Престой в Канада, докато трае процедура от България

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от speedy »

pumpy написа:
Please note that having a valid visitor visa does not guarantee your entry into Canada. A border services officer will decide if you can enter Canada and how long you can stay.
И ето точно тук се крие проблема. Визата, или в нашия случай безвизовото пътуване, е документ за качване в самолета и представяне на границата на Канада. На това място, човек преценява дали да те пусне и за колко да те пусне. И няма сила, която да промени решението му, ако е убеден, че е прав. На граничните офицери това им е работата: да преценяват, кой може да влезе и кой не.
Е това важи и за всякакви други визи - за постоянно пребиваване, студентски. И за без визи - също.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Marto »

pumpy написа:Понеже поведението ти е както винаги безумно, аз пак ще напиша, това, с което започнах:

"Не разбирам от канадски имиграционни закони"


Хубаво си започнал, ама да беше спрял там.

Канада признава "dual intent", включително и при ситуации, когато си кандидатствал за постоянно жителство, а след това за временно посещение. Ти едва ли не го изкара, че спонсоршипа й ще изгори, ако се осмели да дойде като турист.

Да, ще трябва да убеди граничния служител (а преди години и консулския, за да вземе виза), че това пътуване е временно, което в случая може да не е особено лесно.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от roumensp »

Marto написа:Канада признава "dual intent", включително и при ситуации, когато си кандидатствал за постоянно жителство, а след това за временно посещение.
И САЩ признава, например H1 визата е именно "dual intent" (H1 е временна, но можеш да имаш процес за GC докато работиш и живееш там).
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от pumpy »

Marto написа:
pumpy написа:Понеже поведението ти е както винаги безумно, аз пак ще напиша, това, с което започнах:

"Не разбирам от канадски имиграционни закони"


Хубаво си започнал, ама да беше спрял там.

Канада признава "dual intent", включително и при ситуации, когато си кандидатствал за постоянно жителство, а след това за временно посещение. Ти едва ли не го изкара, че спонсоршипа й ще изгори, ако се осмели да дойде като турист.

Да, ще трябва да убеди граничния служител (а преди години и консулския, за да вземе виза), че това пътуване е временно, което в случая може да не е особено лесно.
Ако бях спрял там, може би нямаше да дискутираме до тук и това, което ти казваш можеше и да не се чуе/прочете. Доволен съм, че с имиграционното си невежество предизвиках дискусия.
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Victoria93 »

Благодаря на всички за мненията! Доколкото разбирам, в по-голяма степен нещата опират до късмета на какъв граничен ще попадна и дали ще разбере ситуацията правилно. :) Когато живот и здраве отида, аз в началото така или иначе ще се адаптирам и няма да работя някой и друг месец и идеята ми беше да си прекарам това "адаптиране" като турист, така че когато ми излезе ПР картата да не губя време, а да започна веднага да си търся работа. Но ще обмислим добре нещата, а пък и да видим - може документите да ни станат готови бързо и всичко да е наред. :y:

И още нещо да попитам - да речем, че вече имам ПР карта, тогава на границата не могат да ме спрат/ да ме върнат/ да ме пуснат за едва няколко седмици, нали? :?:
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от agent Ozo »

Victoria93 написа: И още нещо да попитам - да речем, че вече имам ПР карта, тогава на границата не могат да ме спрат/ да ме върнат/ да ме пуснат за едва няколко седмици, нали? :?:
Да.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:
Victoria93 написа: И още нещо да попитам - да речем, че вече имам ПР карта, тогава на границата не могат да ме спрат/ да ме върнат/ да ме пуснат за едва няколко седмици, нали? :?:
Да.
могат да те спрат, но не могат да те пуснат за "едва няколко седмици". Вероятността да те спрат е сигурно НУЛА, но може. Визата е документ за пътуване, не е гаранция на 110% за влизане.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от agent Ozo »

Каква виза след като ще има вече ПР карта бе, Пумпи?!
Ти четеш ли изобщо какво се пита? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от NightMartini »

Привет,
Прочетох темата само отгоре-отгоре.
С две думи - не се притеснявай за планът, познавам семеиство, което постъпи по същият начин и нямаха никакви проблеми, пречки, недоразумения. Мъжът си беше v Канада, жената влезе с ЕТА и остана докато трае процедурата.
Имам само два кратки въпроса:
- в кой град в България живееш
- какво знаеш за Манитоба- климат, култура, социален живот...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Каква виза след като ще има вече ПР карта бе, Пумпи?!
Ти четеш ли изобщо какво се пита? :)
Чета, но под ПР карта, тя има предвид "имиграционна виза". Иначе въпроса е тотално безсмислен. Когато имаш ПР карта никой не те спира на границата, в общия случай, освен ако не живееш извън Канада предимно.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от agent Ozo »

Интересно тогава какво наименование ще сложи на същинската ПР карта. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Интересно тогава какво наименование ще сложи на същинската ПР карта. :)
Сега, ние знаем, че ти си знаел ВСИЧКО още преди да си помислиш и да имигрираш в Канада, но не всеки е гений като теб ози, хората понякога бъркат, защото са хора. Бившите военни НИКОГА не бъркат и ВИНАГИ са прави. Доволен ???
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Victoria93 »

NightMartini написа:Привет,
Прочетох темата само отгоре-отгоре.
С две думи - не се притеснявай за планът, познавам семеиство, което постъпи по същият начин и нямаха никакви проблеми, пречки, недоразумения. Мъжът си беше v Канада, жената влезе с ЕТА и остана докато трае процедурата.
Имам само два кратки въпроса:
- в кой град в България живееш
- какво знаеш за Манитоба- климат, култура, социален живот...
При нас е малко по-различно може би, поради това, че партньорът ми от 1 година вече живее в България с мен. Но той има канадско гражданство, така че може да се върне там когато си иска без проблем, както предполагам, по тази логика, и аз да го придружа (като турист).

На въпросите:
- живея в София
- Знам разни неща, със сигурност не съм на 100% подготвена. Знам, че е адски студено (спрямо тук) и зимата е дълга, съответно хората имат по-различен ритъм на живот. Знам, че отношението на хората един към друг е по-различно отколкото тук. С други думи - те може да се любезни към теб, но надали ще можете да се съберете в петък вечер да разцъкате белот. :D Най-общо казано - не отивам с "голяма кошница с очаквания", ако към това е ориентиран въпросът.

Очаквам да ми е трудно и объркано, и поне няколко пъти да си кажа - не мога повече, връщам се (но да не го направя). Очаквам да работя много по-нископлатена и ниско квалифицирана работа от тази, която имам в момента. Очаквам това да ме подтиска и демотивира, съответно от време на време да се отчайвам лекичко на тази тема. Очаквам да усетя някакво неопределено по-различно отношение - като към чужд човек, от страна на хората там. Очаквам да ме гледат странно или да ме бъзикат, защото говоря с акцент или обърквам някоя дума. Очаквам студът да ме дразни, разстоянията (особено между отделни населени места) да ме стресират (предвид това, че тук за 3 часа стигаш от София до морето), очаквам да трябва много внимателно да си правя сметка на разходите, предвид разликата в стандарта. Общо взето съм се настроила за по-негативна действителност, така че да съм подготвена доколкото е възможно. Нищо не е на всяка цена - ако не се адаптирам, ще се върнем. Просто искам да опитам и мисля, че с малко инат и много търпение, нещата ще започнат да се нареждат. :) Това, което ми дава известна увереност, е че с английския съм добре. Под "добре" имам предвид, че превключвам между български и английски за секунда, съответно го владея свободно писмено и говоримо. Така че чисто комуникативно няма да имам трудностите, с които се сблъскват други хора - мога спокойно да работя с английски, да питам за посоки или да си купя кафе. :D Така че вярвам, че ще съм ОК. :) Ако има нещо по-специфично за Манитоба, което не знам, ще ми е интересно да споделите. :)
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от NightMartini »

Привет Виктория,
Разбра точно въпросите ми. Важно е, че ако не сe получи се връщате заедно. При всички положения дали ще бъдете там или в България, решенията ги вземате заедно.
В Манитова освен, че зимата е ужасно дълга и тежка, лятото също е отвратително. Накъдето и да ти погледнат очите не можеш да видиш нещо, от което да ти трепне сърцето. Но когато сте заедно, не обичате шума, излизанията и активният социален живот - би следвало всичко да е ок.
Бях споменал за едно семесйтво, което постъпи по същият начин и без проблеми. Момичето използваше времето до получаване на статут за - проучване на университети и програми, работа, работодатели, курсове, езици, така хце това си е добра идея.
Малко ме е страх да го напиша следващото изречения, но може би е добре да се разделите на границата. Всички документи свързани с бъдещият ти статут - като дипломи, свидетелство за раждане и т.н е по-добре да бъдат в неговият багаж. Това са си лични мои мисли.
Като цяло по-лесно се върви ръка за ръка дори и в най-лошата канадска провинция. Сам имигрант в Канада при тежка зима, си е чисто самоубиство, което може да продължи с години, в зависимост от това, къде е прагът ти на болка и търпение.
Успех на новото семейство.
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Victoria93 »

NightMartini написа:Привет Виктория,
Разбра точно въпросите ми. Важно е, че ако не сe получи се връщате заедно. При всички положения дали ще бъдете там или в България, решенията ги вземате заедно.
В Манитова освен, че зимата е ужасно дълга и тежка, лятото също е отвратително. Накъдето и да ти погледнат очите не можеш да видиш нещо, от което да ти трепне сърцето. Но когато сте заедно, не обичате шума, излизанията и активният социален живот - би следвало всичко да е ок.
Бях споменал за едно семесйтво, което постъпи по същият начин и без проблеми. Момичето използваше времето до получаване на статут за - проучване на университети и програми, работа, работодатели, курсове, езици, така хце това си е добра идея.
Малко ме е страх да го напиша следващото изречения, но може би е добре да се разделите на границата. Всички документи свързани с бъдещият ти статут - като дипломи, свидетелство за раждане и т.н е по-добре да бъдат в неговият багаж. Това са си лични мои мисли.
Като цяло по-лесно се върви ръка за ръка дори и в най-лошата канадска провинция. Сам имигрант в Канада при тежка зима, си е чисто самоубиство, което може да продължи с години, в зависимост от това, къде е прагът ти на болка и търпение.
Успех на новото семейство.
Много благодаря! :) Точно това е и моята идея - докато така или иначе стоя безработна - да понауча града, да свикна, да си проуча нещата и мисля, че така шансовете да си намеря по-хубава работа са по-големи. :)
Публикувай отговор