Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
myhata II написа:Пумпи, започваш да навлизаш все по дълбоко във областта на научната фантастика ! :rofl: :rofl: :rofl: :D
Мухи темата е за хора, които някога през живота си са имали всъщност корпорация и са изплащали и/или получавали дивиденти под някаква форма. Работата ти на черно при пакитата в Торонто не се брои в горната категория, така че не се обаждай....
Пумпъл, кажи сега,къде си регистрирал тъй наречената корпорация, т.е къде и е седалището, ДАНЪЦИТЕ В КАНАДА СЕ ПЛАЩАТ НА БАЗА ПО МЕСТОЖИВЕЕНЕ !

Не ни баламосвай сега че си се регистрирал на някой метеор ! :D :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа:
pumpy написа:Ти ми кажи в България плаща ли се данък общ доход на приход от дивиденти или не ?

А дали Кебек е част от Канада или не няма отношение към случая. Както ти казах, може да си чуждестранно лице и да не живееш в нито една провинция. Тогава в Канада плащаш само федерален данък, който е 15% за база.
Ти много ясно каза Канада и аз ти доказах, че в Канада данъка е 15%, в провинциите на Канада се плаща още, но това е провинциален данък, а не федерален. И двата заедно не стигат до 32% а до може би 15+12 = 27%. Това са цели 5% разлика, което на 1 милион от банички е едни сладки 50 хилки по-малко :)
Хайде сега кажи за данъка на личния доход от дивиденти в БГ и колко реално ти остават от 1000 след като платиш корпоративен данък и личен данък и дали е 10%. Защото аз ти казвам, че НЕ Е......
аз мога да ти отговоря ако не си запознат с данъчната система в българия,но ти явно си и знаеш,заради това пропускам
да се върнем в началото
къде бизнеса е по натоварен с данъци-в българия или в канада.
на теб какво ти е ясно
българия или канада
даже и твоята теза да приемем ти като американски резидент развиваш бизнес в канада и те облагат с 155
като такъв в българия плащаш 10
все пак 10 не са 15 нали
къде ше си плащаш данъците от дивидента е много далеч от твоите разкази
Ок, избягваш да отговориш, но даже и горното доказва, че разликата между Канада и България на ниво корпоратичен данък печлаба е 50%, а не три пъти. На тази частична дискусия можем да сложим край.

Обаче, цитирана тема не беше само за данъци при първото разпределение на някакъв доход, а за крайните свободни пари, които един индивид има за да харчи за консумация. Не случайно се коментираше осигурителна тежест, ДДС и т.н.
Ако направим съпоставка, взимайки под внимание всчики форми на "обиране" на личен доход от държавата, аз лично не мисля, че ще се получи кой знае колко различна картина на края. Бълдъзата живее на място, където НЯМА изобщо данък общ доход. Но ипотеката й е 7000 долата на месец, тоест в края на месеца й остават за лично ползване точно толкова, колкото и ако правеше мног по-малко пари в Канада, плащане данъци и ипотеката й беше 2000 на месец.
Сега ме остави на мира да си догледам серията на стар трек.
ок.оставям те на мира
предполагам си на ясно,че балдъзата ти като развърже ипотеката ще е с някой и друг милион напред + спестените данъци които не е отчитала на местното правителство
аз отивам да си пия динята с мастиката и да се заяждам с Галошка ,ако все още е жива и Щерю не я е пребил
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Мухи, не случайно казах в началото специлистите да кажат. Аз лично, като нон-резидент с доход от Канада, съм плащал само федерален данък, завишен с 50% и не съм плащал провинциален данък, ако и дохода да беше изкаран от работа като самонает в НУТ. Това беше и причината да променя статута си от не-резидент в резидент на Албърта, защото плащането на 12% там беше по-малко от 50% увеличване на дължимия федерален данък.
Какво е правилото за корпорации, които се смятат за нон-резидент, ако изобщо има такива не знам и не искам да знам. Моята работа е не да знам данъци, а за знам стоматология. За дануците си има специалисти, които разбират от данъчни спогодби и прилагане на правилата за избягване на двойното данъчно облагане между Канада и друга страна. Не между определена Провинция и друга страна. Разбираш ли разликата.
Иначе, аз знам че ти винаги всичко разбираш, а аз ги ям доматите с колците, но това не допринася за някаква смислена дискусия.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:Мухи, не случайно казах в началото специлистите да кажат. Аз лично, като нон-резидент с доход от Канада, съм плащал само федерален данък, завишен с 50% и не съм плащал провинциален данък, ако и дохода да беше изкаран от работа като самонает в НУТ. Това беше и причината да променя статута си от не-резидент в резидент на Албърта, защото плащането на 12% там беше по-малко от 50% увеличване на дължимия федерален данък.
Какво е правилото за корпорации, които се смятат за нон-резидент, ако изобщо има такива не знам и не искам да знам. Моята работа е не да знам данъци, а за знам стоматология. За дануците си има специалисти, които разбират от данъчни спогодби и прилагане на правилата за избягване на двойното данъчно облагане между Канада и друга страна. Не между определена Провинция и друга страна. Разбираш ли разликата.
Иначе, аз знам че ти винаги всичко разбираш, а аз ги ям доматите с колците, но това не допринася за някаква смислена дискусия.
харесвам самокритичното ти мислене.
прави ти чест,че не се пънеш като магаре на мост в материя която не ти е ясна само и само да начешеш его то си.
и предполагам,че в професита и ежедневната си работа която вършиш с удоволствие и кеф е истинската ти сила в което е и надеждата на твоите пациенти
тях едва ли ги интерисува каква е данъчната тежест в българия или канада
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: харесвам самокритичното ти мислене.
прави ти чест,че не се пънеш като магаре на мост в материя която не ти е ясна само и само да начешеш его то си.
и предполагам,че в професита и ежедневната си работа която вършиш с удоволствие и кеф е истинската ти сила в което е и надеждата на твоите пациенти
тях едва ли ги интерисува каква е данъчната тежест в българия или канада
Уау, нещо положително от Ванката по мой адрес :?: :?: :?:
Не случайно го цитирах, за да се запази за поколенията на форума.
Батка, най-трудния урик, който един лекар трябва да научи е да може да каже "това не го знам" и да прати пациента си на специалист. Този урок съм го научил преди МНОГО години с много тежка цена, за щастия не съм убил никого за да го науча, просто такава ми е професията - рядко е фатална за пациента.
Но днес мога спокойно да застана пред пациент и да му кажа: "това не го знам, трябва да попитам или да те пратя на специалист", а не да ходя и да позлвам гугъл, както съм виждал колеги да правят.
Благодаря ти, за разумното мнение отгоре ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

А сега какво се случва в България:
Дали Цветанов и подчиненият му в партийно отношение финансов министър, също участник в интересна имотна игра, знаят, че 30% от българите или 2.1 млн. души живеят в тежки материални лишения, всеки четвърти живее под официалната линия на бедност, 2.7 млн. души официално попадат в графата "в риск от бедност и социално изключване", всеки трети не може да си плати месечните сметки навреме, 76% заявяват, че образованието става все по - недостъпно, а здравни грижи си позволяват все по - рядко. Тази картина никак не е европейска. Ние не просто се отдалечаваме от средноевропейските показатели, ние пропадаме все по - надолу.
Пишещият тази статия ще да е голям хейтър и либераст предполагам, а ?
Тези дни научих, че адвоката ми в България е водач на листа за Европейския парламент. Възхищавам се на волята му да се бори за своето и бъдещето на децата си. Само дето не вярвам, че ще успее :(
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »


Абе и аз искам да карам Бентли, ама какво от това. Все още съм на баварец
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

pumpy написа:
Абе и аз искам да карам Бентли, ама какво от това. Все още съм на баварец
Както се казва в една БГ класика “Тате каза, че ще ми купи колело ... ама друг път”. :D

Някога сигурно ще махнат визите и какво ? Нали ги махнаха за Канада, какво точно се промени, защото аз не виждам някаква разлика, освен тая, че родителите ни спестяват някой-друг долар и време. Не мисля, че българина гори от желание да дава 2 средни заплати за раундтрип билет, а илюзиите, че като дойдат тук могат да работят май отдавна се изпариха.

Виж сошъл секюрити агримънта е важен и трябва да натискат за него.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Виж сошъл секюрити агримънта е важен и трябва да натискат за него.
Имам пациент тук, нелегален от 20 години. Има фирма, камион, къща, плаща осигуровки и данъци и един ден ще е с пръст в устата, защото всички платени от него осигуровки отиват в кофата, в неговия случай :(
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

pumpy написа:
roumensp написа: Виж сошъл секюрити агримънта е важен и трябва да натискат за него.
Имам пациент тук, нелегален от 20 години. Има фирма, камион, къща, плаща осигуровки и данъци и един ден ще е с пръст в устата, защото всички платени от него осигуровки отиват в кофата, в неговия случай :(
Отиват за осигуровките на "лес форчунайт" дето се вика, по законите на социалната справедливост.
Embrace your climate change!
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

1.4 милиона български туристи в Гърция през 2018 г.
http://m.econ.bg/" Новини/1-4-млн-българи-са-посетили-Гърция-миналата-година_l.a_i.770811_at.1.html
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Каква част от тях като нелегални гастарбайтери?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Guinness »

ablood написа:Каква част от тях като нелегални гастарбайтери?
Поредният "умник" живеещ в 90-те години на миналия век!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Омразата и още 67 неща, които ни отне либерализмът

Колко добре казано....... Все едно автора е чел този форум преди да напише анализа си.
Публикувай отговор