Ванкувър vs Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

tanyatais написа:Павел, никаква полезна информация не виждам в постовете ти, няма какво да отговоря.

нямаш конкретно зададени въпроси на които да търсиш отговор.как да бъда полезен
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Плюсове и минуси на живота във Ванкувър и Торонто. Защо избрахте единият пред другия?
Качеството ви на живот в единия от тях и т.н.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от the_coach »

Вие сте готови :)
Не ви трябва адаптация. Реализация има достатъчно и за двама ви. В следващите 20 -25 години за мъжа ти ще има буквално неограничени възможности. А ти много лесно ще си намериш мястото.

А и за лов тук е по-яко :)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

tanyatais написа:Плюсове и минуси на живота във Ванкувър и Торонто. Защо избрахте единият пред другия?
Качеството ви на живот в единия от тях и т.н.
а ок.да отговорят живеещите във Ванкувър и Торонто.
сега разбрах.
аз живея в Сан Тропе.
бТВ.на теб кво не ти хареса живота в Риджайна .ако може да разкажеш за плюсовете и минусите в Саскачуан.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

По принцип си прав, the_coach , за мъжа ми е еднакво навсякъде, както и за мен, но климата и гледката са ни по-важни над всичко друго.

Иначе мъжът ми държи повече за Торонто заради близостта до Европа, Бг общността и Бг магазините, както и заради приятелите ни, които заминаха масово натам. Аз съм повече за Ванкувър от началото и държа повече на климата, планината, зеленото, а и на факта, че къщите там са със страхотни цени за препродажба и печалба.

Навсякъде ще ни е хубаво, но някакси нямането на сняг и гледката са ми важни фактори. Иначе мъжът ми е фен най-вече на Калифорния и мислим и за там от 2-3 години.Но поне докато детето е в училище ще сме в Канада, а след това "The world is your oyster" :D

Саскатчуен си изпълни целта като първа и бърза стъпка да се дойде в Канада. Беше чудесно, но работата понамалява, а и ние винаги сме знаели, че сме тук за няколко години само.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

tanyatais написа:Иначе мъжът ми държи повече за Торонто заради близостта до Европа, Бг общността и Бг магазините, както и заради приятелите ни, които заминаха масово натам, а аз държа повече на климата, планината, зеленото, а и на факта, че къщите там са със страхотни цени за препродажба и печалба.
Ами в такъв случай се разберете с мъжа си кое е по-важно за вас, какво точно очакваш ние да ти кажем ?
За мен също е важен климата и природата и затова съм тук, но това едва ли интересува съпруга ти.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Аз съм ок навсякъде, инфото от 1ва ръка ми е важно.Лични истории и разкази са ми интересни, не общи приказки, които така или иначе са безполезни.
Не искам съвети за друго.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

tanyatais написа:Аз съм ок навсякъде, инфото от 1ва ръка ми е важно.
Не искам съвети за друго.
Ами трябва да питаш нещо конкретно, ако просто ти кажа, че ми е добре където съм това не е никаква информация.
Предполагам и двамата осъзнавате, че няма да можете да си позволите същото жилище като това в Реджайна ?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Румен, мерси. Но ми е ясно, че не ни познаваш и не ни знаеш възможностите затова предпочитам да си бъбрим за съществени неща.

Защо избрахте Ванкувър вие самите? В какво жилище живеете, квартал, в какво у-ще учат децата ви, на какви извънкласни занимания ходят, с какво се занимавате, какви доходи имате :), в кой данъчен бракет влизате и въобще как се живее във Ванкувър в 2019 Август от вашето семейство?
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

tanyatais написа:Защо избрахте Ванкувър вие самите? Климат/природа В какво жилище живеете, single family detached квартал, Ocean Park (Semiahmoo peninsula) в какво у-ще учат децата ви, French Immersion на какви извънкласни занимания ходят, музика, спорт с какво се занимавате, софтуерен инженер / Land Surveyor какви доходи имате :), в кой данъчен бракет влизате данъците ни са 6-цифрено число и въобще как се живее във Ванкувър в 2019 Август от вашето семейство? живота поскъпва непрекъснато, но иначе ни харесва
В крайна сметка не ми е много ясно как тая лична информация ще ви помогне ...
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Мерси за отговорите, но са доста завоалирани. Освен климата и природата, какво друго ви задържа там?
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от the_coach »

Таня, решението го взима жената ;)

Погостувате на вашите приятели в Торонто и съберете лични впечатления направо на място.

За съжаление аз няма как да ви поканя във Ванкувър, щото съм пет дена в седмицата на път, а и жилището ни не е голямо.

Ванкувър ще ви заплени със зеленината, планините и спокойствието си.

Калифорния категорично не ви я препоръчвам. Не е добре за живот там, неуредеността там става все по-зле. Сан Диего и Бей ерията може да са някакъв вариант, зависи какво вие искате . В Бей ерията ще правите много пари, щото там просто ги има. Ама ще трябва дийлвате с много други дразнещи неща.

Аз бих избрал Ванкувър :)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

tanyatais написа:По принцип си прав, the_coach , за мъжа ми е еднакво навсякъде, както и за мен, но климата и гледката са ни по-важни над всичко друго.

Иначе мъжът ми държи повече за Торонто заради близостта до Европа, Бг общността и Бг магазините, както и заради приятелите ни, които заминаха масово натам. Аз съм повече за Ванкувър от началото и държа повече на климата, планината, зеленото, а и на факта, че къщите там са със страхотни цени за препродажба и печалба.

Навсякъде ще ни е хубаво, но някакси нямането на сняг и гледката са ми важни фактори. Иначе мъжът ми е фен най-вече на Калифорния и мислим и за там от 2-3 години.Но поне докато детето е в училище ще сме в Канада, а след това "The world is your oyster" :D

Саскатчуен си изпълни целта като първа и бърза стъпка да се дойде в Канада. Беше чудесно, но работата понамалява, а и ние винаги сме знаели, че сме тук за няколко години само.
Танче голяма шматка си.Казвам ти го съвсем приятелски.Няма да навлизам в разбор,всичко ми е ясно.Заминавайте за Торонто и с начале от а до я
До там сте я докарали с твоите фантасмагории с малка спретната къщурка в прериите.
Преди незнам колко си години се оптах да ти го обесня ама ти не слушаш.Сега мъжа ти да ти метне една гора бой да се вразумиш.
Иначе си много сладка и забавна,ама това работа за съжаление не върши.
Успех и кураж от мен.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Мерси отново, Коуч.
Ще се помисли повечко пак.

Ние бяхме в Торонто за 5 дни и към Ванкувър и Виктория трябваше да минем за седмица това лято, но други неща се наложиха на преден план и остана за по- нататък.

Щяхме да ви се обадим, но не за да ви досаждаме и гостуваме, а за да се видим навън за напитка и вечеря и да съберем впечатления.
За нас почти е решено, че ще е Ванкувър, но все още събирам инфо за да съм сигурна, че няма да се местим скоро отново ;)

Павеле, мерси за разбора. Ако с бой оправяш всеки спор, не си за цивилизования свят. Лека събота.

Апропо, интересно модериране има в този форум щом позволява такъв език и обиди към потребителите
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

the_coach написа:Таня, решението го взима жената ;)

Погостувате на вашите приятели в Торонто и съберете лични впечатления направо на място.

За съжаление аз няма как да ви поканя във Ванкувър, щото съм пет дена в седмицата на път, а и жилището ни не е голямо.

Ванкувър ще ви заплени със зеленината, планините и спокойствието си.

Калифорния категорично не ви я препоръчвам. Не е добре за живот там, неуредеността там става все по-зле. Сан Диего и Бей ерията може да са някакъв вариант, зависи какво вие искате . В Бей ерията ще правите много пари, щото там просто ги има. Ама ще трябва дийлвате с много други дразнещи неща.

Аз бих избрал Ванкувър :)
хи мен.нродонаселението дето си няма хал хабер от света като чуе калифорния мед му капе от устата.ама ние си знаем ква простащина е там с малки изключения дето на по вечето простосмъртни им миришат цървулите
а и заради това малко по горе зради пълната дезориентация на Таня като спомена Калифорния.
да бяга по далеч от тая мисъл ,даже и в риджайна е по ок ,ама то как да му го обесниш като вера няма
пък Танчето се прави и на сърдита когато искаш да помогнеш,ама аз не и се сърдя
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор