За каква заплата бихте се върнали в България?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор

За каква заплата бихте се върнали в България? Ако ви се иска да се върнете!

1000
3
9%
2000
2
6%
3000
3
9%
5000
8
24%
9999
3
9%
Никаква
15
44%
 
Общо гласове: 34
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от agent Ozo »

Да бе, той Танграта да не е луд да се връзва на лъжите на Хълчо. Средна цена на гаражите 5000€ ама друг път. Цените им са поне 5-6 пъти по-високи.
Едно паркомясто в подземен гараж е 2 пъти по-скъпо от това дето е написал Хълката за гаражите. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Да бе, той Танграта да не е луд да се връзва на лъжите на Хълчо. Средна цена на гаражите 5000€ ама друг път. Цените им са поне 5-6 пъти по-високи.
Едно паркомясто в подземен гараж е 2 пъти по-скъпо от това дето е написал Хълката за гаражите. :)
Тц! Лъжеш. 2 пъти по-скъпа е обявената цена. За продажната нищо не се казва. То и аз бях обявила в началото апартамента си на една цена, ама накрая го продадох с почти 30% по-евтино, защото нямаше желаещи да го купят.
Който инвестира сега в недвижимости, в Булгаристан се закопава стабилно и трайно. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от roumensp »

Vedren написа: Не колите са скъпи в Канада а застраховките, ( с 12 месечни застраховки купуваш кола в БГ ) поддръжката на колата, паркинга в центъра.
Особено при теб, в Квебек, са адски скъпи, нема що. :D Намерил се кой да обяснява за застраховки ...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от pumpy »

Преди години исках да пререгистрирам колата си от Албърта в БК. Отидох в представителсвто на ICBC да ги питам за оферта и девойката зад тезгяха ми предложи нещо от сорта на 4000 на година. На това аз й отговорих просто: моето момиче, аз колата си я изплащам вече и не искам да я купувам втори път. Искам само да я застраховам. Все пак по това време годишната ми вноска за джетата беше около 2400 кинта, и някак си да я застраховам за 4000 ми се виждаше меко казано безумие. Тя видимо не ме разбра, та колата си остана регистрирана в Албърта и застрахована там само за 1200 на година. За Кебек и дума не става какво струва застраховката ;)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Vedren »

Никога не съм карал кола регистрирана в Квебек. Офисите ми са в Онтарио, колите са на бизнеса.
Аз продължавам да твърдя че притежаването на кола в Канада е по скъпо от колкото в БГ. Не става дума за цената на нова кола в БГ срещу Канада.

Не случайно тук във форума е имало много теми и съвети към нови имигранти че най евтино е в Монтреал като се наеме ап. близо до метрото за да се избегне притежаването на кола.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от roumensp »

pumpy написа:Преди години исках да пререгистрирам колата си от Албърта в БК. Отидох в представителсвто на ICBC да ги питам за оферта и девойката зад тезгяха ми предложи нещо от сорта на 4000 на година. На това аз й отговорих просто: моето момиче, аз колата си я изплащам вече и не искам да я купувам втори път. Искам само да я застраховам. Все пак по това време годишната ми вноска за джетата беше около 2400 кинта, и някак си да я застраховам за 4000 ми се виждаше меко казано безумие. Тя видимо не ме разбра, та колата си остана регистрирана в Албърта и застрахована там само за 1200 на година. За Кебек и дума не става какво струва застраховката ;)
4000 за джета ? Ти да не си искал 0 дедъктъбъл за всичко (или имаш навика да правиш клеймове) ? :lol: Аз и жена ми плащаме по около 2400 за нови SUV-та на ауди и лексъс, докато за сивика ми беше около 1800.
Но за шофьори под 25 години наистина е малък ужас, излиза им около двойно.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от pumpy »

Не, но имайки книжки от Кебек, Аризона, албърта, Колорадо, и БК, явно им се видях рисков и офертата беше мотивираща да не се застраховам. Иначе нямам тикет от 2011 и никога клейм.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Vedren »

Румен написа
Аз и жена ми плащаме по около 2400 за нови SUV-та на ауди и лексъс, докато за сивика ми беше около 1800.
Значи сравняваме цена на нова кола в БГ срещу цена на същата нова в Канада ама забравяме застраховките.
С тези 2400 за застраховка на година за една кола само хората в БГ си купуват цяла стара кола. Е аз това няма къде да се паркира.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от roumensp »

Vedren написа:Значи сравняваме цена на нова кола в БГ срещу цена на същата нова в Канада ама забравяме застраховките.
С тези 2400 за застраховка на година за една кола само хората в БГ си купуват цяла стара кола. Е аз това няма къде да се паркира.
Не, не е затова, а защото няма достатъчно паркинзи от типа на подземни, многоетажни и т.н. :D
Ти да не мислиш, че в White Rock, BC дето съм e много лесно да се паркираш лятото до океана, въпреки че покрай цялото крайбрежие е платен паркинг ? Ми ти ако видиш как се паркира в центъра на Рим, София ще ти стори като рай. :lol:
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Vedren »

Сравняваме София целогодишно с Уайт Рок през лятото до океана. :)
Отделно няма да се връщаме в Рим а в БГ нали такава е темата.
Ако ще я караме така то в Манхатън е още по зле от Рим за паркиране.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от agent Ozo »

Е, то и София не е БГ. Нали така? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Vedren »

Така де ама Танрата пуснал темата.
Питай го що не се върна в Лом да си паркира лесно до брега на реката а отиде в София.

Колкото по лесно се паркира толкова повече заплатата пада в БГ.
Има и разлика каква заплата ти трябва за да поддържаш един и същ стандарт в София и Лом
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от agent Ozo »

И кое е това бе, Хълка, което правиш ежедневно, ежеседмечно или ежемесечно в София и което не можеш да правиш в Лом? По отношение на стандарта ти на живот, имам предвид. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Много разводнихте темата, която още от самото начало не вървеше по същество.

Моите лични факти и експириънс са, че аз в Канада нямах къде да паркирам (освен когато не рентвах гаражи и паркинги) и до работа ходех с обществен транспорт, освен по изключение. Дневния паркинг до работата ми даунтаун беше 20-25$, а месечния 300-500$ В първия апартамент, който рентвах, не ползвах паркинг и паркирах на улицата и риех сняг. С годините все по-трудно се намираха свободни места. А и 2-3 пъти ми разбиваха колата. В другия апартамент, паркинга ми беше 100ина $. Тогава, с канадската заплата ми се виждаха много. Сега, от София ми се виждат ужасно малко.
Тук в София имам(В Бургас имам други) 4 гаража, 2 от които за лично ползване. Другите 2 съм дал под наем. На работа имаме 4-5 паркинга, включително подземен в сградата. Ако си преди 9 на работа (или 10-11 лятото), нямаш грам грижи с паркирането в него, на топло зимата, или на хладно лятото. Ако си закъснял и е пълен, остава да паркираш отвън, на другите паркинги.
Отиването до работа ми е 10минути летния сезон, 15 есенния и 20 зимния. Връщането си е твърдо 10 минути цялата година.

Темата не е за паркинги, паркиране, и прочее глупости. Изрично съм писал "АКО ИСКАТЕ ДА СЕ ВРЪЩАТЕ".
Българо-мразци и тролове, не ми се четат. Не че ме дразните, просто няма смисъл и е глупаво.

Темата беше съвсем сериозна, и за конкретен човек. Който не съм аз.


В крайна сметка, ясно е, че попълнилите анкетата, малко послъгват.
Хем за никаква заплата (над 10000 чисто) няма да се приберат, хем ги бърка един гараж да си купят, за 20 к евра.
Ми ти с 4 месеца заплата го купуваш тоя гараж. С още 4 месеца купуваш втори.
А фирмите, които раздават такива заплати се грижат и паркинг да има на работа. Че и по 15% отстъпка от новите коли уреждат. И масово служителите им карат купени коли от магазина.

Бтв, аз гласувах с 3000лв (чисто). И мисля, това е граничната заплата, която ти позволява нормален живот, без големи лишения. Т.е., да не се налага като в Канада да пътуваш по 2 часа в градски транспорт при -40.
Да не си готвиш макарони с кетчуп в пластмасова купичка, и да ги ядеш на крак във фирмата наобед, а да излизаш с колегите, в прилично ресторантче и да хапваш качествено и (сравнително) диетично сготвено месо със зеленчуци или каквото друго ти хареса.
5 те си седмици отпуска да ги изкараш по екскурзии, разбира се, ако ти се иска.
Да не го правиш на въпрос, че ще седнеш на заведение, че трябва да идеш до центъра, да се видиш с приятели, че ще идеш на кино, на театър.
Че ще можеш да купиш с ипотека солидно тухлено жилище 100кв +, на прилично разстояние от работа, училище, развлечения и центъра, а няма да се налага да купуваш дървена колиба в съседното село, и после да прекосяваш мостове, тунели, влакове и не знам още какви природни бедствия и препятствия по 2 часа в посока. И да иска безкрайни ремонти и кърпене.

Такива работи :)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: За каква заплата бихте се върнали в България?

Мнение от MrGeek »

Kan_Tangra написа:В крайна сметка, ясно е, че попълнилите анкетата, малко послъгват.
Така е, за разлика от пусналия анкетата, който послъгва не просто малко ами направо като мургав търговец на пазара в Илиянци. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор