Приятелката ми е българка с канадски паспорт

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Ангел Трифонов
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Мар 10, 2019 3:39 am

Приятелката ми е българка с канадски паспорт

Мнение от Ангел Трифонов »

Здравейте, искаме да имигрираме в Канада (Торонто). Приятелката ми е българка и има канадско гражданство.
Кой е най бързия и надежден начин да получа permanent residence.
1.Колко пари ще ни трябват като за начало?
2.С колко пари ще можем да живеем докато се устроим?
3. Признават ли се българските дипломи?
3. Къде е по добре да се учи езика?
Общо взето всякаква информация ще ни е от полза.

Благодаря, предварително.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Приятелката ми е българка с канадски паспорт

Мнение от ablood »

Не знам каква е процедурата по спонсориране на съпруг извън Канада, но ако има кой да ви подслони и храни първите седмици може и с джобни пари да дойдете. Въпрос на мотивация.

Без да си минал процедурата по емиграция обаче не излиташ!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Приятелката ми е българка с канадски паспорт

Мнение от pumpy »

Ангел Трифонов написа:Здравейте, искаме да имигрираме в Канада (Торонто). Приятелката ми е българка и има канадско гражданство.
Кой е най бързия и надежден начин да получа permanent residence.
подава документиза спонсориране
1.Колко пари ще ни трябват като за начало?
зависи, става и с 5000 и с 50000
2.С колко пари ще можем да живеем докато се устроим?
погледни горе
3. Признават ли се българските дипломи?
по стоматология НЕ, теб коя специалност те интересува
3. Къде е по добре да се учи езика?
В БГ, и така и така ще имаш да чакаш месеци, докато получиш виза, повече език, никога не е излишен
Общо взето всякаква информация ще ни е от полза.
Ето ТУК

Благодаря, предварително.
Ангел Трифонов
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Мар 10, 2019 3:39 am

Re: Приятелката ми е българка с канадски паспорт

Мнение от Ангел Трифонов »

Здравейте, относно въпросът за признаването на дипломите... Завършил съм "Специална педагогика" бакалавър(работа с хора с увреждания) и магистър " Психолог"
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Приятелката ми е българка с канадски паспорт

Мнение от Marto »

Ангел Трифонов написа:Здравейте, относно въпросът за признаването на дипломите... Завършил съм "Специална педагогика" бакалавър(работа с хора с увреждания) и магистър " Психолог"
Ако искаш да работиш като психолог, може да не е съвсем лесно. Виж тук:

http://www.healthforceontario.ca/en/Hom ... quirements"

Извинявай, ама това са въпроси, които можеш да си отговориш с минимално търсене в гуглето...
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Приятелката ми е българка с канадски паспорт

Мнение от silvestur »

Наблягай на езиците. В Квебек дипломата се признава и има работа, особено що се отнася до работа с деца със специални нужди. Казвали са ми, че и в Онтарио се търсят учители с такава квалификация. Е, добре е да има и опит :)
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Приятелката ми е българка с канадски паспорт

Мнение от NightMartini »

silvestur написа:Наблягай на езиците. В Квебек дипломата се признава и има работа, особено що се отнася до работа с деца със специални нужди. Казвали са ми, че и в Онтарио се търсят учители с такава квалификация. Е, добре е да има и опит :)
Лично мнение..
В Квебек имиграцията и образованието са два бизнеса, които реализират огромни приходи.
Дипломата се признава до сравнителната оценка. Той не само има българска диплома, но има и български манталитет. Нашата чувствителност и откровеност е неприложима спрямо местната практичност и лицемерие първо, и второ тук повечето професии са регулирани от съответният професионален ордер. Съпруга на мой много добър приятел завърши това. След краят на стажа много тактично и подсказаха, че заради миналата и обремененост е по-добре да смени професията. В момента учи нова специалност. Да в провинция Квебек има доста възможности за тази работа. Само че момчето и приятелката му могат да разчитат на подкрепа само в Торонто, а и не съм сигурен, че тепърва може да започне да учи френски. Те са обичат двамата и се подкрепят, това е по-важно. Въпросът сега пред него е - дали да избере по-рискованият вариант - да се оженят в Канада, или да играе на сигурно- женят се в България, тя се прибира и стартира процедурата по спонсорство, нещо което той иска да избегне, за да не бъдат разделени. При вторият вариант процесът от стартирането на процедурата до евентуален положителен край може да бъде поне тодина.
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Приятелката ми е българка с канадски паспорт

Мнение от ivannklv »

Здравейте, имате съобщение на "лични".
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Приятелката ми е българка с канадски паспорт

Мнение от silvestur »

Още едно лично мнение. Подкрепено и с малко личен опит.
Всяка провинция има специфични регулации що се отнася до признаване на дипломите. Дадох пример с Квебек, защото това е моят опит като учител на деца със специални нужди и като пример, че не е чак толкова невъзможно. Далечна позната преди време споделяше, че е успяла да си намери работа като учител на клас с деца с аутизъм в Отава. Доколкото си спомням, тук, в Канада е получавала допълнителна квалификация за работа с тези деца. Тъй като беше отдавна, не си спомням детайлите, едно е сигурно - Отава е в Онтарио и определено не е най-динамичният пазар на труда сравнено с Торонто. Сега за манталитета и чувствителността. Лично на мен начинът на работа тук ми импонира и на този етап ми е много по-лесно, а и приятно да работя тук в сравнение с България. Първоначалните трудности се дължат както на напълно обективни причини така и на собствените ни комплекси. Ние често сме склонни да се самоопределим като някакви такива много различни и с това да оправдаваме някои първоначални затруднения в навигирането на местните реалности. В действителност всичко е много по-просто, свестните хора са си свестни навсякъде. Аз съм ок с тукашната практичност и лицемерие, което за здрав сън предпочитам да наричам "добро възпитание". Иначе две мнения няма, младите да се вземат и подкрепят, но не съм наясно със спонсорските процедури.
А, по въпроса за езика. Когато и да започнете да го учите все ще е късно...Така че...chop chop.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Приятелката ми е българка с канадски паспорт

Мнение от NightMartini »

silvestur написа:Още едно лично мнение. Подкрепено и с малко личен опит.
Всяка провинция има специфични регулации що се отнася до признаване на дипломите. Дадох пример с Квебек, защото това е моят опит като учител на деца със специални нужди и като пример, че не е чак толкова невъзможно. Далечна позната преди време споделяше, че е успяла да си намери работа като учител на клас с деца с аутизъм в Отава. Доколкото си спомням, тук, в Канада е получавала допълнителна квалификация за работа с тези деца. Тъй като беше отдавна, не си спомням детайлите, едно е сигурно - Отава е в Онтарио и определено не е най-динамичният пазар на труда сравнено с Торонто. Сега за манталитета и чувствителността. Лично на мен начинът на работа тук ми импонира и на този етап ми е много по-лесно, а и приятно да работя тук в сравнение с България. Първоначалните трудности се дължат както на напълно обективни причини така и на собствените ни комплекси. Ние често сме склонни да се самоопределим като някакви такива много различни и с това да оправдаваме някои първоначални затруднения в навигирането на местните реалности. В действителност всичко е много по-просто, свестните хора са си свестни навсякъде. Аз съм ок с тукашната практичност и лицемерие, което за здрав сън предпочитам да наричам "добро възпитание". Иначе две мнения няма, младите да се вземат и подкрепят, но не съм наясно със спонсорските процедури.
А, по въпроса за езика. Когато и да започнете да го учите все ще е късно...Така че...chop chop.
Благодаря ти за хубавото лично мнение и за споделеният опит.
Аз работя в международна корпорация и понякога за кратък период от време имаме нужда от работници. В такива моменти се обръщаме към хора с различна степен на увреждания. За разлика от България тук те са пълноправни участници и в работата, и в живота. Аз ги съблюдавах само за да съм сигурен, че всичко е ок. Тук подобни хора възпитават добронамереност в другите и подход, който да не ги наранява. Лично мнение - това не може да ти го даде никое училище, или намираш пътя към тях, или и двете страни се губят в лабиринт от недоразумения. В България агресията е възпитателна, тук агресията е подсъдна. Знам малко повече за момчето, затова съм почти сигурен, че Квебек не е опция. Дилемата е къде да се оженят - в Канада, или в България, след това всичко се подрежда.
stelawallprinter
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Мар 14, 2023 9:59 am

Re: Приятелката ми е българка с канадски паспорт

Мнение от stelawallprinter »

:) :) :) :)
Публикувай отговор