Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от optics »

KamPomme написа:
SFBG82 написа:Абсолютен факт е, че специалисти и образовани хора могат тук в България да си осигурят вече същия стандарт, като на Запад, а при някои професии и по-добър, респективно много от тези вече се връщат в България.

Но за съжаление миграцията ще спре когато тези с неквалифицирания труд започнат да получават по-високи доходи тук, защото там разликата си стои огромна. В България заплатите в тази сфера не стигат за нищо, докато в много западни държави стигат за някакво базово ниво на спокоен живот, макар и без лукс. Така че още малко трябва за да се обърнат трендовете.
Абсолщтно съм съгласен.
За нещастие такива като мен дето за да се качат на един влак, изтърваха друг са много. Обединява ни това че никой няма смелостта да си признае изстината за направената грешка и пропиляното време.
Това е ... c'est la vie:

https://www.youtube.com/watch?v=H7rhMqTQ4WI"
Професионалната подготовка ме учи, че "всичко е възможно" затова няма да оспорвам. Обаче как дефинираме "направената грешка" - когато сме сигурни, че е грешка или когато се колебаем? Според мен трябва да е първото. Познавам доста българи в Канада и дори неколцина форумци, но не бих казал да съм усетил че някой от тях съжалява че е дошъл или че е направил грешка. Нито сред приятелите, нито сред малцината дето са ми неприятни. А на второ замисляне дори и по "колебаещата" дефиниция не се сещам за никого.
А имаме и едни дето веднъж се прибраха в България, после пак дойдоха. Пак си купиха къща и пак са доволни от работата си.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от ablood »

SFBG82 написа:Абсолютен факт е, че специалисти и образовани хора могат тук в България да си осигурят вече същия стандарт, като на Запад
Може и да съм изключение, но аз имах фантастични за времето си доходи в България и емигрирах с ясното съзнание, че никога няма да си стигна българския стандарт, но ще се махна от корумпираната чалгарска мутренщина.

Жена ми не беше толкова приключенски настроена и искаше да остане в кочинката с която вече е свикнала. Когато това лято се върна за юбилея на майка си и казах, че съм отворен за дискусия за връщане, ако нещата наистина са се променили, но въпреки, че прекара 10 дена като турист по купони и кръчми с приятели, простотията явно е въщата, защото изобщо не отвори дума за връщане. Тук зимата може да е по-дълга, но Канада ни позволява да живеем безгрижно и да се радваме на 3-те си деца.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

ablood написа:
SFBG82 написа:Абсолютен факт е, че специалисти и образовани хора могат тук в България да си осигурят вече същия стандарт, като на Запад
Може и да съм изключение, но аз имах фантастични за времето си доходи в България и емигрирах с ясното съзнание, че никога няма да си стигна българския стандарт, но ще се махна от корумпираната чалгарска мутренщина.

Жена ми не беше толкова приключенски настроена и искаше да остане в кочинката с която вече е свикнала. Когато това лято се върна за юбилея на майка си и казах, че съм отворен за дискусия за връщане, ако нещата наистина са се променили, но въпреки, че прекара 10 дена като турист по купони и кръчми с приятели, простотията явно е въщата, защото изобщо не отвори дума за връщане. Тук зимата може да е по-дълга, но Канада ни позволява да живеем безгрижно и да се радваме на 3-те си деца.

ти и сега си си фантастичен бе шушуминга.
бе кво говоря,направо извънземен. :facepalm:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Е, значи ще си стане пак Източна Румелия и българите отново ще заживеем добре.
Ако пък нещо не се получи, винаги може да се обвинят руският ботуш и задунайската Пета колона. :)
Няма да стане - хората правят името, не обратното.
Ти си типичен пример - и в Канада си си същото "рядко щастие" каквото си бил и в България.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от agent Ozo »

Знаейки, че всичко виждаш наопъки, се радвам, че така ме виждаш 1007-ми. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Rall »

KamPomme написа:...
Абсолщтно съм съгласен.
За нещастие такива като мен дето за да се качат на един влак, изтърваха друг са много. Обединява ни това че никой няма смелостта да си признае изстината за направената грешка и пропиляното ...
Тотално погрешно! Същите тия, ако бяха на другия влак, щяха да оплакват живота си, че не са на този... :D
Dead Eyes See No Future
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от agent Ozo »

Дето викат франсетата: "Mieux vaut des remords que des regrets." и аз съм напълно съгласен с това. Ще рече, че е по-добре да живееш с угризенията за направена грешка, отколкото със съжалението, че не си се пробвал.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Гърците са много зле: Средната заплата достигна ...

Мнение от 7George »

Гръцкото правителство повиши минималната работна заплата, съобщава БТА. От февруари 2019 минималната месечна заплата е 650 вместо 586 евро.
:hug:
Embrace your climate change!
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

1 EUR = 1.95 BGN
The Average Salary in Sofia Reached BGN 1724

August 8, 2019



The average salary in Sofia reached BGN 1724.

People who live in Sofia are remunerated with around BGN 480 more than the average wage in the country - BGN 1247. This is shown in the latest official National Statistical Institute’s (NSI) data form March, “Trud” newspaper reports.

But if we remove the salaries in the capital from the NSI data, it turns out that the average salary for the rest of the country is just over BGN 1000, and that the capital residents are paid 70% more.

In only nine districts the salaries are on average over BGN 1000, according to NSI data. Immediately after the capital, the residents of Stara Zagora are ranked with an average salary of BGN 1179. The main reason for this is the factories for the production of car parts in the city. On the third place, with BGN 1145 average wage, is Sofia-region. This is due to the fact that many people work in the capital but live in neighbouring cities.

The fourth position is for Vratsa, where people take an average of BGN 1129. The leading group is supplemented by Varna, Plovdiv, Gabrovo, Razgrad and Ruse. Salaries in Plovdiv, Gabrovo and Razgrad cross the border of 1000 BGN for the first time in September 2018. Salaries in the Vidin District increase by almost 12% a year and exceed those in Blagoevgrad.

The salaries in the country increased by 11,8% for a year.
https://www.novinite.com/articles/19916 ... d+BGN+1724"
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Средна работна заплата за второто тримесечие - лева

2015 / 2016 / 2017 / 2018 / 2019

София-град - 1215 / 1266 / 1411 / 1518 / 1729 +42,3%
Област София - 872 / 919 / 993 / 1118 / 1197 +37,3%
Област Стара Загора - 877 / 935 / 1012 / 1101 / 1164 +32,7%
Област Варна - 824 / 897 / 993 / 1060 / 1156 +40,3%
Област Пловдив - 758 / 839 / 920 / 986 / 1093 +44,2%
Област Русе - 692 / 779 / 852 / 915 / 1032 +49,1%
Област Бургас - 733 / 775 / 863 / 938 / 1029 +40,3%
Област Плевен - 680 / 741 / 819 / 862 / 931 +36,9%

Изображение
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

слави чалгата ще ви вземе половината от избирателите на герб и власта отива на кино
бъди сигурен.
простаците харесват простаци.
при баце ви баце остават 500 хиляди държавна администрация на хранилка ,при слави чалгата отиват 500 хиляди отлюспени простаци от герб

а да ни е честита новата политическа година.голям смях предстои да пада

небостъргач би трябва да се замислиш за бъдещето си
аз само те ориентирам на къде духа вятъра,а ти си карай както я знаеш :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Заплатите в ИКТ сектора в България ако все още не са най-високите, то със сигурност са поне в топ 5 от страните в Централна и Източна Европа по PPS.

Implied PPP conversion rates (IMF)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

цецо асансьора прави завера с патриотите ,с валерката и каракачанката.ще дърпат и славчо в заверата.
на баце ви баце му се спича лайното.или с депесето или клиент на специализираната прокуратура
мисли от сега за хляба да не я докараш до жоро бански
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Вчера влизам във фризьорския салон където се подстругвам и на съседния стол изненада- подстригват Цецо Асансьора. Даже здрасти не му казах, но много хора го поздравяваха. Общо взето не изглеждаше лош човек. Пич е.
Публикувай отговор