Актуална информация за живота в Албърта

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
NellieB
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юни 29, 2019 8:45 am

Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NellieB »

Здравейте!

Казвам се Нели и с моето семейство се интересуваме от имиграция в Албърта. Ние сме младо семейство (аз на 25г., съпругът ми на 26г. И дъщеричката ни на 1г.). Ориентирахме се към преместване в Албърта, тъй като мъжът ми се занимава със земеделие, а там знаем, че то е добре развито и съответно ще му е по-лесно да си намери работа.
Те първа проучваме въпроса с кандидатстването и изискванията, но преди да предприемем стъпката към подаване на документи искам да проучим какъв е живота в Албърта.

Ще се радвам, ако споделите своето мнение за този щат. Всякаква информация би ни била полезна, но основно се интересуваме от следните теми:
1. Възможност за намиране на работа
2. Образователна система в детски градини и училища
3. Цена на живот - считате ли Албърта като скъп щат? *тук искам да вметна, че съм правила собствено проучване за цената на живот в Едмонтон, сравнен с други градове. По статистически данни имам представа как стоят нещата. По-скоро търся вашият личен опит и мнение дали сте достатъчно платежоспособни, за да си осигурите един нормален живот.

Благодаря на всички споделили своето мнение.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Kan_Tangra »

С визите как стои въпроса?
Нещо ми подсказва, че не сте проучвали как се кандидатства за постоянно пребиваване.
Не знам земеделието как е, но съм чувал, че по улиците се разхождат сърни, вълци и мечки. Даже и лосове.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
NellieB
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юни 29, 2019 8:45 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NellieB »

Грешно Ви подсказва това нещо :lol:
Смятаме да кандидатстваме по програмата Express Entry и да се възползваме от възможността за provincial nominee.
В момента проучваме въпроса как да си изкараме work permit, тъй като това е едно от условията за provincial nominee.

Лосовете не ни притесняват, били сме 2 пъти в Аляска. ;)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Ivan1007 »

Нели,
1. За каква работа става въпрос?
2. Образователнaта система е 12-класна като има и предучилищна, която не е задължителна.
Детските градини са частни и общо взето скъпи.
3. Албърта е провинция, в Канада няма щати, с територия 6.5 пъти колкото България и цените на живота са доста различни, както в България например.
Аз съм достатъчно платежоспособен, за да си осигуря нормален живот за мен. Дали вие ще сте достатъчно платежоспособни да си осигурите нормален живот за вас е нещо съвсем друго и несвързано с въпроса за мен.
Със земеделие в Албърта може да се занимаваш максимум 5-6 месеца и доста земеделци работят и нещо друго през останалото време
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
NellieB
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юни 29, 2019 8:45 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NellieB »

Привет!

1. Става въпрос за работа в земеделския сектор - управление на селскостопански машини и пр. Не се занимаваме с животновъдство и обущар стоя, само с crops.
3. Предполагам, че масово договорите им за работа са сезонни, щом не работят целогодишно. Това влияе ли на социалния и здравния статус на хората?

2. Попадам на информация, че в у-щата много се скандира джендър идеологията и се промиват детските мозъци. Има ли нещо такова или е преувелицена ситуацията.
Ivan1007 написа:Нели,
1. За каква работа става въпрос?
2. Образователнaта система е 12-класна като има и предучилищна, която не е задължителна.
Детските градини са частни и общо взето скъпи.
3. Албърта е провинция, в Канада няма щати, с територия 6.5 пъти колкото България и цените на живота са доста различни, както в България например.
Аз съм достатъчно платежоспособен, за да си осигуря нормален живот за мен. Дали вие ще сте достатъчно платежоспособни да си осигурите нормален живот за вас е нещо съвсем друго и несвързано с въпроса за мен.
Със земеделие в Албърта може да се занимаваш максимум 5-6 месеца и доста земеделци работят и нещо друго през останалото време
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от roumensp »

Защо точно Албърта ? “Земеделските провинции” са двете съседни - Манитоба и Саскачуан.
NellieB
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юни 29, 2019 8:45 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NellieB »

Така ли? Тоест там е по-вероятно да си намерим поприще?
Има ли други причини, поради които бихме предпочели някои от посочените от Вас провинции, пред Албърта?
roumensp написа:Защо точно Албърта ? “Земеделските провинции” са двете съседни - Манитоба и Саскачуан.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от optics »

NellieB написа:Така ли? Тоест там е по-вероятно да си намерим поприще?
Има ли други причини, поради които бихме предпочели някои от посочените от Вас провинции, пред Албърта?
roumensp написа:Защо точно Албърта ? “Земеделските провинции” са двете съседни - Манитоба и Саскачуан.
Аз лично не се сещам за други причини.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от roumensp »

optics написа:
NellieB написа:Така ли? Тоест там е по-вероятно да си намерим поприще?
Има ли други причини, поради които бихме предпочели някои от посочените от Вас провинции, пред Албърта?
roumensp написа:Защо точно Албърта ? “Земеделските провинции” са двете съседни - Манитоба и Саскачуан.
Аз лично не се сещам за други причини.
Както и аз.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от pumpy »

NellieB написа:

2. Попадам на информация, че в у-щата много се скандира джендър идеологията и се промиват детските мозъци. Има ли нещо такова или е преувелицена ситуацията.
Това се скандира, от тези, които нямат деца. Информацията от тези, които имаме деца и глава на раменете си не е същата. Изобщо какво точно е "джендър идеологията" ?
- правото на мачото да пошляпва жена си ?
- правото на мачото да казва на кого с кога да прави секс ?
- правото на мачото да определя как се чустват другите хора и на какви свободи имат право;
NellieB
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юни 29, 2019 8:45 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NellieB »

Честно казано и аз не знам вече какво точно е джендър идеологията. За мен това е поредното всяване на смут в обществата. Но мисля е нормално да се съмнявам дали пък не е така, щом не съм там.
pumpy написа:
NellieB написа:

2. Попадам на информация, че в у-щата много се скандира джендър идеологията и се промиват детските мозъци. Има ли нещо такова или е преувелицена ситуацията.
Това се скандира, от тези, които нямат деца. Информацията от тези, които имаме деца и глава на раменете си не е същата. Изобщо какво точно е "джендър идеологията" ?
- правото на мачото да пошляпва жена си ?
- правото на мачото да казва на кого с кога да прави секс ?
- правото на мачото да определя как се чустват другите хора и на какви свободи имат право;
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Ivan1007 »

NellieB написа:Привет!

1. Става въпрос за работа в земеделския сектор - управление на селскостопански машини и пр. Не се занимаваме с животновъдство и обущар стоя, само с crops.
3. Предполагам, че масово договорите им за работа са сезонни, щом не работят целогодишно. Това влияе ли на социалния и здравния статус на хората?

2. Попадам на информация, че в у-щата много се скандира джендър идеологията и се промиват детските мозъци. Има ли нещо такова или е преувелицена ситуацията.
Ivan1007 написа:Нели,
1. За каква работа става въпрос?
2. Образователнaта система е 12-класна като има и предучилищна, която не е задължителна.
Детските градини са частни и общо взето скъпи.
3. Албърта е провинция, в Канада няма щати, с територия 6.5 пъти колкото България и цените на живота са доста различни, както в България например.
Аз съм достатъчно платежоспособен, за да си осигуря нормален живот за мен. Дали вие ще сте достатъчно платежоспособни да си осигурите нормален живот за вас е нещо съвсем друго и несвързано с въпроса за мен.
Със земеделие в Албърта може да се занимаваш максимум 5-6 месеца и доста земеделци работят и нещо друго през останалото време
Предполагам, че си имала предвид овощарство, не обущар. Овощарство няма в Албърта.
Предполагам, че имаш предвид зърнопроизводство и маслодайни култури (канола в случая)Този сектор e доста добре развит в Албърта - повече от половината от фермите са такива.
Не знам как стои въпросът с работа като оператор на селскостопански машини.
Знам, че доста фермери със собствена земя си обработват земята сами и сравнително рядко използват наемни работници, а извън краткия сезон работят нещо друго - карат камиони, строителни и пътни машини, в проучване и добив на нефт и газ и подобни.
Албърта като цяло е доста консервативна, особено пък rural Alberta. Не съм живял там, а само в милионен град така че нямам представа от това какво е в училищита там, но ми се струва, че скандиране на каквито и да било идеологии в училищата е твърде малко вероятно.
Има два основни типа училища, единия е католическо и мисля, че те са особено консервативни и едва ли там се споменава изобщо за gender, но това е само мое предположение.
Последно промяна от Ivan1007 на Пон Сеп 02, 2019 3:42 pm, променено общо 2 пъти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Ivan1007 »

