Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа: Чет Ное 07, 2019 1:33 pm Излиза, че всички дошли и по квебекската програма са просто едни нелегални за разлика от тези преминали границата някъде в гората.

А не са ли всички по света легално европейци или канадци щом могат просто да се пишат бежанци. ;)
Не се напъвай и ти с мисленето - подобен извод може да се пръкне само в много празна глава.

Ми пиши се бежанец - кеф ти в Русия, кеф ти в Северна Корея, кеф ти в Куба..
Там ще те приемат с отворени обятия и няма да имаш никакъв проблем да продължаваш да се оплакваш от системата и държавата от, които си избягал и в които са те преследвали, защото не можеш публично да сееш омраза на религиозна и етническа основа
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 1:26 pm Хубаво е, че си признаваш за себе си.
То беше ясно, че са те изритали от САЩ като мръсно коте 8)
Иначе не са много дето са дошли с измама, но тук концентрацията и особено джабалата, която вдигат е много голяма
М-Не, едно време , преди ерата на атентатите в кулите-близнаци, в Щатите положението е било лабаво. Екскурзия или студентска бригада те прави брадър ин армс с мехиканите, които пресичат уж за шопинг южната граница. Т.е. можеш да си живееш с години като нелегално пребиваващ и стига да не напускаш страната всичко е ОК.
Проблемът е, че не можеш всяка пролет и есен (щото тогава са евтинджос билетите) да си ходиш до Булгаристан да се похвалиш на родата на село, какъв голям американец си.
Доколкото са ми разказвали е имало много канадски евреи, занимаващи се с имиграционно право, които са уреждали такива "прелетни птички" да минат канадската имиграционна процедура, срещу заплащане, разбира се. Под уреждане имам предвид "законни" работни визи. Всъщност за пред имиграционните те са си били наистина законни, защото след добиване на лендид статута никой от тях не се е занимавал да проверява дали кандидат-имигрантите заемат съответните работни позиции. Нещо като декларациите за намерение.
И еврика! Вече си ходим всяка пролет и есен у Булгаристана и се фукаме, колко сме напред с мат'риала! Па някои дори и ползват социалните придобивки от новата приемна държава, защото няма какво да се лъжем, Канада е по-социална от Щатите... И най-важното за някои...по-малко се работи! :rock: :party: :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

Pyrelight написа: Чет Ное 07, 2019 2:02 pm
Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 1:26 pm Хубаво е, че си признаваш за себе си.
То беше ясно, че са те изритали от САЩ като мръсно коте 8)
Иначе не са много дето са дошли с измама, но тук концентрацията и особено джабалата, която вдигат е много голяма
М-Не, едно време , преди ерата на атентатите в кулите-близнаци, в Щатите положението е било лабаво. Екскурзия или студентска бригада те прави брадър ин армс с мехиканите, които пресичат уж за шопинг южната граница. Т.е. можеш да си живееш с години като нелегално пребиваващ и стига да не напускаш страната всичко е ОК.
Проблемът е, че не можеш всяка пролет и есен (щото тогава са евтинджос билетите) да си ходиш до Булгаристан да се похвалиш на родата на село, какъв голям американец си.
Доколкото са ми разказвали е имало много канадски евреи, занимаващи се с имиграционно право, които са уреждали такива "прелетни птички" да минат канадската имиграционна процедура, срещу заплащане, разбира се. Под уреждане имам предвид "законни" работни визи. Всъщност за пред имиграционните те са си били наистина законни, защото след добиване на лендид статута никой от тях не се е занимавал да проверява дали кандидат-имигрантите заемат съответните работни позиции. Нещо като декларациите за намерение.
И еврика! Вече си ходим всяка пролет и есен у Булгаристана и се фукаме, колко сме напред с мат'риала! Па някои дори и ползват социалните придобивки от новата приемна държава, защото няма какво да се лъжем, Канада е по-социална от Щатите... И най-важното за някои...по-малко се работи! :rock: :party: :D
:rofl: Стрина - имигрейшън атърни :lol: :lol: Зелевата чорба в празната и кратуна вече смърди та се не трае
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 1:53 pm
Kpetrov написа: Чет Ное 07, 2019 1:33 pm Излиза, че всички дошли и по квебекската програма са просто едни нелегални за разлика от тези преминали границата някъде в гората.

А не са ли всички по света легално европейци или канадци щом могат просто да се пишат бежанци. ;)
Не се напъвай и ти с мисленето - подобен извод може да се пръкне само в много празна глава.

Ми пиши се бежанец - кеф ти в Русия, кеф ти в Северна Корея, кеф ти в Куба..
Там ще те приемат с отворени обятия и няма да имаш никакъв проблем да продължаваш да се оплакваш от системата и държавата от, които си избягал и в които са те преследвали, защото не можеш публично да сееш омраза на религиозна и етническа основа
Не бе, той не сее омраза на етническа основа. Просто има "културни различия" с въпросните етноси :rofl: :rofl: :rofl:
Нали така беше метода, като ни изловят че сме "closeted racist" и казваме че всъщност става въпрос за "културни различия" ;)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

EU Autumn Economic Statement

https://ec.europa.eu/info/sites/info/fi ... 5_en_0.pdf

Country, Government Surplus/Deficit and Economic Growth. 2019

Spain -2.3% +1.9%
Germany +1.1% +0.4%
France -2.7% +1.3%
Estonia -1.6% +3.2%
Ireland -0.8% +5.6%
Greece +3.0% +1.8%
Italy -2.2% +0.1%
Lithuania -1.6% +3.8%
Holland +0.7% +1.7%
Austria +0.0% +1.5%
Portugal- -0.4% +2.0%

and

Bulgaria +1.0% +3.6%
Denmark +2.1% +2.0%
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа: Чет Ное 07, 2019 3:00 pm
Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 1:53 pm
Kpetrov написа: Чет Ное 07, 2019 1:33 pm Излиза, че всички дошли и по квебекската програма са просто едни нелегални за разлика от тези преминали границата някъде в гората.

А не са ли всички по света легално европейци или канадци щом могат просто да се пишат бежанци. ;)
Не се напъвай и ти с мисленето - подобен извод може да се пръкне само в много празна глава.

Ми пиши се бежанец - кеф ти в Русия, кеф ти в Северна Корея, кеф ти в Куба..
Там ще те приемат с отворени обятия и няма да имаш никакъв проблем да продължаваш да се оплакваш от системата и държавата от, които си избягал и в които са те преследвали, защото не можеш публично да сееш омраза на религиозна и етническа основа
Не бе, той не сее омраза на етническа основа. Просто има "културни различия" с въпросните етноси :rofl: :rofl: :rofl:
Нали така беше метода, като ни изловят че сме "closeted racist" и казваме че всъщност става въпрос за "културни различия" ;)
Тцъ.
Аз имам културни различия с франкофони, руснаци и много други. Това не ми пречи да имам приятели и колеги от всякакви раси и народности, но не значи, че ще отида да живея в Съри/Къри, Ричмънд или Ванкувър. Ако исках да живеея в подобна среда, щях да ида в Бомбай, Калкута, Карачи или Шанхай. Подобно не искам да живея в Монреал или Москва, Не искам да живея и някои квартали на Calgary NE. Живеещите там са направили своя избор, аз моя.

Няма нищо лошо, ако ти предпочиташ Markham да речем.
Предвид на цените на имотите и наемите в Торонто и Ванкувър ми се струва неразумно да живееш в азиатска културна и обществена среда, ако това ти е желанието - много по-евтино ще ти е в Азия.
Особено пък с професия като твойта - предполагам ще те лапнат като топъл хляб във VMware India, както Танграта в България ;)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 3:39 pm Аз имам културни различия с франкофони, руснаци и много други. Това не ми пречи да имам приятели и колеги от всякакви раси и народности, но не значи, че ще отида да живея в Съри/Къри, Ричмънд или Ванкувър. Ако исках да живеея в подобна среда, щях да ида в Бомбай, Калкута, Карачи или Шанхай. Подобно не искам да живея в Монреал или Москва, Не искам да живея и някои квартали на Calgary NE. Живеещите там са направили своя избор, аз моя.

Няма нищо лошо, ако ти предпочиташ Markham да речем.
Предвид на цените на имотите и наемите в Торонто и Ванкувър ми се струва неразумно да живееш в азиатска културна и обществена среда, ако това ти е желанието - много по-евтино ще ти е в Азия.
Особено пък с професия като твойта - предполагам ще те лапнат като топъл хляб във VMware India, както Танграта в България ;)
Ами ние имаме "културни различия" с мюсюлманите, обаче твоя краварска милост ни нарича расисти (като че ли мюсюлманин е някаква раса). :D Расисти сме и защото не искаме нискоквалифицирани нелегални и фейк-рифюджита.
А в Торонто и Ванкувър няма значение дали искаш, просто защото не можеш. Стой си при кравите и дзифта, имай си "културни различания", но не наричай други това, което си ти самия.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Ми като имаш културни различия с тях изнеси се от гетото дето сам си се напъхал.
Ама няма смисъл, щото ще трябва да идеш пак някъде дето смърди на Къри или на чесън от всякъде. :D
За мен е без значение дали мога или не мога да живея в Торонто или Ванкувър - Калгари е пред тях по качество на живот, цените на жилища и наеми са 2-3 пъти по-ниски, бензина два пъти по-евтин, данъците по-ниски, средните заплати 20-30 % по-високи.
Не съм мазохист да избирам хем по-лошо, хем по-скъпо и то в пъти.
Иначе си безусловно прав - не мога да живея във Ванкувър или Торонто, а да работя в Албърта.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:07 pm Ми като имаш културни различия с тях изнеси се от гетото дето сам си се напъхал.
Ама няма смисъл, щото ще трябва да идеш пак някъде дето смърди на Къри или на чесън от всякъде. :D
За мен е без значение дали мога или не мога да живея в Торонто или Ванкувър - Калгари е пред тях по качество на живот, цените на жилища и наеми са 2-3 пъти по-ниски, бензина два пъти по-евтин, данъците по-ниски, средните заплати 20-30 % по-високи.
Не съм мазохист да избирам хем по-лошо, хем по-скъпо и то в пъти.
Иначе си безусловно прав - не мога да живея във Ванкувър или Торонто, а да работя в Албърта.
От кое гето да се изнеса бе, нещастник ? От квартала, в който близо 95% са от европейски произход, средната цена на къща е милион и половина и средния фемили инкъм е над двойно на средния канадски ?
Тъп, по-тъп, дзифтар. :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 3:39 pm
miteto написа: Чет Ное 07, 2019 3:00 pm
Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 1:53 pm
Kpetrov написа: Чет Ное 07, 2019 1:33 pm Излиза, че всички дошли и по квебекската програма са просто едни нелегални за разлика от тези преминали границата някъде в гората.

А не са ли всички по света легално европейци или канадци щом могат просто да се пишат бежанци. ;)
Не се напъвай и ти с мисленето - подобен извод може да се пръкне само в много празна глава.

Ми пиши се бежанец - кеф ти в Русия, кеф ти в Северна Корея, кеф ти в Куба..
Там ще те приемат с отворени обятия и няма да имаш никакъв проблем да продължаваш да се оплакваш от системата и държавата от, които си избягал и в които са те преследвали, защото не можеш публично да сееш омраза на религиозна и етническа основа
Не бе, той не сее омраза на етническа основа. Просто има "културни различия" с въпросните етноси :rofl: :rofl: :rofl:
Нали така беше метода, като ни изловят че сме "closeted racist" и казваме че всъщност става въпрос за "културни различия" ;)
Тцъ.
Аз имам културни различия с франкофони, руснаци и много други. Това не ми пречи да имам приятели и колеги от всякакви раси и народности, но не значи, че ще отида да живея в Съри/Къри, Ричмънд или Ванкувър. Ако исках да живеея в подобна среда, щях да ида в Бомбай, Калкута, Карачи или Шанхай. Подобно не искам да живея в Монреал или Москва, Не искам да живея и някои квартали на Calgary NE. Живеещите там са направили своя избор, аз моя.

Няма нищо лошо, ако ти предпочиташ Markham да речем.
Предвид на цените на имотите и наемите в Торонто и Ванкувър ми се струва неразумно да живееш в азиатска културна и обществена среда, ако това ти е желанието - много по-евтино ще ти е в Азия.
Особено пък с професия като твойта - предполагам ще те лапнат като топъл хляб във VMware India, както Танграта в България ;)
Друг основен аргумент на всеки "closeted racist" - ама аз знаеш ли колко черни приятели имам :rofl: Ами то всеки тук има приятели и колеги от всякакви раси и народности.
Не бил искал да живее заедно с китайци и индийци, ама се репчи на други като ivandaman които казват, че прекалено много китайци и индийци идват да живеят в Канада :rofl: :rofl: :rofl:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

roumensp написа: Чет Ное 07, 2019 4:18 pm
Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:07 pm Ми като имаш културни различия с тях изнеси се от гетото дето сам си се напъхал.
Ама няма смисъл, щото ще трябва да идеш пак някъде дето смърди на Къри или на чесън от всякъде. :D
За мен е без значение дали мога или не мога да живея в Торонто или Ванкувър - Калгари е пред тях по качество на живот, цените на жилища и наеми са 2-3 пъти по-ниски, бензина два пъти по-евтин, данъците по-ниски, средните заплати 20-30 % по-високи.
Не съм мазохист да избирам хем по-лошо, хем по-скъпо и то в пъти.
Иначе си безусловно прав - не мога да живея във Ванкувър или Торонто, а да работя в Албърта.
От кое гето да се изнеса бе, нещастник ? От квартала, в който близо 95% са от европейски произход, средната цена на къща е милион и половина и средния фемили инкъм е над двойно на средния канадски ?
Тъп, по-тъп, дзифтар. :D
Не бе, стана "гето" след като той нарече Съри такова и после се уплаши че е "изскочил от гардероба". И затова оттогава насам под път и над път повтаря, че гето били богатите бели, които живеели подтиснати насред азиатците :D Той си мисли, че нашия attention span е колкото неговия и ще забравим оригиналната изцепка, ако повтори новата 1000 пъти след това.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Тцъ.
На нашата уличка вероятно около 10% от живеещите са китайци, има и чернокожи мюсюлмани. Никаква разлика - и те като мен са избрали различна културна среда от тази в която ти, ivandaman, roumensp и прочие сте си избрали.
Влече ви явно, лошо няма. :rofl:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа: Чет Ное 07, 2019 4:18 pm
Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:07 pm Ми като имаш културни различия с тях изнеси се от гетото дето сам си се напъхал.
Ама няма смисъл, щото ще трябва да идеш пак някъде дето смърди на Къри или на чесън от всякъде. :D
За мен е без значение дали мога или не мога да живея в Торонто или Ванкувър - Калгари е пред тях по качество на живот, цените на жилища и наеми са 2-3 пъти по-ниски, бензина два пъти по-евтин, данъците по-ниски, средните заплати 20-30 % по-високи.
Не съм мазохист да избирам хем по-лошо, хем по-скъпо и то в пъти.
Иначе си безусловно прав - не мога да живея във Ванкувър или Торонто, а да работя в Албърта.
От кое гето да се изнеса бе, нещастник ? От квартала, в който близо 95% са от европейски произход, средната цена на къща е милион и половина и средния фемили инкъм е над двойно на средния канадски ?
Тъп, по-тъп, дзифтар. :D
Куражлия си да обиждаш под крилцето на приятелче-модераторче. :rofl:
Ква ти е файдата, че в радиус 500 метра от теб 95% са от европейски произход, след като в радиус 15 километра са от азиатски и си е като в Карачи или Бомбай :rofl:
Медианния доход в избирателния ти район е CAD 80340, което го поставя на 94-то място в Канада.
В избирателния район в, който аз живея медианния доход e 101 329 , което е 28-мо място от 338 в Канада
Последно промяна от Ivan1007 на Чет Ное 07, 2019 4:55 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа: Чет Ное 07, 2019 4:38 pm Тцъ.
На нашата уличка вероятно около 10% от живеещите са китайци, има и чернокожи мюсюлмани. Никаква разлика - и те като мен са избрали различна културна среда от тази в която ти, ivandaman, roumensp и прочие сте си избрали.
Влече ви явно, лошо няма. :rofl:
Тцъ.
И 1001 пъти да повториш, пак не хваща дикиш за "културните различия". Щото не обяснява защо обвиняваш ivandaman в омраза, когато казва, че прекалено много китайци и индийци идват да живеят в Канада ;) Може би ако се премести от Ванкувър в Уинипег и продължи да казва, че прекалено много китайци и индийци идват да живеят в Канада - тогава вече ще си ОК :rofl:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Краварче, а с тия от караваните, на които беше върл адвокат, имаш ли "културни различия" ? :D
Публикувай отговор