Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:44 pm Ква ти е файдата, че в радиус 500 метра от теб 95% са от европейски произход, след като в радиус 15 километра са от азиатски и си е като в Карачи или Бомбай :rofl:
Тцъ.
Нали ни проглуши ушите миналата година когато Калгари стана 4 място според Global Livability Index. И това според теб беше голямо доказателство колко е супер-дупер стандарта на живот в Калгари. Е, по-предната година и Торонто и Ванкувър бяха преди Калгари в същата класация. Както и през 2016-та, 2015-та, 2014-та и т.н.
Може да провериш Карачи и Бомбай къде са в същата класация дето ни я цитираше под път и над път и да сравниш с Торонто и Ванкувър. Ако се затрудниш със задачата - кажи, ще ти помогнем.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:44 pm Куражлия си да обиждаш под крилцето на приятелче-модераторче. :rofl:
Ква ти е файдата, че в радиус 500 метра от теб 95% са от европейски произход, след като в радиус 15 километра са от азиатски и си е като в Карачи или Бомбай :rofl:
Медианния доход в избирателния ти район е CAD 80340, което го поставя на 94-то място в Канада.
В избирателния район в, който аз живея медианния доход e 101 329 , което е 28-мо място от 338 в Канада
Кравар, ти някъде да прочете да говоря за "избирателен район" ? Избирателният ми район е над 100 хиляди (съизмерим с град като Плевен), но квартала ми е 10 и инкъма e над 150к. Можеш сам да си намериш данни на MLS, но ще ти цитирам няколко щото май нямаш толкова акъл:
https://www.realtor.ca/real-estate/2128 ... view=stats
https://www.realtor.ca/real-estate/2122 ... view=stats
https://www.realtor.ca/real-estate/2068 ... view=stats
https://www.realtor.ca/real-estate/2126 ... view=stats
https://www.realtor.ca/real-estate/2077 ... view=stats

Може да обърнеш внимание и на "Languages".

И ще потретя като за алцхаймер, Митето не го познавам нито лично, нито виртуално и не му знам истинското име.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Това даде резултат. :)

Изображение

Изображение
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:44 pm
roumensp написа: Чет Ное 07, 2019 4:18 pm
Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:07 pm Ми като имаш културни различия с тях изнеси се от гетото дето сам си се напъхал.
Ама няма смисъл, щото ще трябва да идеш пак някъде дето смърди на Къри или на чесън от всякъде. :D
За мен е без значение дали мога или не мога да живея в Торонто или Ванкувър - Калгари е пред тях по качество на живот, цените на жилища и наеми са 2-3 пъти по-ниски, бензина два пъти по-евтин, данъците по-ниски, средните заплати 20-30 % по-високи.
Не съм мазохист да избирам хем по-лошо, хем по-скъпо и то в пъти.
Иначе си безусловно прав - не мога да живея във Ванкувър или Торонто, а да работя в Албърта.
От кое гето да се изнеса бе, нещастник ? От квартала, в който близо 95% са от европейски произход, средната цена на къща е милион и половина и средния фемили инкъм е над двойно на средния канадски ?
Тъп, по-тъп, дзифтар. :D
Куражлия си да обиждаш под крилцето на приятелче-модераторче. :rofl:
Ква ти е файдата, че в радиус 500 метра от теб 95% са от европейски произход, след като в радиус 15 километра са от азиатски и си е като в Карачи или Бомбай :rofl:
Медианния доход в избирателния ти район е CAD 80340, което го поставя на 94-то място в Канада.
В избирателния район в, който аз живея медианния доход e 101 329 , което е 28-мо място от 338 в Канада
в избирателния ми район медианния доход е 12000 лв,а моя доход е 70000 лв след данъци и то за 1 калпак,а не за семейство
и нямам за съседи китайци и индийци,даже и цигани няма наоколо
:D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа: Чет Ное 07, 2019 5:24 pm
Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:44 pm Куражлия си да обиждаш под крилцето на приятелче-модераторче. :rofl:
Ква ти е файдата, че в радиус 500 метра от теб 95% са от европейски произход, след като в радиус 15 километра са от азиатски и си е като в Карачи или Бомбай :rofl:
Медианния доход в избирателния ти район е CAD 80340, което го поставя на 94-то място в Канада.
В избирателния район в, който аз живея медианния доход e 101 329 , което е 28-мо място от 338 в Канада
Кравар, ти някъде да прочете да говоря за "избирателен район" ? Избирателният ми район е над 100 хиляди (съизмерим с град като Плевен), но квартала ми е 10 и инкъма e над 150к.

Може да обърнеш внимание и на "Languages".

И ще потретя като за алцхаймер, Митето не го познавам нито лично, нито виртуално и не му знам истинското име.
Чудя се дали да се връщам към Ганьовския ти ник, но мисля, че ще зацивриш на виртуалното ти приятелче модераторче :D
Нали това ти обяснявам, че си в бялото гето с радиус 500 метра. Извън него си е мизерия и смърди на къри и чесън.
Затова и те избива на расизъм и хейт. Съчувствам ти :rofl:
P.S. Всъщност тези от европейски произход в твоето село са 80%, не 95%. Засега. :D

И медианния доход на семействo в него е 70 800, докато в Калгари е 98 300 :lol:

https://www.macleans.ca/best-communitie ... king-tool/


Я, виж и това
White Rock ranked 236th best place to live in Canada
The City of White Rock is the 236th best place to live in Canada, according Maclean’s Magazine.

Out of the cities in Metro Vancouver, Maclean’s annual report put White Rock near the bottom of the list.

Other nearby communities placed as follows: Delta (59); Vancouver (112); Surrey (140); Richmond (175); Maple Ridge (192); Langley Township (201); Port Coquitlam (214); and Langley City (366).
То май ще се окаже по-зле и от Съри при теб :lol:
Последно промяна от Ivan1007 на Пет Ное 08, 2019 4:38 am, променено общо 2 пъти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа: Чет Ное 07, 2019 4:51 pm
Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:38 pm Тцъ.
На нашата уличка вероятно около 10% от живеещите са китайци, има и чернокожи мюсюлмани. Никаква разлика - и те като мен са избрали различна културна среда от тази в която ти, ivandaman, roumensp и прочие сте си избрали.
Влече ви явно, лошо няма. :rofl:
Тцъ.
И 1001 пъти да повториш, пак не хваща дикиш за "културните различия". Щото не обяснява защо обвиняваш ivandaman в омраза, когато казва, че прекалено много китайци и индийци идват да живеят в Канада ;) Може би ако се премести от Ванкувър в Уинипег и продължи да казва, че прекалено много китайци и индийци идват да живеят в Канада - тогава вече ще си ОК :rofl:
Прекалено много са там, където той се е забил да живее.
Той където и да се премести да живее все ще са му много, дори и да няма ни един в радиус 100 километра. На него е късно да му се помогне без психиатър и хапчета.
Той вероятно си е дошъл обременен от Буковлък в Канада. Тук се е сблъскал със суровата действителност, че почти всички рефюджита го превъзхождат във всяко едно отношение и окончателно е изперкал.
Общо взето тия дето сте дошли по втория начин в Канада и на всичкото отгоре сте се забили в рсйони с преобладаващо население от Ориента ви чака неговата съдба. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа: Чет Ное 07, 2019 5:06 pm
Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:44 pm Ква ти е файдата, че в радиус 500 метра от теб 95% са от европейски произход, след като в радиус 15 километра са от азиатски и си е като в Карачи или Бомбай :rofl:
Тцъ.
Нали ни проглуши ушите миналата година когато Калгари стана 4 място според Global Livability Index. И това според теб беше голямо доказателство колко е супер-дупер стандарта на живот в Калгари. Е, по-предната година и Торонто и Ванкувър бяха преди Калгари в същата класация. Както и през 2016-та, 2015-та, 2014-та и т.н.
Може да провериш Карачи и Бомбай къде са в същата класация дето ни я цитираше под път и над път и да сравниш с Торонто и Ванкувър. Ако се затрудниш със задачата - кажи, ще ти помогнем.
Да, да, ама не. :D
Той не живее във Ванкувър, а около неговото гето е Съри, не Ванкувър. Съри изобщо го няма в класацията. А, не е само Съри около него - Ричмънд и Бърнаби са му много по-наблизо от Ванкувър. :D
Ти на колко туби бензин си от Торонто? :D
Иначе и тази година Калгари е пред Ванкувър и Торонто в класацията. :hai:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Лицемерните глупаци като 1007-я наивно си вярват, че нахлуващите незаконно, но радушно приемани от властите имигранти с "с културни различия", ще се заселят навсякъде другаде, но не и на тяхната уличка или в техния квартал, град и т.н. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

До къде ще стигне!?
Този който се бие в гърдите, че избрал един от най-белите и богати райони за живот да нарича расисти тези които искат същото това за цялата страна да се запази.

