Оплакване от Адвокат в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Не си спомням и да съм ти давал акъл какво следва и трябва да направиш. Коментирам изключително казаното в този форум от самия теб, Пумпи и какви противоречия съм видял в думите ти. До момента преди сядането ти в самолета, ти бе написал, че нотарусът "накарал" тъща ти да плати. Сега пък изкарвваш, че всъщност не става въпрос за съгласие за плащане от нейна страна, а за злоупотреба на нотариуса с доверителната сметка на свой клиент. Не знам кое е вярното. Но ако е вярна втората редакция на казуса, то и аз съм на мнение, че има злоупотреба от страна на нотариуса.
Е, ако ти виждаш разлика между:
накарвам някого да плати; и
взимам си пари от доверителната сметка на някога, за нещо, което не съм му фактурирал;
то аз, ЛИЧНО, разлика не виждам. Да накараш някого да плати не изисква неговото съгласие да го направи, затова го й КАРАШ. Да му вземеш парите директно, също не изисква съгласие, просто си ги взимаш. За мен, зъбаря, а не учителя по български език, двете са едно и също нещо, изказано по различен начин.

При нотариус няма съгласие за плащане: кантората е посочена от продавача, беше ми представена сметка и докато не преведеш парите (в повече, за всеки случай) до 48 часа преди сделката, такава изобщо не се случва. Това са фактите. Точно както и при адвокатите: има ритейнър, от който те харчат. При лекарите да е така: колко пъти са ви взели 3000 долара ритейнър, при влизането в лекарския кабинет и после започва прегледа и лечението ??? НИКОГА, нали, НИКОГА
Интересно защо ли адвокатите и нотариусите взимат първо парите и после започват да работят. Аз си мисля е защото просто знаят какъв булшит произвеждат непрекъснато и как никой няма да им плати за същия ако зависи от тях. Затова се подсигуряват предварително, пък после ходи се оплаквай на арменския поо.......
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от agent Ozo »

E, сега вече съм наясно откъде идва недоразумението помежду ни. :)

Когато КАРАШ някого да направи нещо, това означава, че не може да минеш без участието и знанието на този някого. В противен случай, ти няма за какво да си правиш труда да се обръщаш изобщо към него. И когато това КАРАНЕ е свързано със заплахи или лъжи, то се класифицира като изнудване или измама и е престъпление. Когато обаче си накарал някого да направи нещо след като си му дал някакъв обективен резон да го направи, то това е съветване и дори може да ти бъде заплатено за него.

В случая с тъща ти, да е "накарана" да плати, ЛИЧНО за мен, би означавало тя да е дала съгласието си от доверителната сметка да бъдат изтеглени пари за дадения разход. И след като това не се е случило, тя е в правото си да претендира за връщане на парите за разход, който не е свързан с касаещи нея самата, или от нейно име услуги и направен без нейно знание и съгласие.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от pumpy »

Ози, и друг път съм стигал до същото заключение : ние с теб говорим на различни езици. Освен това аз съм невероятно капризен и съм свикнал да постигам капризите си. Дали е защото съм "избран" или защото се отдавам на 100%на пациентите си и очаквам също това отношение и към мен, не знам. Но знам, че колкото повече се "игнорираме" тук, толкова по-добре.
Сега кацнахме и се запътвам към имиграционните. Лек ден
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pavel M »

спазвайте законите.не хитрувайте.в Канада селски номера и тарикатлъци не вървят.
такива си ги запазете за там откъдето сте дошли,в случая България. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Marto »

Пумпи, не мога да ти давам съвет, особено срещу плащане, защото не съм лицензиран в Квебек.

Да беше написал фактите като хората от началото, за да разберем за какво става дума.

Доколкото разбирам, ти си използвал този нотариус преди време. И са останали някакви пари, които според тях ти още им дължиш.

После тъщата идва и купува апартамент само на нейно име (в същия блок?) и по някакво стечение на обстоятелствата е дала каквото е било нужно ПЛЮС 1600 долара (как пък никой не го е забелязал това).

После решават ей така без никакво основание да вземат тези 1600 и да ги използват за изплащане на това, което според тях ти си им дължал отпреди.

Ако е така, има нещо гнило в цялата работа, както и в отказа на консилието да приемат формуляра без твоя подпис.

Чудя се за няколко неща:

1. Откъде в консилието знаят, че ти съществуваш и че дори познаваш тъщата (имате различни фамилии, нали?) Както разбирам ситуацията, нотариусът отваря досие само на името на бабето и взема 1600 долара, които са на нейно име в доверителната сметка, след което ги дава на някакво трето лице без нейното съгласие. Ако се напишат само тези прости и абсолютно достатъчни факти във формуляра, откъде въобще ще знаят за тебе да ти искат подписа? Каква подробност си ни спестил?

2. Сяяя, богоизбрани, реститути или каквито и да е други определения, които би ви лепнал батката, колко години спестява от пенсийката тъщата, за да удари н-стотин хиляди на тезгяха, за да купи кондо в Монреал? Ако тези пари всъщност са дошли от тебе, дали това променя правилата? Не знам, просто питам.

3. За ново строителство ли става дума? На тъщата ще й върнат ли (тоест на практика ще й намалят ли цената с) десетина хиляди долара заради GST/QST New Housing Rebate? Заради тези спестявания ли сте правили тези гимнастики? Предполагам знаеш, че този рибейт се дава само когато апартаментът ще е primary residence на купувача или близък негов роднина. Колко души във вашата фамилия живеят главно в Монреал и колко рибейта сте клеймвали досега? Питам, щото знам, че си супер принципен и взискателен, особено към себе си.

Аз заради това последното си мислех, че това всичкото е защото държиш да платиш сметката си от твое име, а то май се оказва, че искаш да минеш метър. То и за това сигурно има формуляр, да оспорваш издадена сметка... що не пуснеш него, само с твой подпис?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pavel M »

чакай ти поредната порция мъгла. :lol:
особенно обидното в случая е че многоуважаемия от на стоматолог изказа пълно неуважение да некажа направо презрение към професионалисти упражняващи различна от неговата професия.
в случая адвокати.днес.
утре ще са някои други.

НЕ ХИТРУВАЙТЕ/пише го на летището на Тел Авив/
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от pumpy »

Марто, Марто, бабето си живее в Монреал и не GST-то е проблема. Това са едни 5к, които са последната ми грижа, на нея още по-малко, защото тя не плаща апртамента. Проблема е нещо, наречено residence for tax purposes. От къде са дошли парите няма значение, но не са дошли от мен. Изобщо всичко това са безсмислици.
Това, което аз казах по-горе, е че професионалните ордери/барове, камари и т.н паразитни структури в Канада, правят всичко друго, но не и да защитават публиката. Под една или друга форма, могат да те размотават и разиграват, докато накрая се самооткажеш.
Аз за сега си чопля по малко и не ми пречи. Сигурно съм наивен, но не може да има начин да накараш един клиент да плати сметката на друг клиент. Все едно аз да направя една протеза на теб, след това да сложа същата протеза на братовчед ти и да го накарам да плати сметката и на двама ви, само защото сте получили една и съща протеза и двамата, ако и единия да я няма изобщо, а другия да носи чужда протеза. Ай сиктер.
Прав си, не си лицензиран в Кебек, не можеш да даваш мнение. Да не говорим, че правото в хубавата провинция беше различно, не ли ?
Аз се изнасям от темата за сега, ако един ден направя така, че тъща ми да си получи обратно парите от нотариуса, за нещо което не се отанся за нея ще пиша тук.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pavel M »

спазвай правилата и законите.не хитрувай.
канада не ти е българия.
там дребните тарикати не вървят
и това след толкова години ако не си го разбрал значи не си за там и се върни на село там откъдето си тръгнал.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:спазвай правилата и законите.не хитрувай.
канада не ти е българия.
там дребните тарикати не вървят
и това след толкова години ако не си го разбрал значи не си за там и се върни на село там откъдето си тръгнал.
Ти затова ли се върна батка?

Не е нужно да ни отговаряш, ясно ни е. Особено на тези, които те познаваме лично :)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pyrelight »

И за тези, които го познаваме само от форумните му изяви също ни е ясно! :lol:
Абе, общо взето смех за гаргите...Ееех старост - нерадост! А пък и ако си шматка отгоре на това се получават ситуации като във видеото с хотелиера от Слънчев бряг. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pavel M »

кво каза :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа:спазвай правилата и законите.не хитрувай.
канада не ти е българия.
там дребните тарикати не вървят
и това след толкова години ако не си го разбрал значи не си за там и се върни на село там откъдето си тръгнал.
Ти затова ли се върна батка?

Не е нужно да ни отговаряш, ясно ни е. Особено на тези, които те познаваме лично :)

не може да лъжеш и да мамиш без да ти се върне
това за толкова години не си ли го разбрал
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от the_coach »

Още една баба индийка :lol: :lol: :lol:
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от agent Ozo »

Хахаха...ами то излиза, че нотариусът е чарджил точно когото трябва. Просто е знаел от къде идват парите на бабата. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от myhata II »

:rofl: :lol:

малии, Пумпъл, недай си боже да седна да ми правиш зъбите .... :rofl: :lol: ;) :D

сигурно ще ми паднат всичките пломби :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор