Престой в Канада, докато трае процедура от България

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Victoria93 »

Здравейте,

Преди време се престраших да пиша тук и получих изключително ценни съвети, затова отново се обръщам към вас. :)

Бъдещият ми съпруг е българин, живял в Канада над 10 години и съответно към момента канадски гражданин (от Манитоба е, ако има значение). Както предполагам става ясно от първото изречение, след като се оженим ще кандидатствам по програмата за спонсориране на съпруг/а, така че да можем заедно да отидем в Канада в последствие (в момента заедно живеем в България, той си е тук от почти година). Най-общо въпросът ми е - получава ли се конфликт според вас, ако докато процедурата тече с пуснати документи от България (и за мен и за него), аз отида там като посетител и остана? Знам, че процедурата трае максимум 12 месеца. Може ли просто да отида по-рано (примерно ако до 6 месеца не излязат, за останалите до 6) и да си изчакам документите там? Опасявам се да не се получи някакво оплитане с процедурата по този начин и да ни забавят повече или пък да ми разрешат да остана да кажем 2 седмици, вместо 6 месеца. :)

Идеята е, че в момента някои неща, които искаме (покупка на жилище, смяна на работа) са безсмислени стъпки тук, тъй като възнамеряваме да заминем. Отделно на мен така или иначе ще ми трябват няколко месеца там да свикна и да се осъзная къде съм, през което време той може да си започне работа, да започнем да се устройваме лека-полека, пък аз тогава ще съм със статут на посетител, докато ми дадат ПР карта. Как мислите? Ще се радвам някои да сподели опит. :)
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от ivannklv »

Здравейте, писах Ви на "лични".
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Pyrelight »

Доколкото знам според закона трябва да изчакате края на процедурата в България, освен ако няма някаква промяна. Успех!
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от dimana »

Сигурно има няколко опции. Но може би ще е по-добре да си изчакате процедурата в България. Само ще напомня един пункт. Може би ще трябва да си купувате здравна застраховка. След сключване на брак в Канада имате право да си извадите трудово разрешение Евентуално тогава ще имате здравна осигуровка-разрешение за мин 6 месеца. За това минава време и се чака. Ако се ориентирам по профила ви сте родени 1993 г. Ами представете си, че забременеете. Имаше много статии по вестниците как чакат документи и за раждането става проблем за майката. Бебчето е осигурено от деня на раждането си като канадски гражданин — поне единият родител е гражданин.
https://www.cbc.ca/news/canada/calgary/ ... -1.5173727"

Пожелавам ви успех от сърце. и нека бъдещият ви съпруг провери всички важни неща конкретно за провинцията, където ще се заселвате.
https://www.gov.mb.ca/health/mhsip/#Q1"
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Victoria93 »

Благодаря ви много! Действително моментът със здравното осигуряване е важен, така че ще помислим със сигурност преди да решим какво да предприемем.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от ivandaman »

Виктория,
Първият ти пост беше от Януари 2019
Процедурата за спонсорство задействана ли е? С други думи пратили ли сте пакетите (те са два - един за теб и един за спонсора ти) с необходимие документи, платили ли сте таксата? получихте ли отговор от имиграционните че апликацията е получена?
Също ако не се лъжа дават ти нещо като UCI (Unique client identifier) ..
В кой етап на процедурата сте в момента?
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Victoria93 »

Привет,

Все още не сме я задействали, в етап на подготовка на документите сме. Планираме да ги пуснем през октомври, тъй като предстои първо да се оженим.

Общо взето идеята, която на мен ми се въртеше в главата беше, да речем пускаме документите на 01.10 и си купуваме самолетни билети за 01.03. Ако дотогава нямам ПР карта, просто заминавам и изчаквам крайния резултат в Канада. Това са 5 месеца, в които да се уверим, че документите са пристигнали успешно, че няма липси в тях или каквото и да е друго. Но като чета, май този вариант не е ОК.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от pumpy »

няма как да си на едно и също място по едно и също време с два различни статута. Не разбирам от канадски имиграционни закони, но от американските знам горното. Тоест ако подадеш да си спонсориран, но по-късно влезеш като турист, имаш доста доза вероятност да прекратиш първата си молба, защото видимо на по-късен етап сам си се декларирал като нещо друго, тоест си се отказал от първоначалната си молба.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от ivandaman »

pumpy написа:няма как да си на едно и също място по едно и също време с два различни статута. Не разбирам от канадски имиграционни закони, но от американските знам горното. Тоест ако подадеш да си спонсориран, но по-късно влезеш като турист, имаш доста доза вероятност да прекратиш първата си молба, защото видимо на по-късен етап сам си се декларирал като нещо друго, тоест си се отказал от първоначалната си молба.
Глупости на таркалета..

За да не пиша едно и също цитирам това което писах в оригиналната тема на Виктория
ivandaman написа:
Аз първо извадих многократна виза на жена ми за да може да влиза и излиза в/от Канада. След това подадохме за спонсорство и това което направихме е дойдохме да живеем тук докато чакахме процедурата за спонсорство, която в нашият случай отне около 10 месеца. Когато документите и бяха готови просто пресякохме границата ( в Уайт Рок) и се върнахме обратно за да мине лендинг (май се казваше) процедурата.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от pumpy »

Понеже поведението ти е както винаги безумно, аз пак ще напиша, това, с което започнах:

"Не разбирам от канадски имиграционни закони"

Освен това бих казал, че ако нещо е работило за някого, не значи, че ще работи за всеки. положението е формулирано в закон и това, е което трябва да се консултира, а не ванката, който разбира от всичко.
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от Victoria93 »

Без да споря по никакъв начин, но моята логика е: подала съм документи за спонсорство с очевидното намерение да живея за постоянно в Канада, а междувременно, като турист, отивам на гости на свекъра и свекървата (те са там) :) Не виждам конфликт в конкретния случай, но определено ще проуча по-подробно, за да не се окаже грешен ход това.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от pumpy »

Victoria93 написа:Без да споря по никакъв начин, но моята логика е: подала съм документи за спонсорство с очевидното намерение да живея за постоянно в Канада, а междувременно, като турист, отивам на гости на свекъра и свекървата (те са там) :) Не виждам конфликт в конкретния случай, но определено ще проуча по-подробно, за да не се окаже грешен ход това.
Аз ще ти кажа къде е конфликта:
туристът идва за временно и трябва да си отиде. Спонсорирания идва за постоянно и не смята да си ходи. Какво се случва ако ти дойдеш като турист, откажат ти спонсорираната виза и трябва да си отидеш ? Ще го направиш ли или ще останеш нелегално при свекър си и свекърва си ?
Въпроса разбира се е хипотетичен, но може и да се случи. Пример: на медицинския преглед за спонсориранта виза се оказваш заразена с ТБ или ХИВ. Това са сигурно причини да не те допуснат до Канада изобщо. Ерго постоянната ти виза е отказана.
Сега да се разберем: аз не съм имиграционен адвокат и/или специалист. Не твърдя, че имаш ХИВ или ТБ. Просто спекулирам за някакъв възможен вариант, за да ти покажа, че има повече от една гледна точка на твоя казус. Не е точката, който ти искаш и/или виждаш, но възможността съществува. Разбира се аз съм некомпетентен и със сигурност ози и ванката знаят и разбират повече, така че не ме слушай.
Иначе успех. Просто провери добре, защото това, че е работило за Х и/или У, не значи , че ще работи за теб.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от pumpy »

Please note that having a valid visitor visa does not guarantee your entry into Canada. A border services officer will decide if you can enter Canada and how long you can stay.
И ето точно тук се крие проблема. Визата, или в нашия случай безвизовото пътуване, е документ за качване в самолета и представяне на границата на Канада. На това място, човек преценява дали да те пусне и за колко да те пусне. И няма сила, която да промени решението му, ако е убеден, че е прав. На граничните офицери това им е работата: да преценяват, кой може да влезе и кой не.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Престой в Канада, докато трае процедура от България

Мнение от roumensp »

Детето ни си живееше в Канада докато течеше процеса му за спонсорство (роден е в САЩ). Знам че за дете е малко по-различно, но по принцип няма правило забраняващо пребиваване в Канада докато си в процес за получаване на ПР.

Смяташ че на границата няма да я пуснат да влезе, защото е в процес за имиграция ? Едва ли ....
Публикувай отговор