BTW, когато това от което се оплакваме се сбъдне и случи, няма да има нужда да ме гониш в Русия или където и да е било. Да не мислиш, че ще остана да живея в страна със Шарият. А в Куба ще отида когато ти отидеш в Хаити.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа: Пет Ное 08, 2019 3:16 am
miteto написа: Чет Ное 07, 2019 4:51 pm
Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:38 pm Тцъ.
На нашата уличка вероятно около 10% от живеещите са китайци, има и чернокожи мюсюлмани. Никаква разлика - и те като мен са избрали различна културна среда от тази в която ти, ivandaman, roumensp и прочие сте си избрали.
Влече ви явно, лошо няма. :rofl:
Тцъ.
И 1001 пъти да повториш, пак не хваща дикиш за "културните различия". Щото не обяснява защо обвиняваш ivandaman в омраза, когато казва, че прекалено много китайци и индийци идват да живеят в Канада ;) Може би ако се премести от Ванкувър в Уинипег и продължи да казва, че прекалено много китайци и индийци идват да живеят в Канада - тогава вече ще си ОК :rofl:
Прекалено много са там, където той се е забил да живее.
Хубаво е, че си признаваш че сте на едно мнение с него.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа: Пет Ное 08, 2019 3:46 am
miteto написа: Чет Ное 07, 2019 5:06 pm
Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:44 pm Ква ти е файдата, че в радиус 500 метра от теб 95% са от европейски произход, след като в радиус 15 километра са от азиатски и си е като в Карачи или Бомбай :rofl:
Тцъ.
Нали ни проглуши ушите миналата година когато Калгари стана 4 място според Global Livability Index. И това според теб беше голямо доказателство колко е супер-дупер стандарта на живот в Калгари. Е, по-предната година и Торонто и Ванкувър бяха преди Калгари в същата класация. Както и през 2016-та, 2015-та, 2014-та и т.н.
Може да провериш Карачи и Бомбай къде са в същата класация дето ни я цитираше под път и над път и да сравниш с Торонто и Ванкувър. Ако се затрудниш със задачата - кажи, ще ти помогнем.
Иначе и тази година Калгари е пред Ванкувър и Торонто в класацията. :hai:
В една от класациите. В другата на Mercer дишате прахта доста назад :hai:
https://mobilityexchange.mercer.com/Ins ... g-rankings
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа: Пет Ное 08, 2019 3:05 am Нали това ти обяснявам, че си в бялото гето с радиус 500 метра. Извън него си е мизерия и смърди на къри и чесън.
Колко време си живял в Съри, че знаеш на какво смърди? Въобще стъпвал ли си в Съри или си експерт тип Танграта по места, които си виждал само на картинка?
Каква е дефиницията на мизерия? Като цъкна на произволна улица в Съри (извън White Rock) ми изглежда съвсем нормална улица, поне визуално доста далеч от "мизерия"
https://www.google.ca/maps/@49.0412672, ... 312!8i6656
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа: Пет Ное 08, 2019 10:21 am Лицемерните глупаци като 1007-я наивно си вярват, че нахлуващите незаконно, но радушно приемани от властите имигранти с "с културни различия", ще се заселят навсякъде другаде, но не и на тяхната уличка или в техния квартал, град и т.н. :)
Нямам основание да се опасявам, че ще се заселиш на нашата уличка, в нашия квартал, град и т.н.
:tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа: Пет Ное 08, 2019 10:31 am До къде ще стигне!?
Този който се бие в гърдите, че избрал един от най-белите и богати райони за живот да нарича расисти тези които искат същото това за цялата страна да се запази.

BTW, когато това от което се оплакваме се сбъдне и случи, няма да има нужда да ме гониш в Русия или където и да е било. Да не мислиш, че ще остана да живея в страна със Шарият. А в Куба ще отида когато ти отидеш в Хаити.
Ми тези, които искат това да се запази по нищо не се различават от тези, които идват тук и се самоизолират в квартали със себеподобни. Едните искат само бели европейци, другите само азиатци в техния квартал или град.
Е, аз нямам нищо против разнообразието.
Същевременно това, че на дадено място живеят главно бели, не го прави по-добро място. Примери колкото щеш - White Rock е по-зле от Съри.
Атлантическите провинции и в Квебек също примери колкото щеш. В Албърта също.
Разбира ти главата от Шария :fubar:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор