Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Ми Квебек къде е бе Линко?
Важното е че и точки е взела.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

Pyrelight написа:Абе то в едно семейство е важно кой в чии съвети се вслушва... Е попитай Пумпи, как е!...Или жена ти. ;)
Другото е бошлаф работа! 8)
Чуждите хора минават-заминават и голи остават. :lol: :lol: :lol: ...Както са дошли, де! ;)
Честно казано не завиждам на жена му - с такъв устатко си е направо трагедия да живееш. Питай жена ми ако не вярваш :rofl: :rofl: :rofl: Аз що ходя на север от време на време ?
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pyrelight »

Тя затова го праща на черчеветата и не му забранява да пише във форума... За да си почине от него. :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

Надявам се вече да можете да правите разлика между семейство и фамилия след курса ми по ликбез.

Хълка, един албертианец тук разправя постоянно, че Квебек не било Канада. Виж там се разберете с него. Аз него цитирам. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

На Албъртанеца му отне две минути да намери информация, да я прочете и да опровергае глупостите на отишлия по втория начин неграмотник в Квебек.
Та точките за Квебек се дават за членове на семейството включително родители и баби и дядовци, живеещи в Квебек.
Аз никога на съм твърдял, че Квебек не е в Канада, но винаги съм твърдял, че полуграмотните попаднали по недоразумение в Квебек нищо не знаете за Канада, включително и за Квебек.
Неграмотни и невежи сте просто.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Той Линко е късан 3 пъти за Квебек при положение че изискванията са по ниски. За парите които носи имигранта също си затварят очите и изискването е по малко пари само и само да напълнят Квебек с надежда да запазят френския език. Той и един френски да ти повреди ухото. А Селин Дион като дава интервю във Франция на екарана вървят субтитри та дано я разберат французите.

Линко ако беше кандидатствал за Федерална Канада нямаше дори и на интервю да го поканят. А иначе е голям философ и от всичко разбира.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

То ти, албертианецо и за Тръмп "доказа", че няма да спечели дори номинация за президент. За световното по футбол също "доказа", че няма как да се проведе в Русия. Увеличението на цените на петрола също "доказа", че е неминуемо поради скорошния срив на нефтопроизводството в Русия.
Абе много работи си "доказал" в този форум, само че май само на себе си. Щото само ти си вярваш на безсмислиците. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Kpetrov »

klisurov написа:
Kpetrov написа:
roumensp написа:
Pyrelight написа:
agent Ozo написа:Бистре, ама ти верно си била много зле, душицо. :)
Децата са наследници от първи ред, но има и наследници от 2-ри, 3-ти и 4-ти ред. Към последният спадат разни лели, чичовци и братовчеди и други роднини до IV степен по съребрена линия.
Тях също ли считаш за част от настоящото ти семейство? :)
Разбира се. Със забележката, че те те наследяват само, ако нямаш преки наследници.
А ако нямаш семейство, те наследява държавата. :)
Затова се прави завещание, да те наследи тоя, който ти искаш. Аз нямам де, мързи ме, въпреки че един финансов адвайзър ни обясняваше колко важно било да имаш, за да избегнеш възможни такси.
И аз нямам и го намирам за напълно ненужно след като смятам да ме онаследяват само преките ми наследници по равно.
Има различни бюрократични спънки и може шест месеца да останат без пари.

Примерно в Кебек (не съм се ровил да го проверя) се запорират всички сметки, вкл. и общи, в изчакване на наследници. При нас парите са в обща сметка и след смъртта ми те ще бъдат блокирани. Съпругата ми ще има часове да ги прехвърли в свои лични.

На дете под 18 му се назначава настойник който да управлява парите.

Така че, по-добре със завещание да се посочат наследниците, както и настойника на непълнолетен.
Обща разплащателна сметка и ние имаме, но от нея всичко отива по лични RRSP-та и TFSA.
На дете под 18 настойника ще бъде другия родител.
Колкото до това което каза Оптикс, какво толкова не ефективно ще свърши държавата? Доста ефективно връщат пари след като подам данъчната декларация. Мен държавните правила за разпределение на наследството ме устройват така че.
Някакви примери за забатачването и не ефективността?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Канада - работа, живот

Мнение от klisurov »

Kpetrov написа:
klisurov написа:
Kpetrov написа:
roumensp написа: Затова се прави завещание, да те наследи тоя, който ти искаш. Аз нямам де, мързи ме, въпреки че един финансов адвайзър ни обясняваше колко важно било да имаш, за да избегнеш възможни такси.
И аз нямам и го намирам за напълно ненужно след като смятам да ме онаследяват само преките ми наследници по равно.
Има различни бюрократични спънки и може шест месеца да останат без пари.

Примерно в Кебек (не съм се ровил да го проверя) се запорират всички сметки, вкл. и общи, в изчакване на наследници. При нас парите са в обща сметка и след смъртта ми те ще бъдат блокирани. Съпругата ми ще има часове да ги прехвърли в свои лични.

На дете под 18 му се назначава настойник който да управлява парите.

Така че, по-добре със завещание да се посочат наследниците, както и настойника на непълнолетен.
Обща разплащателна сметка и ние имаме, но от нея всичко отива по лични RRSP-та и TFSA.
На дете под 18 настойника ще бъде другия родител.
Колкото до това което каза Оптикс, какво толкова не ефективно ще свърши държавата? Доста ефективно връщат пари след като подам данъчната декларация. Мен държавните правила за разпределение на наследството ме устройват така че.
Някакви примери за забатачването и не ефективността?
Прав си, ако нещо се случи с единия родител.
Но ако се случи едновременно и с двамата?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

Той господарят на вселената е на принципа " лед мен и потоп". Има толкова много хопотези, за това какво и кога може да случи, че му е бедна фантазията, но да не дава Гос-од. От там нанатък си е просто изхабяване на клавишите.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Kpetrov »

klisurov написа:
Kpetrov написа:
klisurov написа:
Kpetrov написа:
roumensp написа: Затова се прави завещание, да те наследи тоя, който ти искаш. Аз нямам де, мързи ме, въпреки че един финансов адвайзър ни обясняваше колко важно било да имаш, за да избегнеш възможни такси.
И аз нямам и го намирам за напълно ненужно след като смятам да ме онаследяват само преките ми наследници по равно.
Има различни бюрократични спънки и може шест месеца да останат без пари.

Примерно в Кебек (не съм се ровил да го проверя) се запорират всички сметки, вкл. и общи, в изчакване на наследници. При нас парите са в обща сметка и след смъртта ми те ще бъдат блокирани. Съпругата ми ще има часове да ги прехвърли в свои лични.

На дете под 18 му се назначава настойник който да управлява парите.

Така че, по-добре със завещание да се посочат наследниците, както и настойника на непълнолетен.
Обща разплащателна сметка и ние имаме, но от нея всичко отива по лични RRSP-та и TFSA.
На дете под 18 настойника ще бъде другия родител.
Колкото до това което каза Оптикс, какво толкова не ефективно ще свърши държавата? Доста ефективно връщат пари след като подам данъчната декларация. Мен държавните правила за разпределение на наследството ме устройват така че.
Някакви примери за забатачването и не ефективността?
Прав си, ако нещо се случи с единия родител.
Но ако се случи едновременно и с двамата?
Ако се случи и с двамата, големия ще стане попечител на малкия.
Преди 6-7 години не е имало какво толкова да оставям. За останалите няколко години до сега съм приел, че вероятността е нищожна.
А на Pumpy с невероятното количество хипотези на който му треперят мартинките дори Господ да напише (вероятно за да не хаби клавиши) мога да го успокоя, че има множество хипотези за които никакви завещания и застраховки няма да му помогнат.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Павел »

Svetla3 написа:
A.Yovchev написа:
Svetla3 написа:Само дето при мен нещата стават много бавно.
|-)
Ако може да попитам... Това означава, че процедурата ви по емиграция протича много бавно или не е започнала още?
Не е започнала още :(
Поради известни разногласия.
Видях, че темата се е разширила към сравнения на заплати и най-вечеза Ай-Ти.
Не знам дали ще е Канада, но тук не ми се стои.
Aко това на снимката си ти и разкараш разногласника, нещата може да станат и по-бързо :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Svetla3
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Мар 12, 2018 1:45 am
Местоположение: София

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Svetla3 »

Моля недейте да гадаете. Не е само "той".
Снимката ми очаквах да се смали като на другите хора картинките, но не знам защо остана така, ще гледам да я оправя.
Вие всички май се познавате?
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pyrelight »

Svetla3 написа:Вие всички май се познавате?
По-скоро - не...
Доколкото могат да се познават анонимни никове. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от NightMartini »

Svetla3 написа:Моля недейте да гадаете. Не е само "той".
Снимката ми очаквах да се смали като на другите хора картинките, но не знам защо остана така, ще гледам да я оправя.
Вие всички май се познавате?
Аз искам да кажа нещо друго.
Ако утре започнете продседурата по имиграция в Канада, минете без проблем през отделните етапи, то 2022 година може да кацнете в Канада. С три думи това е дълъг, скъп и сложен процес.
Публикувай отговор