Toronto работа

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Toronto работа

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:и аз това казвам.защо пък не и някой булгаристански галош :lol:
Никой не казва, че не може. Ама колкото повече работещи на черно и неплащащи данъци в една държава, толкова по-циганска става тя. Данъците платени от моето семейство вече трябва да са 7-цифрено число и ми е писнало от цървули опитващи се да преебат държавата.
Не очаквам човек, който се надява да получи пенЦия, защото подава декларации с нули да го разбере. :lol:

Румба системата трябва да се хаква,разбирай да се преебава.
Задължение на държавата е да се грижи за социално слабите си граждани.
За данъците които плаща твоето семейство,ама никък,никък не ме е грижа.
Ахмак лозе копа,Юнак вино пие. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Toronto работа

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:
pumpy написа:...аз българин на работа трудно бих взел, защото очакванията са нереални, а предложеното качество съмнително, както и на повечето местни де, просто българите смятат, че общия език им дава някакво предимство, което за мен е странно като концепция.
Това от личен опит ли го казваш, или някой ти ги е разправял тези неща?

Аз имах колега украинец, който в почивните дни доработваше във фирма за почистване на външни и вътрешни пространства на промишлени сгради, собственост на българин. Работеше на пароструйка и ми сподели, че му сваля шапка на сънародника ми. Който лично работел за 3-ма и държал изключително строго за качеството на работата. Поради това фирмата му имала дългогодишни контракти с такива компании като Costko и работа имало до гуша.
За български т.е. собстеност на българи фирми за почистване на офиси също съм чувал само добри отзиви.
И колко от работниците на този българин, собственик на бизнес са българи ?
До сега разбрахме за едни украинец. Други работници има ли и каква им е националността ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Toronto работа

Мнение от pumpy »

roumensp написа:
Pavel M написа:и аз това казвам.защо пък не и някой булгаристански галош :lol:
Никой не казва, че не може. Ама колкото повече работещи на черно и неплащащи данъци в една държава, толкова по-циганска става тя.
Аз не смятам, че платените или спестените данъци правят една държава циганска. Циганска я прави поведението на мнозинството. Плащането на дъници е пример за лошо структуриран бизнес, не за цигания.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Toronto работа

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:
roumensp написа:
Pavel M написа:и аз това казвам.защо пък не и някой булгаристански галош :lol:
Никой не казва, че не може. Ама колкото повече работещи на черно и неплащащи данъци в една държава, толкова по-циганска става тя. Данъците платени от моето семейство вече трябва да са 7-цифрено число и ми е писнало от цървули опитващи се да преебат държавата.
Не очаквам човек, който се надява да получи пенЦия, защото подава декларации с нули да го разбере. :lol:

Румба системата трябва да се хаква,разбирай да се преебава.
Задължение на държавата е да се грижи за социално слабите си граждани.
За данъците които плаща твоето семейство,ама никък,никък не ме е грижа.
Ахмак лозе копа,Юнак вино пие. :lol:
Ами и мен не ме е грижа за нелегални цървули търсещи работа на черно или такива като теб дето хранят илюзията, че ще получат пенЦия плащана от други. :D
Благодарение на това, че много българи като теб мислят, че държавата трябва да се преебава България е на това дередже.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Toronto работа

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
roumensp написа:
Pavel M написа:и аз това казвам.защо пък не и някой булгаристански галош :lol:
Никой не казва, че не може. Ама колкото повече работещи на черно и неплащащи данъци в една държава, толкова по-циганска става тя.
Аз не смятам, че платените или спестените данъци правят една държава циганска. Циганска я прави поведението на мнозинството. Плащането на дъници е пример за лошо структуриран бизнес, не за цигания.
Той Румбата като се е сврял в циганското гето на Голям Ванкувър-квартала Съри, съжителствайки с цигани от цяла югоизточна Азия щото не може да си позволи явно от чисто финансова гледна точка да живее заедно със семейството си на по нормално место където циганията би била представена с по малко от 49% на квадратен метър си мисли ,че в цяла Канада е така.
От което мислещия човек трябва да си изведе поуката:
-ако плащаш високи данъци не живей в гетото защото там е евтино.
-избягай от него и отиди там където ще ти е по скъпо,но чрез високите данъци които сам твърдиш че плащаш ще спонсорираш себе си
тая дето си я намислил да живееш в гетото за да минеш тънкаж сам виждаш че няма как да стане
или живей с чернилките да ти е тънко и не мрънкай или си плащай като бял човек за да живееш като бял човек ако ти изнася.
за толкова години в с.америка си мисля че сам си се уверил че там тънки бай гановски номера не вървят.


ако не ти изнася,аре велкоме бак.комшиите до мен продават дуплекс с 2 спални и три тоалетни.морски изглед,чайки,бриз,йодни пари,изкуственна палма на двора,барбекю,стая за гости/беседка/ и много други екстри
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Toronto работа

Мнение от agent Ozo »

И колко от работниците на този българин, собственик на бизнес са българи ?
До сега разбрахме за едни украинец. Други работници има ли и каква им е националността ?
Естествено, че е имало и други българи във фирмата. Но разбирам намека - дори и българите, собственици на фирми, избягват да наемат за работници българи. Което не е вярно, разбира се. Има калпави и добри работници сред представителите на всяка националност. Би било глупаво да слагаш под общ знаменател цяла една народност, защото си се разочаровал от един или няколко нейни представители.
Както би било грешка и обратното - да фаворизираш определена народност заради една отделно взета личност. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Toronto работа

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:
pumpy написа:
roumensp написа:
Pavel M написа:и аз това казвам.защо пък не и някой булгаристански галош :lol:
Никой не казва, че не може. Ама колкото повече работещи на черно и неплащащи данъци в една държава, толкова по-циганска става тя.
Аз не смятам, че платените или спестените данъци правят една държава циганска. Циганска я прави поведението на мнозинството. Плащането на дъници е пример за лошо структуриран бизнес, не за цигания.
Той Румбата като се е сврял в циганското гето на Голям Ванкувър-квартала Съри, съжителствайки с цигани от цяла югоизточна Азия щото не може да си позволи явно от чисто финансова гледна точка да живее заедно със семейството си на по нормално место където циганията би била представена с по малко от 49% на квадратен метър си мисли ,че в цяла Канада е така.
От което мислещия човек трябва да си изведе поуката:
-ако плащаш високи данъци не живей в гетото защото там е евтино.
-избягай от него и отиди там където ще ти е по скъпо,но чрез високите данъци които сам твърдиш че плащаш ще спонсорираш себе си
тая дето си я намислил да живееш в гетото за да минеш тънкаж сам виждаш че няма как да стане
или живей с чернилките да ти е тънко и не мрънкай или си плащай като бял човек за да живееш като бял човек ако ти изнася.
за толкова години в с.америка си мисля че сам си се уверил че там тънки бай гановски номера не вървят.


ако не ти изнася,аре велкоме бак.комшиите до мен продават дуплекс с 2 спални и три тоалетни.морски изглед,чайки,бриз,йодни пари,изкуственна палма на двора,барбекю,стая за гости/беседка/ и много други екстри
На мен ми изнася много добре както и където съм и последното, което имам желание е да чета простотиите на хора нямащи идея за какво говорят. :D Нали все сте цъфнали дето се върнахте като насрани, да се чуди човек какво още търсите на тоя форум ... :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Toronto работа

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:
pumpy написа:
roumensp написа:
Pavel M написа:и аз това казвам.защо пък не и някой булгаристански галош :lol:
Никой не казва, че не може. Ама колкото повече работещи на черно и неплащащи данъци в една държава, толкова по-циганска става тя.
Аз не смятам, че платените или спестените данъци правят една държава циганска. Циганска я прави поведението на мнозинството. Плащането на дъници е пример за лошо структуриран бизнес, не за цигания.
Той Румбата като се е сврял в циганското гето на Голям Ванкувър-квартала Съри, съжителствайки с цигани от цяла югоизточна Азия щото не може да си позволи явно от чисто финансова гледна точка да живее заедно със семейството си на по нормално место където циганията би била представена с по малко от 49% на квадратен метър си мисли ,че в цяла Канада е така.
От което мислещия човек трябва да си изведе поуката:
-ако плащаш високи данъци не живей в гетото защото там е евтино.
-избягай от него и отиди там където ще ти е по скъпо,но чрез високите данъци които сам твърдиш че плащаш ще спонсорираш себе си
тая дето си я намислил да живееш в гетото за да минеш тънкаж сам виждаш че няма как да стане
или живей с чернилките да ти е тънко и не мрънкай или си плащай като бял човек за да живееш като бял човек ако ти изнася.
за толкова години в с.америка си мисля че сам си се уверил че там тънки бай гановски номера не вървят.


ако не ти изнася,аре велкоме бак.комшиите до мен продават дуплекс с 2 спални и три тоалетни.морски изглед,чайки,бриз,йодни пари,изкуственна палма на двора,барбекю,стая за гости/беседка/ и много други екстри
На мен ми изнася много добре както и където съм и последното, което имам желание е да чета простотиите на хора нямащи идея за какво говорят. :D Нали все сте цъфнали дето се върнахте като насрани, да се чуди човек какво още търсите на тоя форум ... :lol:

ами имаме някаква свързаност с канада да речем.имоти които за да ги управляваме по някакъв начин ни свързват с държавата.
ма това далеч не е причината да търсим нещо в тоя форум.просто в тоя форум срещаме много хора с които ни е приятно да комуникираме.правиме го не заради държавата а заради хората тук които ценим. ;)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Toronto работа

Мнение от Pavel M »

ко нещо не си наясно и въпреки това ти е любопитно питай началниците на форума от къде пишем.те сън не спят да ми засекат локейшъна на ай пито когато напиша нещо.дали монтреал,софия,русе,сан диего,лос ангелес ,сингапур или ню йорк.само в сидни/ав не ме засякоха. :lol:
след 2 месеца съм в новия офис Карлсбад на Оушънсайд.знам,че знаеш къде се намира ;)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Toronto работа

Мнение от myhata II »

кълве ли батка, кълве ? ;) :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Toronto работа

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:кълве ли батка, кълве ? ;) :lol:
колега днес ще ходим ли за риба :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Toronto работа

Мнение от the_coach »

Във Флорида ли :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Toronto работа

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:
И колко от работниците на този българин, собственик на бизнес са българи ?
До сега разбрахме за едни украинец. Други работници има ли и каква им е националността ?
Естествено, че е имало и други българи във фирмата. Но разбирам намека - дори и българите, собственици на фирми, избягват да наемат за работници българи. Което не е вярно, разбира се. Има калпави и добри работници сред представителите на всяка националност. Би било глупаво да слагаш под общ знаменател цяла една народност, защото си се разочаровал от един или няколко нейни представители.
Както би било грешка и обратното - да фаворизираш определена народност заради една отделно взета личност. :)
За пореден път показваш, че не разбираш какво искам да кажа. Откажи се, ние с теб говорим на различни езици, ако и да пишем и двамата на български.
Наемането на работник българин от българин, собственик на бизнес, само защото двамата говорят един и същи език, гарантира провал на начинанието. Това казах на предишната страница. Хората се наемат заради това, което могат да предложат на пазара на труда, не заради очакванията им, че говоренето на един и същи език със собственика би им дало предимство.
А иначе калпави работници - с лопата да ги ришеш, добрите са много по-малко, но за щастие ги има и тях
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Toronto работа

Мнение от Pavel M »

fighter написа:Във Флорида ли :lol:

не.според сйта http://www.freshfishing.com" тоя месец там кълват само дърти мрени. :lol:
ние търсим нещо по fresh. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Toronto работа

Мнение от agent Ozo »

Наемането на работник българин от българин, собственик на бизнес, само защото двамата говорят един и същи език, гарантира провал на начинанието.
Искаше да кажеш, може би, един и същ роден или майчин език. Щото и двамата може да говорят английски, френски, руски или който и да било друг език. :)

И защо пък това да "гарантира провал на начинанието"? Само защото при теб така се получи ли? Това само за българската националност ли е валидно?
А защо изключваш възможността при някого другиго начинанието да е било успешно? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор