
За колегите шафиори. Направо да ти е приятно да те глобят на пътя!... :rofl:
А, аз нямам от какво да се притеснявам...Служителят на реда е левак. :lol:
....Сънува, че от постъпленията от глоби МВР ще му купи служебно Ауди. :tmi:
Белослатински чалга дивотии.Бих казал. :(
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа: Вто Яну 07, 2020 7:58 pm А това знаеш ли го ?
Тя сега е на друга вълна... със по-възвишена сган

Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

И ния имами Грета!!!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

BNR: Bulgaria and China to Manufacture Electric Buses

January 19, 2020



Изображение

Bulgaria and China will cooperate to create production facilities for electric buses and a research and development centre in Bulgaria, BNR reported.

To this end Stamen Yanev, Executive Director of Invest Bulgaria Agency and representatives of the Chinese companies Jiangsu Alfa Bus and ACN Worldwide signed a memorandum of understanding at the Bulgarian embassy in Beijing, in the presence of Deputy Prime Minister Mariyana Nikolova.

The total investment is estimated at EUR 25 million and will create 250 jobs. Jiangsu Alfa Bus stated that with the investment in Bulgaria, the company intends to introduce cutting-edge technologies for the manufacture of electric buses and parts.
https://www.novinite.com/articles/20278 ... tric+Buses
Последно промяна от SFBG82 на Вто Яну 21, 2020 5:00 am, променено общо 1 път.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Раят на идиотите:

https://svobodnoslovo.eu/%D1%80%D0%B0%D ... %82%D0%B5/

Бандити се женят за умрели баби с апартаменти, фолк певица управлява Напоителните системи, агент на ДС с булимия е шеф на армията, хореограф е министър на екологията, сикаджия-пожарникар е премиер, неграмотна булка от Пекин е спикер, крадци коват закони, нежен хомо управлява най-голямата медия, турчин краде милиарди от бюджета за яхти и сараи, фирми печелят милиони от фалшиви болнични, шишко и майка му обират всичко, циганин-банкер раздал цялата банка, стотици социалисти, гербаджии, депесари и шкембе войводи източват язовири, министри въртят далавери с боклука на света, 250 лотарии за баламурници-търкачи на картончета, партийка продава български паспорти на африканци, олигарси крадат държавно имущество за милиарди, тарикати печелят милиони от седморно по-скъпи лекарства, всички във властта гушат милиони с фотоволтаици, вецове или вятърни перки, “учени” от БАН откриват, че водата е мокра, Пернишки Университет за Технологии, Комуникации и Администрация, доктори обират Здравната каса, океанско пристанище в Тъговище, завод до завода навсякъде, грандиозни успехи и първо място в света по всичко лошо – смъртност, бедност, болести, самоубийства, поквареност, неграмотност, корупция, престъпност намаляване и изчезване на населението…

А ние спим, и като се събудим, ревем с умиление:
“… Мила Ро̀дино, ти си земен рааай”.
Е, не сме ли кръгли идиоти?

акад. Петър Иванов
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Курсът лев/евро не е под непосредствена заплаха

Примерът с балтийските държави доказва, че присъединяването към еврозоната става при фиксирания преди това курс

27.01.2020



Изображение

След тайното внасяне на промените в Закона за Българската народна банка (БНБ) от председателя на бюджетната комисия Менда Стоянова и група народни представители от ГЕРБ, се породиха купища въпроси – защо това не бе направено ясно и прозрачно, има ли въобще смисъл от поправките и дали те няма да доведат до обезценка на българския лев под натиска на други държави.

Според вносителите на проекта, както и според Министерството на финансите и БНБ предложените промени са с цел осигуряване на съответствие на вътрешната нормативна рамка с европейската нормативна рамка и са задължително условие за присъединяване към Валутно-обменния механизъм (ERM-2).

Според "Условия за присъединяване към еврозоната: критерии за конвергенция", публикувани от Европейската комисия, всички кандидати за присъединяване към Еврозоната трябва да гарантират, че националните им закони и правила предвиждат независимостта на техните национални централни банки и че уставите им са в съответствие с разпоредбите на договорите и са съвместими с уставите на Европейската централна банка (ЕЦБ) и на Европейската система на централните банки (ЕСЦБ).

В ефира на БНТ Лъчезар Богданов, главен икономист в Института за пазарна икономика, обясни, че наличието на Валутен борд в страната не отменя необходимостта ѝ да влезе в чакалнята на ERM-2, където Европейската централна банка (ЕЦБ), Европейската комисия (ЕК), страните от еврозоната и Дания да наблюдават волатилността на курса на лева към еврото и на закрити заседания във Франкфурт да определят какъв да бъде курсът при присъединяването ни в еврозоната.

При влизането ни в еврозоната обаче същият този курс може изобщо да не се промени от съотношението, което е заложено при влизането ни в "чакалнята", стига да бъде постигнат консенсус. И примери за това има – Естония и Литва.

Двете страни са във Валутен борд, поддържан за сходен период като България - около 20 години, и като такива влизат в Европейския съюз и кандидатстват за членство в еврозоната. На 28 юни 2004 г. Естония влиза в ERM-2 при обменен курс €1 = 15.6466 крони. На 13 юли 2010 г. Съветът на Европейския съюз одобри кандидатурата на балтийската държава за присъединяване към еврозоната на 1 януари 2011 г. На тази дата страната се присъедини към валутния съюз и еврото замести кроната при фиксиран обменен курс от 1 € = 15.6466 EEK.

Справка показва, че постоянният обменен курс в Литва пък бе фиксиран на 3.45280 литаса за 1 евро, а това, подобно на Естония, съответства на централния курс, при който страната се присъедини към Валутно-обменния механизъм (ERM-2) през 2004 г.

Според финансовия министър на България Владислав Горанов ще приемем еврото до 2 години. Този срок всъщност е минималният за влизане в т.нар. „Клуб на богатите“, а въпросните Естония и Литва прекарват в „чакалнята“ на еврозоната доста повече. Двете държави се присъединяват към ERM-2 през 2004 г., а влизат в еврозоната съответно през 2011 г. и 2015 г.

Подобно нещо се случва и с Латвия, която формално не се намира във Валутен борд, но се справя с тежката си криза през 2008-2009 г. и не променя курса си при влизането си в еврозоната през 2014 г. Прибалтийската страна влиза в "чакалнята" на еврозоната на 2 май 2005 г. при курс евро към латвийски лат - 0.702804. Абсолютно същият остава курсът и при официалното присъединяване към валутния съюз.

Според Лъчезар Богданов България изпълнява напълно макроикономическите изисквания за присъединяването към еврозоната и публичните ни финанси са на доста по-добро ниво прямо тези на Гърция, когато съседката ни се присъединява към еврозоната.
https://www.economic.bg/bg/news/12/kurs ... plaha.html
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Кристалина Георгиева: България може да влезе в еврозоната през 2023

27 януари 2020



Изображение

България като цяло стои „много добре“ по пътя към еврозоната и влизането ѝ по план през 2023 е „напълно обозримо“, заяви в интервю за БНР управляващият директор на Международния валутен фонд (МВФ) Кристалина Георгиева.

"Моето очакване е, че плановете, които са направени за влизането в еврозоната ще се реализират точна така, както са направени. България като цяло стои много добре. Има две банки, за които имаше бележки, но те работят по това да бъдат решени и аз не виждам никакви проблеми", заяви Георгиева.

Тя подчерта, че преди дни в Давос е разговаряла с председателя на Европейската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард и по тази тема.

„За България влизането в еврозоната сега е по-добре, отколкото в миналото, именно защото светът е по-турболентен“, отбеляза още Георгиева.
https://www.economy.bg/economy/view/376 ... prez-2023-
Публикувай отговор