Документи за Канадско гражданство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Документи за Канадско гражданство

Мнение от NightMartini »

ivandaman написа:Нещо което аз съм установил и мисля че съм го споделял и преди тук е че при "бизнес" с Канадските власти трябва да се мине "The Extra Mile"
В смисъл даваш им всичката информация която искат и още два пъти повече която може въобще да не им трябва.. Аз му казвам на това "Information Overload" .
Изпробвах и когато спонсорирах жена ми и когато и подадохме документите за гражданство/паспорт.
НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ и в двата случая.

Същата стратегия използвам и когато съм правил покани за визи.. Заливам ги с информация от всякакъв вид.

Какво правя? .. Попълвам всичко каквото е необходимо и навсякъде където пише "Ако имате нужда от повече място прикачете отделен лист" .. Винаги си намирам причина да прикача отделни листове..

Моята теория е че проверяващите и те все пак са човешки същества.. И в един момент имат "sensory overload" а и най-вероятно има и психологически момент в който вярват че някой който е толкова прилежен и "подробен" следователно би трябвало да е изряден.


Например.. когато попълвахме така нареченият 'Physical Presence Calculator" ..
Оказа се че жена ми имаше около две дузини пътувания извън Канада "Потенциална Червена Лампичка" ..
Описах всеки трип с най-малките подробности относно пътувания, прикачвания, прибежки припълзявания и т.н.
Ето еди пример:
Visiting my family in Costa Rica. Please note that since I travelled to Costa Rica via the USA a search may indicate that I entered Dalax Tx in the USA on 2014-07-02 & left on 2017-08-15. This is not accurate at all. I did not stay in the USA. Just travelled transit to Costa Rica
С други думи.. анализирам всяко нещо и каква може да е потенциалната "червена лампичка" и почвам да се обеснявм кат ученичка.
Сеа друг е въпроса дали горният сценарий е възможен и дали може да се заблудят при проверката.. Аз реших че има малък шанс и им дадох обяснение.
И така със всичко.. Better safe than sorry.


Между другото да попитам Финикс за какво интервю става дума?
Аз си спомням само за едно, точно след изпита. Жена ми отиде при един китаец на едно от гишетата говориха си 5 минути и той и казал да чака повикването за церемонията.
Привет Ванко
Точно за това става дума. Това е не толкова интервю, а психологически тест. Първо ти проверяват оргиналните документи, защото преди това си изпратил само копия. След това има събеседване - питат какво си правил, работил, учил за да видят дали има несъответствие между това, което си декларирал и текущият разговор. Ако няма несъответствия, разговора продължава 5 минути и ти определят дата за първата възможна церемония - при мен беше точно след месец. Както казах това е по-скоро психологогически момент, изучават те като човек, като факти, как възприемаш държавата и как се чувстваш в държавата.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Документи за Канадско гражданство

Мнение от ivandaman »

NightMartini написа: Привет Ванко
Точно за това става дума. Това е не толкова интервю, а психологически тест. Първо ти проверяват оргиналните документи, защото преди това си изпратил само копия. След това има събеседване - питат какво си правил, работил, учил за да видят дали има несъответствие между това, което си декларирал и текущият разговор. Ако няма несъответствия, разговора продължава 5 минути и ти определят дата за първата възможна церемония - при мен беше точно след месец. Както казах това е по-скоро психологогически момент, изучават те като човек, като факти, как възприемаш държавата и как се чувстваш в държавата.
Ясно.. мойта е "омаяла" китаеца.. Тя по принцип има подобен ефект върху повечето мъже.. И мен така ме "омая" :tmi: и сега и "сърбам попарата" :D
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Документи за Канадско гражданство

Мнение от jovani »

ivandaman написа:
NightMartini написа: Привет Ванко
Точно за това става дума. Това е не толкова интервю, а психологически тест. Първо ти проверяват оргиналните документи, защото преди това си изпратил само копия. След това има събеседване - питат какво си правил, работил, учил за да видят дали има несъответствие между това, което си декларирал и текущият разговор. Ако няма несъответствия, разговора продължава 5 минути и ти определят дата за първата възможна церемония - при мен беше точно след месец. Както казах това е по-скоро психологогически момент, изучават те като човек, като факти, как възприемаш държавата и как се чувстваш в държавата.
Ясно.. мойта е "омаяла" китаеца.. Тя по принцип има подобен ефект върху повечето мъже.. И мен така ме "омая" :tmi: и сега и "сърбам попарата" :D
"Човек, дори добре да живее, се жени..."

Напоследък пишеш интересни неща, особенно дългото мнение в една друга тема, където отворилият темата помоли да не я спамят и аз ще спазя това желание и ще напиша мнението си тук:
Аз действам като Канадското правителство, на принципа: "Като няма риба и ракът е риба".
:)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Документи за Канадско гражданство

Мнение от ivandaman »

Jovani
I didn't even scratch the surface в темата за партньорите.
Това са само някои от нещата за които се присетих докато писах мнението си.
Вярно че се оказа дълго но не мисля че е спам. Мисля че беше точно по темата и, че може да се извадят ценни поуки от това което съм написал, особено за хора които все още са "on the market" и тепърва ще търсят сериозна връзка ..
За несериозните връзки там е лесно.. кажи речи.. "anything goes" .
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Документи за Канадско гражданство

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Между другото да попитам Финикс за какво интервю става дума?
Аз си спомням само за едно, точно след изпита. Жена ми отиде при един китаец на едно от гишетата говориха си 5 минути и той и казал да чака повикването за церемонията.

Здравей,

да става въпрос точно за този разговор/интервю с емиграционен офицер , разговора не беше повече от 10 -15 мин. защото проверява всички документи и на тримата( сина ни е на 13г. и не се явява на теста но документите ги провери всичките) и всичко беше ок до момента с печатите в паспортите и бланката с пътуванията. Пита ме как така в САЩ Ви слагат печати а в България не , обясних много подробно процедурите за ЕС, визи за САЩ и т.н ( преди да дойда в Канада 14г. ми минаха на Летище София и съм много наясно с режимите, печатите и процедурите ) Но жената иска да и докажа. Не приема видяното на телефона самолетните билетите не прима да и ги изпратя на имейла а само на хартия е имат ги вече. Дано сега скоро да ни поканят и да приключи този процес.
Поздрави и успех на хората които се подготвят за теста надявам се да съм бил полезен с тази тема . ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Документи за Канадско гражданство

Мнение от roumensp »

PHOENIX ARIZONA написа: Нед Сеп 22, 2019 7:33 pmПита ме как така в САЩ Ви слагат печати а в България не , обясних много подробно процедурите за ЕС, визи за САЩ и т.н ( преди да дойда в Канада 14г. ми минаха на Летище София и съм много наясно с режимите, печатите и процедурите ) Но жената иска да и докажа. Не приема видяното на телефона самолетните билетите не прима да и ги изпратя на имейла а само на хартия е имат ги вече. Дано сега скоро да ни поканят и да приключи този процес.
Тая е била тъпа кокошка, да не би Канада да слага печати в паспортите на собствените си граждани при влизане или излизане ? Кой изобщо го прави, Северна Корея ? Колкото до билетите, тя ги иска на хартия, за да ги приложи към досието като някакво си доказателство.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Документи за Канадско гражданство

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Да така е абсолютно съм съгласен с теб. Но според мен какво правят за да си имат работа и да си получават заплатата ( леля Гошка :D ) Имаше 2 теста за деня 80 човека всички минахме теста. И ако всички ги пуснат без проблем ще стане лошо и ще си седят в офиса без работа. А така все нещо си намират да си работят, а най интересното е че ние имаме 1г повече като дни престой в Канада и този проблем с дните не ни засяга обясних и го но тя каза да добре разбирам Ви но аз искам билетите на хартия. Да минава че вече ми ... с тези всички документи и т.н процедури :lol: :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор