Актуална информация за живота в Албърта

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

Pyrelight написа:Похвално е, че се переш всяка вечер! Личната хигиена е важна. :y:
Само от чисто любопитство...Ти ли се опита да убиеш или някой - теб? :^)
Нападнаха ме с нож и пистолет. Не успя да ме застреля, ама ме наряза няколко пъти. Аз го ударих за да се предпазя, но съда реши че съм надвишил пределите на неизбежната самоотбрана, защото съм му направил хематом голям колкото топка за пинк понг на главата. И тогава се обидих и започнах процедурата по имиграция.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от the_coach »

NightMartini,
Не един вагон, ами цяла вселена емоции ви делят.
Май аз съм единственият който те разбира.

Тони е прекалено млад за да знае какво е Бонкърс, кой е Доно Цветков, Христо Христов и т.н.
Марто е излязъл от България 1993-а.
Румен е от София.
А Иван1007 освен да тича след говедата на село за друго не става.

Един мой приятел, човека си е канадец, от тези белите и усмихнати хора, доста пъти ми е казвал: Canada is a labour camp, Pavel. Here is good for work, to make good money. And is bad to live. People don’t know how to live. They don’t know what is life.

Няма как и хората тук да те разберат :)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Pavel M »

мен пък най ме кефи изгледа на високото от рест.Ханска шатра ,целия залив с полуострова та чак до Бургас :rock:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Marto »

the_coach написа:кой е Доно Цветков...
Марто е излязъл от България 1993-а.
Но не и преди да е ходил на пеене при Доно на първия етаж на Дом Народен Флот. :rock: :rock: :rock:
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от the_coach »

Marto написа:
the_coach написа:кой е Доно Цветков...
Марто е излязъл от България 1993-а.
Но не и преди да е ходил на пеене при Доно на първия етаж на Дом Народен Флот. :rock: :rock: :rock:
Хахаха,
Явно ти докато си ходил на пеене, аз дъних коняците в барчето в бейсмънта :rock:
Клуб на матроса, или нещо подобно се казваше.
Доно съм го виждал там от време на време ;)
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

the_coach написа:NightMartini,
Не един вагон, ами цяла вселена емоции ви делят.
Май аз съм единственият който те разбира.

Тони е прекалено млад за да знае какво е Бонкърс, кой е Доно Цветков, Христо Христов и т.н.
Марто е излязъл от България 1993-а.
Румен е от София.
А Иван1007 освен да тича след говедата на село за друго не става.

Един мой приятел, човека си е канадец, от тези белите и усмихнати хора, доста пъти ми е казвал: Canada is a labour camp, Pavel. Here is good for work, to make good money. And is bad to live. People don’t know how to live. They don’t know what is life.

Няма как и хората тук да те разберат :)
Мерси пич,
Когато спомена питбула и Орлин / със сетра му Теодора бяхме много добри приятели, въпреки че тя е по-голяма от мен / навързах си нещата и се сетих, че най-малкото те познавам визуално.
Това, че пиша така означава, че все още съм жив и дори след 40 години ще намеря душата си такава каквато искам да я видя. За ей тая душа се боря. И не приемам когато дори работя без обедна почивка, когато колеги от университета влизат в болница от изтощение, когатао все още съм на ти със себе си въпреки малкият тъмен прозорец, които ме посреща всяка вечер - при всичко това да ми казват че съм сополанко.
И мъжете плачат, зависи какава им е базата за сравнение.
Свободен си само когато ти е свободна душата.
Много писах. Отивам да работя.
Жив и здрав. Поздрави на цялото семейство.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от the_coach »

Ее, ма те само силните мъже плачат ;)
Путювците не си позволяват подобни неща :)
Какво ще кажат хората ;)

П.П. От “Щурче” сигурно познаваш Даката Рачев....
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

the_coach написа:Ее, ма те само силните мъже плачат ;)
Путювците не си позволяват подобни неща :)
Какво ще кажат хората ;)

П.П. От “Щурче” сигурно познаваш Даката Рачев....
Познавам също Мариус Куркински , Мария Сапунджиева, Петър Антонов, Лилия Маравиля, Цецо Павлов, Лина Шишкова, Вежен Велчовски, а най-добър приятел бях с Димо от ПИФ.
Бяха хубави времена. Наистина тръгвам, защото ми стана много тъжно.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Pavel M »

Мартине колко време ти остава да приключиш с мастъра.Кога завършваш?
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от roumensp »

NightMartini написа:Привет Нели,

Можеш да ми вярваш, защото аз никога не забравям началото. При равни други условия вклучително късмет, процедурата ще трае минимум две и поне 3 години. Тук има несхто като тракер. .

https://myimmitracker.com/en/ca/tracker ... cy-tracker"
Ти четеш ли изобщо линковете, които даваш ? На никой процедурата не е надвишила 1 година и средно е около половин година.
Същото казва и сайта на CIC:

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... times.html"

Не само си въздухар, ами си голям такъв.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

Pavel M написа:Мартине колко време ти остава да приключиш с мастъра.Кога завършваш?
Много. Ако не се издъня, догодина Септември имам държавни изпити в рамките на 3 дена / 2 дена по 4 часа и един ден 5 часа/
Ама човещинка е да се измориш, а от университета искат постояно да си във форма. И как да се бориш с 22 годишни младежи и девойки перфектни на френски.
И да ти кажа - за разлика от други на мен Св Влас ми харесва, а и баба ми е родена там. Харесва ми Синеморец, Резово, Кости, Българи. Така е когато във жените ти тече море.
Ама наистина изчезвам, защото съм сам и съм затрупан от работа. Пии довечера едно за мое щастие.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

roumensp написа:
NightMartini написа:Привет Нели,

Можеш да ми вярваш, защото аз никога не забравям началото. При равни други условия вклучително късмет, процедурата ще трае минимум две и поне 3 години. Тук има несхто като тракер. .

https://myimmitracker.com/en/ca/tracker ... cy-tracker"
Ти четеш ли изобщо линковете, които даваш ? На никой процедурата не е надвишила 1 година и средно е около половин година.
Същото казва и сайта на CIC:

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... times.html"

Не само си въздухар, ами си голям такъв.
Мерси за думите Румба.
Обърни внимание, че всички досиета са все още в прогрес. Тези, които са минали медицинки прегледи са на 330 дни от процедурата. И това не е краита на процедурата. В таблицата има само 960 досиета и не знаем какъв е техният профил точно. В Таблицата няма никой от България, има много досиета на хора от щатите и преобладаващите са тези, които кандидатстват от Канада. По една или друга причина аз продължавам да следя протседуарата. Не са приятели, но хора които познавам са в процедурата вече втора година. Нямам нищо против хората да смята че ги подвеждам със сроковете и да се доверят на твойат опит.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от ivandaman »

NightMartini ..

Изглеждаш свестен човек, но предполагам осъзнаваш, че хората сме различни и не всеки допада на всеки и не винаги споделяме едни и същи възгледи..

Според психолозите има 4 различни "personality types" а според разни други научни и професионални среди са 5, 8, 9. От корпоративна гледна точка са дори 16..

Thinks about it... На теория е възможно да работиш с 16 човека и с нито един да не си допадате .. :?: :o

Така че не всеки ще те разбере или ще бъде съпричастен към ситуацията ти.. Едни напълно ще те разберат .. за други ще си тотален лузър, някои ще са безразлични и т.н.

За мен лично нещата опират до ценности и донякъде духовност. За едни е важно едно (например материалното и консуматорството) за други духовното, Определена група хора пък търсят приключения или пък интелектуално стимулиране.

Така че различни хора търсят различни неща защото имат различни нужди.. и често една група не може да разбере другата и я обявява за "лузъри". Обратното също е вярно..

Точно заради това аз не вярвам в мантри че всички сме еднакви, равни, и че всеки трябва да толерира останалите и темп подобни небивалици.. Мен например в Канада точно това ми бърка в мозъка..

Аз вярвам във "Freedom of Association" and "Freedom of disassociation" ..

Всеки луд с номера си както се казва.

For what is worth: За мен ти си пич..
Последно промяна от ivandaman на Сря Сеп 04, 2019 5:14 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Pavel M »

Виждаш ли,остава ти само една година,на базата на 8 деето си минал е нищо.
след това ще си намериш една мазна работа да си клатиш по цял ден краката за много пари с много свободно време и мъките и страданията са забравени
остава само мисълта ,че целта оправдава средствата.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Ivan1007 »

NellieB написа:Благодаря за всички емоционални отговори, които споделихте. За пореден път ми беше доказано, че с българи в чужбина да си нямаш работа....
Ако имаш някакви конкретни въпроси може да ми пишеш лично съобщение.
Такива теми са типичен пример, защо лични неща не се разискват публично.
Също като защо не можеш да правиш любов на публично място - всеки ще ти дава акъл.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор