Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:Остави тия глупости къде си живял преди 10 години. Продължаваш ли да твърдиш, че преди няколко месеца си бил в Монреал ? :D

не не твърдя такова нещо.тая дивотия беше в главата само на няколко индивида от управата на форума.даже и аз не знам защо
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:
roumensp написа:Остави тия глупости къде си живял преди 10 години. Продължаваш ли да твърдиш, че преди няколко месеца си бил в Монреал ? :D
не не твърдя такова нещо.тая дивотия беше в главата само на няколко индивида от управата на форума.даже и аз не знам защо
Чакай сега, не те, а ти написа, че си "гостувал в Монреал" преди няколко месеца и специално си си потърсил еврейски зъболекар ... вероятно да ти е по-евтино, че тия винетки те разориха в последно време. :rofl:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:
roumensp написа:Остави тия глупости къде си живял преди 10 години. Продължаваш ли да твърдиш, че преди няколко месеца си бил в Монреал ? :D
не не твърдя такова нещо.тая дивотия беше в главата само на няколко индивида от управата на форума.даже и аз не знам защо
Чакай сега, не те, а ти написа, че си "гостувал в Монреал" преди няколко месеца и специално си си потърсил еврейски зъболекар ... вероятно да ти е по-евтино, че тия винетки те разориха в последно време. :rofl:

изразил съм се символично.имал съм напредвид някакво време назад дали няколко месеца или няколко години все тая.
ти кво са хвана за тая подробност.
правя корекция да те разтоваря от претисненията ти-не няколко месеца а преди няколко години.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:правя корекция да те разтоваря от претисненията ти-не няколко месеца а преди няколко години.
"Няколко" - демек 10. ОК. ;)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:правя корекция да те разтоваря от претисненията ти-не няколко месеца а преди няколко години.
"Няколко" - демек 10. ОК. ;)

да кажем.какъв ти е проблема обаче дали са 10,9 или 8
кажи какво те тормози да помогна с каквото мога.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
Pavel M написа:
pumpy написа:
Pavel M написа: от там съм си и изградил и мнението,че посрещаш пациентите си в доста подтискаща обстановка в която от обзавеждането и специализираното ти оборудване общо казано лъха на мизерия. :(
Пак ти казвам: денталния борд няма стандарти за обзавеждане, крака на сестрата, вид на стола, изглед от прозореца и т.н. Има изисквания за качество на лечението. Факт е, че след 8 години практика на няколко места, професионалното ми досие е чисто, тоест нямам оплаквания, разследвания, санкции от борда. Застаховката ми не е плащала нито една компенсация до ден днешен. Имам около 4 пропаднали импланта на всеки 100, което е нормата на успеваемост.
Всичко останало са твои лични усещания, които нямат никакво отношение към качество на предоставяното лечение. В крайна сметка, аз съм зъболекар, не психиатър и на личните ти усещания не мога да помогна. Съжалявам.

браво за успешната ти кариера.
ама дай малко снимки от кабинетите ти да се посмеем взаимно.
нали сам казваш,че крака на стола е без значение.кво те бърка.
Батка, в интерес на истината не знам как да поствам снимки тук. Ако погледнеш по форума няма нито една снимка по никаква тема от мен. И между другото, в "селото" в което съм, онзи ден инсталираха чисто нов стол. Явно превителството на Нунавут има излишни кинти за това перо, защото стария си работеше идеално, но има нов. На мен лично ми е все тая какъв е стола, как да ти го обясня ? И е БК и в Денвър столовете са ми стари и не искам да ги сменям. Няма нужда. Апаратурата, която ползвам и знанията ми са нови и това има само значение за мен. Аз не съм конвенционален зъболекар и нямам нужда от пациенти, които идват заради стола и краката на сестрата.

Пумпи, държиш се като провинциален бръснар, а не като професионален зъболекар !

Така ли третираш болните, като на конвейер ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:
pumpy написа:
Pavel M написа:
pumpy написа:
Pavel M написа: от там съм си и изградил и мнението,че посрещаш пациентите си в доста подтискаща обстановка в която от обзавеждането и специализираното ти оборудване общо казано лъха на мизерия. :(
Пак ти казвам: денталния борд няма стандарти за обзавеждане, крака на сестрата, вид на стола, изглед от прозореца и т.н. Има изисквания за качество на лечението. Факт е, че след 8 години практика на няколко места, професионалното ми досие е чисто, тоест нямам оплаквания, разследвания, санкции от борда. Застаховката ми не е плащала нито една компенсация до ден днешен. Имам около 4 пропаднали импланта на всеки 100, което е нормата на успеваемост.
Всичко останало са твои лични усещания, които нямат никакво отношение към качество на предоставяното лечение. В крайна сметка, аз съм зъболекар, не психиатър и на личните ти усещания не мога да помогна. Съжалявам.

браво за успешната ти кариера.
ама дай малко снимки от кабинетите ти да се посмеем взаимно.
нали сам казваш,че крака на стола е без значение.кво те бърка.
Батка, в интерес на истината не знам как да поствам снимки тук. Ако погледнеш по форума няма нито една снимка по никаква тема от мен. И между другото, в "селото" в което съм, онзи ден инсталираха чисто нов стол. Явно превителството на Нунавут има излишни кинти за това перо, защото стария си работеше идеално, но има нов. На мен лично ми е все тая какъв е стола, как да ти го обясня ? И е БК и в Денвър столовете са ми стари и не искам да ги сменям. Няма нужда. Апаратурата, която ползвам и знанията ми са нови и това има само значение за мен. Аз не съм конвенционален зъболекар и нямам нужда от пациенти, които идват заради стола и краката на сестрата.

Пумпи, държиш се като провинциален бръснар, а не като професионален зъболекар !

Така ли третираш болните, като на конвейер ?

заеби.не се хаби.не прави моята грешка.
много добре разбира но няма да си признае.
интереса клати феса.
пълен интересчия .ще ти извади от хияда кладенеца вода както и да го въртиш и да го пържиш.
просто не е почтен и честен човек,не изключвам да е много добър такъв,даже и си го мисля.
заради това с черпака по тиквата,друга управия няма.
ако има моля някой да ми я подскаже.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Ози, пак за теб. Погребението в "селото" свърши, сестрата е още болна, аз видях още един пациент: около 65 минути, още около 1600 кинта "произведени", 5 зъба третирани, стола почистен, и следващия пациент е на ред. Сега чакам да му стане говота снимката, да видим какво ще правим ;)

До тук сестрата изкарала НУЛА кинта, аз сам, без нея изработил повече от 2500 с няколко души и третирал една дузина зъби. Кажи колко щеше да изкара сестрата до сега, ако аз бях болния днес и тя беше сама в кабинета ???
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:Ози, пак за теб. Погребението в "селото" свърши, сестрата е още болна, аз видях още един пациент: около 65 минути, още около 1600 кинта "произведени", 5 зъба третирани, стола почистен, и следващия пациент е на ред. Сега чакам да му стане говота снимката, да видим какво ще правим ;)

До тук сестрата изкарала НУЛА кинта, аз сам, без нея изработил повече от 2500 с няколко души и третирал една дузина зъби. Кажи колко щеше да изкара сестрата до сега, ако аз бях болния днес и тя беше сама в кабинета ???
кой ти ги плаща тия пари за да дефинирам твърдението ти ;изкарал;
аз като изкарвам някакви пари като наемник те са плод на договорка м/у работодателя и мен.ще свършиш тая работа за което аз ще ти дам тия пари.
на теб клиента ти дето към 2/3 от смяната ти докато си заработил 2500 ли ти е работодател или някой друг.

щото има разлика. :^)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Пумпи, ако заявиш на работодателите си, че нямаш и не искаш да ползваш сестра, защото чудесно можеш и сам да се справяш, колко време мислиш, че ще се задържиш на тази работа? :)
И тогава изкараните пари за теб ще са 0 (нула, зеро). А сестрата просто ще продължи с новия стоматолог, назначен на твоето място. Който може дори и по-щедър от теб да се окаже. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Пумпи, ако заявиш на работодателите си, че нямаш и не искаш да ползваш сестра, защото чудесно можеш и сам да се справяш, колко време мислиш, че ще се задържиш на тази работа? :)
И тогава изкараните пари за теб ще са 0 (нула, зеро). А сестрата просто ще продължи с новия стоматолог, назначен на твоето място. Който може дори и по-щедър от теб да се окаже. :)
А знеш ли колко го бърка работодателя ми дали имам сестра или нямам. Него го интересува едно нещо: цифрите на края на смяната. И за днес няма и да разбере, че съм нямал сестра и то заради погребението - късмет, какво да се прави.
А иначе сестрата винаги може да работи, но както казваш ти самия "с нов зъболекар". Без зъболекар НЕ МОЖЕ.....

А относно щедростта: няма как да стане. Аз получавам 7% от "изкараните",отгоре на моя си процент и сам решавам колко да плащам на сестрата от тези 7%. Моята, защото е невероятен работник, и защото е лоялна вече 7 години, получава всикчите 7%. Няма как някой да е по-щедър, защото горницата е 7% за тази позиция.

Батка - плаща ми Health Canada, тоест всички ние, включително и аз самия с данъците, които плащам. Това добър отговор ли е за теб ?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

човек който твърди,че страшно много си харесва работата и я чувства като призвание ,а не като някакво досадно задължение
според мен отваря частна практика и целогодишно се занимава с това което му харесва,а не търси варианти за бързи пари практикувайки 3,4 месеца в екстриймни обстоятелства което му добива финансови средства следващите 7-8 месеца д ги лентяйства и излежи в което няма нищо лошо.
аз например съм такъв тип,мързелив.но не го крия,даже го афиширам и не ме е срам
но за човек като пумпи който е научен на бялото да казва черно поне аз предполагам,че е голямо морално падение когато търси как да на.ебе дявола във въздуха както го прави простак като мен да се изкарва по голям равин от равина е подигравка с народонаселението.
ама той така си е решил така си го прави.няма лошо.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Естествено, че без зъболекар НЕ МОЖЕ. Ама и зъболекаря без медсестра може само КРАТКОВРЕМЕННО - за един или няколко дни. И то пак зависи от конкретните случаи. Макар и да не съм специалист, предполагам със сигурност, че има и процедури, при които участието на сестрата е не само удобно и желателно, ами задължително.

А Health Canada даже много го бърка ако някой се оплаче, че обществен фонд се харчи безконтролно като се предлагат услуги със занижено качество.
Защото и диваците вече са научени, че в зъболекарския кабинет трябва да има и сестра. И може да няма само ако е болна. И то не за седмици и месеци. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

agent Ozo написа:Естествено, че без зъболекар НЕ МОЖЕ. Ама и зъболекаря без медсестра може само КРАТКОВРЕМЕННО - за един или няколко дни. И то пак зависи от конкретните случаи. Макар и да не съм специалист, предполагам със сигурност, че има и процедури, при които участието на сестрата е не само удобно и желателно, ами задължително.

А Health Canada даже много го бърка ако някой се оплаче, че обществен фонд се харчи безконтролно като се предлагат услуги със занижено качество.
Защото и диваците вече са научени, че в зъболекарския кабинет трябва да има и сестра. И може да няма само ако е болна. И то не за седмици и месеци. :)
явно в нанавут все още си го може.и нашия спец се възползва.
докога.докато го наритат с шутове.
бързи пари за сметка на безвъзвратно загубено време.
докато неговите колеги които са избрли този занаят да бързат с бавни крачки за да създадат нещо и да оставят следа след себе си пупи е на принципа бързи пари и след мене нищо,до следващите бързи пари и така докато ми минава номера
пак казвам няма нищо лошо.и аз така я карам цял живот докато пумпи е менте и то елементарно щом един простак като мен може да го види.
какво остава за по умните от мен хора.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Естествено, че без зъболекар НЕ МОЖЕ. Ама и зъболекаря без медсестра може само КРАТКОВРЕМЕННО - за един или няколко дни. И то пак зависи от конкретните случаи. Макар и да не съм специалист, предполагам със сигурност, че има и процедури, при които участието на сестрата е не само удобно и желателно, ами задължително.

А Health Canada даже много го бърка ако някой се оплаче, че обществен фонд се харчи безконтролно като се предлагат услуги със занижено качество.
Защото и диваците вече са научени, че в зъболекарския кабинет трябва да има и сестра. И може да няма само ако е болна. И то не за седмици и месеци. :)

Прав си Ози, без сестра мога един до няколко дни и лимитирани процедури. Ама "диваците" както ти ги наричаш имат толкова много нужда от толкова много лечение, че аз мога да си избера, кое ми е лесно и мога да го направя без сестра. Отнема ми малко повече време, но тяхната алтернатива е да не седнат днес и да ги боли до след два месеца, когато идва следващата смяна. Познвай кое си избират. Естествено днес от седналите 5 вече пациента на стола, двама ще дойдат уте и вдругиден, а аз реално предоставих повече от преглед само на трима души.
Важен е ФАКТА, че аз без сестра мога, тя без зъболекар не може. Вари го, печи го, това положението.
И за да се "отчета" на моралния стожен на форума, още две пломби, ще да са станали над 3000 вече за деня. Остава ми още един пациент, да видим какво ще се случи.

Батка - и според мен в България е мизерия, ама ти й се кефиш, нали. Всеки има право на мнение, само в този форум трябва да питаме теб, ози, танграта и шефа на вселената какво да ни е мнението и кога и как да го изразяваме.

ПС: като се замисля, че ми е кеф да ти чета простотийте (все пак съм на супер изолирано място в момента), а и на теб ти е кеф да ме дразниш с тях, то така може да го откараме още няколко страници с безсмислици, както и последните 15 години вече.
Публикувай отговор