NellieB написа:Така ли? Тоест там е по-вероятно да си намерим поприще?
Има ли други причини, поради които бихме предпочели някои от посочените от Вас провинции, пред Албърта?
roumensp написа:Защо точно Албърта ? “Земеделските провинции” са двете съседни - Манитоба и Саскачуан.
Миграцията традиционно е по-скоро в посока от Саскетчуан и Манитоба към Албърта, а не обратното, главно заради нефт и газ индустрията, но нямам представа как стои въпроса във вашето поприще
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
NellieB
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юни 29, 2019 8:45 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NellieB »

Да, овощарство - auto correct ми е променил думата и не съм забелязала. А има ли държавни програми, по които бихме могли да започнем свой собствен бизнес със зърнопроизводство? Това от чисто любопитство питам. Наясно съм, че няма да идем и да започнем бизнес от раз. :lol:
Ivan1007 написа:
NellieB написа:Привет!

1. Става въпрос за работа в земеделския сектор - управление на селскостопански машини и пр. Не се занимаваме с животновъдство и обущар стоя, само с crops.
3. Предполагам, че масово договорите им за работа са сезонни, щом не работят целогодишно. Това влияе ли на социалния и здравния статус на хората?

2. Попадам на информация, че в у-щата много се скандира джендър идеологията и се промиват детските мозъци. Има ли нещо такова или е преувелицена ситуацията.
Ivan1007 написа:Нели,
1. За каква работа става въпрос?
2. Образователнaта система е 12-класна като има и предучилищна, която не е задължителна.
Детските градини са частни и общо взето скъпи.
3. Албърта е провинция, в Канада няма щати, с територия 6.5 пъти колкото България и цените на живота са доста различни, както в България например.
Аз съм достатъчно платежоспособен, за да си осигуря нормален живот за мен. Дали вие ще сте достатъчно платежоспособни да си осигурите нормален живот за вас е нещо съвсем друго и несвързано с въпроса за мен.
Със земеделие в Албърта може да се занимаваш максимум 5-6 месеца и доста земеделци работят и нещо друго през останалото време
Предполагам, че си имала предвид овощарство, не обущар. Овощарство няма в Албърта.
Предполагам, че имаш предвид зърнопроизводство и маслодайни култури (канола в случая)Този сектор e доста добре развит в Албърта - повече от половината от фермите са такива.
Не знам как стои въпросът с работа като оператор на селскостопански машини.
Знам, че доста фермери със собствена земя си обработват земята сами и сравнително рядко използват наемни работници, а извън краткия сезон работят нещо друго - карат камиони, строителни и пътни машини, в проучване и добив на нефт и газ и подобни.
Албърта като цяло е доста консервативна, особено пък rural Alberta. Не съм живял там, а само в милионен град така че нямам представа от това какво е в училищита там, но ми се струва, че скандиране на каквито и да било идеологии в училищата е твърде малко вероятно.
Има два основни типа училища, единия е католическо и мисля, че те са особено консервативни и едва ли там се споменава изобщо за gender, но това е само мое предположение.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Ivan1007 »

Не знам - не съм на това поприще :)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор