Търся двама българи живеещи в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Pavel Vazharov
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Май 13, 2019 2:35 pm

Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от Pavel Vazharov »

Здравейте,

Казвам се Павел Въжаров. На 37 години съм, живея в София и работя като програмист от 13 години

Опитвам се да се свържа с Аглика Александрова Ангелова и/или Добрин Димов Ангелов. Те са собственици на парцел в село Бистрица, който бих искал да купя от тях на текущи пазарни цени, ако са съгласни да го продадат. Не успях да ги намеря на адреса в София на който са регистрирани, а съседи ми казаха, че те живеят и работят в Канада.

Причината да искам точно този парцел, е че за момента той няма как да бъде обграден от високи къщи и бетонови стени и дворове, както се случва с повечето имоти в село Бистрица. За мен това е основната причина да искам този парцел тъй като не виждам смисъл да се купувам земя обградена отвсякъде от бетон. Също и харесвам самата местност там - м. Манастира.

Ако някой може да ми даде техен контакт или имейл, или пък да ги уведоми те да ми пишат на моя имейл посочен по долу, ще му бъда много благодарен аз помоща.

E-mail: freakpv@gmail.com
E-mail: pavel@x3me.net

Предварително благодаря,
Павел.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от Vedren »

Направо идвай тук.
Никой няма високи огради, няма зли кучета да лаят по цяла нощ. Няма петли да кукуригат сутрин рано. Улиците ги чистят добре от снега. В Бистрица ще ти трябва и частен трактор със снегорин за да стигнеш зимата до къщата ти. Имаш хубава професия. Бързо ще се уредиш. :)
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от J&V »

Пробвай с търсене в LinkedIn.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Pavel Vazharov
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Май 13, 2019 2:35 pm

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от Pavel Vazharov »

J&V написа:Пробвай с търсене в LinkedIn.
Благодаря за идеята. Не знам защо не бях помислил за това като опция. Сигурно защото го свързвам предимно с работни контакти. Надявам се там да излезе нещо. Фейсбук и различни форуми засега не дават резултат.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от Marto »

Пич, ти сериозно ли си компютърджия? И аз, и J&V, предполагам, намерихме твойте хора за 5 секунди.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от optics »

Marto написа:Пич, ти сериозно ли си компютърджия? И аз, и J&V, предполагам, намерихме твойте хора за 5 секунди.
Поне по име. Аз първо намерих пича на много места за 5 секунди. ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от Vedren »

Вие добре ги намирате ама не сте сериозни купувачи.
Едно е да ги намериш хората в интернет друго е да удариш пачката от 100 000 - 150 000 Евро на масата и то само за земята.
Дори и Танграта не може да си позволи луксозен имот в Бистирица а се занимава с някакви мижави гарсионерки. :D .
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от optics »

Той може но не иска ...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel Vazharov
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Май 13, 2019 2:35 pm

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от Pavel Vazharov »

Marto написа:Пич, ти сериозно ли си компютърджия? И аз, и J&V, предполагам, намерихме твойте хора за 5 секунди.
Занимавам с BitTorrent и други low-level networking неща, от рода на кернел модули за TCP Stack-a на Линукса. Генерално фирмата за която работя предлагат cache решения на интернет доставчици в Индия и други страни от Азия, като основната цел е да им спестяват интернет трафик. Та кешинг решения ни включват - BitTorrent прокси, BitTorrent кеш, HTTP прокси-кеш, една торба кернел модули и няколко по малки софтуера. Всичките съм ги писал сам аз, тъй като съм единствения програмист на фирмата в тази област за съжаление. За кешовете работим с raw дискове и съм писал подобие на файлова система, която за нашия сценарий на работа е по добра от стандартните файлови системи на линукса (Apache Traffic Server-a има подобна). И тези софтуери движат интернета на около 100 000 човека в Индия. Аз съм в къщи с предплатен интернет за 20 лева - просто не ми трябва висока скорост, щото не ползвам толкова нет. Основно да следя няколко конференции и blog post-ове - за Линукс и C++.

Предполагам, че не се вписвам в представата за програмист. Предполагам, че съм се специализирал прекалено в дадената област от програмирането. Не следя всички възможни технологии за комуникация. Нямам Viber, Telegram и подобни неща. Facebook си направих специално за да търся тези хора. В смисъл сериозно го казвам. Ако може да ми дадете съвет как ги намерихте ще ви бъда благодарен. Аз намерих хора с тези имена в Линкед-Ин, но те не ми отговарят засега.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от optics »

С линкедина е на късмет. Кой колко го отваря. Ако са дали емайл който не проверяват и си им писал в линкедина, няма да разберат докато не го отворят сайта нарочно и видят че има месидж за тях. А това може да е утре, може да е догодина. Не е ли по-лесно чрез селското кметство да се издирят роднини и чрез тях?
С фейсбука е май най-голям шанса. Там излизат ли? Или излизат много хора със същите имена?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel Vazharov
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Май 13, 2019 2:35 pm

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от Pavel Vazharov »

Имената на собствениците на парцела ги видях от кадастралната карта в интернет. После в кметството в Бистрица, отначало отказаха да ми дадат адреса на тези хора, защото нямали право. Накрая ми го дадоха. Адреса им е в София, но там в момента живее някакъв възрастен човек, който май е баща на единия от двамата. Не успях да се видя с него очи в очи. Не отваря вратата, когато се звъни или чука (опитах всичко за 20 минути :)). Два различни дни пробвах. Съседи ми казаха, че той има проблем със слуха и не чува. И пак съседи ми казаха, че хората които търся живеят и работят в Канада, и от време на време се прибират в България. Оставих си контактите на една съседка и пъхнах една бележка под вратата на апартамента.

Едни познати, които живеят в Бистрица питаха за роднини на тези хора. Засега и там няма успех :).

Във фейсбук при различните комбинации с първо име и презиме/фамилия ми излязоха по няколко човека. Писах им, но засега нямам успех и там. Също пуснах съобщение в 2-3 фейсбук групи за Канада.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от tonny »

Може да скъсиш ареята на търсене, в БС не са. :D
Или ако са, някой друг им плаща тока :lol:
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от Marto »

Pavel Vazharov написа:
Marto написа:Пич, ти сериозно ли си компютърджия? И аз, и J&V, предполагам, намерихме твойте хора за 5 секунди.
Занимавам с BitTorrent и други low-level networking неща, от рода на кернел модули за TCP Stack-a на Линукса. Генерално фирмата за която работя предлагат cache решения на интернет доставчици в Индия и други страни от Азия, като основната цел е да им спестяват интернет трафик. Та кешинг решения ни включват - BitTorrent прокси, BitTorrent кеш, HTTP прокси-кеш, една торба кернел модули и няколко по малки софтуера. Всичките съм ги писал сам аз, тъй като съм единствения програмист на фирмата в тази област за съжаление. За кешовете работим с raw дискове и съм писал подобие на файлова система, която за нашия сценарий на работа е по добра от стандартните файлови системи на линукса (Apache Traffic Server-a има подобна). И тези софтуери движат интернета на около 100 000 човека в Индия. Аз съм в къщи с предплатен интернет за 20 лева - просто не ми трябва висока скорост, щото не ползвам толкова нет. Основно да следя няколко конференции и blog post-ове - за Линукс и C++.

Предполагам, че не се вписвам в представата за програмист. Предполагам, че съм се специализирал прекалено в дадената област от програмирането. Не следя всички възможни технологии за комуникация. Нямам Viber, Telegram и подобни неща. Facebook си направих специално за да търся тези хора. В смисъл сериозно го казвам. Ако може да ми дадете съвет как ги намерихте ще ви бъда благодарен. Аз намерих хора с тези имена в Линкед-Ин, но те не ми отговарят засега.
Извинявай, подведох се от заглавието на темата и не разбрах, че всъщност май се надяваш някой да осъществи контакт между тебе и тях.

Хората може би са ти видели съобщенията, но са смутени от детективските ти изяви и тревогите, които евентуално си причинил на възрастния им родител.
tonny написа:Може да скъсиш ареята на търсене, в БС не са. :D
Или ако са, някой друг им плаща тока :lol:
Трета възможност - живеят оф-грид нейде в гората ;)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от Vedren »

Ето още една възможност.
Видели са съобщението, разбрали са че ги търсиш но просто не продават.
Аз имам подобен имот на доста атрактивно място.
От 20 години най богатият човек в близост до имота ме преследва и ухажва да го купи. Не го продавам за сега. Някой ден като се пенсионирам може аз да си го ползвам или да го продам на още по висока цена след като построя модерна нова къща върху земята.

Отделно дядо ми каза че в земята има закопани още 2 гърнета със жълтици ама сега нямам време да ги търся. :)
Pavel Vazharov
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Май 13, 2019 2:35 pm

Re: Търся двама българи живеещи в Канада

Мнение от Pavel Vazharov »

Може би сте прави. Нямам опит в тези неща. Генерално си представях нещата просто да се свържа със собствениците, и ако са съгласни да купя имота. Не съм мислил да преследвам никой за някакъв имот и да му досаждам. Тъй като има вероятност това да е резултата от действията ми, спирам с тази история. Просто се надявах на "да" или "не" като отговор от тях. Приемам, че парцела не се продава.
Публикувай отговор