За каква заплата бихте се върнали в България?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор

За каква заплата бихте се върнали в България? Ако ви се иска да се върнете!

1000
3
9%
2000
2
6%
3000
3
9%
5000
8
24%
9999
3
9%
Никаква
15
44%
 
Общо гласове: 34
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Ivan1007 »

Ти си само за Факултето или за Банишора :D
Тия забавления дето си ги имал там, в Канада не можеш да ги имаш, освен ако нямаш ранчо с 200 акра земя и комшията ти да е на 2 километра от теб. 8)
Много добре знаеш, че щеше да си слязъл от камионо, ако можеше да правиш нещо друго за което да ти плащат. Понеже не можеш, въртиш геврека, плащат ти на километър, спиш в кабината и ядеш претоплени манджи, щото ако идеш на хотел да спиш в легло и си вземеш душ и вечеряш и закусваш в ресторант ще си на червено.
Кво си седнал да обясняваш за живота и за правенето на пари в Канада като и от двете си нямаш представа :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от the_coach »

Ivan1007 написа: Пон Сеп 23, 2019 12:36 am Ти си само за Факултето или за Банишора :D
Тия забавления дето си ги имал там, в Канада не можеш да ги имаш, освен ако нямаш ранчо с 200 акра земя и комшията ти да е на 2 километра от теб. 8)
Много добре знаеш, че щеше да си слязъл от камионо, ако можеше да правиш нещо друго за което да ти плащат. Понеже не можеш, въртиш геврека, плащат ти на километър, спиш в кабината и ядеш претоплени манджи, щото ако идеш на хотел да спиш в легло и си вземеш душ и вечеряш и закусваш в ресторант ще си на червено.
Кво си седнал да обясняваш за живота и за правенето на пари в Канада като и от двете си нямаш представа :tmi:
Е, добре че си ти тук да ми обясниш и за живота, и за правенето на пари в Канада :D

Да те питам нещо.....
Ти можеш ли да си позволиш утре да спреш да работиш?
Тоест да спреш да разчиташ на доходи от сондирането?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Ivan1007 »

Аз имам доходи от сондиране, колкото каруцар има доходи от асфалтиране на пътища 8)

Преди 7 години, когато се беше мераклисал да ставаш сондьор ти писах в емайл нещо много важно, което явно не си разбрал и досега - да не послъгваш, както сам си призна, че правиш.
8)
Ти можеш ли да ми посочиш една разумна причина да спра да правя това, за което съм учил, което съм работил 30 години, в което съм добър и обичам да правя, зад което стоя с името си и ми плащат добре за това, при това без да спя всяка вечер като теб некъпан в кабината на камиона и да ям като теб манджи от преди4-5 дена?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от the_coach »

Ivan1007 написа: Пон Сеп 23, 2019 1:54 am
8)
Ти можеш ли да ми посочиш една разумна причина да спра да правя това, за което съм учил, което съм работил 30 години, в което съм добър и обичам да правя, зад което стоя с името си и ми плащат добре за това, при това без да спя всяка вечер като теб некъпан в кабината на камиона и да ям като теб манджи от преди4-5 дена?
Абе стига си се правил на готин с тая емотиконка :D
На всички им е ясно че си сухар :lol:

Ами Ванко, 30 години едно и също бе братче :D
Ква причина да ти давам ;)

Забутал си се в някаква спирала, като как беше...... долапчийски кон :lol: и си мислиш че тва е върха на сладоледа ;)

Та да те питам пак, можеш ли да си позволиш утре да спреш да разчиташ на доходите от сегашната си работа?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от optics »

Ай пак да кажа нещо позитивно: В градския транспорт турили USB куплунги, ако си закъсал без батерия - да са заредиш ;-)
Не ти требе заплата, то само зарад тва си заслужава да се върне човек ;-)

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Kan_Tangra »

optics написа: Пон Сеп 23, 2019 12:23 pm Ай пак да кажа нещо позитивно: В градския транспорт турили USB куплунги, ако си закъсал без батерия - да са заредиш ;-)
Не ти требе заплата, то само зарад тва си заслужава да се върне човек ;-)

Изображение
Оптикс, той целият град е пълен с чисто нови "Man", тихи, мощни, бързи, с климатици, с въздушно окачване, което се спуска на всяка спирка.
А ти видя само USB портовете в тях. И после, се изкарваш позитивен :)

А картата за транспорта за всички линии ти е 360 лв за година в София, срещу 142 $ = 189 лв за МЕСЕЦ в Монреал.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Ivan1007 »

Сигурен ли си, че са толкова за Монреал?
В Калгари месечна карта е 106 долара или 142 лева, в София месечна карта е 60 лева.
При 4.5 пъти по-високи заплати, картите са 2.4 пъти по-скъпи.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от c200 »

За Монреал траспортът е 86$ месечно за метро + автобуси.
Цитираните 141$ са за зона ТРАМ3, което включва Монреал, Лавал и повечето от Южния бряг, примерно 80 км диаметър. Има и други зони, чак до 8, но това не е Монреал и 200-300 кинта месечно си е сделка :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от pumpy »

the_coach написа: Пон Сеп 23, 2019 2:22 am
Ivan1007 написа: Пон Сеп 23, 2019 1:54 am
8)
Ти можеш ли да ми посочиш една разумна причина да спра да правя това, за което съм учил, което съм работил 30 години, в което съм добър и обичам да правя, зад което стоя с името си и ми плащат добре за това, при това без да спя всяка вечер като теб некъпан в кабината на камиона и да ям като теб манджи от преди4-5 дена?
Абе стига си се правил на готин с тая емотиконка :D
На всички им е ясно че си сухар :lol:

Ами Ванко, 30 години едно и също бе братче :D
Ква причина да ти давам ;)

Забутал си се в някаква спирала, като как беше...... долапчийски кон :lol: и си мислиш че тва е върха на сладоледа ;)

Та да те питам пак, можеш ли да си позволиш утре да спреш да разчиташ на доходите от сегашната си работа?
Интересно, за мен това също е невероятно: да си ил напълно наясно със себе си какво искаш, да го научиш, да го практикуваш 30 години и още да му се кефиш :y:
Аз лично съм на 25 за сега и с добро желание ще имам още около 25 да го практикувам....
И като си прдставиш че бях на 11, когато реших какво искам да бъда :)
И най-готиното е цялата работа, е че все още си обичам професията, все още откривам нови предизвикателства, все още пациентите ми се кефят на резултата, който получават от труда ми.

За чий да го сменям треньоре ?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от the_coach »

Пумпи,
Случайно да правиш разлика между зъболекар и сондьор ;)

И възможностите за нови и нови неща?

На 1007 работата му е от скучна по-скучна. Матрица. Той е вътре в някаква система от правила, които или сляпо следва, или като супервайзор следи за изпълнението им.
Той няма качествата да бъде мениджър, да може да взима стратегически, а не оперативни решения.

Нека си обича работата. Нищо лошо няма в това. Но става много смешно когато започне да обижда на тема работа и професия ;)

Ти помниш ли когато той написа тук че който търсел лоялност, да си вземел куче. Наш Троцки работел за пари.

Ми всички работим за пари. Само дето някои нямаме нужда от чак толкова. Имаме си достатъчно активи за да се блъскаме като идиоти за някой лев повече.

Затова и първото ми мнение в тази тема беше, че ако се връщам в България (а това един ден ще се случи), няма да е за да работя. А за да си гледам кефа, и другите ще работят за мен ;)

Разликата между мен и 1007 на професионалното поприще е, че човек и шофьор от моя калибър има по-малка нужда от работодателя си, тоест работодателя е този който има голямата нужда от моите умения и работна етика. А моите умения и работна етика са достатъчно високо ниво, така че с разговори с моя работодател да успея да променя условията си на работа.
Съответно на този който работи просто за пари, само му се предоставят условия с които той или се съгласява, или не. Но не му се предоставя възможност за промяна на условията.

Имам възможност тук да общувам с много богати хора, ама много богати ;) Финансисти, индустриалци, строители, политици.....
Знаеш ли колко от тях казват: “Най са ми лесни тия които работят само за пари...” ;)

Пумпи, наистина ми е много смешно когато някой с ограничен мироглед започне да ми изтъква професионални успехи :)
Разбираш ли че тогава опираме до там че един живее за да работи , а друг работи за да живее ;)

Аре убава вечер, че отивам да се разходя до Портланд да дропна малко дървен матрял ;)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от MrGeek »

c200 написа: Пон Сеп 23, 2019 7:17 pm За Монреал траспортът е 86$ месечно за метро + автобуси.
Цитираните 141$ са за зона ТРАМ3, което включва Монреал, Лавал и повечето от Южния бряг, примерно 80 км диаметър. Има и други зони, чак до 8, но това не е Монреал и 200-300 кинта месечно си е сделка :)
Типично за Танграта да сравнява несравними неща и да си мисли, че тук ядем доматите с колците - би трябвало всички вече да са му свикнали на глупостите. На практика сам се вкарва във филма, защото реално излиза, че почти няма разлика в цените на месечните карти в София и Монреал (60 лв срещу $86), докато за доходите знаем как точно стоят нещата. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от the_coach »

MrGeek написа: Пон Сеп 23, 2019 9:29 pm
c200 написа: Пон Сеп 23, 2019 7:17 pm За Монреал траспортът е 86$ месечно за метро + автобуси.
Цитираните 141$ са за зона ТРАМ3, което включва Монреал, Лавал и повечето от Южния бряг, примерно 80 км диаметър. Има и други зони, чак до 8, но това не е Монреал и 200-300 кинта месечно си е сделка :)
Типично за Танграта да сравнява несравними неща и да си мисли, че тук ядем доматите с колците - би трябвало всички вече да са му свикнали на глупостите. На практика сам се вкарва във филма, защото реално излиза, че почти няма разлика в цените на месечните карти в София и Монреал (60 лв срещу $86), докато за доходите знаем как точно стоят нещата. :D
А качеството на транспорта ;)
Автобусите в София на каква честота са, и разписанието им само добро пожелание ли е, или се спазва стриктно?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от MrGeek »

optics написа: Пон Сеп 23, 2019 12:23 pm Ай пак да кажа нещо позитивно: В градския транспорт турили USB куплунги, ако си закъсал без батерия - да са заредиш ;-)
Не ти требе заплата, то само зарад тва си заслужава да се върне човек ;-)

Бай дъ вей, никога не бих си закачил телефона на таквоз нЯщУ, дори и батерията да му умира. Препоръчвам и на всеки с елементарна киберхигиена да не го порави - не само в градския транспорт в София, ами и навсякъде по широкия свят (основно летища и други подобни места). Носете си зарядните в багажа и се връзвайте само през тях към захранващата мрежа. Няма по-лесен начин за хакване на мобилно устройство, източване на информацията и всичко, за каквото може да се сети човек, който е в час с нещата. Хардуера за извършване на подобни дивотии струва колкото два сандвича и е с размер показан на картинката по-долу. Разбира се искат се и доста специфични познания и умения за подкарването му, но има достатъчно народ с този капацитет по света. :D :rofl:


the_coach написа: Пон Сеп 23, 2019 10:53 pmА качеството на транспорта ;)
Автобусите в София на каква честота са, и разписанието им само добро пожелание ли е, или се спазва стриктно?
Нямам идея. Автобуси не ползвам. Ама то стравнението беше за цените на идентични продукти. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от optics »

Малко се отклоняваме от темата, но за "пълнота на изложението" - избягвайте също и непознати кабели (за телефон). Мяза на нормален кабел но в него има скрити неща. Още са скъпи, но ще поевтинеят.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от MrGeek »

optics написа: Пон Сеп 23, 2019 11:08 pm Малко се отклоняваме от темата, но за "пълнота на изложението" - избягвайте също и непознати кабели (за телефон). Мяза на нормален кабел но в него има скрити неща. Още са скъпи, но ще поевтинеят.
Икзактли! :D
То май не е зле да направим една отделна тема за тия щуротии, все пак би била доста полезна си мисля.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор