Оплакване от Адвокат в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от the_coach »

Айдее... и тая тема се обърна на трагикомедия :D
Абе Кака ми, как даваш мнения като не си ползвала адвокати :lol: :* :inlove:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
fighter написа:Според мен не е попаднал на човек който да му обясни нещата както трябва. Не го съди, Озо!
Аз бих погледнал от тази страна - няколко стотин долара за един добър урок как не се прави ;)

265 на час е ниска ставка. Плюс каква е тази задължителна 4 часа първа консултация????? Аз не бих се занимавал с такъв.....
265$ на час за вашата провинция може да е ниска ставка, ама за Кебек е висока.
Озо, с адвокат-доброволец е все едно си без адвокат.
С малката разлика, че ако е така, поне ще си подготвиш защитата и пледоарията сам, докато в първия случай губиш директно делото. |(
Въобще всичко, което е на доброволен принцип е скрап!
Аз зимата имах нужда от транспорт за болен човек и се бях обърнала към подобна доброволческа организация за помощ.
Като дори и при тях услугата не е безплатна, а се плаща нещо, но по смекчени тарифи, сравнено с такситата.
Е, как поне веднъж не изпратиха някой?! ]:) ...
Но както и да е!...В края на краищата си платих на такси или аз самата се ангажирах, когато имах възможност. |(
да не забравяме все пак ,че става дума за ванкувърските баровци,както казва Мух
при тях всичко е по 3 ,включително и цената на адвокатските услуги
то и ако не беше така за кви баровци тогава да говорим :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от the_coach »

Видя ли, Батка :lol:
Аз съм каруцар-баровец :lol:
Последно плащах 375 на час.
Пак ти казвам, бавната и тромава кола те чака - кеф ти пейзажи, кеф ти дървета.... Ей ме на, замръкнах в Окснард да зяпам младите мексиканки :rofl:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pavel M »

fighter написа:Видя ли, Батка :lol:
Аз съм каруцар-баровец :lol:
Последно плащах 375 на час.
Пак ти казвам, бавната и тромава кола те чака - кеф ти пейзажи, кеф ти дървета.... Ей ме на, замръкнах в Окснард да зяпам младите мексиканки :rofl:

дебелите увиснали задници на младите мексиканки в някой кулър на улицата на ориза :lol:
поне е хладно и се спи :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pyrelight »

fighter написа:Айдее... и тая тема се обърна на трагикомедия :D
Абе Кака ми, как даваш мнения като не си ползвала адвокати :lol: :* :inlove:
На мен всичко ми се докладва и съм в течение. Няма трагикомедия, няма драма! Познавам поне двама, които последните години имат постоянно отношения с адвокати. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pavel M »

fighter написа:Айдее... и тая тема се обърна на трагикомедия :D
Абе Кака ми, как даваш мнения като не си ползвала адвокати :lol: :* :inlove:

Кака ти е компетенция по всичкология
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от KamPomme »

agent Ozo написа:"По-голяма нагоре" от коя сума? От тази, която ти си си бил намислил, от тази която си чул, че взема, или от тази написана като задължителна в някакъв регламентиращ документ?
По-голяма от тази която е казал адвоката - трикратен личен МОЙ опит и на още 2 приятелски семейства и все с различни адвокати. Което подсказва че явно така се прави.
agent Ozo написа: Що, да не би автомонтьора или водопроводчика да ти работят ако не им се плати?
Явно по адвокати не си бил и .... ако идеш ще сърбаш попара.
Когато се видите независимо за какво ти казват че ще струва дадена съма. искат ти депозит от определена част от сумата (около 30%) и после по майл ти пращат фактура колко часа са работили и приспадат от получената сума. За пример за бракоразводни дела при нашенец рекламиран тук във форума се взима средно 200 - 250. Освен това той фактурира и минутите когато му се обадите по телефона и седенето в кафето в съда докато дойде ред на делото. Интересно е че понякога се чака часове за нещо което минава за 15 минути при съдята и всички тези часове се фактурират - двукратен опит на приятелските семейства и пак с различни адвокати.
agent Ozo написа:Ти това преживял ли си го лично - Барото да ти блокира банковите сметки?
Лично не но на моя приятел това се случи. докато се оправи не му минаха маса плащания и на всяко после трябваше да плаща допълнителни пари за глоби, но адвоката първи си взе парите. ТРагедия голяма беше ......
agent Ozo написа:Нещо много наизуст си ги приказваш май нещата. Щото не си си написал домашното преди да се захванеш със съдебни процедури и адвокати.
Аз на изуст не говоря. Споделям за да предпазя други хора.
Оценявам желанието ти да се заяждаш като някакъв нискостатистически уличен гамен, но мен ми е все едно какво си мислиш, защото явно не ти се отдава.
Аз не живея в тоя форум а идвам да помогна с горчивия ми опит. А твоя опит май е само да драскаш глупости. Е продължавай .... само ако знаеш от от къде ми е .....
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от the_coach »

Pavel M написа:
fighter написа:Видя ли, Батка :lol:
Аз съм каруцар-баровец :lol:
Последно плащах 375 на час.
Пак ти казвам, бавната и тромава кола те чака - кеф ти пейзажи, кеф ти дървета.... Ей ме на, замръкнах в Окснард да зяпам младите мексиканки :rofl:

дебелите увиснали задници на младите мексиканки в някой кулър на улицата на ориза :lol:
поне е хладно и се спи :rofl:
Знаеш ти, знаееееш..... :lol:
Тъкмо излязох от Гиллс ;)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от the_coach »

Pyrelight написа:
fighter написа:Айдее... и тая тема се обърна на трагикомедия :D
Абе Кака ми, как даваш мнения като не си ползвала адвокати :lol: :* :inlove:
На мен всичко ми се докладва и съм в течение. Няма трагикомедия, няма драма! Познавам поне двама, които последните години имат постоянно отношения с адвокати. :)
Аа, добре :inlove:
Не си яла кебапчета, ама постоянно ти разправят колко са вкусни :*
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от the_coach »

KamPomme написа:
agent Ozo написа:"По-голяма нагоре" от коя сума? От тази, която ти си си бил намислил, от тази която си чул, че взема, или от тази написана като задължителна в някакъв регламентиращ документ?
По-голяма от тази която е казал адвоката - трикратен личен МОЙ опит и на още 2 приятелски семейства и все с различни адвокати. Което подсказва че явно така се прави.
agent Ozo написа: Що, да не би автомонтьора или водопроводчика да ти работят ако не им се плати?
Явно по адвокати не си бил и .... ако идеш ще сърбаш попара.
Когато се видите независимо за какво ти казват че ще струва дадена съма. искат ти депозит от определена част от сумата (около 30%) и после по майл ти пращат фактура колко часа са работили и приспадат от получената сума. За пример за бракоразводни дела при нашенец рекламиран тук във форума се взима средно 200 - 250. Освен това той фактурира и минутите когато му се обадите по телефона и седенето в кафето в съда докато дойде ред на делото. Интересно е че понякога се чака часове за нещо което минава за 15 минути при съдята и всички тези часове се фактурират - двукратен опит на приятелските семейства и пак с различни адвокати.
agent Ozo написа:Ти това преживял ли си го лично - Барото да ти блокира банковите сметки?
Лично не но на моя приятел това се случи. докато се оправи не му минаха маса плащания и на всяко после трябваше да плаща допълнителни пари за глоби, но адвоката първи си взе парите. ТРагедия голяма беше ......
agent Ozo написа:Нещо много наизуст си ги приказваш май нещата. Щото не си си написал домашното преди да се захванеш със съдебни процедури и адвокати.
Аз на изуст не говоря. Споделям за да предпазя други хора.
Оценявам желанието ти да се заяждаш като някакъв нискостатистически уличен гамен, но мен ми е все едно какво си мислиш, защото явно не ти се отдава.
Аз не живея в тоя форум а идвам да помогна с горчивия ми опит. А твоя опит май е само да драскаш глупости. Е продължавай .... само ако знаеш от от къде ми е .....
Не се палИ!
Твоят опит е твой опит. Всичко което се случва в живота ни е за да ни научи на нещо. Ако сме добри ученици, винаги ще си взимаме поуки и ако искаме по-добри резултати ще търсим нужните промени :)
Сега по същество:
- ти как избра този адвокат?
- някой ти го препоръча ли?
- какъв е опита му с този адвокат?
- ти зададе ли си въпросите които те интересуват?
- получи ли конкретни отговори, или получи общи приказки?
- обсъждахте ли стратегии?
- ти каза ли му какво точно искаш?
- той каза ли ти какво казва закона и какво можеш да очакваш?
- адвоката запозна ли те с политиката си в писмен вид?
- ти разписа ли се?
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от agent Ozo »

KamPomme , никакъв горчив опит не споделяш, мой човек. Споделяш само своите налудничави коментари за система, която изобщо не ти е ясна.

Ако адвокатът чакаше застанал прав пред вратата на съдебната зала, вместо в кафето, през тези часове, докато дойде време да влезе и застане пред съдията. Щеше ли да си е заслужил парите, според теб? Как смяташ? :)

Но пък всеки, който смята, че са му поискали незаслужено голям хонорар и той не съответства на свършената работа, има conciliation и евентуално arbitrage пред Barreau-то.
Действай и успех!
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pavel M »

fighter написа:
Pavel M написа:
fighter написа:Видя ли, Батка :lol:
Аз съм каруцар-баровец :lol:
Последно плащах 375 на час.
Пак ти казвам, бавната и тромава кола те чака - кеф ти пейзажи, кеф ти дървета.... Ей ме на, замръкнах в Окснард да зяпам младите мексиканки :rofl:

дебелите увиснали задници на младите мексиканки в някой кулър на улицата на ориза :lol:
поне е хладно и се спи :rofl:
Знаеш ти, знаееееш..... :lol:
Тъкмо излязох от Гиллс ;)

:rofl:
и там съм пикал,на Бошкович даже съм и с... щото бях много на зор
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от Pavel M »

KamPomme написа:
agent Ozo написа:"По-голяма нагоре" от коя сума? От тази, която ти си си бил намислил, от тази която си чул, че взема, или от тази написана като задължителна в някакъв регламентиращ документ?
По-голяма от тази която е казал адвоката - трикратен личен МОЙ опит и на още 2 приятелски семейства и все с различни адвокати. Което подсказва че явно така се прави.
agent Ozo написа: Що, да не би автомонтьора или водопроводчика да ти работят ако не им се плати?
Явно по адвокати не си бил и .... ако идеш ще сърбаш попара.
Когато се видите независимо за какво ти казват че ще струва дадена съма. искат ти депозит от определена част от сумата (около 30%) и после по майл ти пращат фактура колко часа са работили и приспадат от получената сума. За пример за бракоразводни дела при нашенец рекламиран тук във форума се взима средно 200 - 250. Освен това той фактурира и минутите когато му се обадите по телефона и седенето в кафето в съда докато дойде ред на делото. Интересно е че понякога се чака часове за нещо което минава за 15 минути при съдята и всички тези часове се фактурират - двукратен опит на приятелските семейства и пак с различни адвокати.
agent Ozo написа:Ти това преживял ли си го лично - Барото да ти блокира банковите сметки?
Лично не но на моя приятел това се случи. докато се оправи не му минаха маса плащания и на всяко после трябваше да плаща допълнителни пари за глоби, но адвоката първи си взе парите. ТРагедия голяма беше ......
agent Ozo написа:Нещо много наизуст си ги приказваш май нещата. Щото не си си написал домашното преди да се захванеш със съдебни процедури и адвокати.
Аз на изуст не говоря. Споделям за да предпазя други хора.
Оценявам желанието ти да се заяждаш като някакъв нискостатистически уличен гамен, но мен ми е все едно какво си мислиш, защото явно не ти се отдава.
Аз не живея в тоя форум а идвам да помогна с горчивия ми опит. А твоя опит май е само да драскаш глупости. Е продължавай .... само ако знаеш от от къде ми е .....
пич,адвоката ти те е преебал много жестоко.бати и скъпото кафе дето си го черпил
ми то по тоя ценорзапис аз дето имам дълъг аперитив ако седнеш с мен на маса няколко хилки няма да ти стигнат само докато мина на основното. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от pumpy »

KamPomme написа: Освен това той фактурира и минутите когато му се обадите по телефона и седенето в кафето в съда докато дойде ред на делото. Интересно е че понякога се чака часове за нещо което минава за 15 минути при съдята и всички тези часове се фактурират - двукратен опит на приятелските семейства и пак с различни адвокати.
Е как иначе. Адвоката си продава времето (и душата, но това е друга тема). Той нали стои заради теб в съда и чака. Ако не го прави заради теб, ще вземе друг клиент. Съвсем естествено е да иска да му се плати времето. Разбира се ти не можеш да контролираш чакането, но адвоката още по-малко. Това е част от играта....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Оплакване от Адвокат в Квебек

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:
Но пък всеки, който смята, че са му поискали незаслужено голям хонорар и той не съответства на свършената работа, има conciliation и евентуално arbitrage пред Barreau-то.
Действай и успех!
Това, първото, поне при нотариусите не работи. Личен опит. Ако не мине и пред съд, значи сигурно не съм прав и ще го споделя. До тогава, камарата, както и тази на зъболекарите, пазят всичко друго, но НЕ и публиката....
Публикувай отговор