Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: И аз нямам и го намирам за напълно ненужно след като смятам да ме онаследяват само преките ми наследници по равно.
И трудно можеш да си представиш какво забатачване става, докато те онаследят. Не че адвокатствам на адвокатите за тяхната работа, но "чисти сметки, добри приятели" В деня, в който те няма, приятелите на настедниците ти ще са доста малко :(
От друга страна, господарят на вселената сигурно живее по различни правила от всички нас, земните. Извинявам се за ненужния акъл... (не разбрах да изписвам господар с малка или главна буква, ако може разяснение за тъпия зъбар)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канада - работа, живот

Мнение от optics »

Kpetrov написа: И аз нямам и го намирам за напълно ненужно след като смятам да ме онаследяват само преките ми наследници по равно.
Моя финансов адвайзор твърди, че е нужно с аргумента - "Ако нищо не си казал, държавата ще трябва да свърши работата вместо теб, но
нали се сещаш колко ефективно ще я свърши..."
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Ако бяха част от семейството ти, Бистре, щеше да си ги изписала всички тях в съответната графа на формулярите по процедурата за имиграция. И днес щяха да са с теб в село Сент Катрин. :)
Хъм, разбирам, че след няколко провалени опита и един успешен за теб имиграцията се явява най-значимото постижение в живота ти, ама за мен не е така. :D
То, ако имиграцията определяше кой ни е семейство и кой не...ехей! :lol:
Между другото точно имиграцията ми даде точки заради баща ми и това беше една от причините, поради която се писах за водещ кандидат.
Значи те са преценили все пак, че имам член от семейството си в Кебек, след като ми дадоха и бонус. :P
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

Пак демонстрираш тоталната си неграмотност, Бистре. Даваха се точки за роднина в Квебек, с назоваване на точното наименование на роднинската връзка, а не за член на семйството в Квебек. Та този роднина можеше да бъде и член на семейството ти, но можеше и да не е.
Баща ти и ти сте престанали да бъдете едно семейство след като си се омъжила. Както и твоите деца няма да са вече членове на семейството ти след като встъпят в брак илли надвишат определените години и престанат да бъдат на твоя издръжка.
И всичко това не означава, че те престават да са ти деца, че не са ти наследници или не са ти роднини. Просто вече няма да са членове на твоето семейство, това е.

Пък ти може да продължаваш да носиш от 9 дерета вода за да спориш заради неустоимото си желание да ми противоречиш. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pyrelight »

Хъм от тях зависи. Ако се свържат с помияри вероятно ще престанат да са членове на семейството ми. Могат да престанат да ми бъдат и наследници, тук е изцяло моя воля. Но ако всичко е нормално, не пречи да сме едно голямо задружно семейство. :)
Теб сега, какво повече те яде, я изплюй камъчето! Че някоя не е успяла да обере баща ми ли, за да не мога аз да го наследя? :facepalm:
Не е успяла, щото той мисли точно като мен и не и е позволил. Няма и шанс да се случи, докато има до себе си близки хора, които да му помагат и съветват. 8)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Линко написа:
Даваха се точки за роднина в Квебек, с назоваване на точното наименование на роднинската връзка, а не за член на семйството в Квебек. Та този роднина можеше да бъде и член на семейството ти, но можеше и да не е.
Личи си кой е донесен като куфар покрай младата жена.

Бистра написа:
Между другото точно имиграцията ми даде точки заради баща ми и това беше една от причините, поради която се писах за водещ кандидат.
В текста на Бистра няма нищо за критикуване.

Текста в инстркциите за теста за Канада гласеше следното.
Вие ще получите допълнителни 5 точки по процедурата за имиграция ако законно живеят в Канада майка, баща, брат или сестра и други специфично изброени роднини които са Канадски граждани или притежават Перманент Резидент Кард

А във формулярите имаше въпроси.
Имате ли брат, сестра? Ако Да. Как се казват и къде живеят?
Как се казват майка ви, баща ви? Къде живеят майка ви, баща ви?
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Канада - работа, живот

Мнение от klisurov »

Kpetrov написа:
roumensp написа:
Pyrelight написа:
agent Ozo написа:Бистре, ама ти верно си била много зле, душицо. :)
Децата са наследници от първи ред, но има и наследници от 2-ри, 3-ти и 4-ти ред. Към последният спадат разни лели, чичовци и братовчеди и други роднини до IV степен по съребрена линия.
Тях също ли считаш за част от настоящото ти семейство? :)
Разбира се. Със забележката, че те те наследяват само, ако нямаш преки наследници.
А ако нямаш семейство, те наследява държавата. :)
Затова се прави завещание, да те наследи тоя, който ти искаш. Аз нямам де, мързи ме, въпреки че един финансов адвайзър ни обясняваше колко важно било да имаш, за да избегнеш възможни такси.
И аз нямам и го намирам за напълно ненужно след като смятам да ме онаследяват само преките ми наследници по равно.
Има различни бюрократични спънки и може шест месеца да останат без пари.

Примерно в Кебек (не съм се ровил да го проверя) се запорират всички сметки, вкл. и общи, в изчакване на наследници. При нас парите са в обща сметка и след смъртта ми те ще бъдат блокирани. Съпругата ми ще има часове да ги прехвърли в свои лични.

На дете под 18 му се назначава настойник който да управлява парите.

Така че, по-добре със завещание да се посочат наследниците, както и настойника на непълнолетен.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

Нищо не ме яде, Бистре. Изненадан съм от правната ти неграмотност и затова реших да ти проведа един кратък курс за ликбез (ликвидация безграмотности у населения). :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

Хълка, пак лъжеш като за световно, поради липса на знания за имиграционната процедура. :D

Никакви 5 т. не са се давали за роднина в Квебек, максимума бе 3 т. за съпруг/съпруга или фактически съжител, брат или сестра, майка или баща. Дори и всичките преждеизброени да са резиденти в Квебек, максимума е 3 т., които получава кандидата.
За брат или сестра се даваха 2 т., а за баба или дядо, всякакъв друг роднина или пък просто приятел - 1 т.
Та от въпросните роднини, само съпруг/съпруга еднозначно е член на смейството. Докато деца и родители биват приемани като членове на семейството при цитираните по-рано от мен условия.

Пише го в Règlement sur la pondération applicable à la sélection des ressortissants étrangers (L.R.Q., c. I-0.2, a. 3.4), което е правен документ, а не някаква си измислена инструкция към някакъв си хълков имиграционен тест. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Линко в текста на Бистра няма нищо за което да се хванеш.
Тя е получила точки заради баща си и с това спора приключва.

Отиваш в Гугъл и пишеш.
Points for relatives in Canada

Ето какво излиза

5 points are awarded in the Adaptability factor for candidates that have family members living in Canada, such as parents; grandparents; child; grandchild; sibling; aunt or uncle; and niece or nephew.

А най смешното е че говориш само за Квебек. Разбери че Квебек е в Канада.
Последно промяна от Vedren на Съб Май 18, 2019 11:29 am, променено общо 1 път.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pyrelight »

Ама те и в Кебек дават.
Не помня вече колко, но помня, че интервюиращата се хвана за тези точки и ми поиска телефона му уж да се обадела.
Според мен ми оценяваше психологически реакцията, защото аз като изразих веднага готовност да му се обади, тя би отбой, обосновавайки се с часовата разлика. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

Ми той Linko откъде да ги знае, като са го пуснали благодарение на жена му.

Точките за селекция за Квебек се дават за
STAY AND FAMILY IN QUÉBEC
Дават се за
Sp, fr, mr, br, sr, son, daughter, gf, gm
и са все по 3 точки.

Ма то кандидатстването за емиграция в Квебек не е като маршировка по плаца и Устава за Войсковата служба - иска се малко акъл поне и възможност да четеш и разбираш прочетеното.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Svetla3
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Мар 12, 2018 1:45 am
Местоположение: София

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Svetla3 »

A.Yovchev написа:
Svetla3 написа:Само дето при мен нещата стават много бавно.
|-)
Ако може да попитам... Това означава, че процедурата ви по емиграция протича много бавно или не е започнала още?
Не е започнала още :(
Поради известни разногласия.
Видях, че темата се е разширила към сравнения на заплати и най-вечеза Ай-Ти.
Не знам дали ще е Канада, но тук не ми се стои.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

Хълка, ами тя Бистрето за Квебек е кандидатствала би, пич. Не за Канада. Щото имала роднина в Квебек, за което са давали 3 т. по процедурата за имиграция
Но той не е вил член на семейството, което е включвало нея, Щеря и 2-те им деца. И всички те са си били още в България по същото това време. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pyrelight »

Абе то в едно семейство е важно кой в чии съвети се вслушва... Е попитай Пумпи, как е!...Или жена ти. ;)
Другото е бошлаф работа! 8)
Чуждите хора минават-заминават и голи остават. :lol: :lol: :lol: ...Както са дошли, де! ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор