Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:Предполагам.
Другото ти го казваш! :facepalm:
Аз казвам това:
Е я кажи, че не е това "мечтата" на 70% от "мъжете" във форума? :puke:
Мен не ме бърка! Аз, когато съм имала непълнолетна дъщеря, съм я пазила като такава. А тези, които не ги пазят, ги пази законът. Поне го има и функционира! |(
А защо мислиш мен ме бърка как изглеждали някакви си дилъри на дрога!?
Освен твоите мечти да бъдеш "мъж" за други мечти във форума не съм чувал.
Вие комунистите вече и за мисли и мечти ли раздавате присъди?
pumpy написа:Едно от обвиненията е за "плащане за секс с непълнолетен". Извинявам се, но къде са родителите на това дете ? Не, че покакъвто й начин това да оправдава поведението на посочения индивид, но пък научете си децата кое може и кое не може....
Добре де, за Боинг разбрахме, че според теб имат много малка вина и е разбираемо. Липса на информация, прибързаност в изводите и т.н., но това мнение ми идва малко в повечко.
Къде са родителите на всички насилени, отвлечени и т.н. деца? Научете си децата. WOW!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: Къде са родителите на всички насилени, отвлечени и т.н. деца? Научете си децата. WOW!
Баща ми ми е казвал, че "търговец и гейша се раждаш"
Нека не слагаме насилени, отвлечени и т.н. деца с тези, които продават секс, става ли ?

Точно както при подкупа има получаваща страна, но има и даваща и двете са по равно отговорни, то и при платения секс има две страни: даваща и получаваща парите. При изнасилените хора няма съгласия на насилената страна.

А за Боинг продължавам да твърдя, че е и въпрос на отношение към човешкия живот на собственика на самолета. Говорих с познат пилот на пътнически Боинг за Аляска. За да лети Макс му искат 10 хиляди часа летене на Боинг преди това. В Канада за да летиш на самолет с пътници се искат хиляди часове на всякакви други самолети, но не и на пътнически. Когато возиш картофи си е твои избор дали разбираш какво правиш или не. когато возиш хора е малко по-различно.
Последно промяна от pumpy на Пет Апр 19, 2019 4:19 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Ха-ха
Баща ми такова нещо отгоре не е казвал. Защо "гейша" се оказва неприета дума във форума ? Това е най-древната професия, аз не характеризирам никого с нея, просто си пишем.
Това не е истина, компа директно го променя на "гейша"

Навремето в училище правихме програма на ДОС да ти изписва името наопаки и аз бях кодирал името на учителя ни от Кривошиев да се изписва Правошиев, вместо "Веишовирк"
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа: Добре де, за Боинг разбрахме, че според теб имат много малка вина и е разбираемо. Липса на информация, прибързаност в изводите и т.н.,
Дотук не видях никой от твърдящите, че вината за двете катастрофи е изцяло или главно на Боинг да има информация.
Върхът беше изцепката, че щом нещо е писано във Вашингтон Пост, градът на Боинг, значи е вярно, но и другите не са кой-знае колко по-добре информирани.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

въпрос за един милион долара.
колко феминистки са споделили, коментирали и осъдили новината за ученичката от бангладеш, която бе залята с керосин, подпалена жива и умряла в ужасяваща агония за това, че е докладвала сексуален тормоз? аз залагам на нула. днешните феминистки са учудващо апатични, когато става дума за престъпленията на исляма. ни помен от обичайния истеричен крясък и притреперващ патос, че то, зер, при тия напъни за мултикултурализъм не излизат сметките. така че смело бичим игнор на ежедневни новини като тази и се фокусираме с пяна на уста върху възмутителната целувка на кубрат пулев.

нека напомня данните на доклада на ООН и нещо, което ме притеснява дълбоко от години:
"В географско отношение, Африка и двете Америки са регионите, в които жените са най-застрашени от убийство от интимен партньор или член на семейство. В Африка съотношението на жертвите на всеки 100 000 жени е 3.1, в Америка 1.6, в Океания 1.3, в Азия 0.9. Най-нисък е процентът в Европа, с 0.7 жертви на всеки 100 000 жени."
тази статистика води до следните особено тревожни заключения:
1) в консервативните мюсюлмански страни и региони на планетата, където все още се практикува 'убийство на честта', и където баща, брат или мъж може да заколи жената в семейството, само за това, че е излязла сама на улицата, са несравнимо по-опасни, а убийствата са в пъти повече от регионите с други култури. тоест, абсурдно е да се поставят под общ знаменател афганистан и българия, пакистан и испания, судан и германия, а белият мъж, заклеймен като насилник над жени, не може да стъпи на малкия пръст на насилника, принадлежащ към култура, в която жената официално не се счита за човек.
2) какви ще бъдат последствията от наплива на няколко милиона мъже-мюсюлмани именно от държавите, в които убийствата на жени са неколкократно повече, отколкото в европа? има ли връзка между резкия ръст на криминалната хроника в западни държави, приели мигранти-мюсюлмани, чиито общности в по-голямата си част не се интегрират, а продължават да живеят изолирано и в унисон със собствените си традиции?
3) определени организации безсрамно се възползват от смъртта и страданието на жените по света, като се опитват да вменят цялата вина за тях единствено на нашето общество, без да коментират проблема в реалните му параметри, камо ли пък да предприемат мерки за справяне с него.

кво прайм, #МеТоо?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа: А защо мислиш мен ме бърка как изглеждали някакви си дилъри на дрога!?
Ха-ха-ха....! Какви дилъри на дрога, какви 5 лева? Абе, Петров, ти прочете ли за какво става въпрос в статията?
И за какво ще лежат в затвора? :facepalm:
Тия са некакви аматьори-кокошкари, които дори не са престъпници, а ще лежат за НАМЕРЕНИЕ да извършат престъпление.
Тоест са български галоши с големи усти... подобно на Кубрат Пулев, които не са наясно, къде се намират, но голям го вадят...
И сега ще си платят за глупостта. ;)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:
въпрос за един милион долара.
колко феминистки са споделили, коментирали и осъдили новината за ученичката от бангладеш, която бе залята с керосин, подпалена жива и умряла в ужасяваща агония за това, че е докладвала сексуален тормоз? аз залагам на нула. днешните феминистки са учудващо апатични, когато става дума за престъпленията на исляма. ни помен от обичайния истеричен крясък и притреперващ патос, че то, зер, при тия напъни за мултикултурализъм не излизат сметките. така че смело бичим игнор на ежедневни новини като тази и се фокусираме с пяна на уста върху възмутителната целувка на кубрат пулев.

нека напомня данните на доклада на ООН и нещо, което ме притеснява дълбоко от години:
"В географско отношение, Африка и двете Америки са регионите, в които жените са най-застрашени от убийство от интимен партньор или член на семейство. В Африка съотношението на жертвите на всеки 100 000 жени е 3.1, в Америка 1.6, в Океания 1.3, в Азия 0.9. Най-нисък е процентът в Европа, с 0.7 жертви на всеки 100 000 жени."
тази статистика води до следните особено тревожни заключения:
1) в консервативните мюсюлмански страни и региони на планетата, където все още се практикува 'убийство на честта', и където баща, брат или мъж може да заколи жената в семейството, само за това, че е излязла сама на улицата, са несравнимо по-опасни, а убийствата са в пъти повече от регионите с други култури. тоест, абсурдно е да се поставят под общ знаменател афганистан и българия, пакистан и испания, судан и германия, а белият мъж, заклеймен като насилник над жени, не може да стъпи на малкия пръст на насилника, принадлежащ към култура, в която жената официално не се счита за човек.
2) какви ще бъдат последствията от наплива на няколко милиона мъже-мюсюлмани именно от държавите, в които убийствата на жени са неколкократно повече, отколкото в европа? има ли връзка между резкия ръст на криминалната хроника в западни държави, приели мигранти-мюсюлмани, чиито общности в по-голямата си част не се интегрират, а продължават да живеят изолирано и в унисон със собствените си традиции?
3) определени организации безсрамно се възползват от смъртта и страданието на жените по света, като се опитват да вменят цялата вина за тях единствено на нашето общество, без да коментират проблема в реалните му параметри, камо ли пък да предприемат мерки за справяне с него.

кво прайм, #МеТоо?
В това отношение, комунистите не проявявахте никаква дискриминация - мъже, жени трепехте наред.
И тия от ISIS не могат да се намажат на малкия пръст на извършеното руснаците и марионетката му Асад само в Сирия, да не говорим за любимеца ти дето си го сложил за аватар.
Кво да прайм ли?
Приехме те тебе в Канада, въпреки че си участвал в престъпна терористична организация, дъщеря ти също са я приели в Германия, въпреки че е израснала в такова семейство.
Опитваме се да те превъзпитаме, ама ти си по-тежък случай и от най-дивия афганистанец.
Иначе на Пульо най-добрата защита му е да твърди, че прави каквото Дръмпф съветва хората да правят
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
Kpetrov написа: Добре де, за Боинг разбрахме, че според теб имат много малка вина и е разбираемо. Липса на информация, прибързаност в изводите и т.н.,
Дотук не видях никой от твърдящите, че вината за двете катастрофи е изцяло или главно на Боинг да има информация.
Върхът беше изцепката, че щом нещо е писано във Вашингтон Пост, градът на Боинг, значи е вярно, но и другите не са кой-знае колко по-добре информирани.
Аз го твърдя.
И нямам време да участвам в замеряне с изрезки от вестници - информацията е общодостъпна на този етап.
Самолетите с този дизайн не могат да летят вече повече от месец, грешките в дизайна, имплементацията и сертификацията на самолета са установени отдавна.
Сега очакваме да се произнесе съдът.

В "Наръчника на ЗаКаПиЧето" пише:
1. Отричай вината, дори и да има несъмнени доказателства
2. Остави адвокатите, началството и ПР специалистите да решат как да маскират проблема
3. Обвини тези, които няма как, или не разполагат с необходимите ресурси да се защитят
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Не сме трепали наред, след като теб и родителите сме ви пропуснали, Иване1007.
Теб никой не те е питал и няма да те пита кой да приемат в Канада и кой не.
Времето ти за възпитаване и превъзпитаване е отдавна свършило. Децата ти са вече големи.
Пульо си е твой човек, аз не го познавам. 8)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
Ivan1007 написа:
Kpetrov написа: Добре де, за Боинг разбрахме, че според теб имат много малка вина и е разбираемо. Липса на информация, прибързаност в изводите и т.н.,
Дотук не видях никой от твърдящите, че вината за двете катастрофи е изцяло или главно на Боинг да има информация.
Върхът беше изцепката, че щом нещо е писано във Вашингтон Пост, градът на Боинг, значи е вярно, но и другите не са кой-знае колко по-добре информирани.
Аз го твърдя.
И нямам време да участвам в замеряне с изрезки от вестници - информацията е общодостъпна на този етап.
Самолетите с този дизайн не могат да летят вече повече от месец, грешките в дизайна, имплементацията и сертификацията на самолета са установени отдавна.
Сега очакваме да се произнесе съдът.

В "Наръчника на ЗаКаПиЧето" пише:
1. Отричай вината, дори и да има несъмнени доказателства
2. Остави адвокатите, началството и ПР специалистите да решат как да маскират проблема
3. Обвини тези, които няма как, или не разполагат с необходимите ресурси да се защитят
Ти си ясен - на теб ти е пълна каша в главата - state of Washington, Washington DC, Seattle,Boeing е все едно.

Аз не замервам с изрезки от вестници за разлика от теб. Ти го правиш, щото 30 страници на предварителния доклад са прекалено сложна материя за теб.
Аз не съм виновен в нищо, за да отричам.
Вината е твоя, че си неграмотен и повтаряш като папагал вестникарски изрезки.
Дори и във вестниците има достатъчно писано от пилоти, посочващи грубите грешки на пилотите на етиопския самолет, грубите грешки и непознаването на FOM от загиналите пилоти на индонезийския самолет, грубите нарушения на индонезийските авиолинии, които предния ден са летели на същия самолет и не са докладвали за проблема, който са имали и от който са се отървали по-чудо, защото в кабината имало случайно трети пилот, който за разлика от тях знаел какво прави.
Обвинението не е срещу загиналите пилоти - вината е главно на авиокомпаниите, които са допуснали това да се случи.
В доклада пише колко часа е имал втория пилот на етиопския самоле - с толкова часове не можеш да получиш class 5 driver license в Албърта - 2 години си на пробейшън, да не говорим да караш автобус.

За толкова пари толкова - който се понаучи си заминава и от Етиопия, и от България, и от Индонезия
Последно промяна от Ivan1007 на Пет Апр 19, 2019 9:30 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Не сме трепали наред, след като теб и родителите сме ви пропуснали, Иване1007.
Разбира се, че не сте - ако бяхте изтрепали всички кадърни, некадърниците щяхте да умрете от глад. 8)

Кофтито е, че след като осрахте България сега продължавате да се напъвате да осерете и Канада.
Все пак е добре, че си в Квебек - прокиснато се не разваля.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
jovani написа:
Ivan1007 написа:
Kpetrov написа: Добре де, за Боинг разбрахме, че според теб имат много малка вина и е разбираемо. Липса на информация, прибързаност в изводите и т.н.,
Дотук не видях никой от твърдящите, че вината за двете катастрофи е изцяло или главно на Боинг да има информация.
Върхът беше изцепката, че щом нещо е писано във Вашингтон Пост, градът на Боинг, значи е вярно, но и другите не са кой-знае колко по-добре информирани.
Аз го твърдя.
И нямам време да участвам в замеряне с изрезки от вестници - информацията е общодостъпна на този етап.
Самолетите с този дизайн не могат да летят вече повече от месец, грешките в дизайна, имплементацията и сертификацията на самолета са установени отдавна.
Сега очакваме да се произнесе съдът.

В "Наръчника на ЗаКаПиЧето" пише:
1. Отричай вината, дори и да има несъмнени доказателства
2. Остави адвокатите, началството и ПР специалистите да решат как да маскират проблема
3. Обвини тези, които няма как, или не разполагат с необходимите ресурси да се защитят
Ти си ясен - на теб ти е пълна каша в главата - state of Washington, Washington DC, Seattle,Boeing е все едно.

Аз не замервам с изрезки от вестници за разлика от теб. Ти го правиш, щото 30 страници на предварителния доклад са прекалено сложна материя за теб.
Аз не съм виновен в нищо, за да отричам.
Вината е твоя, че си неграмотен и повтаряш като папагал вестникарски изрезки.
Дори и във вестниците има достатъчно писано от пилоти, посочващи грубите грешки на пилотите на етиопския самолет, грубите грешки и непознаването на FOM от загиналите пилоти на индонезийския самолет, грубите нарушения на индонезийските авиолинии, които предния ден са летели на същия самолет и не са докладвали за проблема, който са имали и от който са се отървали по-чудо, защото в кабината имало случайно трети пилот, който за разлика от тях знаел какво прави.
Обвинението не е срещу загиналите пилоти - вината е главно на авиокомпаниите, които са допуснали това да се случи.
В доклада пише колко часа е имал втория пилот на етиопския самоле - с толкова часове не можеш да получиш class 5 driver license в Албърта - 2 години си на пробейшън, да не говорим да караш автобус.
Е, трябва да признаеш, че освен общодостъпните факти съм посочил още един факт, който към момента не е общоизвестен - бъг в софтуера на MCAS, който променя стабилизаторите с инкрементален ъгъл, кратен на 2.5 градуса при всяко задействане на системата.
Третият пилот може да не е "знаел какво да прави", може просто случайно да са решили да спрат автоматизираното управление, излагайки на опастност пътниците, защото в този момент те не са били наясно какъв е проблема. Възможно е и датчика за ъгъл на атака да не е бил повреден много при този полет, така че MCAS да не се е задействала максимално и да са имали повече време да тестват различни възможности. Възможно е и съвсем друго нещо да се е повредило при този полет по съвсем различни причини, нямащи нищо общо със следващият полет. Възможни са много неща, но вината на Боинг за дизайна, имплементацията и сертификацията на самолета са безспорни.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Ivan1007 »

Не мога да признавам, каквото ти скимне на теб да си измисляш.
Това че ти си го казал не означава, че е вярно.
Нещо повече - категорично не е вярно.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:Не мога да признавам, каквото ти скимне на теб да си измисляш.
Това че ти си го казал не означава, че е вярно.
Нещо повече - категорично не е вярно.
"Наръчника на ЗаКаПиЧето"
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Така си е, Иване1007. Оставяхме живо всяко кадърно магаре за да бачка и ни носи на гърба си. Добре се справяш в това отношение. И в родината, и тук в Канада.
Продължавай да гърбиш на сондата и да плащаш високи данъци. Това се иска от теб. Заради това и сме те оставили жив. 8)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор