Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Тангра ти си наистина уникален. Не може да не си се усетил, но продължаваш.

Предполагам обаче от твоя гледна точка си съвсем нормален. Просто всички други са смотани мишоци. ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

optics написа:Батка не съ прави на интересен с това еУро. Казва се на български еВро. Моя приятелка работеше като преводачка в Брюксел точно когато се решаваше този въпрос и е имало голям натиск да сме били викали еуро, щото така му били викали другите. Но нашата делегация удържа фронта (с голям зор) за да се приеме и официално да се казва евро.
ок.не се правя на интересен,не съм го знаел.аз пък си мислех,че евро е някакво побългаряване на еуро.то те и като го приеха еврото аз вече съм бил в канада и малко съм изостанал с инфото тогава.
бтв. ще питам племеницата как е правилно.тя учи втора година бак за преводач в Лиежкия университет в Белгия и често ходят на стаж по брюкселските институции и би трябва да ги знае тия работи.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:....Без да броя покачването им. Което е 3 пъти за 3 години....
SFBG82 написа:В момента разглеждам 3-стайни апартаменти в приличен краен квартал в София (без центъра и скъпарските около него).
За под 150 хиляди евро няма нищо читаво, а цените растат с около 30% на годишна база напсоледък. И това не е само в София. В повечето големи областни градове е такъв ръстът.
Pavel M написа:ако беше купил няколко апартамента в софия преди две години на цена 700-900 еуро кв.м. сега можеше да ги продадеш за 1200 еуро квадрата....
Хайде, вземете и се разберете на кого да вярваме :?: :?: :?:
30% на година, 30% за три години или 3 пъти за 3 години. Ние, че сме "прости" понеже живеем в Канада, това вече е ясно на всички. Ама колкото и да сме "прости" нещо тотално се объркахме къде и как да инвестираме и на кого да вярваме ?
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Ууупс! :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
Kan_Tangra написа:....Без да броя покачването им. Което е 3 пъти за 3 години....
SFBG82 написа:В момента разглеждам 3-стайни апартаменти в приличен краен квартал в София (без центъра и скъпарските около него).
За под 150 хиляди евро няма нищо читаво, а цените растат с около 30% на годишна база напсоледък. И това не е само в София. В повечето големи областни градове е такъв ръстът.
Pavel M написа:ако беше купил няколко апартамента в софия преди две години на цена 700-900 еуро кв.м. сега можеше да ги продадеш за 1200 еуро квадрата....
Хайде, вземете и се разберете на кого да вярваме :?: :?: :?:
30% на година, 30% за три години или 3 пъти за 3 години. Ние, че сме "прости" понеже живеем в Канада, това вече е ясно на всички. Ама колкото и да сме "прости" нещо тотално се объркахме къде и как да инвестираме и на кого да вярваме ?
Ами прости сте!
Но не защото живеете в Канада, а защото само си приказвате приказки и си чешете каквото има.
Ако бяхте купили, било то и в Канада или щатите, и бяхте казали така и така, това купих, това изкарах, никой нямаше да ви сметне за "прости".
Но вие си го удряйте на държавна принадлежност, щом ви помага на его-оправданието, лошо няма!
;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Ако бяхте купили, било то и в Канада или щатите, и бяхте казали така и така, това купих, това изкарах, никой нямаше да ви сметне за "прости".
Seriously :^) :^) :^)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Другото е, очакваш като ти напиша 5 приказки във форум, и изведнъж да станеш специалист по някакъв бизнес и инвестиция.
Това само изключително наивните, немислещите, а и недействащите си го вярват.
Иска се доста опит, и оптимизация, па и малко късмет, за да придвижиш някаква дейност от точка А, до точка Б.

Това не е някаква кратка магическа формула с 5 думи, ала "инвестирай в козата, и колкото ти кажат толкова, и откъдето ти кажат заем, оттам".
Иска се обикаляне, време, труд, дупе и тн.

Дай ми 20к за консултация, ела на място, ще обяснявам, показвам, ще вадя стари документи, подизпълнители, фактури, проекти, банки, условия, телефони на управители на клонове, всичко, каквото ти трябва и каквото не ти потрябва.
И ще си е струвало парите.
Но не знам вече дали е изгоден периода. Щото който се усети, вече приключихме. А вие си питайте.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Kan_Tangra написа: Ако бяхте купили, било то и в Канада или щатите, и бяхте казали така и така, това купих, това изкарах, никой нямаше да ви сметне за "прости".
Точно пък теб ще те осветлявам, какво съм купила и какво продала! :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:Другото е, очакваш като ти напиша 5 приказки във форум, и изведнъж да станеш специалист по някакъв бизнес и инвестиция.
Това само изключително наивните, немислещите, а и недействащите си го вярват.
Иска се доста опит, и оптимизация, па и малко късмет, за да придвижиш някаква дейност от точка А, до точка Б.

Това не е някаква кратка магическа формула с 5 думи, ала "инвестирай в козата, и колкото ти кажат толкова, и откъдето ти кажат заем, оттам".
Иска се обикаляне, време, труд, дупе и тн.

Дай ми 20к за консултация, ела на място, ще обяснявам, показвам, ще вадя стари документи, подизпълнители, фактури, проекти, банки, условия, телефони на управители на клонове, всичко, каквото ти трябва и каквото не ти потрябва.
И ще си е струвало парите.
Но не знам вече дали е изгоден периода. Щото който се усети, вече приключихме. А вие си питайте.
То моя коментар беше риторичен, ама нейсе.
Следващия път ще те питам. И 20к ще ти дам, ама и ти ще изчезнеш като ози и плащащите пациенти :lol:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:И имам над 10% възвръщаемост.
Една малка подробност: тия с жилищата може да имате възвращаемост тогава, когато ги продадете. Дотогава имате приходи от наем и разходи по жилището. За да имаш 10% годишно сега трябва още първата година да изкараш от наеми повече отколкото си вложил и (евентуално) изплащаш за жилището. :lol:
Възвращаемост имам аз с инвестициите си, защото мога да ги продам на секундата (за разлика от жилище) и нямам разходи по тях, т.е. все едно боравя с кеш.
Затова и не броя, че имам някаква възращаемост от собственото си жилище (което си утрои пазарната цена през годините), докато не го продам имам само разходи.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

В София отдавна възвращаемостта от наем е около 10%.
Зависи къде си инвестирал и как го отдаваш обаче.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2368
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

7 млрд. ще инвестира държавата в пътища в Северна България

Ще се ускори развитието на региона, ще има бърза и безопасна пътна връзка между София, Варна, Русе и Видин
Близо 7 млрд. лв. ще се инвестират в пътната инфраструктура на Северна България през следващите години. Това съобщи председателят на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ Георги Терзийски на форума „Приоритетна свързаност на Северна България“ в Русе, организиран от кмета на Община Русе Пламен Стоилов, в координация с Института за пътна безопасност.

С цялостното доизграждане на автомагистрала „Хемус“, на проектите Русе - Велико Търново, Видин - Ботевград, обходният път на Габрово и тунелът под Шипка ще имаме пътни комуникации, с които ще се ускори развитието на Северна България и ще се осигури бърза и безопасна пътна връзка между София, Варна, Русе и Видин, заяви председателят на УС на АПИ. Пред участниците във форума Терзийски подчерта, че се работи по подготовката и стартирането на строителството на 134-километровия участък от Боаза до връзката с пътя Русе - Велико Търново, за които правителството в края на м. г. осигури 1,3 млрд. лв. Графикът, който сме разработили предвижда до края на април да стартира изграждането на още два участъка от общо 6, на които е разделено цялото трасе. Това са отсечките - от Боаза до пътен възел „Дерманци“ и от пътен възел „Каленик“ до връзката с път II-35 Плевен - Ловеч. Техническото проектиране на участъци 4, 5 и 6, които са между пътя Плевен - Ловеч и Русе - Велико Търново, ще бъде изпълнено през 2019 г., а изграждането им ще започне през 2020 г. Целта е строителството на АМ „Хемус“ в участъка от Боаза до пресичането с пътя Русе - Велико Търново да приключи до 2023 г. През есента, с близо половин година по-рано от предвиденото по договор, ще завърши изграждането на 10-километровия участък от Ябланица до Боаза, съобщи още Терзийски.

Председателят на УС на АПИ съобщи, че плановете на агенцията са успоредно с АМ „Хемус“ да се изпълнява и най-важният проект за област Русе - автомагистралата „Русе – Велико Търново“. С изграждането й ще облекчим трафика от Дунав мост и ще повишим пътната безопасност, тъй като първокласният път Русе - Бяла е една от най-натоварените и опасни отсечки в България с висока концентрация на тежки пътни инциденти. След построяването на магистралата броят на пътните инциденти по направлението ще намалеят, тъй като движението ще бъде разделено в две отделни пътни платна, заяви Терзийски.

Председателят на УС на АПИ посочи, че проектът за магистралата „Русе - Велико Търново“, която ще бъде с дължина 133 км, все още е в плен на съдебните процедури. На 30 ноември м. г. ВАС отхвърли внесените жалби по решението за ОВОС, но на 30 януари постъпи касационна жалба, като в законоустановения срок АПИ депозира отговор пред 5-членния състав на ВАС. Очакваме решението на съда и в зависимост от решението имаме готовност тази година да стартираме търгове за 75 км от трасето на магистралата на индикативна стойност 670 млн. лв. без ДДС. Това са участъците Русе – Бяла и обходът на Бяла, съобщи Терзийски. Той заяви, че разработеният график предвижда, ако в следващите месеци стартират обществените поръчки за избор на изпълнители и няма обжалване на процедурите, които да блокират работата, в края на тази или началото на следващата година да има избрани изпълнители и реалното строителство на първите два участъка от Русе - Велико Търново да започне в края на 2020 г. или началото на 2021 г. Така първите 75 км от автомагистралата „Русе - Велико Търново“ ще са готови през 2023-2024 г., съобщи Терзийски.


https://tribune.bg/bg/obshtestvo/7-m...rna-balgariya/
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

SFBG82 написа:В София отдавна възвращаемостта от наем е около 10%.
Зависи къде си инвестирал и как го отдаваш обаче.
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
В Брюксел така ли ви учеха да правите сметките едно-към-гьотере? :D :rofl:
Ето погледни тези две таблици. Вземи стойността от дясната, умножи я по 12 и я раздели на съответната стойност от лявата и виж какво се получава за средна стойност. Нещо доста по-ниско. И това е без да отчиташ всички други разходи по поддръжката и собствеността. Абе все се чудя в България да не са ви узаконили вече използването на онази популярна зелена растителност? Всички тролове пишещи от там сте с едни и същи симптоми. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Kan_Tangra написа:И имам над 10% възвръщаемост.
Една малка подробност: тия с жилищата може да имате възвращаемост тогава, когато ги продадете. Дотогава имате приходи от наем и разходи по жилището. За да имаш 10% годишно сега трябва още първата година да изкараш от наеми повече отколкото си вложил и (евентуално) изплащаш за жилището. :lol:
Възвращаемост имам аз с инвестициите си, защото мога да ги продам на секундата (за разлика от жилище) и нямам разходи по тях, т.е. все едно боравя с кеш.
Затова и не броя, че имам някаква възращаемост от собственото си жилище (което си утрои пазарната цена през годините), докато не го продам имам само разходи.
Румба бързо продавай бунгалото.Имам инфо от сигурен източник ,че през втората половина на годината цените на бунгалата във Ванкувър и околията започват рязко да падат надолу.
Ако ме послушаш и продадеш веднага с кеша догодина по това време ще можеш да си купиш цели 2 бунгала.
И ще ти останат даже за 1 месечна почивка на Хаваите.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от NightMartini »

Kan_Tangra написа:Другото е, очакваш като ти напиша 5 приказки във форум, и изведнъж да станеш специалист по някакъв бизнес и инвестиция.
Това само изключително наивните, немислещите, а и недействащите си го вярват.
Иска се доста опит, и оптимизация, па и малко късмет, за да придвижиш някаква дейност от точка А, до точка Б.

Това не е някаква кратка магическа формула с 5 думи, ала "инвестирай в козата, и колкото ти кажат толкова, и откъдето ти кажат заем, оттам".
Иска се обикаляне, време, труд, дупе и тн.

Дай ми 20к за консултация, ела на място, ще обяснявам, показвам, ще вадя стари документи, подизпълнители, фактури, проекти, банки, условия, телефони на управители на клонове, всичко, каквото ти трябва и каквото не ти потрябва.
И ще си е струвало парите.
Но не знам вече дали е изгоден периода. Щото който се усети, вече приключихме. А вие си питайте.
Остави ги тези инвестиции.. Питах те нещо не отговори.
Кажи сериозно каква е разликата между жените в Квебек и жените в София.
Публикувай отговор